Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

sinoc je na tv-u gospodin blagojevic izjavio da bi trebalo da celokupna struktura bide zavrsena u avgustu sledece godine a uslovi za useljenje krajem sledece
 
Kakva banda. Ej kraj 2012! :shok:
Pa sta ce raditi sledecih godinu dana?
Pre ce napraviti megalomanski most, tzv. "graditeljsko cudo", nego nekoliko realno najobicnijih zgradica.
 
Ovo je klasican primer odmazde, jer je njegova svetost gradonacelnik Djilas uvredjen sto se "tamo neka sacica ubogih" bunila za povracaj PDV-a. Ej bunila, umesto da mu ruke ljubi sto je za samo 1100 e/m2 + PDV uspeo da ozida neprofitne stanove.

To potvrdjuje i cinjenica da se nije pojavio na slikanju juce, nego poslao Kostica da onako namrsten deli kljuceve. Pa kome ona dva baksuza (Kostic i onaj sto brijac video nije) dodele kljuceve maler ima da ga bije do 6-og kolena, a u stanu srecu imati nece.

Da rezimiram, neka im bude, nek mi stan u Dr. Ivana Ribara i zavrse do kraja 2012, ali samo da njih ne gledam na useljenju. :cool:
 
Hmmm,

bitne informacije nije dobro uzimati kao istinite na osnovu medijskih sredstava, međutim, kada tu istu vest pročitate na zvaničnom sajtu Bgd-a, šta onda može da se zaključi...???

Nažalost, sitčem utisak da je u pitanju manipulacija informacijama, jer 'sneg pada da pokrije breg ali i da svaka zverka pokaže svoj trag...' Baš me zanima, ko to nije 'dobio' što je tražio, pa je onda ovakvom informacijom pokazao da nema šale. Kolateralna šteta, ma no problem...

Nije potrebno biti nešto posebno pronicljiv, mislim da smo svi za ovih 20.-tak godina itekako ušli u štos...

Iskreno verujem, da će se ipak, 'sve namiriti' (naravno, zna se preko čijih leđa) i opet će biti onako kako je inicijalno isplanirano...ili u prevodu, od aprila do maja 2012....

Uz želju da nam svima bude bolje u 2012.-oj...
 
Kako ih nije sramota da se i pojavljuju. Konkurs bio 2007, a oni najavljuju zavrsetak radova krajem 2012.
Pa kada ce zavrsiti zgrade i druge faze konkursa "2050 socijalno-neprofitnih stanova"? Mozda 2017 godine?
Ovo su rokovi koji su stajali na sajtu Skupstine:
"РОКОВИ ИЗГРАДЊЕ ОБЈЕКАТА
ПФЦ 10, блок 61, угао Д.Вукасовића и Ј.Гагарина - до краја 2009. године
ПФЦ 29, блок 61, уз Војвођанску улицу - март 2010. године
ПФЦ 5, блок 61, уз Војвођанску улицу - друга половина 2010. г.
Б1 и Б2, западно од Др Ивана Рибара - до краја 2010. године
Б3, западно од Др Ивана Рибара прва - половина 2011. г."

Naravno sve ovo je davno uklonjeno sa sajta.

I sad ja sebi postavljam pitanje, gde bas da se uhvatim za "nesrecne" zgrade u Dr. Ivana Ribara?

Takodje, iz njihovog bezobrazluka se moze naslutiti da one mozda budi i zavrsene 2013, 2014. Ko zna!!!
 
Ovo dvoje su glavni za informacije o gradilistu u Dr. Ivana Ribara. Oni su izjavili da je zavrsetak gradnje april 2012:
Vladeta Mitrovic (Skupstina Beograda) – glavni inzenjer i upravni gradilista u Dr. Ivana Ribara: 3216205
Mirjana Maletic – 3216306 (kada je doticni na terenu nju pitati za informacije)

Ko ne veruje neka proveri.
Ovo sto je Blagojevic izjavio ne treba uzimati ozbiljno, ocigledno je lik na lakim (a mozda i teskim) drogama. Tako mi deluje.
 
Da li zavrsetak gradnje znaci i useljenje ili je samo kraj gradnje stanova (bez infrastrukture)?
 
Mozda prate ovdasnje komentare, pa su videli frustracije koje je izazvala ta recenica. Zna se ko kontrolise medije u Srbiji, a pred izbore svaki glas je bitan, pa cak i glasovi nas ubogih. Verujem da je i njima u interesu da se useli 700 stanova pre izbora, jer cisto sumnjam da Zuti zele da Vucic deli kljuceve pred sledecu NG.
vsima":30lcoclf je napisao(la):
Da li ste primetili kako su iz priloga Studija B uklonili recenicu koju je "gospodin" Brijac je misaona imenica Blagojevic izrekao?
Od celog priloga bas to da iseku. Veoma cudno.

Videti na: http://www.youtube.com/watch?v=DXLVrOsob1Y&feature=player_embedded
 
Ja i dalje ne mogu da verujem da neko može da izjavi da će ti stanovi biti useljeni do kraja 2012. godine!

Pa čime misle da objasne zbog čega je potrebno godinu dana da se zgrade pripreme za useljenje ako je u istim završen najveći deo unutrašnjih radova :notok: :gobb:

Lepi smo za slikanje, svi sa svojim tužnim pričama i dečicom koja ne mogu da dočekaju SVOJE sobe, a na sve to svi ćemo uredno uplatiti po 20% "neprofitne" cene u budžet grada i omogućiti još po koje šminkanje grada pred izbore!!!

Mislite o tome...
 
ne znam za vas, ali ja sam totalno poludela kada sam cula kraj 2012, i jos kada su rekli da je tradicija davanja kljuceva pred novu god, samo sam pomislila da li cemo mi sledece god u ovo doba dobiti kljuceve :bash:
dajte da vise udjemo u nase stanove. 4 god cekamo useljenje, zamislite da smo se kao ovi na predhodnom konkursu uselili odmah, sada bi imali jos 16 god kredita. ovako placas svaki mesec i jos te ceka 20god kredita.
 
Ne želim da verujem u to što je gospoda izjavila u medijima :mad: . Nedavno sam zvala arhitektu koji je zadužen za zgradu B.1.1, rekao mi je da će useljenje biti na proleće pre izbora, tačnije april mesec. I na gradilištu smo dobili informaciju da im je rečeno da zgrada mora biti gotova do N.G. i da će useljenje biti u aprilu, možda i u martu.
Možda su mislili na celokupan kompleks zgrada....
S UVERUJEM DA ĆEUSELJENE BITI u aprilu 2012-te god. :kk:


Drage, buduće komšije SREĆNA NAM SVIMA 2012-ta godina da uskoro svi budemo u našim stanovima.

_brzbGjxXujpg.gif
 
Ne lupajte nece sigurno biti krajem 2012, zgrade su gotove samo enterijer mora da se sredi. To ne moze da traje vise od mesec dana, sto znaci da treba ocekivati useljenje izmedju marta i maja.
 
ne lupajte??? na sajtu beogradskom tako pise i to je rekao covek koji je za ovo zaduzen
 
Nije bilo upuceno vama nego onima koji iste informacije pisu, a ne znaju. Pre nekog vremena receno je da ce biti gotovi u martu ili aprilu, a tu istu informaciju smo dobili od ljudi zaduzenih za taj projekat.
 
Drage nove komsije i vama srecna nova i da se sto pre uselite i sto je najvaznije da budete zadovoljni :)
 
Uz najlepse zelje ya Novu godinu i jedna lepa vest>>>POSLEDNJI STAN BICE USELJEN DO MAJA 2012. Informacija iz skupstine grada.SRECNO!
 
sigurno???


bubica":174y5uns je napisao(la):
Uz najlepse zelje ya Novu godinu i jedna lepa vest>>>POSLEDNJI STAN BICE USELJEN DO MAJA 2012. Informacija iz skupstine grada.SRECNO!
 
Ako je ovo za maj tacno, onda je to sjajna vest.

Juce sam bio do gradilista u Dr. Ivana Ribara i od radnika koji su se tu zatekli saznao sledece:
- Useljavanje ce poceti tek kada sve zgrade budu kompletno zavrsene,
- Grad radnicima i dobavljacima duguje ogromne pare (na primer Inter kopovi radnici nisu primili plate 3 meseca),
- U zgradama u kojima nije postavljen parket to nece biti uradjeno sve do proleca, jer je kao vlaga ogromna pa se boje da se isti po postavljanju ne odlepi,
- U najvecoj zgradi do ulice (onoj sto ima 3 lamele) nije uradjena ni struja, a cak nisu postavili ni pregradne zidove (prema tome ako nju budu cekali pa da sve usele to ce prilicno trajati),
- Kao ocekivani rok za zavrsetak svega pominje se jun, a kao realnija opcija jul (ni ovo nije lose samo da nije kraj godine).

U globalu u poslednjih mesec, dva nisu uopste radili zgrade nego samo infrastrukturu.
 
vsima":h42rso6g je napisao(la):
Ako je ovo za maj tacno, onda je to sjajna vest.

Juce sam bio do gradilista u Dr. Ivana Ribara i od radnika koji su se tu zatekli saznao sledece:
- Useljavanje ce poceti tek kada sve zgrade budu kompletno zavrsene,
- Grad radnicima i dobavljacima duguje ogromne pare (na primer Inter kopovi radnici nisu primili plate 3 meseca),
- U zgradama u kojima nije postavljen parket to nece biti uradjeno sve do proleca, jer je kao vlaga ogromna pa se boje da se isti po postavljanju ne odlepi,
- U najvecoj zgradi do ulice (onoj sto ima 3 lamele) nije uradjena ni struja, a cak nisu postavili ni pregradne zidove (prema tome ako nju budu cekali pa da sve usele to ce prilicno trajati),
- Kao ocekivani rok za zavrsetak svega pominje se jun, a kao realnija opcija jul (ni ovo nije lose samo da nije kraj godine).

U globalu u poslednjih mesec, dva nisu uopste radili zgrade nego samo infrastrukturu.
 
A ako je sve ovo tacno,znaci da u toj zgradi nista nije uradjeno jos od juna,sto je stvarno katastrofa.Ipak tada su svi pregradni zidovi bili uradjeni i nista vise.Nisam strucnjak,ali ono za vlagu i dizanje parketa je cista budalastina.Ako neko ima nove fotke unutrasnjosti neka ih postavi da vidimo.Pozz.
 
Vrh