Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/297512/Djilas-Uskoro-resenje-za-povracaj-PDV-za-socijalne-stanove

Ali zaista ne mogu da prihvatim da neko kaže - ja sam oštećen, ako je kupio stan na Novom Beogradu za hiljadu evra, što je 20-30 odsto manje od realne tržišne cene- rekao je Đilas.

- Do sada smo dogovorili sa Ministarstvom finansija da će se PDV za neprofitne stanove u buduće drugačije obračunavati, odnosno da neće morati da ga plaćaju.

Očekujem da danas i sutra pokušamo da nađemo rešenje s Ministarstvom da promenom zakona omogućimo povraćaj PDV onim ljudima koji su ga platili - rekao je Đilas novinarima u gradskom parlamentu.


Oni zaista nikako da shvate da se ovdje ne radi o tome da li su ti stanovi jeftini, povoljni ili bilo sta drugo, nego SAMO TREBA DA SE ISPOSTUJU USLOVI KONKURSA.
 
Eh da je Nenad Bogdanovic poziveo jos malo, vec bi bili u nasim stanovima i placali 800 eura/m2.
Uostalom i Most preko Ade je bila njegova ideja.
 
Toliko o doslednosti u onome sto govori :notok: :notok:
Kakve veze mi imamo sa cenom na trzistu, zna se pod kojim uslovima smo konkurisali? Znaju to i oni al' ih zabole..... :notok: :notok: :blah: :blah:
 
Cyberserb,nece se znati nazalost o cemu se radi dok se ne objavi u sluzbenom listu grada beograda,a to ce biti najranije za desetak dana.

Insistirajte na tome sta su bili uslovi konkursa i kako su ranije promenjeni,i sada sve vas prave budalama i smeju vam se u lice.
 
pa ovde pise jedno, a na vestima Studija B kazu nesto nejasno. ko ce ga znati? dok ne obja u Sl. listu necemo znati o cemu se radi. malo je reci da nas prave budalama. ovo sto rade je cisto izivljavanje. hvala na podrsci
vucko":2hjrrwli je napisao(la):
Cyberserb,nece se znati nazalost o cemu se radi dok se ne objavi u sluzbenom listu grada beograda,a to ce biti najranije za desetak dana.

Insistirajte na tome sta su bili uslovi konkursa i kako su ranije promenjeni,i sada sve vas prave budalama i smeju vam se u lice.
 
Pozdrav,

pismo (Tatica) je danas (sa novim datumom okupljanja) upuceno direktno i A. Timofejevu, Studio B...koliko se ja secam, "nije imao dlake na jeziku", doduse, bila su i neka druga vremena ali...videcemo...

Kao sto ste rekli 18.04.2012. u 15h, ista meta, isto odstojanje ali mislim da ce biti i publike...a i medija...

Bistro :)
 
Zaista mi nije jasno zasto ste ''zapeli'' sa studijom B (ovaj studijom Dj ili TV Most, kako vam volja).
Studio B je bio simbol demokratije, ali on to odavno vise nije.
U prethodnom periodu su pisali o svemu i svacemu, od podzemnih kontejnera u bulevaru do ciscenja deponije na Ibarskoj (ej zemljo otvori se).
Nikada se nisu pojavili na II najvecem stambenom gradilistu u Beogradu (kompleks u dr. Ivana Ribara), nisu ni pomenuli prethodne proteste koji su se odrzavali na 5 min hoda od njihovog sedista. Oni su gradska televizija i takvo ponasanje je potpuno sramno.
Prema tome samo lupamo glavom u zid obracajuci se njima.
 
Samo je pitanje dana kada pocinje postavljanje keramike, posto su kosuljice zavrsene. Plan je da se sa postavljanjem parketa pocne krajem ovog meseca. To mi je sredinom prosle nedelje receno na gradilistu. Sto se tice fasade, na prednjoj strani je skela bila postavljena do drugog sprata, ali je skinuta (pitaj Boga zasto), a na zadnjoj strani bi trebalo da je kompletno postavljena.
 
Poštovani,

'Zapinjemo' ???

Ne, nego realno, sva naša okupljanja imaju za cilj da se o situaciji u kojoj se nalazimo širi kao informacija...na taj način se stvara povoljna klima za masovnost protesta tj. ako brana počne na jednom mestu da popušta, vrlo brzo dolazi do slabljenja iste i naravno preti poplava, očas posla se pojavljuju svi oni koji su bili nezainteresovani jer vide priliku da sebi obezbede poene, tj. predlažući moguća rešenja u skladu sa svojim ovlašćenjima...nama jedino ostaje da pametno procenimo ko može da pomogne u rešavanju naše situacije u skladu sa zakonima ove države.

Da se 'slučajno' u par dnevnih listova i par TV stanica pusti makar par sekundi o našem delovanju, verujem da bi 18.04.2012. imali problem da procenimo koliko nas ima...

Ovo je moje mišljenje i nije napisano sa ciljem da se bilo ko degradira ili omalovažava njegovo mišljenje...jednostavno, svako od nas ima svoju sliku ali neki sigurno imaju i ceo album pa procenite na kojoj strani se da više toga videti ili zaključiti ;)
 
Нека ми не замери "татица", препостављам да ће зграду у којој је његов стан прву уселити. Рачунам
да се не да лако преварити! :kk:
 
Timofejev je danas onos to je Komrakov bio pre 12godina. Kada covek gleda vesti na Studiju B pomisli da zivi u Svedskoj, a ne u Srbiji. Sada su bili na protestu, snimali su izjvae, ali nista nisu objavili, a to me nimalo ne iznenadjuje. Ali, objavice kad-tad. Na svu srecu oni nisu jedini medij u ovoj zemlji
 
Da li neko zna koje zgrade se prve useljavaju???
 
Ја сам се у свој стан (Б3Б2.2) ушуњао још прошлог октобра, и затекао жене како перу прозоре и бришу паркет- све је било комплетно завршено. Мислио сам да ћемо Божић да прославимо у њему, а испало је да ћу ''чуваркућу'' опет моћи да ставим само у џеп. Због разних мућкова.

Желим свима срећан Васкрс, ако током празника на путовању уловим сигнал ''вајерлеса'' читаћемо се овде. Надам се да ћемо се у среду видети у веееликом броју.
 
SRECAN VASKRS KOMSIJE, ZELIM NAM SVIMA STO SKORIJE USELJENJE, VRACEN PDV I NAJNIZU MOGUCU CENU KVADRATA :)
 
Pozdrav buduce komsije, evo par slika od danas. Srecni praznici!







 
jako me cudi to sto spominju kraj jula za useljenje, kao prvo u maju su izbori, pa, onda dok oforme vladu nekih 90-tak dana, i sta onda ako nekoga drugog postave da bude nadlezan za nase stanove. onda ladno moze da nam kaze sta ste se vi dogovarali sa nekim tamo bas me briga sad sam ja nadlezan za te stanove i kazem da ce biti ovako. Treba ih terati da nam dozvole useljenje sada i to svi, ali bas svi. namerno dele stanove da bi nas podelili, idu na to da ce nas biti manje na protestima. realno sva kompletna infrastruktura moze biti zavrsena za mesec i po dana.
jedno pitanje, da li na ovoj zadnjoj slici izgleda da su poceli da grade nesto novo ili mi se samo cin???.
 
To se nalazi iza poslednje zgrade, nismo bas sigurni, ali mislimo da ce biti garaze ili nesto slicno, deluje suvise malo da bi bilo nesto drugo.
Izgleda kao da ce parking biti poveci problem, jer su cak i u onim zgradama koje izlaze na Ivana Ribara kola parkirana po parkovima i zelenim povrsinama izmedju zgrada.
 
u pravu si. tu ce biti garaza na dva nivoa. nalazi se iza poslednjeg reda zgrada.
Kocici":244kr4bb je napisao(la):
To se nalazi iza poslednje zgrade, nismo bas sigurni, ali mislimo da ce biti garaze ili nesto slicno, deluje suvise malo da bi bilo nesto drugo.
Izgleda kao da ce parking biti poveci problem, jer su cak i u onim zgradama koje izlaze na Ivana Ribara kola parkirana po parkovima i zelenim povrsinama izmedju zgrada.
 
Veliki pozdrav, buducim komsijama.
U pravu ste, to su garaze na dva nivoa, drugi nivo je u ravni ulaza u zgrade sa zapadne strane. Sam ulaz u garazu je sa drugog nivoa. Sto se tice problema parkiranja, on ce sigurno postojati ako garazni prostor bude predat Parking servisu.
Zelim da nasim predstavnicima dam punu podrsku i svima vama koji ste bili aktivni u resavanju postojecih problema.
 
Da li neko zna koliko je tacno stanova "izgradjeno" i koliko jos planiraju. Taj parking mi dekuje nesto malo a prostor izmedju zgrada bas i nije veliki. Svima sretan uskrs i da se sto pre uselite
 
Vrh