Šta je novo?

Stambeno-poslovni objekat u Višnjičkoj 74, Beograd (Ingrap-Omni)

ivchonny

Higher intermediate
Učlanjen(a)
19.05.2017.
Poruke
1.137
Pohvaljen
2.664
Krenulo je raščišćavanje placa za gradnju poprilično visoke zgrade. Prodaja još nije oglašena, ali gradnja je otpočela juče.
Ingrap Omni.jpg
Ingrap Omni 1.jpg
 

Prilozi

  • Грађевинска дозвола - Верзија за објављивање_20221123073706.pdf
    115,4 KB · Pregleda: 471
i njih će verovatno zakloniti zgrada sa druge strane Višnjičke. Kada dođe vreme za to.
 
Jel zna neko detalje, kako će ovo izgledati? Da li ima načina da se izvede izlaz za stanare i na Vojvode Micka Krstića ili će svi morati u Višnjičku desno ka Bigu, pa onda na raskrsnici polukružno ko hoće ka gradu?
 
Zakloniće Dunavske samo tako. Bar do 4. sprata neće biti pogleda.

Neće biti ni izlaza na Vojvode Micka. Između Dunavskih terasa i nove građevine se nalazi parcela na kojoj su udžerice. Na njoj posle ovoga neće moći ništa da se gradi, jer parcela neće imati prilaz za požarni put.

Inače, stanari nove zgrade koji budu gledali Dunav imaće popriličan problem sa bukom.
 
Svojevremeno za malo da kupim stan u Dunavskim terasama, cena nije bila velika za novogradnju. Malo sam raznislio prespavao i rešio da ne kupim. Jedna od mojoih retko dobrih odluka u životu. Sama lokacija je veoma problematična, izlaz je loše rešen, okolo nema većih prodavnica, javni prevoz nije blizu i što reće ivchonny okolo su uđerice, neki pogončići iz kojih zimi kulja crno-sivi dim koji baš smrdi, ko zna šta se tamo loži. Za buku u novim zgradama ne znam, verovatno na istom nivou kao zgrade kod BIG-a reši se to sa dobrom stolarijom.
 
Svojevremeno za malo da kupim stan u Dunavskim terasama, cena nije bila velika za novogradnju. Malo sam raznislio prespavao i rešio da ne kupim. Jedna od mojoih retko dobrih odluka u životu. Sama lokacija je veoma problematična, izlaz je loše rešen, okolo nema većih prodavnica, javni prevoz nije blizu i što reće ivchonny okolo su uđerice, neki pogončići iz kojih zimi kulja crno-sivi dim koji baš smrdi, ko zna šta se tamo loži. Za buku u novim zgradama ne znam, verovatno na istom nivou kao zgrade kod BIG-a reši se to sa dobrom stolarijom.
Ja živim u Dunavskim terasama. Iskreno, malonsu se stvari promenile. Ima dva Maxija blizu, Gomex prekoputa i Soul Food unutar kompleksa. Škola je odmah iza a i vrtići blizu, a i Lidl i Big tržni centar. Saobraćaj jeste probl poslednjih godinu dana i biće sigurno još veći problem bar dok ne izgrade metro.

Inače, nova zgrada će izgledati ovako nekako:
Post in thread 'Ada Huja' https://forum.beobuild.rs/threads/ada-huja.1317/post-781563
 
Ja živim u Dunavskim terasama. Iskreno, malonsu se stvari promenile. Ima dva Maxija blizu, Gomex prekoputa i Soul Food unutar kompleksa. Škola je odmah iza a i vrtići blizu, a i Lidl i Big tržni centar. Saobraćaj jeste probl poslednjih godinu dana i biće sigurno još veći problem bar dok ne izgrade metro.

Inače, nova zgrada će izgledati ovako nekako:
Post in thread 'Ada Huja' https://forum.beobuild.rs/threads/ada-huja.1317/post-781563
Dobro, logično je da će kraj da se razvija, tada to nije izgledalo tako. Drago mi je što se otvaraju prodavnice. Iako ne volim tržne centre smatram da je BIG za celu Karaburmu veoma značajan. Možda će i ta nova zgrada malo da povuće napred, ono je stvarno ruglo, možda je nekad bio pogon gde su ljudi zarađivali svoje plate, ali sada to treba da se skloni.
 
код плаца с уџерицама се свакако планира велика јавна гаража од Вишњичке до Уралске
To je lepo čuti. Doduše, pitanje je šta sa dečjim sadržajima. Tu je kao neko igralište i nužnik za kerove, a sada ni to...
 
Imaju mesta za josh dve zgrade skroz do BIG-a
 
Ovo je de facto 10 spratova. Ovo prizemlje je visine dva sprata. Stepen zauzetosti, pa liči na 150%.
 
I sada je je haos u Visnjickoj ujutru pred Pancevac, a jos uvek nije izgradjen i useljen Big residence. Mogu da zamislim sta ce tek biti kada izgrade i ovo. Ne znam da li neko razmislja o saobracaju, parkingu, vrticima i ostalim stvarima koje uticu na kvalitet zivota kada grade ovakve visespratnice...
 
I sada je je haos u Visnjickoj ujutru pred Pancevac, a jos uvek nije izgradjen i useljen Big residence. Mogu da zamislim sta ce tek biti kada izgrade i ovo. Ne znam da li neko razmislja o saobracaju, parkingu, vrticima i ostalim stvarima koje uticu na kvalitet zivota kada grade ovakve visespratnice...

Mislim da su svi kupci u Big R. sa Karaburme pa ne menja previse... Mene vise brine kad se usele kupci iz Sanivila.
 
Postavljaju sipove i montiraju kran. Dugo nije bilo aktivnosti na gradilistu, ali sada rade punom parom. Prvom sledecom prilikom postavljam slike.
 
Udžervil ostaje. Kakav će njima biti pogled i život u kanjonu je pravo pitanje.
 
Stanari DT do 4. sprata neće imati više pogled ka Dunavu. Plus što se Udžervil greje na fosilna goriva, pa više neće biti ni provetravanja kako treba. Ali ništa neobično, pun je Beograd gradilišta gde je iznad svega profit. Prosto, srpska genetska osobina je da jedinuku u ovoj zemlji baš briga kako njene aktivnosti utiču na druge jedinke u bliskom okruženju.
 
Pa nije DTu bogom dano da svi stanari imaju pogled na Dunav, pa ceo kraj do same obale će u narednim decenijama da se gradi. Nije valjda neko računao da će iz prizemlja DT zauvek imati pogled na Dunav? Kako krene da se razvija i deo uz obalu svakako svi ostaju bez pogleda

Jasno je godinama da ceo taj kraj treba da se uredi i urbanizuje pa da deluje kao grad konačno.
 
He, he, tačno je to. Ali kada su se prodavali stanovi reklama je bila da se "nudi izvanredan pogled na Dunav". Neki su se upecali i neko vreme će uživivati u pogledu.
 
Ali su verovatno placali duplo manje kvadrat od ovih sto ce im zakloniti pogled.
 
Vrh