Šta je novo?

Stambeno-Poslovni Kompleks "Savska Terasa" u Železniku

Sve su prilike da ce novi gazda Graditelj - inzenjering da upropasti kao sin Zike Mustikle sto je upropastio Stankom.
Neshvatljiva poslovna politika. Zapamtite kupci su na prvom mestu i uvek u pravu. Osim ako se ne radi o malverzacijama
 
Priključen je.
Obavljene su tople probe, a da li će grejanje krenuti, tek ćemo da vidimo 8)
 
Povedite racuna! U donjoj zgradi su stanari imali ogromne racune na pocetku grejne sezone, iz razloga sto je Graditelj pokusao da sve prebaci na stanare, tople probe, gubitke, curenja i sl.
A problem sa uvecanim racunima moze da bude i sto nisu svi stanovi prodati, pa ce troskove odrzavanja podeliti na vas nekoliko koji ste se uselili. Ako uopste i puste grejanje za mali broj useljenih stanova.
 
Шта рећи о Градитељу? Фирма у којој заменик шефа градилишта лопата, бургија, меша малтер...Није ни чудо што је по цео дан надркан и мрзи цео свет.

Видим сада хоће да преваре и људе на Карабурми. Као тамо ће нешто да граде. Нема од тога ништа. Та фирма ће брзо у стечај. Нису људи баш толико глупи. После катастофалног искуства станара из зграда 21 и 21а, Градитељ није продао ни 30% станова у новим зградама у Железнику. Мисле сада да ће неко на Карабурми да наседне на њихове преваре. Прошло је то време. Довољно је да потенцијални купац укуца "Градитељ Инжењеринг" на Гуглу, и изаћиће му овај форум. Кад прочита каква су искуства имали људи, одмах ће одустати од куповине стана код Градитеља.

Господо из Градитеља, није вам ово 1996. кад сте градили и варали људе у Жаркову, о чему је писано на првим страницама ове теме. Сада су људи много боље повезани и информисани. Да сте се уозбиљили, да нисте фушарили, да сте били мало љубазнији и увиђавнији, можда бисте нешто и продали. Овако, чека вас судбина Станкома.
 
Ja sam bogami video i šefa gradilišta kako lopata.
Prodaja stanova ide katastrofalno.
Mada, drug iz banke mi reče da potencijalne kupce dosta koče notari, valjda neće da overavaju Ugovore za neuknjižene stanove (tj. u ovom slučaju za novogradnju koja još nije uknjižena).
 
Jeste, ovi nesretni notari su uspeli da zakomplikuju i obustave sve u ovoj zemlji. Tako i kupoprodaju nekretnina sa odlukom da nista neuknjizeno ne moze da se prometuje, pa u to ubacili i objekte u izgradnji i objekte koji jos cekaju upis u list nepokretnosti.

Valjda cekaju neko misljenje pa da konacno krenu to da rade ovih dana, ako vec nisu.
 
Pa ljudi nece da nadrljaju zbg nekog mufljuz investitora , sto je katastar nefikasan ,itd
 
Stvarno cudna organizacija rada u Graditelj - inzenjering preduzecu. Jedan radnik (koga zovu sef gradilista) zaduzen za sve popravke, od moleraja pa sve redom. A verujem da i ne uzimaju majstore i ozbiljne podizvodjace, vec neke "vukovce" ili ti koga nadju na ulici. Pa je pitanje dal i njih isplate, a onda za reklamaciju i popravke nece ni da dodju. Zato popravke radi sef Mica.
Verovatno ih sad popravke kostaju vise nego sama gradnja. A zeljno su cekali da istekne garantni rok.
 
Juče je krenulo grejanje u 1. lameli novih zgrada (verovatno i u svim ostalim lamelama).
Za sada je sve OK.
 
Kod mene u stanu su ventili na trojci, vreli su i temperatura u stanu je 25 C.
U kojoj si ti lameli?
 
Ma Laki bre uopšte nije kod vas u naselju.

Smanji to sa 3 na 1 ako su vreli, džaba ćeš platiti više ovaj mesec. Nadam se da će vam bez problema ići na dalje sa Graditeljem.
 
DusanBG":1fw5j990 je napisao(la):
Ma Laki bre uopšte nije kod vas u naselju.

Smanji to sa 3 na 1 ako su vreli, džaba ćeš platiti više ovaj mesec. Nadam se da će vam bez problema ići na dalje sa Graditeljem.

Hvala na lepim željama, ali mi iz novih zgrada ne verujemo u Deda Mraza :D
 
:violina: Nije baš tako strašna situacija ,kako pojedinci pišu.U tim zgradama sam svaki dan i čini mi se da pojedinci - plačenici pišu ovako negativno o objektu SAVSKA TERASA.Jeste problem je bio grejanje koji radi od ponedeljka. Z sada je sve u redu pa i one kritike na račun izolacijeLeto je pokazalo , da su stanovi na jugo-zapadu uz ugrađene roletne i bez klime bili ugodni. Dakle izolacija je sasvim u redu.Greja nje je za sada u redu, averovatno i ubuduće ,jer toplana je udaljena svega par stotinak metara.Prostran i lep vrtić za decu je par stotinak metara kao i dve škole- U dvorištu zgrade -igralištu- nešto buše , aonaj tko nije naivan zna i zašto. O voga trenutka problem je lift u svih 5 lamela , jer se nemogu oformiti saveti stanara. Sve u svemu mi smo zadovoljni uz sitne nedostatke- a ponekad i mi cepamo dlaku na pola.Nakon slučaja sa stanovima Dr R ibar mismo sretni što smo baš na ovoj lokaciji uzeli stan.
 
:kk: drago mi je da ste zadovoljni

da su stanovi na jugo-zapadu uz ugrađene roletne i bez klime bili ugodni

uz opasku da ovo leto nije bilo reprezentativno sto se visokih temperatura tice.

svakako nas izvestavajte i dalje o vasim utiscima
 
1živko":3o11zlbs je napisao(la):
:violina: Nije baš tako strašna situacija ,kako pojedinci pišu.U tim zgradama sam svaki dan i čini mi se da pojedinci - plačenici pišu ovako negativno o objektu SAVSKA TERASA.Jeste problem je bio grejanje koji radi od ponedeljka. Z sada je sve u redu pa i one kritike na račun izolacijeLeto je pokazalo , da su stanovi na jugo-zapadu uz ugrađene roletne i bez klime bili ugodni. Dakle izolacija je sasvim u redu.Greja nje je za sada u redu, averovatno i ubuduće ,jer toplana je udaljena svega par stotinak metara.Prostran i lep vrtić za decu je par stotinak metara kao i dve škole- U dvorištu zgrade -igralištu- nešto buše , aonaj tko nije naivan zna i zašto. O voga trenutka problem je lift u svih 5 lamela , jer se nemogu oformiti saveti stanara. Sve u svemu mi smo zadovoljni uz sitne nedostatke- a ponekad i mi cepamo dlaku na pola.Nakon slučaja sa stanovima Dr R ibar mismo sretni što smo baš na ovoj lokaciji uzeli stan.

Jeste veliki problem što gospodin koji ne živi u naselju piše o stanju u stanovima i uz to je veoma prisutan na forumu.
Grejanje jeste bio VELIKI problem jer nije normalno da investitor ne misli na vreme, nego sa toplanom rešava problem u poslednji čas.
Ja ću tražiti da mi plate razliku tj.uvećan račun za struju zbog grejanja na klimu u oktobru i mislim da imam prava na to i da mora da se zna neki red.
Izolacije je OK (8 cm, neko je pisao ranije da je 5 cm što nije tačno, merio sam).
To što buše je rezultat prokišnjavnja garaža jer su hteli da uštede, pa sada verovatno moraju ispod da stave hidroizolaciju kako Bog zapoveda.
Mnogo veći problem je što su narušili stabilnost i izgled u prvoj lameli gde su skinuli deo pregradne armirane ploče između dva nivoa garaža u dužini od nekih pola metra-metar, jer nije mogao da prođe kamion!!?? (ili kombi), jer ljudi možete misliti planiraju da na mestu garaža budu magacini ili sl. i mislim da su veoma naivni ako misle da ćemo mi stanari preko toga preći (ja npr. hoću da kupim garažno mesto u SVOJOJ lameli i da liftom dođem do stana).
Ne želim da u garaži u mojoj lameli bude bilo šta drugo osim garažnih mesta kako je po planu i projektu.
To šta su oni obećali podizvođačima i sl je njihov problem.
Ponavljam, veoma su naivni ako misle da će to proći.
Da ima dobre volje i da razmišljaju da imamo malu decu i kolica pustili bi liftove, ali tu je zakon najverovatnije na njihov strani i tako je kako je.
"Sitnih" problema ima koliko želite, ali to je izgleda neminovnost u Srbiji i tu je država kriva a ne investitor.
 
Protiv ovoga sa prenamenom garažnih mesta se zaista treba boriti ako se to radi, ovo uništava čitav BG, ne samo ovaj objekat (gde ne znam da li je to zaista u toku). Jednostavno, ako je propisano toliko garažnih mesta, ima toliko i da ih bude, ako ne ide prodaja smanji cenu, nema druge. Ovako vlast sama najviše doprinosi ovome pošto se svi ovi prostori prenamene uz njihovu saglasnost.

Što se tiče liftova, to već svi investitori neće da puste, smisle već neki razlog, uglavnom da se ne vuče preko propisane težine (što pak majstori koji rade seldibe zaista ne poštuju).
 
Može prenamena ako to stanari potpišu (ili skupština stanara).
U suprotnom to je kršenje zakona.
 
Sta se desava sa prodajom stanova u novoj zgradi? Ko ukleti zamak, svetli 5-6 prozora od 160.
 
U prvoj lameli je prodato 11 stanova, useljeno 7.
Kaparisano kažu još 7.
Za ostale lamele ne znam.
 
U staroj zgradi su se zalili na grejanje. Prelistajte ranije postove, to isto ceka i stanare nove zgrade. Grejanje susti i klokoce. Dolazili ogromni racunu. Inace toplotno grejanje je dobro. Nego su veliki gubici jer je Graditelj stedeo na izolaciji.
 
Pa evo ga čovek koji živi tamo kaže da je dobro. Karke011 da bi ovo lepo ispratili, molim te da nas obaveštavaš i koliko će vas koštati :)
 
Vrh