Šta je novo?

Stambeno-Poslovni Kompleks "Savska Terasa" u Železniku

Kao što sam rekla, ne treba se sekirati.
Prvi moleri su me uradili, ali šta je tu je, sadase to ispravlja, a i tako ću dekorisati stan čim uđem.Ostalo je još malo stvari da se popravi i ja se nadam da će biti ok.
Za tuš kabinu se ne brinem,samo sambila iznenađena. Ali roletne ću teško preboleti. Moj stan je u potkrovlju i niži je plafon, tako da nema ni santimetra prostora da ih sama postavim ni unutra ni spolja. Ne mogu ni žaluzine da ugradim, jer bih onda morala da skinem zaštitne šipke sa prozora, a to ne bih radila. Zbog malog prostora iznad prozora nemam mogućnost ni za zavese. Ostaju mi venecijaneri, koje ne volim, i mini rolo, koje opet podsećaju na kuću moje prababe ako su tamne, a ako su svetle ne znam da li će imati efekat zaštite. Volim vrućinu, ali ne baš toliko. Ne znam kako nisam obratila pažnju na to, mislila sam da se podrazumeva, ali sada šta je tu je, valjda ću naći neko rešenje.
Inače, i ja mislim da sa upotrebnom dozvolom neće biti nekih problema. Jeste bitno da što pre formiramo skupštinu stanara da bi lift bio pušten, jer koliko sam shvatila lift ne može biti pušten bez ugovora o održavanju, a da bi se sklopio ugovor o održavanju treba nam skupština stanara. Živela sam 10 godina u Stankomovoj zgradi koja je tek posle osam godina dobila sve potrebne dozvole, Gradsko stambeno zbog toga nije htelo da sklopi ugovor o održavanju, ali smo ugovor za lift bez problema sklopili sa nekom drugom firmom. Ali treba svakako imati ugovor i sa Gradskim stambenim, zbog eventualnih popravki, pucanja cevi isl, što oni rade. Ali to nam je bitno kada zgarad izađe iz garancije.
Mislim da nam neće biti loše.
I da, Mića i Ljubiša su stvarno ljudi na mestu, oni leteći mešetari su problem, ali ne treba sa njima ništa komunicirati. Da još nešto, ako vam treba kontakt telefon za SBB, oni su nam operater kablovske, možemo već da ih kontaktiramo. Kontakt za našu zgradu je Sloba 060 8126771.
Pozdrav svima
 
Roletne možeš da ugradiš, to je tehnički izvodljivo, ali ti je visina prozora (na V. spratu)mala pa će kutija sa spoljne strane još malo smanjiti visinu. Jedino rešenje je ako ima kutija roletni manjih dimenzija. Cena je oko 35€/m2 za PVC i oko 50€/m2 za ALU.
Eto i prilike da ako neko zna nekog ko dobro radi roletne da ostavi kontakt.

I da još nešto oko roletni, onaj ko ugrađuje roletne trebalo bi da ugrađuje u istoj boji (najbolje bela) kao i svi, da bi zgrada bila jednobrazna, a ne kao božićna jelka. Isto važi i za klime (položaj, vertikala..) i način zagrađivanja terasa. Nadam se da će stanari biti kooperativni po tom pitanju i da će mo postići dogovor :?:
 
Ma stavila bih ja slike kada bih nasla gde mi je fotoaparat :). Jos su mi neke stvari po kutijama. Ne znam da li te interesuju slike zgrade ili stana? Klime su vec poceli da kace, mislim svako na svoju ruku.
SvSavic ma kakav moj internet, wairles komsija je cudo, ali se poslednjih dana i on pomera po stanu, pa ne mogu da ga uhvatim. Posto se razumes u te operatere, a ja blage veze nemam, kakav je SBB? Ovo te pitam, jer je neko od stanara vec zakazao sastanak za sutra sa njima. Docice u zgradu i anketirati.Samo ne znam koga, kad nas je bas malo. A i glupo je da nas nekoliko odluci o operateru, a skupstina stanara nije formirana. Ne znam kako to ide, da li svako za sebe, ili svi zajedno. Mislim ne mogu oni da prikljucucju svakog ponaosob. ako znas nesto , javi mi do sutra, da znam sta da kazem kada dodju.
 
svsavic":qw2f4pmx je napisao(la):
I da još nešto oko roletni, onaj ko ugrađuje roletne trebalo bi da ugrađuje u istoj boji (najbolje bela) kao i svi, da bi zgrada bila jednobrazna, a ne kao božićna jelka. Isto važi i za klime (položaj, vertikala..) i način zagrađivanja terasa. Nadam se da će stanari biti kooperativni po tom pitanju i da će mo postići dogovor :?:

Ево, ја као архитекта да вам ово нагласим. Данас је другачије време, и станари се, ево, упознају и пре него што постану комшије. Људи сте, договорите се на време за све евентуалне преправке на фасади да вам зграда не би личила на фавелу после годину дана.
 
Opet ja , ali sa novim vestima. SBB je ipak u celoj zgradi postavio sve , tako da samo oni mogu da se uzmu, tako sam bar ja razumela. Sutra potpisujemo ugovor za kablovsku, a moze odmah i internet od 10megabita ( pojma nemam sta ovo znaci) za 1490.00 posle 3 meseca. Prva 3 meseca je za 1 din i kablovska i net. Ko zna sta ce oni meni sutra da uvale, kad se ja u to nista ne razumem. :?: :?: :?: :?
 
Ooo meri, pa cestitam sad kad uzmes 10MBit/s ako imas kameru mozes da nam live prenosis kako napreduju radovi na zgradi i oko zgrade... :)
Treba videti i sa telekomom kakva je situacija da se dobije telefonska fiksna linija a onda razmotriti i da se uzme adsl i IPTV. Ja koristim IPTV i slika je perfektna, mada sam cuo i da SBB ima vec paket D3 koji ima digitalni prijem u HD rezoluciji (za odredjene programe) tako da bi i kod njih trebala da bude odlicna slika. SBB se reklamira da ima najbrzi internet u Srbiji. Ako neko ima iskustva sa njima neka javi...
Meri, sto se tice brzine za normalno koriscenje na interenetu kod kuce za neki naredni period 10 Mbit/s ti je vise nego dovoljno.
Sutra dolazim na gradiliste da vidim kako napreduju radovi jer se u mom stanu finisiraju zavrsni radovi... :).
Iskreno sam optimista da cemo brzo da se prebacimo na temu u forumu "zavrseni objekti"... ;)
Pozdrav za sve komsije.
 
@dejanceja, било би лепо ако би могао да поставиш неке слике после обиласка градилишта.
 
FedZ
 
Postavljanje slika: idi npr. na http://imm.io/ i odabereš sliku iz kompjutera i dobićeš link slike. Na link slike dodaš ekstenziju ".jpeg" ili ".jpg" i ubaciš link u post. Selektuješ link i pritisneš komandu "Img".
 
svsavic":ofy3r4kq je napisao(la):
Postavljanje slika: idi npr. na http://imm.io/ i odabereš sliku iz kompjutera i dobićeš link slike. Na link slike dodaš ekstenziju ".jpeg" ili ".jpg" i ubaciš link u post. Selektuješ link i pritisneš komandu "Img".

Sve sam to uradio i samo je izaslo Slika
 
idi onda na http://www.dodaj.rs/ pa odabereš sliku iz kompjutera (sa browse) pa pritisneš dodaj.
Posle automatski dobiješ link (kod za forum npr. "
 
20120922112043.jpg

prikljucivanje zgrade sa toplovodom
20120922115248.jpg

20120922115418.jpg

cevi toplovoda i postavljeni stubovi rasvete
20120922120202.jpg


Evo konacno sam uspeo da ubacim slike uz pomoc experta svsavica... :wink:
Kao sto vidite u toku su radovi na prikljucenju zgrade na toplovod, pa se zbog toga stalo sa uredjejem parkinga i asfaltiranjem ulice. Kako mi je rekao g-din Aca gazda firme koja izvodi radove niskogradnje (ulica, parkinzi i trotoari) sa radovima ce nastaviti punom parom za koji dan cim se zavrsi prikljucivanje cevi toplovoda.
Informacija za sve koji su u potpunosti izvrsili placanje jeste da se ti stanovi sada rade po prioritetu kako bi se zavrsili do roka iz ugovora. Pa bih preporucio da se pojavite i budete vise prisutni ovih dana kako bi se ispravile eventualne neispravnosti. Sto se mog stana tice mogu da potvrdim da se radi punom parom sa cak 4 molera.
Rejcelka moram da ti kazem da sam slucajno video tvoj stan i da je bez obzira na ono sto se desilo sa pucanjem cevi u kupatilu kad se sve sredi i dotera bice ko bombonica .. :wink:
 
Komsije, kada cete bre da se uselite, malo nam je pusto :)
Mi smo konacno sredili stan, ostale su jos neke stvari, tipa plafonjere, lusteri i sitnice. Jako sam zadovoljna i pozdrav za sve koji se uskoro useljavaju.
 
Како да се уселимо кад је тамо још градилиште? Нешто баш немам жељу да гацам по блату да бих дошао до стана. А и нису нас звали да се уселимо.

И слабо нешто иде то асфалтирање. Никако да почну.

@dejanceja хвала за слике!
 
Komsije nesto ste se ucutali, tema zaostaje u postovima ... ;)
Upravo sam se vratio sa gradilista, danas bi trebao da se zavrsi toplovod iz zgrade za grejanje tako da bi trebalo da se nastavi sa uredjenjem ulice i trotoara. Moram da istaknem da ekipa molera koja je sad angazovana vrlo brzo i dobro radi, skoro pa i da nisam nasao primedbe u mom stanu.
@meri, Jesi li uvela sbb u stan kakvi su ti utisci?

Pozdrav svima!
 
Dejanceja: Potpisala sam ugovor sa SBB-om, za 2-3 dana prikljucuju kablovsku a za 5-7 dana internet. Pa kad se prikljucim na 10 mb ima da te nazovem i uzivo 3D da gledas kako napreduju :D :D :D
Stanar: pa nije bas blato, suvo je vreme, ja zivim tamo skoro mesec dana i nikakav problem nemam sa tim, valjda zato sto sam jos uvek pod utiskom da smo konacno u nasem stanu. Ni mene niko nije zvao da se uselim, vec sam ja njih iscimala, kada mi je Ivica rekao da ce useljenje biti od 20-og. A i bolje mi je bilo da placam svoj stan, nego da placam i gazdi i banci, pa makar i po blatu :)
 
meri":26yp1w78 je napisao(la):
Dejanceja: Potpisala sam ugovor sa SBB-om, za 2-3 dana prikljucuju kablovsku a za 5-7 dana internet. Pa kad se prikljucim na 10 mb ima da te nazovem i uzivo 3D da gledas kako napreduju :D :D :D
Stanar: pa nije bas blato, suvo je vreme, ja zivim tamo skoro mesec dana i nikakav problem nemam sa tim, valjda zato sto sam jos uvek pod utiskom da smo konacno u nasem stanu. Ni mene niko nije zvao da se uselim, vec sam ja njih iscimala, kada mi je Ivica rekao da ce useljenje biti od 20-og. A i bolje mi je bilo da placam svoj stan, nego da placam i gazdi i banci, pa makar i po blatu :)

:kk: :kk: :kk:
 
@meri да ли си потписала некакав записник о примопредаји некретнине приликом усељења?
 
Ja se nadam da je tako, interesantno da se radi po regulacionom planu stambenog kompleksa „Radničko naselje“ u Železniku iz 1995.
Ja mislim i nadam se da je to rešavanje zaostalih imovinsko-prevnih poslova oko preostalih ulica, po planu u naselju. Nadam se skoroj realizaciji ovoga plana :kafa:
 
Danas sam bio ponovo na gradilistu. Moram da kazem da se bas dosta radi. U zgradi su moleri parketari, rade zavrsne radove na stanovima a napolju se punom parom vrse pripreme za asfaltiranje koje ce po mojoj proceni ubrzo i da se desi. Trenutno se radi tamponiranje veze sa ulicom Zarka Vasiljevica, koja ce biti privremena ( a nadam se i kratko vreme, mada to ne zavisi od Graditelja)

Hteo bih da im se zahvalim i pohvalim MICU, LJUBISU i IVICU.
Pozdrav.
 
Станар":2puc6bnc je napisao(la):
@meri да ли си потписала некакав записник о примопредаји некретнине приликом усељења?

Moras da potpises zapisnik da bi dobio kljuceve. To sve zavrsis sa Micom ili Ljubisom. Tu bi trebalo da uneses sve nedostatke, ali ja sam imala par malih nedostataka koji su mi ispravljeni odmah, tako da u zapisnik nista nisam unosila.
Da li je neko skupio sve papire za PDV?
 
Vrh