Šta je novo?

Stambeno-Poslovni Kompleks "Savska Terasa" u Železniku

Većina (manjih) stanova je rezervisana. Cena je 1280 €/m2 sa PDV.
 
Hvala puno na odgovoru
Iscitala sam raniju prepisku
Brine me neuknjizena zgrada i razlog, kako ce nova zgrada biti na istoj saobracajnici znaci da i ona nece proci pregled?
Jedino sto mi se cini da su ranije radili po principu legalizacije, a sad po novom zakonu pa moze da bude plus
Mozda i lupam, ali ako zna vise bilo bi super da podeli
 
Mislim da je predhodna zgrada radjena uz projektno finansiranje banka intese. Sigurno ima sve papire, to sto nije odmah uknjizena ne znaci da postoji neki problem. Navescu vam primer moje zgrade koju je gradio graditelj. Nalazi se u Zarkovu iznad doma zdravlja. Na E katastru pola lamela je uknjizeno pola nije. Konkretno za moju lamelu, nije uknjizena, na e katastru pise zgrada je izgradjena bez gradjevinske dozvole. Sad nije lamela uknjizena ali pojedinacni stanovi jesu, nema ih na e katastru, vec samo u katastru, menjaju se komsije stanovi se kupuju na kredit, notar overava, samo ne pise na e katastru. Kako to funkcionise ne znam ni ja, ali bih tu u Zelezniku kupio stan bez ikakve brige, nije graditelj fantomski investitor, hiljade stanova subiza njih
 
Ми смо се такође распитивали и рекли су нам тада да ће цена квадрата бити 1280 еура са ПДВ-ом, међутим сада су рекли да ће цена квадрата поскупети јер је грађевински материјал поскупео преко 80%. Тако да највероватније одустајемо, јер више од 1300 еура по квадрату је превише за Железник.
 
I ja sam cula da ce biti veca cena
Slazem se sa vama da je suludo davati toliki novac
A taman sam se bila ponadala...
 
Ja sam rezervisao jedan od stanova ali po ceni od 1280e, prvi put cujem da postoji uopste neko ko bi menjao cenu u odnosu na "dogovorenu", ne pada mi na pamet koliko god sitna ta izmena bila, ne znam ko radi takve stvari.
 
Kako teku radovi, ima li neko info? Na njihovom sajtu nema ništa o prodaji stanova, samo nude na Karaburmi.
 
Pozdrav svima, posle duzeg vremena sam naisla na ovaj kompleks, nisam ni znala da se zida nova zgrada. Jako lose iskustvo sam dozivela sa prethodnim zgradama (imam prijatelje koji tamo zive). Vidim da i ovde ima ljudi koji to potvrdjuju.
Interesantno je sto nema odgovora na pitanja u vezi sa uknjizenjem druge zgrade. Niko nece da objasni zvanicno sta je sa tim, zasto nemoze da se uknjizi i kada ce i da li ce to biti moguce.
Da li Graditelj kompenzuje stanarima na neki nacin to sto su im pricali jednu pricu kod kupovine, a posle vise od 5 god od izgradnje zgrada nemoze da se uknjizi, a bilo im je obecavano kako je sve u redu i to ce biti uskoro reseno. Treba otvoriti 20oro ociju kod kupovine stanova danas i uciti iz iskustava drugih ljudi. Ovde i da je 800 eur dzaba ako se stan nemoze uknjiziti. To je moje misljenje.
Sto se ulica tice, u pravu su ljudi, ulice su razrovarene od kamiona,prilaz je ocajan, a sa novom zgradom ce biti samo gore jer malo ulica a mnogo kola.
 
Да ли се зна нова цена? Да ли је неко потписао предуговор?
 
Cena kvadrata je 1.350 € sa PDV i ona je konačna trenutno za sve. Ja sam rezervisao među prvima za cenu od 1.280 €, međutim ta cena ne može da bude ispoštovana - opravdanje je poskupljenje svih krucijalnih materijala za gradnju. Tačno je da je počelo sa potpisivanjem predugovora i ti predugovori će sadržati ovu novu cenu. Međutim nije tačno da su mali stanovi razgrabljeni, naprotiv, meni je data informacija da postoji još mnogo manjih stanova, dok su svi veći zauzeti. Što se tiče ovog knjiženja prethodne zgrade, trebalo bi da Graditelj preuzme slučaj na sebe i ozakoni i drugu i ovu novu zgradu, tako da će vrlo moguće biti sve to rešeno u bliskoj budućnosti.
Što se tiče diskusije da li je ova cena normalna za Železnik, slažem se da nije, ali s obzirom da nema indicija da će cene biti manje u nekoj bližoj budućnosti tipa 5-10 god osim ako ne uzmemo puške u ruke ili nas pogodi neki asteroid, samo ćete gubiti vreme tražiti podjednako kvalitetno i po nižoj ceni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=875834#p875834:1g4apuow je napisao(la):
Mikser975 » Ned Avg 29, 2021 6:46 pm[/url]":1g4apuow]LaBomba, Vi kao da radite u Graditelju :D

Taman posla, samo sam ga malo diplomatski odgovorio, da ne kažem upakovao u ukrasni papir :D
 
Pozdrav svima. Interesuje me koliku kaparu Graditelj uzima? Ukoliko je neko mozda u skorije vreme rezerervisao stan.
Hvala unapred :sesir:
 
Zdravo, nekako je tema zamrla, a čini mi se da bi u ovo vreme trebala biti najaktivnija
da li neko ko je potpisao predugovor može da nam podeli iskustva (da li je dokumentacija čista, mogu li da se menjaju stavke predugovora...)?
Unapred zahvalna 🙌
 
Pozdrav, da li idu radovi na ovom projektu, tema je totalno zamrla ali ne znamo kako teku radovi?
Uglavnom cena je sada 1500e sa pdv-om tako sam čuo.
 
Bila sam u febraru da vidim svoje drage prijatelje i bacila sam oko naravno i na zgrade koje se zidaju. Zapalo mi je za oko da neki spratovi nemaju 11 blokova nego 10.5 blokova, a onda sam brojala druge spratove i videla da se ta visina razlikuje sto mi je malo cudno, pitala sam se jel moguce da je neko stedeo na 1/2 bloka da visina plafona ne bude koliko je normalno 2.7 a onda sam videla kod prijatelja da su plafoni ispod 2.6 i potvrdila da se i na ovoj zgradi stedi i na blokovima. I ploca izmedju stanova je prilicno tanka.
Kompleks je izgledao mocnije sa tim novim zgradama, ali su ulice i dalje ostale iste i videla sam da se ovde nigde ne spominje uknjizenje druge zgrade niti se prica da ce da se napravi nova ulica za ovo sad vec veliko naselje. Velika je guzva na parkinzima i ljudi se bahato parkiraju sto sam primetila. Prilazi su ocajni i nadam se da ce investitor to resiti.
Opet da pitam da li ce se srediti prilazni putevi i saobracajnice, da li ce se probijati neka nova ulica jer realno treba i da li ce se moci uknjziti stanovi, kada ce se resiti ti problemi oko knjizenja za sve zgrade?
Da li investitor placa neku sumu novca mesecno ljudima koje je slagao pri kupovini stanova da ce uknjizba biti moguca ubrzo?
 
Stanovi ce se uknjiziti, graditelj uvek kasni sa tim. Sto se tice plafona i kod mene u zgradama graditelja iz 1998 je 10 cm nizi od standarda, tako stede od osnivanja kompanije.
 
Данашња - 02.05.2022.

IMG_20220502_125101_resized_20220502_041726688.jpg
 
Cao, ima li sta novo? Kad ce useljenje ☺️
Jel neko uzeo kredit?
 
Vrh