Šta je novo?

Stambeno-Poslovni Kompleks "Savska Terasa" u Železniku

Ne znam šta ti nije jasno, prostorni je baš lepo opisao kraj koji je inače lepši nego većina Banovog. Izgleda da ne poznaješ Žarkovo baš najbolje iako si toliko godina pored. Prošetaj jednom celim potezom od škole Crnjanski do Filmskog grada pa ćeš videti. Nije Žarkovo samo divlja gradnja ispod Trgovačke i slično. Svakako nije u rangu Mirijeva i Karaburme. A zašto, to će ti postati jasno kad se tamo preseliš.
 
Upravo sto ti je napisala 11030, ocigledno ne poznajes Zarkovo. Ja sam isao u Crnjanski, nisam vidjao rome. Ne bih menjao Zarkovo ni za sta, iako sam ziveo i na Ceraku i Vidikovcu u nekim delovima zivota. Od oba naselja je Zarkovo blize gradu par km, sto ti daje pola sata dnevno ako radis u gradu ili na Nbg. Peske sam od Kosutnjaka, peske od BB, biciklom do ade. U Trgovackoj imas apsolutno sve, ne secam se kada sam nesto kupovao na Brdu. Ako Zarkovo posmatras samo ispod Vodovodske prema Makisu i oko onog potoka onda je tako kako kazes, ali isto tako imas neuredjene delove Banovog brda kao prelaz izmedju Banovog brda i Cuk. Padine gde takodje zivi puno roma, delove ispod opstine, prema hipodromu. Sa Karaburmom i dovljom gradnjom i nadogradnjom ne moze da se poredi, a Mirijevo i Visnjica su pandan Ceraku i Vidikovcu, dok gornji deo Zarkova (Repiste) najvise lici na Suncanu padinu (ulice Ratka Mitrovica, Veljka Petrovica, Vladmira Rolovica i poprecne). Kuce i dvorista su sredjeni, ljudi su uglavnom imucni. Ziveo si 30 godina pored Zarkova, ali nista nisi video, ili si video samo sto si ti hteo. Jedino ti potpisujem da u gornjem delu Zarkova nema novogradnje, jer sve je popunjeno
 
Ja sam na Karaburmi u zgradama iz prošle faze pa evo nekih utisaka.

Pod jedan, papiri su čisti (barem do sad bili, ne vidim zašto bi se menjalo), naša zgrada je dobila uredno upotrebnu dozvolu.

Toplotna izolacija je zaista odlična, nama je grejanje u spavaćoj isključeno čak i sada kad je minus jer stvarno nema potrebe. Klimu nismo upalili zimi za dogrevanje bukvalno nijednom od kako smo se uselili. Inače mi je bolje što nisu oni ugradili klimu jer bi sigurno bila neka najjeftinija, ovako sam odabrao tačno ono što volim. Inače da, radijatori su sa kalorimetrima i grejanje se plaća po potrošnji, trenutno mi infostan u proseku izlazi isto kao za duplo manji stan u kome sam ranije živeo i plaćao ono normalno grejanje.

Zvučna izolacija je mogla da bude bolja, ne mogu da kažem da je baš pakao, ali za moj ukus je moglo za nijansu bolje, možda sam ja samo navikao na starogradnju.

Potok se oseti bukvano 2 puta godišnje (okrenut sam ka njemu), ja sam ranije živeo kod garaže GSP-a, tamo je situacija milion puta gora jer ono što najviše smrdi jeste rukavac, a on se ovde ne oseća uopšte. Inače će potok biti saniran (ubačen u cevi) gotovo sigurno, samo se čeka opština Palilula da se namoli da to uradi.

Mali Leskovac definitivno jeste problem za one koji bi gledali ka njima, ali to naselje se gotovo sigurno pretvara u novi blok zgrada čim se reši situacija na parcelama, ipak je to predobro zemljište da ostane u ovom stanju sa trenutnim cenama kvadrata stanova. Drugih problema u vezi sa tim naseljem nema, ne šetaju se po kraju, ne osećam neku paljevinu, nisam primetio da prave neke probleme, ne bi trebalo to da vam bude presudno za kupovinu osim ako je stan baš u onoj zgradi do njih i okrenut ka njima. Ipak se to raseljavanje možda oduži, znamo svi da je osetljivo pitanje.

Kraj ko kraj nije ništa specijlno ali je sasvim ok, Karaburma se inače kompletno transformisala u poslednjih desetak godina, peške možete doći do svih većih marketa, tu vam je SC Karaburma, Big Fashion, završava se Lidl, imate škole, vrtiće, u naselju i oko naselja postoje igrališta za decu.
 
Pa ja setam stalno tuda, Pozeska, Trebevicka, gore uz Ratka Mitrovica i taj deo je donekle okej, ali daleko je od svega i ne bih pristao da zivim u stanu koji se nalazi u kuci nikada a u tom delu su mahom kuce sa par stanova. To je taj deo Zarkova koji vi zelite da vidite a ne onaj drugi da kazem realniji po kom ga vecina ljudi zna. Isto kao sto ste napisali za Banovo brdo i taj deo oko stepenica, sto niste rekli da brdo maltene ima najveci i najsredjeniji park u Beogradu...Ne bih se nastavljao otisli smo u off. Mozete do centra tjst Brda na pice, pa da razmenimo misljenja :)

@leobutters Hvala ti na odgovoru. Otprilike si rekao sve sto me zanimalo :)
Juce sam setao dobrih sat vremena po tom delu Karaburme, deluje mi sasvim okej, podseca jednim delom na Banovo brdo kad se predje prekoputa bulevara. Ima mana to je sigurno, ali s obzirom kako se gradi verujem da ce biti reseno.
Prekoputa zgrade sam video veliki park u tom starom delu Karaburme, gore oko okretnice ogromnu skolu, mislim da je tu i vrtic negde a sve je na nekih 300-500 metara od zgrade. Iskreno za ovu cenu kvadrata u poredjenju sa drugim krajevima deluje sasvim okej.
 
Ne želimo mi to da vidimo nego živimo tu. Komentarišem ono što znam, ne mogu da pišem kako je živeti kod žarkovačkog potoka jer tamo nisam kročila u životu. Isto tako mogu da komentarišem život na Brdu jer sam živela u Kraljice Katarine ali ne i u Lazara Kujundžića npr. Ti si popljuvao celo Žarkovo na osnovu dela naselja, to je isto kao kad bi se napisalo da je brdo živo njesra jer postoje romske udžerice i hruščovke, jer jelte tu živi samo ko mora.
Moj motiv pisanja nije bio da se ubeđujem gde je lepše i bolje već da pomognem nekome da se ne zaje*******e nepromišljenim izborom života u septičkoj jami i ciganmali, jer kao što rekoh i o tom potezu tu imam neposredna saznanja plus prijatelje koji tu žive. Što se tiče ovoga što je Leobutters napisao, ja sam lično videla i da se šetaju i da vršljaju, i da kradu rešetke oko zgrada, a prijatelji koji se greju na gas su mi rekli da su krali instalacione cevi u zgradi do njihove. No srećno svakako. Ako je tebi super samo napred.
 
Mislim da je jasno da imaš nešto lično protiv ovog naselja, verovatno protiv investitora :)

Na kilometar vazdušnom linijom od Žarkova najveće nehigijensko romsko naselje na Balkanu u kojem gori smeće 365 dana godišnje, a daješ prijateljske savete o cigan mali i septičkoj jami na Karaburmi. Inače da, imam i ja neposredna saznanja plus prijatelje koji tu žive, a plus je svake godine i u novinama :)
 
Nemam ništa protiv investitora grade pristojne zgrade godinama to se zna, već protiv lokacije. Nemam pojma o kom najvećem romskom naselju na Balkanu pričaš. Ako misliš na ciganmalu na Čukaričkoj padini, isto bih rekla onome ko planira da kupi stan na 10 m od nje. Nemoj.
 
Ok, nek bude, samo mi je baš nerealna ta tvoja priča da si ti u prolazu videla kako vršljaju i kradu rešetke i osetila smrad koji je kao bojni otrov, zaista ne mogu da poverujem u to kao neko ko živi u kraju.

Al nije ni bitno, ko god izdvaja pare za stan je dovoljno pametan da prošeta krajem više puta tokom svih delova dana pa će videti da li mu odgovara ili ne.
 
Ljudi ovo nema veze sa pljuvanjem nekog kraja vec sa realnoscu. Ja isto zivim u graditelj zgradi (imate u referencama na sajtu graditelja) i s obzirom na istog investitora su potpuno uporedive. Moja zgrada je u gusto naseljenom delu Zarkova, neposredno pored nje prolaze dve linije 57 i 89. Granici se sa skolom i domom zdravlja. Ulice su asfaltirane, profila 8-9 m i sa trotoarima od po 1.5 m. U krugu od 300 m ima jos jedna skola, vrtic, super vero, maxi, aman, trzni centri, banke, posta, kosutnjak, bazeni na istom, sve na 5 min peske, 9 linija gsp u Trgovackoj. Lokacija uporediva sa ovom bi bila kod stare okretnice na Karaburmi. Vasa lokacija se nalazi na obodu grada (iza pocinju njive), pored prolazi potok. Ulice su jos neuredjene i nemaju ni propisan profil, niti propisne trotoare. U neposrednom komsiluku su vam romi, novi nelegalni blokovi sa slepim ulicama i sokacima bez ikakvog reda. Dok moje dete ima skolu na 3 min i ne prelazi nikakvu ulicu, vase ide peske preko Mirijevskog bulevara, po nedovoljno osvetljenim ulicama. Najvece romsko naselje u Bg i najstarije je upravo taj Mali Leskovac blizu vas, a to sta je na Cukarickoj Padini je isto kao da ja pricam sta je vama u rukavcu na Dunavu i kako smrdi kartonjerka
 
03zarkovo001.jpg
Evo zgrada graditelja u kojoj zivim i njeno okruzenje
 
Joooj, mora mi dete peške preći ulicu do škole. I to još nedovoljno osvetljnu :D

Neozbiljno skroz, bukvalno komentari za neki skeč. Isključujem se iz dalje diskusije na ovu temu, gori ste nego osnovci kad krenu da ubeđuju druge da je njihov kraj najbolji.
 
Pa i u centru Zarkova kod Vera zive 4 porodice Roma a koliko cujem jos ih dolazi, nemoj samo o Zarkovu da pricas kao da je Senjak i Dedinje :D
Druga stvar, prica je krenula o novogradnji, u tom delu Zarkova nema novogradnje a u onom delu Zarkova gde se moze uzeti za te 1650e ne bih ni neprijatelju predlozio.

Ovaj deo u Mir. bulevaru gde su zgrade ima samo jedan problem a to su romi, koje nisam video za ovih 10ak puta koliko sam obilazio taj kraj da se petljaju oko zgrada, ali opet u blizini su i to stoji. Isto je skola na 350 metara, isto je Maksi na 500 metara, trzni centri itd itd.. Park je prekoputa zgrade, postoje takodje trotoari, drvece.. Zgrada je fakticki odmah do bulevara, jos bolje je sto nema ulica, ne prolazi nista pored zgrade a verovatno ni nece, bice izdvojena samo za stanare i parking. Da ne pricam o povezanosti Zarkova sa gradom i Karaburme..
Ovo ne pricam da bih sebe ubedio i opravdao kupovinu, niti imam nesto protiv Zarkova, samo pricam realno, da ne pomisle ljudi kada procitaju forumaske postove da je Zarkovo meka a Karaburma neka rupetina gde zive neki ljudi u rupama sa ciganima i gde smrdi na kanalizaciju, posto ste tako predstavili taj kraj i ujedno popljuvali vase prijatelje koji vam daju "informacije" :D

A ovo za decu koja prelaze ulicu dok idu u skolu.. QQ.. :D
 
Snimak gradilista iz drona.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=py800ZMvAs4[/youtube]
 
Lep snimak (4K), samo nije 2012. nego 2021.
Iz lokacijskiih uslova se vidi da će biti oko 27.400 m2 (nadzemno 16.800 m2), 240 stanova, P+4+Pk, 7 lamela, 6 lokala (1.200 m2), 1 posl. apartman, 256 parking mesta u 4 podz. garaže, 26 napolju, itd. Gradiće se u 2 faze. Građevinska dozvola je u toku izdavanja.
Pitanje je samo kolika će cena biti.
 
Davno sam bila na ovoj lokaciji kada sam gledala stanove i svidelo mi se sto je izdvojeno. Jos onda sam bila razocarana ali proslo je neko vreme pa treba uvek dati sansu svima. Sada citam pazljivo komentare pa me zanima sledece:

1. Da li stanovi u prethodne 2 izgradjene zgrade uknjizeni? Ako nisu, zasto nisu?
2. Da li ce investitor i u novoj zgradi preduzeti nesto u vezi sa izolacijom (stanari se zale da se sve cuje okolo od razgvora do koraka i trcanja dece)?
3. Da li ce investitor prosirivati postojece ulice jer kako vidim ulice prilazne su uske i za ove postojece zgrade a kamoli za ovu novu koja je ujedno i najveca ako sam dobro primetila? Prilazni put od donje zgrade je blago reci katastrofa sa onom banderom i uliom koja direktno vodi na nju, a prilazni put kojim sam dosla od onog auto servisa je toliko los da onuda vise necu ici.
4. Da li se na lokaciji planira otvaranje prodavnice nekog veceg tgovinskog lanca poput Maxija?
5. Da li investitor opet izbeci da stavi roletne? Koliko se secam nije bilo roletni i garaze su bile poluzavrsene bez maltera na blokovima..prilicno bedno je izgledalo tada
6. Koji ce se materijali koristiti? koji je rok za izgradnju i koja je cena planirana?
 
1. Prva zgrada jeste, a mislim i da je i druga.
Za pitanja 2, 5 i 6 kontaktiraj investitora.
3. To je nadležnost grada, kako ide pored ovih koji vladaju, to će biti za 20 god. jer sve pare idu u krug dvojke na kocke i bronzu.
4. Bilo je priče da je maxi zainteresovan da otvori market.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840742#p840742:1lrf8382 je napisao(la):
svsavic » Sun Apr 11, 2021 8:56 pm[/url]":1lrf8382]1. Prva zgrada jeste, a mislim i da je i druga.
Za pitanja 2, 5 i 6 kontaktiraj investitora.
3. To je nadležnost grada, kako ide pored ovih koji vladaju, to će biti za 20 god. jer sve pare idu u krug dvojke na kocke i bronzu.
4. Bilo je priče da je maxi zainteresovan da otvori market.
Prva zgrada (2 lamele) je uknjižena.
Druga zgrada (5 lamela) nije uknjižena jer još nije dobila ni upotrebnu dozvolu.
Problem je u saobraćajnici i tu se vodi spor između Grada i Investitora (stari, novi zakon, duga priča,...).
Nijedan stanar iz druge zgrade ne može prodati svoj stan, refinansirati kredit, staviti stan pod hipoteku,...
Već par godina nas Investitor uverava da je problem na korak od rešenja ali i dalje nije rešen i ko zna kada će biti.
Ta ista saobraćajnica koja je problem ide i uz ovu treću zgradu pa nije baš jasno da li će i ona imati isti problem sa uknjižavanjem.
 
Danas sam bila na lokaciji i imala sam priliku da pricam sa stanarima iz 2. zgrade...Oni kazu da zgrada nije uknjizena i da se pitaju stalno kad ce uknjiziti stanove. Prva zgrada po njima isto nije uknjizena. A sada vidim da ovde kazu da je uknjizena prva zgrada.

Meni ovde nista nije jasno. Da li postoj neko ko ima vremena i znanja da napise o cemu se ovde radi od pocetka do kraja, da svi koji hocemo da kupimo stan ovde znamo na cemu smo. Ja sam prva za to da se sve napise i zna.

O kakvim saobracajnicama je rec i kakav spor ima grad i investitor? Kako je moguce da investitor prodaje stanove koje posle vlasnici ne mogu da prodaju ili imaju hipoteku ili uknjize kao svoje vlasnistvo.

Investitor onda treba da placa penale za nesto sto nije uradio, a rekao je da ce uraditi. Makar odrzavanje ulaza, liftova, garaze i slicno. To se zove ozbiljan investitor koji probleme resava i zauzima se za ljude koji su od njega kupili stanove, a on nije uradio ono sto je rekao, ipak su u pitanju godine unazad koliko se to nije resilo.
 
Pozdrav svima
Da li je neko vec rezervisao stan, potpisao predugovor?
Kolika je cena sa pdv-om?
Zainteresovani smo za kupovinu, svaki komentar bi dobro dosao :)
 
Vrh