Šta je novo?

Stambeno-Poslovni Kompleks "Savska Terasa" u Železniku

Po zakonu koliko ima stanova toliko mora da ima parking mesta + dva po lokalu ja mislim. U zgradi ima oko 33 parking mesta plus još toliko ispred zgrade, znači više nego dovoljno za ovu prvu zgradu. Garaže za tu lokaciju imaju finu cenu koje su DO 5000€ u zavisnosti od mesta (singl, double). Skoro sva parking mesta (u podrumu) imaju ispod nivoa poda podrum prostor u visini ja mislim 1.6m koji može da se iskoristi za svašta (gume, šporet, sanke itd.) Parking mesta su proseku oko 15m2

BGBILD":3u2jeern je napisao(la):
Kada pocinje izgradnja druge zgrade i jel ce imati vecu spratnost od ove? i isto pitanje vazi i za trecu zgradu? kada ce poceti prilazne ulice da se rade posto je skoro pa gotova ova prva zgrada? :)

Za početak izgradnje druge zgrade ne znam, a oko spratnosti, sve zgrade će biti po regulacionom planu iste, navedeno je u prethodnim postovima, Po+Pr+4+Pk.
 
svsavic":31whv7sy je napisao(la):
U zgradi ima oko 33 parking mesta plus još toliko ispred zgrade, znači više nego dovoljno za ovu prvu zgradu.

Ово ми не звучи логично. Ако има 33 места испред зграде, онда је инвеститор на губитку. Јер, што би неко плаћао пет хиљада евра за гаражу у Железнику кад може да се паркира испред?

На овим пројектима које си раније поставио, стварно се види да има 33 паркинг места у гаражи. И то је то. Инвеститор је чист пред законом. Он је обезбедио паркинг. А то што се људи паркирају на зеленим површинама и по блату и на тротоарима, ко им је крив. Имају опцију да купе гаражу по енормној цени.

Мислим да од тог паркинга испред зграде нема ништа. Тј. биће,можда, али неко дивље паркиралиште по шљунку или слично. Тако је, уосталом, на Чукаричкој падини са десне стране када се иде у правцу центра града. Тамо све врви од кола паркираних на тротоарима и неуређеним паркиралиштима. А зграде су рађене по пројекту.
 
CBET":3p7cig5v je napisao(la):
Мислим да од тог паркинга испред зграде нема ништа. Тј. биће,можда, али неко дивље паркиралиште по шљунку или слично. Тако је, уосталом, на Чукаричкој падини са десне стране када се иде у правцу центра града. Тамо све врви од кола паркираних на тротоарима и неуређеним паркиралиштима. А зграде су рађене по пројекту.

Ja sam video plan saobraćajnice ove zgrade, gde sa obe strane idu parkinzi, a i kako kaže šef gradilišta tako će i biti. Zelena površina je predviđena između parkinga i zgrade u širini oko 5-6m. Nema razloga da to ne naprave, to im ne ide u prilog, a nije puno skupo. Bilo bi lepo odmah da zasade drvored :)
Pošto u zgradi ima puno dece, šef gradilišta mi reče da će biti napravljena i naka spoljna mini igraonica u severnom delu placa zgrade, da li će biti tako ne znam :shok: .
 
Ispred zgrade ce biti parking sigurno, jer je to prvo sto sam pitala kada sam pogledala stan. :kk:
SVET jesi li i ti uzeo/la stan u ovoj zgradi?
komsija kako ide kredit? Ja cu definitivno znati za 2 nedelje, bas se oduzilo :)
 
Zivim u zgradi u Zarkovu koju je graditelj napravio 1998., na uglu Ratka Mitrovica i Spasovdanske. Mi imamo veliki problem sa parkiranjem jer je na zgradu sa 7 lamela i 140 stanova napravljeno samo 70 parking mesta. Napravljen je parking sa obe strane zgrade i svima nam je izgledalo kad smo se useljavali da ce biti dovoljno parking mesta, dok se nismo svi uselili.
 
@prostorni planer

Мислим да је то у складу са прописима који су у то време важили. Моја мајка живи у згради сазиданој средином осамдесетих, која има 30 станова и 15 паркинг места. Вероватно је тада на један стан ишло 0.5 паркинг места.
Мора да је тако, јер и код тебе је 140 станова, 70 паркинг места. Тачно пола.

Је ли вам бар укњижена зграда? И какви су станови? Јесу ли танки зидови?

@meri

Мој кум купује стан у тој згради, па сам ишао са њим недавно да ми покаже. Шта знам, сама зграда ми делује боље у односу на оно што се гради у насељу Степа Степановић. Само мислим да може да буде проблема око тих паркинга.
 
SVET . . . ukoliko ovde kupim stan( sto se najiskrenije nadam ) vrlo rado cu dati jos dodatnih 4000e za garazu iz sledecih razloga:
1. Uvek znam da mi je auto bezbedan od kradje i od udaranja
2. Zasticen od raznoraznih padavina
3. Cist je
4. Zimi nije zaledjen
5. Leti nije upecen
6. Raznorazan teret pravo iz kola u lift pa u stan
7. Podrum prostor
Ne razumem sta je tu investitor na gubitku pa valjda se garaza kupuje zbog potrebe , barem ja to tako kapiram. . . naravno sve to ukoliko se ima novca !
 
Pa nije skupa garaza ako je 4.000 evra,u centru su prosecno po 12-15.000 evra i ne dobijes podrumski prostor.
 
Kada prva zgrada se zavrsava? odnosno kada je useljavanje? :) Cuo sam da treba da se grade jos neke zgrade na nekim lokacijama u Zelezniku? Da li zna neko nesto o tome?
 
BGBILD najbolje je za te informacije da nazoves Graditelj i trazis Ivicu, on ce ti sve reci
A ja se iskreno nadam da ce prva zgrada biti gotova do avgusta, jer mi je izvodjac rekao da ce biti u julu, pa mu ja dajem jos mesec dana :kk:
P.S. To se ja nadam, u ugovoru mi pise oktobar ( bas sam optimista) :)
 
Mislim da nisu bili takvi standardi za parking 1998, jer znam da su obecavali da ce sa gornje strane zgrade izgraditi parking od 40 mesta, sto se nikada nije dogodilo.

E ovako, zidovi su debeli, kod mene su radili kombinaciju blok+cigla,pa je stan prilicno topao,a leti hladan, s obzirom da su uz to ugradjivali i pvc stolariju jos 1998. iz firme Vujic Valjevo. Sami pregradni zidovi unutar zgrade su tanki i sve se cuje kako od komsija tako i medju sobama. Plocice na terasama su lose uradjene i uzimali su najjeftinije. Sami hodnici u zgradama izgledaju nezavrseno, jer graditelj je stedeo na tome, a i sami trotoari oko zgrada su takodje lose uradjeni, brzo su se deformisali i ispucali. Najveci problem su fasada, oluci i limovi na prozorima, jer se fasada vrlo brzo isprala (bile su boje Rumunske), oluke su pravili sa nekim pregibima pri dnu u visini prvog sprata, pa ih je led polomio posle tri - cetiri godine, sto se odrazilo na fasadu, a i limovi na prozorima i terasama su brzo popustili na spojevima pa se voda sliva niz zidove i propasti ih. Zgrada ne moze da bude uknjizena jer su napravili sprat vise od dozvoljenog, a mislim da nije dobila ni upotrebnu dozvolu. Sada nam je opstina izasla u susret i dozvolila nam je da uknjizimo stanove, ali navodno sama zgrada nece biti uknjizena (ne znam kako to?). Graditelj je stanove na poslednjim spratovima prodavao uz predlog kupcima da ih nadograde sto su oni velikodusno prihvatili, pa su svi nadogradili na svoj nacin, sto kada se pogleda krov izgleda haoticno, a to se odrazilo i na to da popucaju neki zidovi. Same instalacije struje i vode su takodje lose odradjene, pa sam samo ja u mom stanu imao 4-5 curenja do sada, kao i mnoge probleme sa instalacijama u kupatilu i kuhinji. Sto se tice parketa, posle par meseci se rasusio i na mnogim mestima ima izmedju letvica i po 3 mm razmaka. Posto znam zgrade na Cukarickoj padini, mislim da boluju od istih boljki. Nadam se da se graditelj sada malo uozbiljio i da rade kvalitetnije.
 
Пошто нисам био у току..питам колико би зграда требало да буде у том комплексу и јел ће имати пратеће објекте тај комплекс(продавнице,пекаре...све што треба једном насељу)??? позз
 
Bosko":64mox5b9 je napisao(la):
Пошто нисам био у току..питам колико би зграда требало да буде у том комплексу и јел ће имати пратеће објекте тај комплекс(продавнице,пекаре...све што треба једном насељу)??? позз
Već sada u okolini od 500m ima oko 6-7 pekara.

Video sam iz radoznalosti radni projekat za novu zgradu KN1 i mogu samo da kažem da je spratnost Po+Pr+4+Pk ili Po+nPr+vPr+4+Pk. Ima pet lamela i sve imaju podzemne garaže i lokale. Ima najviše 1.0, 1.5 i 2.0 stanova. Ima oko 5-6 stanova po spratu, znači sve ukupno oko 150 stanova.

Evo i karte (sa gugla iz 09.2011) sa ucrtanim planiranim novim saobraćajnicama (belo) i novom zgradom KN1 (crveno, otprilike iz glave):

mapasaobrac.jpg
 
svsavic":1o1pbq34 je napisao(la):
Bosko":1o1pbq34 je napisao(la):
Пошто нисам био у току..питам колико би зграда требало да буде у том комплексу и јел ће имати пратеће објекте тај комплекс(продавнице,пекаре...све што треба једном насељу)??? позз
Već sada u okolini od 500m ima oko 6-7 pekara.

Video sam iz radoznalosti radni projekat za novu zgradu KN1 i mogu samo da kažem da je spratnost Po+Pr+4+Pk ili Po+nPr+vPr+4+Pk. Ima pet lamela i sve imaju podzemne garaže i lokale. Ima najviše 1.0, 1.5 i 2.0 stanova. Ima oko 5-6 stanova po spratu, znači sve ukupno oko 150 stanova.

па лепо је то онда....иначе на дивном месту је ..прелеп поглед :)
 
Kada ce poceti da se rade prilazni putevi do zgrade? Posto ih trenutno nema...
 
јел има заинтересованих купаца ?
 
Bosko koliko znam ostalo je jos nekih 7-8 stanova od nekih 53 u ovoj prvoj zgradi, druga bi trebala uskoro da krene, do jeseni najkasnije !
 
Danas bio na gradilištu i evo mala foto reportaža sa detaljima:

zgrada ispred, nedovršeni deo fasade:
okAM.jpeg

fasada druga:
okCA.jpeg

garaža ulazni deo:
okDc.jpeg

garaža:
okDA.jpeg

garaža:
okE2.jpeg

garaža:
okEh.jpeg

detalj fasade:
okEv.jpeg

detalj fasade:
okEK.jpeg

kuhinja:
okF0.jpeg

kuhinja 2:
okHb.jpeg

kuhinja 3:
okHD.jpeg

krov:
okFf.jpeg

V sprat:
okFv.jpeg

grejanje:
okFP.jpeg

grejanje 2:
okGK.jpeg

kupatilo:
okGr.jpeg

kupatilo 2:
ozS1.jpeg

ograda terase:
okIa.jpeg

izgletovano:
okID.jpeg

zgrada spreda:
okIV.jpeg

sanitarije koje će se ugrađivati:
okJl.jpeg

sanitarije koje će se ugrađivati 2:
okJO.jpeg
 
Komsija svaka cast za slike. I ja sam bila u subotu,ali na 10 minuta i nisam videla sefa gradilista. Da li ti mozda znas zasto nisu svuda postavljeni prozori? Malo mi je cudno da su uradili fasadu, a prozore nisu stavili :rolleyes:
 
Cao svima !
Pratim vas od samog osnivanja . Svaka vam cast !

Zao mi je samo kad vidim kako neka gradilista izgledaju . Totalni nemar . Ono sto meni straaaasno bode oci u Srbiji i Beogradu jesu KLIMA UREDAJIIII !!! Moze li to nekako zakonom da se zabrani da se busi gde god se stigne i da se vodi racuna o spoljasnjem izgledu zgrade . Najgore je kad naprave nove zgrade pa nabiju te klimetine !!! Jos gore kad velelepne historijske zidove probuse i stave te stravicne klima uredaje da kvare sliku Beograda . Neznam kako je sa vama ali je to za mene najveci problem ....naravno pored grafitti " umetnosti 2 na svakom cosku !!! Sto se tice onog asfalta .... Katastrofa ! Mislim o asfaltu na zemunskom keju . Izvinite sto sam to ovde ubacio ;-) .Pa jednom se napravi kako treba pa nek traje sledecih 20 godina . Jeste da je jeftinije ali isto tako jestino i izgleda . Eto ! Morao sam sebi malo da dam oduska ;-) . Zivela nam ....jednog dana ..... LEPSA Srbija i cistija ;-)
:blah:
 
^^
Neznam kakve veze ima gornji post sa ovim topikom, Ovo prethodno je za novi topik, inače dobra je ponuda i znam da su prethodni stanovi planuli odmah. Moje zapažanje je dobra ponuda od pouzdanog investitora, ali sa nerešenim grejanjem (struja), laminatom, komarcima, podzemnim vodama, pančevačkim mostom itd.
____________________________________________

Elem, nove slike sa gradilišta od juče:

Fasada:

rA4p.jpeg


rA5d.jpeg


rA5Y.jpeg


Najveća i najbolja terasa sa najboljim pogledom:

rA74.jpeg


Ulazna sigurnosna vrata:

rA7V.jpeg


rA8v.jpeg


Priprema za malterisanje u hodnicima:

rA9u.jpeg


Pločice na terasi:

rAbj.jpeg


Imam informaciju o novoj zgradi, da će gradnja da krene u septembru, imaće 160 stanova, dva nivoa podz. garaža, cena će biti 1050€/m2, projektno finansiranje inteze i hypo banke.
Ekskluzivno šema buduće KN1 zgrade:

rAca.jpeg
 
La Grange, jako su im lepe zgrade i lepo rade, ali je bas daleko od grada (kao i ova nasa u Zelezniku), a cena je ista. I kod nas je 940 evra bez PDV-a.
Komsija svsavic, hvala ti za slike. Imas prelep pogled sa terase. Ja sam za kredit sve zavrsila, jedino me muce ovi iz katastra, skroz su neozbiljni. Kako ide tebi kredit, jesu li ti odobrili? Pozdrav
 
meri":2eogaqyg je napisao(la):
La Grange, jako su im lepe zgrade i lepo rade, ali je bas daleko od grada (kao i ova nasa u Zelezniku), a cena je ista. I kod nas je 940 evra bez PDV-a.
Komsija svsavic, hvala ti za slike. Imas prelep pogled sa terase. Ja sam za kredit sve zavrsila, jedino me muce ovi iz katastra, skroz su neozbiljni. Kako ide tebi kredit, jesu li ti odobrili? Pozdrav

Ona velika nije moja terasa, nažalost, to je 3.0 stan na 5. U proceduri sam za kredit kod inteze
 
Vrh