Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828690#p828690:2saavjvl je napisao(la):
JankoJanko » Pet Mar 05, 2021 5:57 am[/url]":2saavjvl]Imam ponudu za dva skoro indentična stana u H i u F zgradi, oba gledaju na sever, u kojoj zgradi je bolje uzeti stan, da li neko zna da mi kaže i da to argumentuje? Unapred hvala!

H bez razmišljanja. Prvo garaža ti je u zgradi pa nećeš kisnuti svaki put kad pada kiša a ideš negde kolima a druga stvar, H je jeftiniji (čak i ta klima od 200e ti se isplati kroz razliku u ceni od jednog kvadrata pa ćeš uštedeti ukupna cena kvadrata* razlika - 200e)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828690#p828690:1ma2pr10 je napisao(la):
JankoJanko » Pet Mar 05, 2021 5:57 am[/url]":1ma2pr10]Imam ponudu za dva skoro indentična stana u H i u F zgradi, oba gledaju na sever, u kojoj zgradi je bolje uzeti stan, da li neko zna da mi kaže i da to argumentuje? Unapred hvala!

H bez razmišljanja. Prvo garaža ti je u zgradi pa nećeš kisnuti svaki put kad pada kiša a ideš negde kolima a druga stvar, H je jeftiniji (čak i ta klima od 200e ti se isplati kroz razliku u ceni od jednog kvadrata pa ćeš uštedeti ukupna cena kvadrata* razlika - 200e)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828690#p828690:l7utfvws je napisao(la):
JankoJanko » Pet Mar 05, 2021 5:57 am[/url]":l7utfvws]Imam ponudu za dva skoro indentična stana u H i u F zgradi, oba gledaju na sever, u kojoj zgradi je bolje uzeti stan, da li neko zna da mi kaže i da to argumentuje? Unapred hvala!

H bez razmišljanja. Prvo garaža ti je u zgradi pa nećeš kisnuti svaki put kad pada kiša a ideš negde kolima a druga stvar, H je jeftiniji (čak i ta klima od 200e ti se isplati kroz razliku u ceni od jednog kvadrata pa ćeš uštedeti ukupna cena kvadrata* razlika - 200e)
 
Hvala na odgovorima!
Nije mi jasno zašto je toliko skuplji kvadrat u F, u odnosu na H, kada se čini da je sličan kvalitet gradnje?!
 
Da li ima neko da se useliio u H da nam kaze utiske?
A posebno ako je u potkrovlju)
Danas sam bila na stastanku u showroomu, nadala se da ce me pustiti da udjem u stan koji sam rezervisala, ali to se nije desilo i do primopredaje nije moguce pogledati stan koji kupujem((((
 
sanja27":37lhjjrm je napisao(la):
Da li ima neko da se useliio u H da nam kaze utiske?
A posebno ako je u potkrovlju)
Danas sam bila na stastanku u showroomu, nadala se da ce me pustiti da udjem u stan koji sam rezervisala, ali to se nije desilo i do primopredaje nije moguce pogledati stan koji kupujem((((
Uselio sam se u H2. Generalno sam imao pozitivno iskustvo, nisu me puno pozurivali (ocekivao sam veci pritisak), a zadrzao sam se.

Neke vece primedbe koje sam imao su par ogrebanih prozora, parket na par mesta skripi i nasli smo neku ogrebotinu na kadi. Ostalo su sve sitnice.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Molim Vas, javite kako ce biti resene Vase primedbe, da li ce Vam menjati kadu, samo zagitovati ili pak smanjiti cenu? Isto se odnosi i na ostale primedbe.... Ne znam kakva su prava kupca....

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826973#p826973:3b9zj0yi je napisao(la):
JankoJanko » Pet Feb 26, 2021 11:41 pm[/url]":3b9zj0yi]Da li neko zna, da li ima da se kupi parking mesto (ne garažno mesto) i ako ima da li zna koja je cena istog?
Malo si dosadan . Idi u show room i pitaj tamo sve sto te zanima , od visine plafona , parkinga , vrtića , škole, kladionice.
 
Primio sam stan i prezadovoljan sam svime. Stan je čist kao suza, jedno usisavanje i sređivanje prozora i to je to. Jedino se moraju oprati pločice u kupatilu iznad kade jer su bele i imaju previše prašine na sebi kada povučeš rukom. To su predvideli.

Mislim da je izvođač značajno poboljšao radove na ovoj zgradi, jer sam imao priliku da uđem u G objekat posle preuzimanja. Bilo je potrebno ozbiljno pranje i pripremanje za useljenje.

Tražio sam greške, baš sam bio uporan, ali nisam uspeo. Zaista sam prezadovoljan urađenim.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=829411#p829411:n66vpsf8 je napisao(la):
zedator » Ned Mar 07, 2021 9:27 pm[/url]":n66vpsf8]Primio sam stan i prezadovoljan sam svime. Stan je čist kao suza, jedno usisavanje i sređivanje prozora i to je to. Jedino se moraju oprati pločice u kupatilu iznad kade jer su bele i imaju previše prašine na sebi kada povučeš rukom. To su predvideli.

Mislim da je izvođač značajno poboljšao radove na ovoj zgradi, jer sam imao priliku da uđem u G objekat posle preuzimanja. Bilo je potrebno ozbiljno pranje i pripremanje za useljenje.

Tražio sam greške, baš sam bio uporan, ali nisam uspeo. Zaista sam prezadovoljan urađenim.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Da li se to poboljšanje radova odnosi samo na pranje i čišćenje, ili na nešto konkretno kao što je poboljšanje zvučne izolacije,
ispravljanje krivih zidova i neravnog poda itd.?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=829357#p829357:7t0k037x je napisao(la):
Kvengitis » Ned Mar 07, 2021 4:30 pm[/url]":7t0k037x]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826973#p826973:7t0k037x je napisao(la):
JankoJanko » Pet Feb 26, 2021 11:41 pm[/url]":7t0k037x]Da li neko zna, da li ima da se kupi parking mesto (ne garažno mesto) i ako ima da li zna koja je cena istog?
Malo si dosadan . Idi u show room i pitaj tamo sve sto te zanima , od visine plafona , parkinga , vrtića , škole, kladionice.
Hvala na savetu, ne setih se toga!
 
Šefe, pod je ravan, zidovi su ravni, prozori su providni. Sve sijalice su na mestu, pragovi su na mestu, stolarija je top, parket je odličan itd.
Za zvučnu izolaciju ćemo videti, nema još stanara. Pošto je velika zgrada očekujem veliki broj stanara. Biće buke i jedva čekam.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=829421#p829421:xipk5gp1 je napisao(la):
zedator » Ned Mar 07, 2021 11:00 pm[/url]":xipk5gp1]Šefe, pod je ravan, zidovi su ravni, prozori su providni. Sve sijalice su na mestu, pragovi su na mestu, stolarija je top, parket je odličan itd.
Za zvučnu izolaciju ćemo videti, nema još stanara. Pošto je velika zgrada očekujem veliki broj stanara. Biće buke i jedva čekam.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Hvala majstore. Reci mi samo, jesu li prozori providni samo kad su otvoreni ili su providni i kada su zatvoreni? I ako su providni kada su zatvoreni, od kojeg materijala je prozirna površina je l' od stakla ili nekog drugog materijala? Da li su sijalice, koje su na mestu, led ili su sa žarnom niti? I molim te, reci mi, kako znaš da će biti buke, je l' ti to neko najavio ili imaš dobru intuiciju?
 
U mom stanu dva ventila na radijatorima ne rade kako treba, pa greje i kad su ugašeni, a na prozoru u dnevnoj sobi ne može da se otvori ono manje krilo. Poslao sam reklamacije pa ćemo videti koliko će im vremena trebati.
Ono što me više brine je da će narod koji se useljava biti bar u manjini neotesana st.oka, pošto je već drugi dan po preuzimanju ključeva neko uspeo da razvali šipku za povlačenje na ulaznim vratima u zgradu, a po stepenicama stoji šut koji si iznosili iz stanova i nisu počistili.
 
Pozdrav svima,

Hteo sam vas pitati kakva iskustva ste imali prilikom primopredaje stana a da se pri tom primopredaja odlozila zbog primedbi.
Naime, imao sam danas primopredaju u objektu H2 gde sam uocio dosta nedostataka:
- ogrebane plocice
- fali fuga na pojedinim mestima u WC-u
- plocice neravnomerno zalepljene (nisu u istoj ravni tako da se vidi i rukom oseti da neka strci kada prodjete preko njih)
- zid izmedju WC i kuhinje (na strani kuhinje) je "kriv" tako da bi se prilikom postavljanja kuhinjskih elemenata video veliki zazor izmedju zida i kuhinjskog dela..
- radijatori su bili hladni: objasnjenje koje sam dobio je bilo da je toplana ugasila grejanje jer je kao u stanu 18C. Tako da nisam mogao proveriti ispravnost istih

Kakva je bila procedura ukoliko ste imali slicna iskustva?

Pored svega ovog dame koje su bile zaduzene za primopredaju su bile jako neprijatne, agresive, obe pricale u isto vreme... Jednom recju jako neprofesionalne.

Hvala unapred na odgovorima!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=829465#p829465:1mfgb1xi je napisao(la):
mikelo90 » Pon Mar 08, 2021 10:31 am[/url]":1mfgb1xi]U mom stanu dva ventila na radijatorima ne rade kako treba, pa greje i kad su ugašeni, a na prozoru u dnevnoj sobi ne može da se otvori ono manje krilo. Poslao sam reklamacije pa ćemo videti koliko će im vremena trebati.
Ono što me više brine je da će narod koji se useljava biti bar u manjini neotesana st.oka, pošto je već drugi dan po preuzimanju ključeva neko uspeo da razvali šipku za povlačenje na ulaznim vratima u zgradu, a po stepenicama stoji šut koji si iznosili iz stanova i nisu počistili.
Ne brini, bice st..e kao i u svakoj zgradi. Bolje se pitaj da li ce biti normalnih.
 
Pozdrav svima,

Interesuje me da li su nekoga već kontaktirali iz SET-a za otklanjanje nedostataka prijavljenih prilikom primopredaje stana? Da li postoji još neki način da se stupi u kontakt sa njima, sem preko GDS-a, putem mejla?

Da li se, prilikom prijave u EPS-u pored stana prijavljuje i garažno mesto zbog plaćanja udela u potršenoj zajedničkoj struji u garaži, da li neko zna kako je to regulisano?

Želim svima da uživaju u svojim novim stanovima!
 
Ako neko zeli da razmeni strucno misljenje sa mnom posle vecerasnjih desavanja u H objektu, stojim vam na raspolaganju. Mozemo da diskutujemo i o mojim nekim ranijim postovima, razmisljanjima, ostrini mog jezika, itd.
 
Zemunac To Be":9rh4cma1 je napisao(la):
Ako neko zeli da razmeni strucno misljenje sa mnom posle vecerasnjih desavanja u H objektu, stojim vam na raspolaganju. Mozemo da diskutujemo i o mojim nekim ranijim postovima, razmisljanjima, ostrini mog jezika, itd.
O kakvim dešavanjima se radi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Molim Vas, objasnite "večerašnje desavanje", kupili smo stan u F objektu i bas ste me, malo je reci, ZAINTERESOVALI!!!!

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Ja zivim u G, i bas me zanima sta se to veceras desava(lo) u H?
 
Sta se to dešavalo večeras u H, ja sam bio do stana oko 20h i nisam ništa čudno primetio?
 
Vrh