Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Po nekim pričama koje kruže Geografskim fakultetom, njih će opet da sele, pošto se zemunske kapije šire i na taj deo. E sad koliko im je to pouzdan info ostaje da se vidi.
 
molder":ehnj0qhg je napisao(la):
Po nekim pričama koje kruže Geografskim fakultetom, njih će opet da sele, pošto se zemunske kapije šire i na taj deo. E sad koliko im je to pouzdan info ostaje da se vidi.
Nisi dobro cuo..Da, sele se da bi se tu vratila Os Desanka Maksimovic a ne novo naselje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel to sa vracanjem skole postalo izvesno ili je jos uvek na nivou inicijative?

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
 
NS88":qphl54v1 je napisao(la):
Jel to sa vracanjem skole postalo izvesno ili je jos uvek na nivou inicijative?

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
Izvrsno je samo se ne zna kad ce biti


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=817482#p817482:2yliattu je napisao(la):
Sceka » 27 Jan 2021 08:47 am[/url]":2yliattu]
molder":2yliattu je napisao(la):
Po nekim pričama koje kruže Geografskim fakultetom, njih će opet da sele, pošto se zemunske kapije šire i na taj deo. E sad koliko im je to pouzdan info ostaje da se vidi.
Nisi dobro cuo..Da, sele se da bi se tu vratila Os Desanka Maksimovic a ne novo naselje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam dobro cuo, nemam problema sa sluhom za sada. Moguce da onaj koji prica ima loše informacije. Živi bili pa videli, da li će bager da radi tu uskoro.
 
molder":379lb3nr je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=817482#p817482 je napisao(la):
Sceka » 27 Jan 2021 08:47 am[/url]":379lb3nr]
molder":379lb3nr je napisao(la):
Po nekim pričama koje kruže Geografskim fakultetom, njih će opet da sele, pošto se zemunske kapije šire i na taj deo. E sad koliko im je to pouzdan info ostaje da se vidi.
Nisi dobro cuo..Da, sele se da bi se tu vratila Os Desanka Maksimovic a ne novo naselje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam dobro cuo, nemam problema sa sluhom za sada. Moguce da onaj koji prica ima loše informacije. Živi bili pa videli, da li će bager da radi tu uskoro.
Kad bih ja sve sto sam cuo prepricavao bilo bi neozbiljno.. a jos neozbiljnije kad bih u sve to i verovao. Naselje se ozbiljno bavi ovim pitanjem i isvesno je da ce tu ponovo biti skola... www.osdesankamaksimovic.com


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
molder":28hwvjyv je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=817482#p817482 je napisao(la):
Sceka » 27 Jan 2021 08:47 am[/url]":28hwvjyv]
molder":28hwvjyv je napisao(la):
Po nekim pričama koje kruže Geografskim fakultetom, njih će opet da sele, pošto se zemunske kapije šire i na taj deo. E sad koliko im je to pouzdan info ostaje da se vidi.
Nisi dobro cuo..Da, sele se da bi se tu vratila Os Desanka Maksimovic a ne novo naselje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam dobro cuo, nemam problema sa sluhom za sada. Moguce da onaj koji prica ima loše informacije. Živi bili pa videli, da li će bager da radi tu uskoro.
Za pocetak bi trebalo da pocnu da grade objekte A i B na postojecoj parceli :)

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
 
Kad bi pisao o svemu neozbiljnom sta se pricalo u Beogradu unazad 20 godina pa se desilo, mogla bi solidna tema da se otvori.
Kome smeta pisanje, preskoci, nismo u Severnoj Koreji.
 
Ja dajem konkretne odgovore a ti glasine. Koliko ja vidim smeta tebi pisanje..meni ne..meni smeta taj drcan stav na forumu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izgleda da je zahtev za prikljucenje na komunalnu i drugu infrastrukturu usvojen (objekat H) :)
 
Geografski fakultet se nece iseliti dok ne dobiju drugu zgradu. Ovu je preuredio i renovirao za potrebe fakulteta, ima cak i veliki amfiteatar. Drzava im je obecala zgradu pored belvila ali je nijeni zapocela ima par godina. Iskreno ne nadajte se skorijem resenju.
 
Šta to znaci? Sada tek predaju za upotrebnu? Koliko to traje i da li će moći da se potpisuju ugovori za kupovinu u H dok se ne dobije upotrebna dozvola za objekat?
Ja imam potpisan predugovor i iz banke će mi sledeće e nedelje odobriti kredit, da li ću moći da potpišem ugovor sa Zemunskim ili ću morati da čekam da se završi sve oko upotrebne?

Hvala :wink: :wink:
 
Koliko sam razumeo, ima još jedan zahtev koji treba da bude odobren pre nego što mogu da podnesu zahtev za upotrebnu dozvolu.
 
svetlokosa":ad9wvjm9 je napisao(la):
Šta to znaci? Sada tek predaju za upotrebnu? Koliko to traje i da li će moći da se potpisuju ugovori za kupovinu u H dok se ne dobije upotrebna dozvola za objekat?
Ja imam potpisan predugovor i iz banke će mi sledeće e nedelje odobriti kredit, da li ću moći da potpišem ugovor sa Zemunskim ili ću morati da čekam da se završi sve oko upotrebne?

Hvala :wink: :wink:
Moci ces da potpises, bitno je da ti se kredit odobri dok ne predaju za upotrebnu. Ako predaju onda je taj vakum i to moze da potraje. Ali ako se odobri pre predaje, nema problema. Tako su nama rekli.

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 
Hvala vam mnogo na odgovorima :)

Nadam se da neću upasti u taj vakuum i da ću pre toga potpisati. Zemunske kad zoveš i ne dobiješ neki odgovor
 
Zdravo svima. Prvi put član nekog foruma sa skoro 30 godina :)

Proverio sam na APR sajtu, ostao je još jedan zahtev za objekat H da bude usvojen,takođe priključak na komunalnu i drugu infrastrukturu.

Kupio sam inače stan u H i završio sve administrativno, vraćen pdv, plaćam kredit uveliko itd.. Generalni utisak je da je GDS osrednje profesionalan tj. kako na koga naletite. Prodaja je primer ovog manje profesionalnog dela i to madam Nadežda (ne znam za ostale prodavce). Nepristojniju i neuku a toliko drčnu i nadmenu osobu nisam imao prilike da upoznam dok nisam rešio da kupim stan u ZK. Ja, kao kupac, imam prava da se zanima i interesujem a ujedno i da pitam. Pa tako na moje pitanje zašto u ugovoru ne postoje ugovorne kazne za GDS već samo za kupca nepokretnosti, madam Nadežda odgovara:mi smo pravili one smrdljive zgrade u dr. Ivana ribara i izašli smo tim ljudima u susret, a zamislite dokle ide ljudski bezobrazluk neki su čak tražili da im plaćamo pranje tepiha.... Na nedavno pitanje, kada mogu da pogledam stan što sam kupio, kako bih uzeo mere za nameštaj odogovor je bio: doneta je odluka da niko ne može da gleda stan dok se ne dobije upotrebna dozvola, a vi ako imate nekog direktora ko može da naredi da pogledate stan, vi ga slobodno pozovite. Uzgred, moje pitanje je bukvalno bilo, dobar dan, kada mogu da pogledam stan radi uzimanja mera? Elem, stanove nećemo gledati i verujem da ćemo se načekati do upotrebne dozvole (mi koji smo ga ranije kupili već smo malo nestrpljivi) a baš me zanima kako ćemo rešavati ako se probiju rokovi definisani ugovorom.

Odluku smo doneli na osnovu poremećeni cena nepokretnosti u bg u trenutku kupovine, jer smo za isti novac mogli da kupimo 1.5 55m2 u borči ili labudovom brdu, a realno vrednostiđ tih nepokretnosti teško da može da raste. Kredit je kod komercijalne, I generalno su povoljni uslovi kod svih banaka, mada se razlikuju (trebalo bi da su kombank i otp sada najpovoljniji).

Eto, podelih i ja svoju muku sa vama :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=818183#p818183:2s5dadm8 je napisao(la):
Midnight » Čet Jan 28, 2021 6:22 pm[/url]":2s5dadm8]Zdravo svima. Prvi put član nekog foruma sa skoro 30 godina :)

Proverio sam na APR sajtu, ostao je još jedan zahtev za objekat H da bude usvojen,takođe priključak na komunalnu i drugu infrastrukturu.

Kupio sam inače stan u H i završio sve administrativno, vraćen pdv, plaćam kredit uveliko itd.. Generalni utisak je da je GDS osrednje profesionalan tj. kako na koga naletite. Prodaja je primer ovog manje profesionalnog dela i to madam Nadežda (ne znam za ostale prodavce). Nepristojniju i neuku a toliko drčnu i nadmenu osobu nisam imao prilike da upoznam dok nisam rešio da kupim stan u ZK. Ja, kao kupac, imam prava da se zanima i interesujem a ujedno i da pitam. Pa tako na moje pitanje zašto u ugovoru ne postoje ugovorne kazne za GDS već samo za kupca nepokretnosti, madam Nadežda odgovara:mi smo pravili one smrdljive zgrade u dr. Ivana ribara i izašli smo tim ljudima u susret, a zamislite dokle ide ljudski bezobrazluk neki su čak tražili da im plaćamo pranje tepiha.... Na nedavno pitanje, kada mogu da pogledam stan što sam kupio, kako bih uzeo mere za nameštaj odogovor je bio: doneta je odluka da niko ne može da gleda stan dok se ne dobije upotrebna dozvola, a vi ako imate nekog direktora ko može da naredi da pogledate stan, vi ga slobodno pozovite. Uzgred, moje pitanje je bukvalno bilo, dobar dan, kada mogu da pogledam stan radi uzimanja mera? Elem, stanove nećemo gledati i verujem da ćemo se načekati do upotrebne dozvole (mi koji smo ga ranije kupili već smo malo nestrpljivi) a baš me zanima kako ćemo rešavati ako se probiju rokovi definisani ugovorom.

Odluku smo doneli na osnovu poremećeni cena nepokretnosti u bg u trenutku kupovine, jer smo za isti novac mogli da kupimo 1.5 55m2 u borči ili labudovom brdu, a realno vrednostiđ tih nepokretnosti teško da može da raste. Kredit je kod komercijalne, I generalno su povoljni uslovi kod svih banaka, mada se razlikuju (trebalo bi da su kombank i otp sada najpovoljniji).

Eto, podelih i ja svoju muku sa vama :)
To je i moj agent prodaje.
Doduse, poslednji put kad sam posetio prodaju ZK, na zaista normalno pitanje kad mozemo da ocekujemo ista, kao i da se useljenje bilo u decembru kad je trsbalo dati pare, dobio sam jedno osiono obracanje od jednog od prodavaca, tip onaoo visok, prosed, u pedesetim godinama, " a sta vama u ugovoru pise?", sa sve dizanjem obrva i naginjanjem preko stola. Iskreno verujem u pacifizam, ali bukvalno mi je pala klapna...nisam ponosan na to sto sam rekao, a rekao sam svasta.
Zasto smo mi zemlja prodavaca operisanih od prodaje, zaista ne znam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=818995#p818995:2l7hqy5y je napisao(la):
Prepelica2 » Ned Jan 31, 2021 4:16 am[/url]":2l7hqy5y]Da li neko zna da li je predato za upotrebnu dozvolu?
Nije, jer se čeka još jedna odluka o priključenju na komunalnu infrastrukturu. Nakon toga se podnosi zahtev i čeka se 10-15 dana za donošenje odluke (ako je kompletna dokumentacija) a nakon toga idu dve nedelje čekanja na pravosnažnost odluke (nisam siguran kad zovu po ključeve dal pre ili nakon pravosnažnost)
 
Da li je neko mozda upoznat sa procedurom potpisivanja glavnog ugovora u sledecem smislu: predugovor sam potpisao i platio kaparu 3. decembra. U predugovoru stoji da je rok za obe strane da zakljuce glavni ugovor 60 dana. Danaa shvatam da je to ovaj cetvrtak. Sad ja pisem mejl gospodji iz GDSa koja se potpisala na predugovoru kod javnog beleznika, a ispred GDSa, jer me niko.od njih nije kontaktirao povodom ovoga.

Pitanje za one koji su ovo prosli je: da li je ovo normalno i ne pitam retoricki, i takodje, da li ste culi za scenario gde je kuporpodaja raskinuta zbog ovakvog probijanja roka?

Pritom sredstva za punu otplatu imam, ali cekam glavni ugovor i broj istog, da mogu da navedem razlog i poziv na broj bankovnog transfera.

Hvala svima na pomoci!
 
PaulLanders":wswm2ozk je napisao(la):
Da li je neko mozda upoznat sa procedurom potpisivanja glavnog ugovora u sledecem smislu: predugovor sam potpisao i platio kaparu 3. decembra. U predugovoru stoji da je rok za obe strane da zakljuce glavni ugovor 60 dana. Danaa shvatam da je to ovaj cetvrtak. Sad ja pisem mejl gospodji iz GDSa koja se potpisala na predugovoru kod javnog beleznika, a ispred GDSa, jer me niko.od njih nije kontaktirao povodom ovoga.

Pitanje za one koji su ovo prosli je: da li je ovo normalno i ne pitam retoricki, i takodje, da li ste culi za scenario gde je kuporpodaja raskinuta zbog ovakvog probijanja roka?

Pritom sredstva za punu otplatu imam, ali cekam glavni ugovor i broj istog, da mogu da navedem razlog i poziv na broj bankovnog transfera.

Hvala svima na pomoci!
Moja situacija je bila sledeca, nakon sto sam dobio ugovor o kreditu iz banke, kontaktirao sam GDS da mi zakazu termin za potpisivanje ugovora o kupoprodaji kod notara.

Sto se tice drugog pitanja (kasnjenja), ja sam kasnio sa potpisivanjem glavnog ugovora, o tome sam obavestio GDS mailom i oni su mi rekli da nema problema.
Najbitnije je da obavestite GDS o kasnjenju.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Poštovanje ljudi,

Imao bih pitanje u vezi povraćaja PDV- a. Mislim da su mi pri rezervaciji stana rekli da imaju opciju da oni plate PDV umesto mene pa da kad ja izvršim refundaciju da to legne na njihov račun. Kupac sam prvog stana pa me zanima da li je neko imao iskustva sa tim i kakva je procedura?

Hvala unapred
 
Kolja123":29wo4dwm je napisao(la):
Poštovanje ljudi,

Imao bih pitanje u vezi povraćaja PDV- a. Mislim da su mi pri rezervaciji stana rekli da imaju opciju da oni plate PDV umesto mene pa da kad ja izvršim refundaciju da to legne na njihov račun. Kupac sam prvog stana pa me zanima da li je neko imao iskustva sa tim i kakva je procedura?

Hvala unapred
1. Dobijate listu raznih papira koje morate skupiti (oko 14 stavki, tipa izvod iz maticne knjige rodjenih/vencanih, dokazi o prebivalistu iz mupa, dokazi o nedugovanju poreza itd itd).
2. Otvarate namenski racun u komercijalnoj banci (ovo kosta oko 100€, cista otimacina ni za sta).
3. Donosite papire iz stavke 1 na uvid i potpisujete ugovor o pozajmici.
4. Novac vam se uplacuje na namenski racun i odmah zatim GDS uplati sam sebi novac sa tog racuna (u ime vas).
5. Kada se otplati ceo stan nosite sve papire iz stavke 1 (+ jos neke dodatne papire koje vam GDS dostavi) u poresku upravu
6. Ceka se oko nedelju, dve
7. Poreska uplati novac na namenski racun i GDS odmah zatim preuzme taj novac

Generalno je meni GDS pomagao ako "zabodem" na nekom koraku, ali to bi trebalo da je to. Ako sam nesto propustio, mozda ce me neko ispraviti.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi!

Da li neko zna kako doći do informacije o preostalim stanovima a da to nije zvaničan mail? Ne odgovaraju na mail, pozive, čak sam i bila na lokaciji u nadi da nekog možda zateknem, ali bezuspešno.

Hvala Vam! :)
 
Vrh