Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Ne sumnjam u broj stanova, nego mi broj garažnih mesta deluje premali. Gde će još 150 stanara da parkira, kad celo naselje nema spoljnih parking mesta toliko...
 
Vidim da na sajtu stoji da su cene sa popustom od 6%. Zna li se do kada ce vaziti popust, nisam uspeo da nadjem na sajtu? I sa tim popustom su cene neznatno vise od H objekta.
Ima li neko informaciju kako ide prodaja u H?

Pozdrav!
 
Pri kupovini stana u objektu H receno nam je da ce objekat F koristiti garazu H jer je garaza F mala za sve stanare. To ce naravno posteno i naplatiti :)
 
Ok, to ima smisla ako su podzemne etaže spojene kao u C, D i E ili ako su napravili neki pozemni prolaz sa -2H na -2F da možeš do svog lifta u F kad parkiraš u H. Sve osim toga je čist promašaj.
 
Vec je sada prilicno guzva za parkiranje. Ima dosta komsija sa dva ili tri automobila, u proseku ljudima fali barem jedno garazno mesto. Ili ljudi koji imaju auto a nisu bili uslovljeni kupovinom garaznog mesta. Pa onda mnogi dovoze sluzbena kola itd. Vec vidim ovu livadu gde treba A i B zgrade da dodju, punu automobila. Kao na nekom vasaru.
 
Ja sam nekoliko puta bio do Prodaje i rečeno mi je da je sve prodato. Ostali su stanovi na severu i u potkrovlje ili u prizemlje-severna strana. Navodno ima više zainteresovanih kupaca po stanu. Zvanično nijedan stan nije prodat ali sve ono što vredi je rezervisano i uskoro će krenuti da potpisuju ugovore.
 
F je desetkovan sa garazom,i navodno se nude prvo velikim stanovima,a manjim sta ostane.
Zgrada mi je onako,lepi su ovi od 48m2 ali mislim da su oni odavno otisli ili rezervisani,ostali klasika osim sto ima stanovi od 100m2 koji su ogromni
Zgrada prekoputa F krece uskoro to je to sto se tice Kapija
Lepo naselje lepe zgrade kakvih ima u obliznjoj okolini Zemuna kapije su realno najbolje u ovom delu zemuna,moze prica sta ko hoce
 
Ima li neko nove informacije o primopredaji kljuceva za objekat H? Znam da je rok kraj marta, ali pominjao se kraj januara pa se ponadah...
 
Pozdrav ljudi

Registrovao sam se ovde posto sam naleteo na forumu istrazujuci svoj potencijalni buduci dom.

Rezervisao sam stan od 42kvm u F. Jednoiposoban stan. Zao mi je sto izgleda nisam rezervisao pre NG, posto po komentarima vidim da su digli cene otad.

Da li mozete malo vise da mi kazete o racunima i dazbinama koje bismo tamo imali?
Vidim da se neko odrzavanje placa? Koliko cesto i sta se odrazava?
Kakve su dazbine u stanu? Koliko izlazi grejanje sada zimi?
Da li ima tople vode i na slavini u kuhinji? Tj ima li i tamo neki bojlercic? Ili mi to moramo da regulisemo?

Meni su rekli da je useljavanje u F od sredine maja, tako da ako nemate tu informaciju, evo kada cete dobiti nove komsije.

Da li mogu da ocekujem da ce zelena povrsina i parkic biti gotovi tada?
Da li ima dosta dece u kraju? Useljavam se sa zenom i detetom koje ce imati oko 9 meseci u tom trenutku i parkic bi bilo sjajno odmah imati.
Da li ste stekli nova prijateljstva u kraju? Ima li puno kuckara :D ?

Siguran sam da cu smisliti jos par pitanja :D
 
Aleksej":31125alo je napisao(la):
Pozdrav ljudi

Registrovao sam se ovde posto sam naleteo na forumu istrazujuci svoj potencijalni buduci dom.

Rezervisao sam stan od 42kvm u F. Jednoiposoban stan. Zao mi je sto izgleda nisam rezervisao pre NG, posto po komentarima vidim da su digli cene otad.

Da li mozete malo vise da mi kazete o racunima i dazbinama koje bismo tamo imali?
Vidim da se neko odrzavanje placa? Koliko cesto i sta se odrazava?
Kakve su dazbine u stanu? Koliko izlazi grejanje sada zimi?
Da li ima tople vode i na slavini u kuhinji? Tj ima li i tamo neki bojlercic? Ili mi to moramo da regulisemo?

Meni su rekli da je useljavanje u F od sredine maja, tako da ako nemate tu informaciju, evo kada cete dobiti nove komsije.

Da li mogu da ocekujem da ce zelena povrsina i parkic biti gotovi tada?
Da li ima dosta dece u kraju? Useljavam se sa zenom i detetom koje ce imati oko 9 meseci u tom trenutku i parkic bi bilo sjajno odmah imati.
Da li ste stekli nova prijateljstva u kraju? Ima li puno kuckara :D ?

Siguran sam da cu smisliti jos par pitanja :D

Ja sam u H, tako da se takodje jos nisam uselio, ali probacu da prenesem sta znam pa neka neko dopuni :)

Odrzavanje zavisi od kvadrature, 0.36€ po kvadratu + 7.2€ za parking mesto (mesecno) i pokriva odrzavanje zgrade i naselja.

Na osnovu obilazenja naselja, mogu reci da su vecinom mladi ljudi u kraju, tako da ima i dosta dece.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Da li se vec sada naplacuje parking mesto u naselju?
Posto mi je Slobodan (prodavac) rekao da je i dalje to besplatno, ali da postoji plan da se to ubuduce iznajmljuje.
Koliki je infostan?
Da li ste zadovoljni klimom koja je ugradjena?
Da li su lifovi u funkciji?

Hvala na feedbacku Nemanja :)
 
Aleksej":2lv1od6m je napisao(la):
Da li se vec sada naplacuje parking mesto u naselju?
Posto mi je Slobodan (prodavac) rekao da je i dalje to besplatno, ali da postoji plan da se to ubuduce iznajmljuje.
Koliki je infostan?
Da li ste zadovoljni klimom koja je ugradjena?
Da li su lifovi u funkciji?

Hvala na feedbacku Nemanja :)
O tome da ce da izdaju mogu samo da sanjaju. Na mufte su ih bili uknjizili pa su morali da isknjize.
To sto se pozivaju da je zemljiste njihovo, ne pije vodu.
Kupovinom garaznog mesta postajte sa ostalim suvlasnici i garaza je zajednicka i privatna svojina. Kako krov garaze onda moze da bude njihov, s ibzirom da se pozivaju da je parking na krovu garaze?!
A onda krov garaze prokisne ili nastane rupa u krovu, to ih se ne tice da popravljaju vec prebacuju na vlasnike garaznih mesta odnosno garaze.
Kad im odgovara i hice da zgrnu lovu krov garaze je njihov a kad im ne odgivara i treba da plate, onda nije njihov.
Isto kao sto su pokusali da prisvoje i zajednicke prostorije u garazi. Bolje im je da ne cackaju stanare.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Kakvo je stanje sa internetom? Koji provajderi su u ponudi? Ima li optike? Da li vec pri useljenju u zgradu H ili F postoji opcija za internet ili tek kasnije treba da se ganjaju oni potpisi i dovodi provajder
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=815414#p815414:uu7hkk36 je napisao(la):
dzofreddbloggs » Čet Jan 21, 2021 5:14 pm[/url]":uu7hkk36]Kakvo je stanje sa internetom? Koji provajderi su u ponudi? Ima li optike? Da li vec pri useljenju u zgradu H ili F postoji opcija za internet ili tek kasnije treba da se ganjaju oni potpisi i dovodi provajder

U G, koliko ja znam, optika je ugradjena odmah, mogucnosti izbora su mts, orion i sbb.
 
Ima li neko info šta nas od lokala očekuje u F zgradi? Znam da je ranije bilo priče da će se otvoriti neka pekara, a verujem da je većina ako ne i svi lokali već dobilo vlasnika.
 
zemunac5":7aqp4gcl je napisao(la):
Ima li neko info šta nas od lokala očekuje u F zgradi? Znam da je ranije bilo priče da će se otvoriti neka pekara, a verujem da je većina ako ne i svi lokali već dobilo vlasnika.
Lokali mi izgledaju dosta veliko za pekaru. Vise mi lici da se moze ocekivati jos jedna prodavnica i kafic.

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
 
Ima li neko informaciju da li je moguće pogledati stan u F objektu u toku sledeće nedelje?
 
Dragi svi, nov sam ovde, i citam ovde vase komentare, hvala puno svima na mnogim korisnim informacijama, zaista znaci nekome ko razmislja o kupovini da vidi iskustva drugih na jednom mestu.

Zainteresovan sam da kupim stan u H lamelama, interesuje me da li neko ko ima dvosoban stan u potkrovlju moze da mi kaze troskove grejanja odnosno infostana zimi, da li leti je prevelika temperatura i mora uvek klima ili se hladi manje vise kao i stanovi na uobicajenim spratovima na primer.

Interesuje me da mi odgovori bilo ko ko zivi u stanovima u potkrovlju nebitne kvadrature i strukture, da li je neko pravio galeriju, i kako je to ispalo, kao i da li ti izvodi ventilacije od garaze prave cesto buku. Posto mi se svidja stan gde bi iznad kupatila i kuhinje napravio galeriju i time dobio dodatni prostor, da li je neko mozda to vec uradio.

Takodje bih zamolio za informaciju za zvucnu izolaciju, posto vidim da su se mnogi zalili na to takodje, da li cujete mnogo napolju buku, kada su zatvoreni prozori, ili komsije iz susednih stanova, ili ispod, kao i kakva je toplotna izolacija, kako je bilo letos u stanovima kada su bile visoke temeperature. Interesuje me i da li kada je kisa se cuje jako, ili normalno, kao i da li ima golubova koji hodaju po krovu. Ovo pitam jer je krov limeni pa to moze sve da pravi buku, znam nazalost iz iskustva.

Mnogo bi mi znacile ove informacije ako bi neko mogao da mi odgovori, moze i u privatnoj poruci ako je previse opsirno ili je u suprtonosti sa pravilima foruma. Naravno i sve ostale napomene vezano za potkrovlja u ovom naselju su dobro dosle :)

Izvinite na opsirnosti i hvala unapred :D
 
Pavle11":3ve3nw8u je napisao(la):
Ima li neko informaciju da li je moguće pogledati stan u F objektu u toku sledeće nedelje?
Za gledanje pozovite prodaju, nema druge.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816282#p816282:23s7remj je napisao(la):
Pavle11 » Ned Jan 24, 2021 8:53 am[/url]":23s7remj]Ima li neko informaciju da li je moguće pogledati stan u F objektu u toku sledeće nedelje?

Meni su rekli da od Februara moze da se pogleda. Da ce nas zvati prvo da pitaju da li smo jos zainteresovani, pa ako jesmo, da gledamo.
Pravo da ti kazem, ja jedva cekam da vidim. U glavi sam se vec preselio tamo.
 
Ne znam da li je tačno, ali priča se da su svi stanovi rezervisani po više puta pa neki čak imaju i 20 zainteresovanih. Moj je savet da što pre odete lično do prodaje ukoliko ste kupac i raspitate se oko vaše rezervacije. Suštinski čim počnu sa prodajom oni kupce zovu na potpisivanje kod notara.
 
Kaze imejl iz prodaje, od 12. januara 2021 fiema Set, izvodjac radova na objektu H, je zvanicno zabranila bilo kakve ulazenje u stanove, do primopredaje kljuceva. Ustovremeno je moguce da de desi da random osoba naidje kroz kraj i zamoli majstore da vidi unutra, i oni je puste, znam licno za jedan slucaj.

Ima dosta ljudi koji citaju forum i vide neke negativne momente koje i ja i drufi iznosimo, ali poruka je, Kapije su i dalje bolja opcija od velike vecine drugih. Od nekih, nestvarno bolja opcija, pa se nikako ne treba obeshrabrivati.
 
Ako nađem ozbiljnu zamerku na primopredaji, ne uzimam ključeve? Koliko se tada otprilike čeka da srede stvar i pozovu te po ključ?
 
Ja sam takođe baš nestrpljiv sa preuzimanjem ključeva. Nadam se da će to biti brže od planiranog datuma iz ugovora (31.03.).
Moram da napomenem da mi nikada nisu rekli iz GDS da će useljenje biti ranije, a svakako se nisu spominjali konkretni datumi. Uvek su navodili datum iz ugovora.
Istina, u GDS komuniciram sa jednom osobom koja očigledno vrlo korektno radi svoj posao i pridržava se činjenica. I na tome joj hvala, kao i na podršci i savetima koje sam dobio u celoj proceduri i izboru stana.
Pretpostavljam da ova lepeza različitih informacija o rokovima dolazi od same osobe i njene procene situacije (i naravno dosadašnjih iskustava), pa onda budućim stanarima svakako prija datum koji je iza ugla.

Šta reći, nadam se da će to biti ranije ili na vreme. Žudim za novim sređenim prostorom i toj "gužvi" oko izbora, sređivanja, slaganja na police, tuširanjem u novom kupatilu i pauzi na sunčanoj terasi.
Frka mi je oko majstora koji mi rade neko opremanje (ono... kuhinja, orman), ali znam da će to biti u redu i jedva čekam džezvu na ringli i miris mlevene kafe.

Budite strpljivi, planirajte malo unapred, zamišljajte raspored i očistite se starih nepotrebnih stvari što pre.
Ja sam krenuo sa starim cipelarom - ne bi čovek poverovao šta sve stane unutra i koliko viška stvari imamo. Nekoga sam verovatno usrećio sa 2 para patika i nekoliko pari starih cipela (malo je veći broj doduše 47-48, ali šta da se radi)...
 
Što se tiče zgrade F, ako ste odlučili - pravac na prodajno mesto GDS. Tu su jedine i validne informacije, a ne na forumu.
Ako ste odlučili.
 
Vrh