Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Šta se dešava ako nisam u Beogradu za vreme zakazane primopredaje ključeva?
Mogu li da ih uzmem naknadno i da li trpim neke posledice?
Hvala :)
 
Sigurno ces moci da se dogovoris za preuzimanje u nekom drugom terminu. Jedina "posledica" bi bila je sto neces obici stan prilikom primopredaje, i neces moci da prijavis odmah uocene nepravilnosti ili falinke u stanu posto je na primopredaji prisutan i predstavnik izvodjaca radova.
I neka opsta uputstva, gde se sta nalazi u stanu i cemu sta sluzi i sl pitanja ako bi imala
Ja sam recimo zakasnio na primopredaju, pa sam se sastao samo sa predstavnicom iz GDS-a.

Naravno, za sve eventualne zamerke i reklamacije dobices kontakte i garantne papire.
 
Pozdrav, da li je neko uzimao stambeni kredit kod Komercijalne banke? Koliko se otprilike ceka obrada kredita?
Hvala unapred

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 
A jel ima neko preporuku, u kojoj banci je najbolje uzeti kredit? I da li je neko možda plaćao razliku u valuti, dinar u odnosu na evro?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812013#p812013:nr4gfcf4 je napisao(la):
lanmibg » Ned Jan 10, 2021 4:47 pm[/url]":nr4gfcf4]Za objekat H je trenutno prikljucenje na komunalnu infrastrukturu. Nakon toga ide zahtev za upotrebnu dozvolu. Kad izdaju upotrebnu krece primopredaja.


file.php

Pozdrav svima,

Jel ovo javno dostupno na nekom sajtu?
 
komsije":3haza3gc je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812013#p812013 je napisao(la):
lanmibg » Ned Jan 10, 2021 4:47 pm[/url]":3haza3gc]Za objekat H je trenutno prikljucenje na komunalnu infrastrukturu. Nakon toga ide zahtev za upotrebnu dozvolu. Kad izdaju upotrebnu krece primopredaja.



Pozdrav svima,

Jel ovo javno dostupno na nekom sajtu?
Jeste imas ovde sve podatke: https://ceop.apr.gov.rs/ceopweb/sr-cyrl/


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Postovani,
da li neko ima informaciju o pocetku prodaje stanova iz objekta F.

Hvala.
 
Savetujem ti da odeš do prodajnog objekta u Cara Dušana i pitaš ih za objekat F, pošto postoje glasine da se stanovi tamo već prodaju iako nisu na sajtu još oglašeni.
 
Prodaje se uveliko. Nema zvaničan prospekt, pošalju ti osnovu objekta sa obeleženim stanovima i kažu da je struktura stanova ista kao i na G i H. Do Nove godine su cene bile kao za H (ona gornja cifra). Sad su digli cene bar 150-200e/m2. Ako neko zna tačno koliko je sada kvadrat, neka napiše.
 
Interesantno je da jedino za F nisu objavili ništa na sajtu.
 
Helmet":32gssrx7 je napisao(la):
Prodaje se uveliko. Nema zvaničan prospekt, pošalju ti osnovu objekta sa obeleženim stanovima i kažu da je struktura stanova ista kao i na G i H. Do Nove godine su cene bile kao za H (ona gornja cifra). Sad su digli cene bar 150-200e/m2. Ako neko zna tačno koliko je sada kvadrat, neka napiše.
Znam da je najskuplji dvosoban (52.02m2) bio 1875eur sa pdv.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Dragi svi, definitivno ipak nista od kljuceva i gledanja do najmanje kraja meseca tj jos najmanje dve nedelje. Tako da se izvinjavam na informacijama ranije koje su, zapravo, dezinformacije.
Prodaja GDSa je ekipa ljudi, nisam siguran sta da mislim. Izuzetno korektna komunikacija sa jedne strane i u izvesnim aspektima, a sa druge strane...nisam konfliktna osoba ali kad je neko nepotrebno pasivno agresivan "sta vam u ugovoru pise" fazon, podize obrve kao da ja pricam kineski da zelim 10 minuta u stanu i barem jedan mejl sa informacijama sta je u kojoj fazi, ja negde ispadnem lud... U nas je kao naroda prodaja nepoznata disciplina.
Za Kapije sam se odlucio jer mi je obecavano useljavanje krajem decembra, prodao svoj stan, natempirao se do kraja januara da i njima dam mesec dana lufta, ali izgleda da ovde pre kraja februara nema nista...ako vidite lika da je stavio krevet na garazno mesto i spava, ja sam :)
 
mozda sam i ja taj u krevetu na parkingu posto sam od februara u sličnoj situaciji


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
PaulLanders":fadc8gci je napisao(la):
Dragi svi, definitivno ipak nista od kljuceva i gledanja do najmanje kraja meseca tj jos najmanje dve nedelje. Tako da se izvinjavam na informacijama ranije koje su, zapravo, dezinformacije.
Prodaja GDSa je ekipa ljudi, nisam siguran sta da mislim. Izuzetno korektna komunikacija sa jedne strane i u izvesnim aspektima, a sa druge strane...nisam konfliktna osoba ali kad je neko nepotrebno pasivno agresivan "sta vam u ugovoru pise" fazon, podize obrve kao da ja pricam kineski da zelim 10 minuta u stanu i barem jedan mejl sa informacijama sta je u kojoj fazi, ja negde ispadnem lud... U nas je kao naroda prodaja nepoznata disciplina.
Za Kapije sam se odlucio jer mi je obecavano useljavanje krajem decembra, prodao svoj stan, natempirao se do kraja januara da i njima dam mesec dana lufta, ali izgleda da ovde pre kraja februara nema nista...ako vidite lika da je stavio krevet na garazno mesto i spava, ja sam :)
Kako ste dosli do ovih informacija? Imao sam i ja u par navrata pasivno-agresivne odgovore od njih, ali su i meni rekli, pre par nedelja, da ce primopredaja biti krajem januara.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Sve njihove informacije uzmite s rezervom. Koliko se secam za G je bio probijen rok.
Koji je rok u ugovoru?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
lanmibg":1iuf4327 je napisao(la):
Sve njihove informacije uzmite s rezervom. Koliko se secam za G je bio probijen rok.
Koji je rok u ugovoru?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
Kraj marta

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Nadajte se da ce prikljucenje na komunalnu infrastrukturu biti zavrseno u toku sledece nedelje. Sve preko toga mi mirise na primopredaju pocetkom februara imajuci u vidu da se na upotrebnu dozvolu ceka nekih 7 do 10 dana u najboljem slucaju.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Ruku na srce jeste kraj marta i argument sta pise u ugovoru je validan ali je..pa, necu da se izrazavam da ne skrecem paznju moderatora.
Informaciju sam direktno dobio danas od jednog od zaposlenih u prodaji, da je tehnicki prijem jos minimum dve nedelje. Stari info je takodje dosao iz unutrasnjosti GDSa, bez namere da pravim metaforu :)
Zasto mislim da je lako mahati ugovorom? Njihiv glavni prodajni argument kad sam se raspitivao je bio, useljavamo u decembru, nemajte brige. I to je ponavljano nekoliko puta, da li to ima veze sa tim sto sam kes kupac ili ne, zaista ne znam. Ali znam da sam se lomio izmedju Kapija i jos dva naselja sa te strane reke, i prelomio bas zbog rokova. Dakle da, izvesno je da je zakonski rok jasan ali isto tako je suprotna informacija solidno uticala na odluku..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=813806#p813806:167fpxfp je napisao(la):
PaulLanders » Sub Jan 16, 2021 1:37 pm[/url]":167fpxfp]Ruku na srce jeste kraj marta i argument sta pise u ugovoru je validan ali je..pa, necu da se izrazavam da ne skrecem paznju moderatora.
Informaciju sam direktno dobio danas od jednog od zaposlenih u prodaji, da je tehnicki prijem jos minimum dve nedelje. Stari info je takodje dosao iz unutrasnjosti GDSa, bez namere da pravim metaforu :)
Zasto mislim da je lako mahati ugovorom? Njihiv glavni prodajni argument kad sam se raspitivao je bio, useljavamo u decembru, nemajte brige. I to je ponavljano nekoliko puta, da li to ima veze sa tim sto sam kes kupac ili ne, zaista ne znam. Ali znam da sam se lomio izmedju Kapija i jos dva naselja sa te strane reke, i prelomio bas zbog rokova. Dakle da, izvesno je da je zakonski rok jasan ali isto tako je suprotna informacija solidno uticala na odluku..

Iste rokove su komunicirali i meni, iako stan kupujem preko kredita. U novembru su mi rekli da će useljenje biti (verovatno) u decembru, početkom januara su mi rekli da će biti krajem januara, a sad u četvrtak u istom danu jedna službanica GDS mi je rekla da nemaju informaciju kad će (jer je u toku tehnički prijem), a druga malo kasnije da će useljenje biti krajem januara/početkom februara.

Ostaje da se nadamo... :)
 
Ja sam bio u sličnoj situaciji za G zgradu - natempirao izlazak iz stana, natempirao dostavu tehnike i majstore, i sve to u skladu sa info od GDS-a koji je potvrđivao datum iz ugovora. Na kraju su probili rok iz ugovora za 20ak dana, što me je koštalo dosta živaca.

U svakom slučaju, evo par mojih zapažanja i saveta:
- uzmite sa rezervom svaki info o primopredaji, do samog kraja
- GDS je kod mene bio profesionalan u svim koracima, osim u komunikaciji oko datuma primopredaje
- posle svega delovalo mi je da zaista i oni nisu sigurni oko datuma do kraja, jer ne puštaju ljude da se usele pre upotrebne dozvole (ovo sada smatram za plus, verujte ima čak i ozbiljnih privatnih kompleksa koji godinama ne uspevaju da srede dokumentaciju i ljudi ne mogu da uknjiže stan)
- ispali su koretkni i ispoštovali moju molbu da budem pozvan među prvima
- nakon svega, kašnjenje od 20-ak dana za ovoliku zgradu i nije tako strašno
- useljenje u vaš novi stan je veliki i lep trenutak - trudite se da uživate što više u njemu

Srećno i nadam se da će komšije iz H biti obradovane što pre primopredajom!
 
Je li ovo štamparska greška da ima 245 stanova i 101 garažno mesto?
 
Ne verujem da je greska, 3 ulaza a u svakom okvirno 10 stanova po spratu. Pogledajte unazad neko je kacio osnovu zgrade.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Svakako zabrinjavajuće mali broj garažnih mesta, čini mi se.
 
Vrh