Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Nema te firme koja ce pocistiti sve sto Srbi bacaju po ulici svaki dan.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Slazem se.
Veliki problem je deo gradilista gde su kontejneri investitora, gomila otpada i smeca, kad krene vetar sve nanese na prostor gde su zgrade. To treba u narednim danima da se pokusa resiti.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Meni su pre nekih desetak dana rekli da procenjuju da je dodela ključeva za H u februaru. Možda se od tada nešto ubrzalo.

Koliko vremena prođe od poziva na dodelu ključeva do same dodele? Zna li neko?
 
Podela kljuceva nece pre nego objekat dobije upotrebnu dozvolu. Koliko znam zavrsavaju tehnicki prijem i jos se neke stvari rade oko grejanja.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Poštovani stanari, forumaši,
Pre svega želim da kažem da sam nov na forumu ali da redovno pratim dešavanja vezano za Zemunske kapije jer sam imao želju da kupim stan u naselju još kad se počelo sa izgradnjom naselja što sam i učinio jedno pre 3 meseca u lamehi H. Obilazim naselje na svakih 5-7 dana. Ne vidim da su nešto posebno uradili u tom periodu. Načuo sam da su veći deo radnika poslali na lakat krivinu gde se grade stanovi za VS, policiji itd kako bi tamo ubrzali radove jer jedan deo zgrada gradi GDD.( ne znam koliko je to tačno)?
Da li neko zna, da li stanari imaju pravo da u koliko ne budu zadovoljni čistoćom u naselju da promene firmu koja je nametnuta od strane GDS a da ne moraju da čekaju istek od beše 2 godine?
Pozdrav
 
Idemo malo na igru PRE i POSLE :kafa:

Zelena površina iza zgrade C - zapad za vreme IPM-a

ZK IPM.jpg



Zelena površina iza zgrade C - zapad U prvih sat vremena održavanja nove firme CSI


ZK CSI.jpg
 
lanmibg":2775mpwr je napisao(la):
Idemo malo na igru PRE i POSLE :kafa:

Zelena površina iza zgrade C - zapad za vreme IPM-a




Zelena površina iza zgrade C - zapad U prvih sat vremena održavanja nove firme CSI


Ne staj nam na muku Milane


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Eh komšija, šta da ti kažem, stigle i sprave za generalno čišćenje ulaza, prvi put viđeno u naselju :lol: :lol:

ZK C.jpg
 
Ja retko kod nas vidim i obicnu metlu i dzoger..a ne nekakvu spravu za ciscenje :))


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Изгледа да термин одржавање не постоји у српском језику, осим ако није у питању Београд на води, направиш ново насеље, нове зграде, нови парк, нови травњак и за недељу дана се претвори у депонију, нити ко то чисти, ни ништа, ђубре на све стране, ветар разноси, распада се ђубре од кише, а и станари, пролазници, деца у парку бацају свашта ту, остао грађевински материјал од радника, не само Земунске капије, цео град, скоро свака улица, парк су једна велика депонија, никад није био овако прљав град, сећам се кад сам био клинац да је била нека жена из градског зеленила или чистоће у парку испред зграде и иде са великом иглом, убада ђубре, картоне, кесе...то јој је било задужење, пар паркова око зграде и увек је било чисто, данас нико то више не чисти, претпостављам да се у таквим градским фирмама данас запошљавају преко везе и намирују верни чланови СНС, ДС пре њих, па нико неће на тој позицији да ради, већ се за њих измишљају нека радна места, каква нису потребна градском зеленилу и чистоћи и сада имају мањак на терену
IMG_20210108_143442.jpg

IMG_20210108_143429.jpg

IMG_20210108_143456.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=809764#p809764:197vjfpr je napisao(la):
Viktorina » Ned Jan 03, 2021 7:42 pm[/url]":197vjfpr]Meni su pre nekih desetak dana rekli da procenjuju da je dodela ključeva za H u februaru. Možda se od tada nešto ubrzalo.

Koliko vremena prođe od poziva na dodelu ključeva do same dodele? Zna li neko?

Pozdrav svima!

Ja sam takođe u procesu kupovine stana u objektu H. Dobio sam informaciju od GDS pre par dana da se useljenje očekuje krajem januara. Nadam se da će biti tako brzo. :)
 
ivypatterns":1aekzvcc je napisao(la):
Pozdrav svima!

Ja sam takođe u procesu kupovine stana u objektu H. Dobio sam informaciju od GDS pre par dana da se useljenje očekuje krajem januara. Nadam se da će biti tako brzo. :)

Ekstra, hvala puno na informaciji!

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Za objekat H je trenutno prikljucenje na komunalnu infrastrukturu. Nakon toga ide zahtev za upotrebnu dozvolu. Kad izdaju upotrebnu krece primopredaja.

Screenshot_20210110-165440_Chrome.jpg
 
lanmibg":2w9y0hxc je napisao(la):
Za objekat H je trenutno prikljucenje na komunalnu infrastrukturu. Nakon toga ide zahtev za upotrebnu dozvolu. Kad izdaju upotrebnu krece primopredaja.

Da li mozda znate koliko otprilike traju ta 2 postupka?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Jel uspeo neko mozda da udje u svoj stan u H?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
NemanjaT":3c41eo2m je napisao(la):
lanmibg":3c41eo2m je napisao(la):
Za objekat H je trenutno prikljucenje na komunalnu infrastrukturu. Nakon toga ide zahtev za upotrebnu dozvolu. Kad izdaju upotrebnu krece primopredaja.

Da li mozda znate koliko otprilike traju ta 2 postupka?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
7 do 10 dana prikljucenje i 7 do 10 dana cekanje na upotrebnu dozvolu, toliko je bilo i za prethodne objekte pod uslovom da zahtev za upotrebnu prodje iz prve posto su i za C, D, E i za G objekte zahtevi odbaceni pa je produzeno za 3 do 5 dana.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Koji je bio razlog prvobitnog odbacivanja zahteva?

@niknik: Ja sam ušao u svoj prošle nedelje. Nisam primetio nikakve probleme onako na prvu loptu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812054#p812054:30tb7bt6 je napisao(la):
mikelo90 » Ned Jan 10, 2021 7:42 pm[/url]":30tb7bt6]Koji je bio razlog prvobitnog odbacivanja zahteva?

@niknik: Ja sam ušao u svoj prošle nedelje. Nisam primetio nikakve probleme onako na prvu loptu.
Joj prijatelju, pa daj vise detalja da se odusevljavamo i mi :)))
 
mikelo90":2ti0o3n9 je napisao(la):
Koji je bio razlog prvobitnog odbacivanja zahteva?

Nisu dostavili kompletnu dokumentaciju uz zahtev za upotrebnu dozvolu. Falili elaborati, deo tehnicke dokumentacije... to je bilo za c, d, e. Slicno i za G.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812091#p812091:14ip28me je napisao(la):
PaulLanders » Ned Jan 10, 2021 10:42 pm[/url]":14ip28me]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812054#p812054:14ip28me je napisao(la):
mikelo90 » Ned Jan 10, 2021 7:42 pm[/url]":14ip28me]Koji je bio razlog prvobitnog odbacivanja zahteva?

@niknik: Ja sam ušao u svoj prošle nedelje. Nisam primetio nikakve probleme onako na prvu loptu.
Joj prijatelju, pa daj vise detalja da se odusevljavamo i mi :)))

Heh, pa ne znam šta bih pametno mogao da kažem :) Najviše sam ulazio da bih uzeo mere za kuhinju. U tom momentu (sam kraj decembra) još nije bila uključena struja, tako da sam kupatilo pogledao uz blic na telefonu i izgledalo mi je da je sve korektno urađeno, koliko je moglo u tim uslovima da se proceni. Pogledao sam one parket lajsne, pošto sam čuo od drugih da im to često nije bilo ista nijansa kao parket, ali kod mene je to ok. Terasa deluje veće nego što sam mislio da će 3 kvadrata da budu. Roletne funkcionišu dobro :D
Liftove nisam mogao da testiram (struja), a hodnici su još uvek bili prašnjavi, ali je izgledalo kao da će to biti vrlo lepo čim se očisti.
Sve u svemu, moraću dosta detaljnije da pregledam kad dođe vreme za preuzimanje ključeva, ali ovako generalno mi deluje da je dobro odrađeno.
 
Pozdrav. Nameravam da kupim dvosoban stan u zgradi H. Zanima me iznos infostana i ostalih troškova npr održavanje, i da li je dobra izolacija između garaže i stanova u prizemlju?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Pozdrav, zanima me da li je neko gledao objekat H i da li moze da mi prenese utiske kakvi su stanovi? Zanima me dvosoban stan u prizemlju. Ukoliko neko iz drugih zgrada može da napise iskustva?
Hvala unapred

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812119#p812119:3497kenu je napisao(la):
mikelo90 » Ned Jan 10, 2021 10:40 pm[/url]":3497kenu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812091#p812091:3497kenu je napisao(la):
PaulLanders » Ned Jan 10, 2021 10:42 pm[/url]":3497kenu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812054#p812054:3497kenu je napisao(la):
mikelo90 » Ned Jan 10, 2021 7:42 pm[/url]":3497kenu]Koji je bio razlog prvobitnog odbacivanja zahteva?

@niknik: Ja sam ušao u svoj prošle nedelje. Nisam primetio nikakve probleme onako na prvu loptu.
Joj prijatelju, pa daj vise detalja da se odusevljavamo i mi :)))

Heh, pa ne znam šta bih pametno mogao da kažem :) Najviše sam ulazio da bih uzeo mere za kuhinju. U tom momentu (sam kraj decembra) još nije bila uključena struja, tako da sam kupatilo pogledao uz blic na telefonu i izgledalo mi je da je sve korektno urađeno, koliko je moglo u tim uslovima da se proceni. Pogledao sam one parket lajsne, pošto sam čuo od drugih da im to često nije bilo ista nijansa kao parket, ali kod mene je to ok. Terasa deluje veće nego što sam mislio da će 3 kvadrata da budu. Roletne funkcionišu dobro :D
Liftove nisam mogao da testiram (struja), a hodnici su još uvek bili prašnjavi, ali je izgledalo kao da će to biti vrlo lepo čim se očisti.
Sve u svemu, moraću dosta detaljnije da pregledam kad dođe vreme za preuzimanje ključeva, ali ovako generalno mi deluje da je dobro odrađeno.
Ekstra, hvala na izvestaju! Imam slicne dileme, pa je ovo vrlo korisno i od pomoci! Zena i ja uzesmo trosoban, ni sa seme ni sa rendera ne mozemo da uklavirimo realnu velicinu dnevnog boravka (varijanta sa onim sankom na dva stuba), isao sma i do toga da virim u onaj u prizemlju :)

jelena..":3497kenu je napisao(la):
Pozdrav, zanima me da li je neko gledao objekat H i da li moze da mi prenese utiske kakvi su stanovi? Zanima me dvosoban stan u prizemlju. Ukoliko neko iz drugih zgrada može da napise iskustva?
Hvala unapred

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Pozdrav, nisam previse od pomoci, doduse ako ista znaci prethodna izjava, ma sta agenti prodaje pricali, u stanove u prizemlju se spolja vidi maltene sa jednog kraja na drugi, posebno oni dvoiposobni sa peoairenom terasom na sredini zgrade. Ne zelim da te obeshrabrim naprotiv, i apsolutno razumem ogranicenja u ponudi slobodnih stanova, ali mi se cini da prodaja daje malo nerealnu sliku ljudima koji se raspituju za prizemlje u H.
 
Vrh