Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=803571#p803571:2esbj8vh je napisao(la):
Zemunac To Be » Uto Dec 15, 2020 9:06 pm[/url]":2esbj8vh]
Izvinjavam se ako sam vas uvredio, nisam znao da ste stručnjak sa takvim iskustvom. Svaka čast, stvarno. :sesir: Ali mi nije jasno zašto ste kupili stan u ZK ako vam se ne svidja kako su izvedeni radovi? Ja sam laik pa su mi možda promakle neke stvari, ali vi imate iskustva sa tim stvarima.
Da li možete da nam stučnije objasnite zašto nije dobra fasada od cigala?
[/quote]
Nema problema Pero, covek se uci dok je ziv. Moras da procitas moje ranije postove, pisao sam zasto sam kupio, kome sam kupio, koje su prednosti i mane ZK po mom misljenju. Imam jednu tetku, odrasla je u ovom kraju, penzionerka, upoznala tecu u konjickoj skoli, kaze samo novogradnja da se brzo uknjizi da ti to tetka ostavi i prepise posle, ja reko tetka ne treba nista, teto promenio se kraj, drugacije je to sve, nema vise tih konja kao nekad, ovi su sad novi neki, za 21 vek, kaze ne ne, insistiram nikako samo taj kraj i ja ispunih tetki zelju.
Sto se tice cigle kao fasade ima nesto sto se ne moze naci na internetu, ni na forumuma. Kada se stavlja fasada na kuce i stambene objekte obicno je cilj toplotna izolacija, sprecavanje hladnih mostova (nadji na internetu sta je to), i tada se stavlja jaca debljina, u slucaju ZK to je dekorativni karakter, meni se licno ne svidja, eno ti na G idi pogledaj, nije proslo godinu dana, boja cigle nije kao nova, dal je problem u transportu, skartu u prozvodnji ne znam, sledeca stvar kod cigle koja je losa jeste da ima odredjeni ciklus mrznjenja i zagrevanja, posle toga se kruni ako nije kvalitetna, danas se cigle ne peku kao nekad, i upitan im je kvalitet, nadam si da si zadovoljan odgovorom.
[/quote]

Hvala na odgovoru. Video sam na G šta se desilo, i da nije svaka ista ako se malo bolje zagledaš, kao da su prljave neke. Ali svakako mislim da je u slučaju ZK samo dekorativnog karaktera. Ali da li se okrunila nakon zime.
 
To su fasadne listele, nisu cigle. Debljine su oko 1-2cm. Ako se pravilno izvedu jako su dugotrajne.
 
Koliko znam u prvoj fazi je Zorka fasadna opeka debljine 12cm, nije dekorativna. Mislim da je ista koriscena i na G i H.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Kada kazem dekorativna, mislim nije ceo objekat opasan sa njom u cilju dobijanja bolje toplotne izolacije, sto je valjda kod zgrade vazno (nekome, a nekome i nije). Ovo je to jedino postavljeno kao odluka arhitekte o spoljasnjem izgledu zgrade. Ako ima funkciju neku osim dekrativne, zasto nije ceo objekat opasan sa njom, mora sve da vam se crta. Za mene je cigla cigla, može da je zove ko kako hoce, dal je listelin ili plastelin, nek dodje svako pa pogleda. Danas na trzistu moze da se nadje 128 stvari pod imenom cigla, al tesko da 4 prozivoda od tih 128 ima kvalitet da se održi 10 godina, a kamoli izolaciona svojstva.
 
U prvoj fazi fasadna cigla jeste deo izolacije, koja se nalazi zakljucno sa drugim spratom. Od treceg su stavljali blok iste debljine preko kamene vune pa fasadu. Sad o kvalitetu cigle ne bih jer ne znam. Nama su vec na D zgradi popravljali tj. menjali par cigli koje su popucale.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Pozdrav svima,

Nov sam na ovom forumu, a kako smo supruga i ja zainteresovani za kupovinu stana u naselju Zemunske kapije, voleo bih da čujem zaista prave argumente od stanara koji žive u naselju koje su realne prednosti i mane. Unapred da navedem, pročitao sam svih 169 strana foruma i preko 4000 postova, pa me maliciozni i tendenciozni stavovi uopšte ne zanimaju. Verujem, a i shvatio sam čitajući da postojei ljudi koji mogu da iznesu objektivno i realno viđenje funkcionisanja naselja, stanova koji se dobijaju za taj novac, a da ne dobijam odgovore tipa loša je lokacija za uloženi novac, gds je loš itd...Znam gde živim i svestan sam funkcionisanja i državnih firmi, a bogme i privatnih investitora. Takođe, nije mi opcija ni West, ni Savada jer za to zaista nemamo novca.
Ako ima neko ko bi u privatnoj prepisci podelio svoja iskustva, unapred se zahvaljujem.
Ostalima želim puno zdravlja pre svega, a pored toga i da reše sve svoje probleme koje im stvara život u naselju!

Svako dobro!
 
Iskreno mogli su na ulasku u zemun kapije da postave kontejnere,tamo kod trafo stanice(ako je to trafo stanica)

E sad to je moje misljenje

Po meni ZK su za sad najbolje mesto ako gledate cenu,jer gradi drzava i ako nesto bude mozete da se zalite drzavi,dok kod privatnih investicija on napravi zgradu i ugasi firmu
Opet moje misljenje
 
PerezPerez":1gnb4jzp je napisao(la):
Pozdrav svima,

Nov sam na ovom forumu, a kako smo supruga i ja zainteresovani za kupovinu stana u naselju Zemunske kapije, voleo bih da čujem zaista prave argumente od stanara koji žive u naselju koje su realne prednosti i mane. Unapred da navedem, pročitao sam svih 169 strana foruma i preko 4000 postova, pa me maliciozni i tendenciozni stavovi uopšte ne zanimaju. Verujem, a i shvatio sam čitajući da postojei ljudi koji mogu da iznesu objektivno i realno viđenje funkcionisanja naselja, stanova koji se dobijaju za taj novac, a da ne dobijam odgovore tipa loša je lokacija za uloženi novac, gds je loš itd...Znam gde živim i svestan sam funkcionisanja i državnih firmi, a bogme i privatnih investitora. Takođe, nije mi opcija ni West, ni Savada jer za to zaista nemamo novca.
Ako ima neko ko bi u privatnoj prepisci podelio svoja iskustva, unapred se zahvaljujem.
Ostalima želim puno zdravlja pre svega, a pored toga i da reše sve svoje probleme koje im stvara život u naselju!

Svako dobro!
Pozdrav Perez,

Nisam jos uvek stanar naselja, ali smo u slicnoj situaciji i slicnog razmisljanja pa bih se nadovezao na tvoj post.
Sa moje tacke gledista prepoznajem dve stvari koje bi mogle biti problematicne (a da nisu tehnicke i pitanja estetike):
1. Pitanje osnovne skole - pokrenuta je inicijativa da se zgrada koju koristi Geografski fakultet vrati prvobitnoj nameni i ponovo postane OS Desanka Maksimovic. Nadam se da ce to biti izvodljivo pre nego sto Geografski fakultet dobije svoju novu zgradu koja bi tek trebalo da se gradi. U suprotnom, imajuci vidu da ce u naselju ziveti uglavnom mladji ljudi i da ce nadam se biti puno dece, a da su kapaciteti najblize skole vec u ovoj fazi puni, decu ce rasporedjivati u skolu na Galenici, sto nije bas zgodno, narocito za nize razrede.
2. Pitanje vrtica - po planu je ostavljeno mesto u "cosku" naselja tj. u prostoru ogranicenom juznom stranom objekta F i istocnom stranom objekta H. To pitanje je (ako se ne varam) u nadleznosti grada. U medijima se relativno skoro pojavio plan izgradnje vrtica u naredne tri godine i na teritoriji opstine Zemun spominje se vrtic u Novogradskoj i jedan (ili dva) na Altini, a ova lokacija nije ni spomenuta. Zakljucak, mislim da od toga nece biti nista jer ne verujem da bi propustili priliku da to vec sada najeve. Koliko mi je poznato trenutno u blizini postoji par privatnih vrtica, ali ne znam koliki su im kapaciteti.

Pozdrav

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=803813#p803813:3dvb5dg3 je napisao(la):
PerezPerez » Sre Dec 16, 2020 4:02 pm[/url]":3dvb5dg3]Pozdrav svima,

Nov sam na ovom forumu, a kako smo supruga i ja zainteresovani za kupovinu stana u naselju Zemunske kapije, voleo bih da čujem zaista prave argumente od stanara koji žive u naselju koje su realne prednosti i mane. Unapred da navedem, pročitao sam svih 169 strana foruma i preko 4000 postova, pa me maliciozni i tendenciozni stavovi uopšte ne zanimaju. Verujem, a i shvatio sam čitajući da postojei ljudi koji mogu da iznesu objektivno i realno viđenje funkcionisanja naselja, stanova koji se dobijaju za taj novac, a da ne dobijam odgovore tipa loša je lokacija za uloženi novac, gds je loš itd...Znam gde živim i svestan sam funkcionisanja i državnih firmi, a bogme i privatnih investitora. Takođe, nije mi opcija ni West, ni Savada jer za to zaista nemamo novca.
Ako ima neko ko bi u privatnoj prepisci podelio svoja iskustva, unapred se zahvaljujem.
Ostalima želim puno zdravlja pre svega, a pored toga i da reše sve svoje probleme koje im stvara život u naselju!

Svako dobro!

Ja sam se odlučio za ovu lokaciju iz nekoliko razloga:
- odlučio sam da mi je dosta stanovanja u prastaroj zgradi od 50-60 godina
- želim da podignem kvalitet stanovanja (čeka me novo opremljeno kupatilo, podovi, nova sobna i ulazna vrata, nove instalacije, lepa staklena terasa od 5m2, centralno grejanje sa plaćanjem po utrošku itd) - svi koji stanuju u stanovima kojima nedostaje nešto od nevedenog znaju o čemu je reč
- volim Zemun i tu oduvek živim - ne vidim se na Karaburmi, u Bataji, na Voždovcu, Vidikovcu i sl. Svakako su i oni lepi i dobri za ljude koji tamo borave, grad nam je zaista velik i raznolik pa svaki kraj ima svoje čari, prednosti i mane
- svakako presudna stvar je bila pravna i svaka druga podrška iz GDS i iz banke sa kojoj to sve radim - ne razmišljam o papirima, katastru, upisu, dozvolama, beležnicima, ugovorima, preimenovanju parcele iz voćnjaka u stambenu itd - nagledao sam se raznih hvaljenih "lokacija" za koje ne postoji ni jedan validan zakonski papir koji kaže da to zaista može biti moje
- blizu sam jednih i drugih roditelja i oni su blizu meni
- osmeh na licu dečaka koji čeka svoju novu sobu - neprocenjivo

Želim Vam dobro zdravlje i da se lepo udomite, ja sam ovako odabrao. :gobb:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=804078#p804078:2th8n00c je napisao(la):
zedator » Čet Dec 17, 2020 8:58 am[/url]":2th8n00c]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=803813#p803813:2th8n00c je napisao(la):
PerezPerez » Sre Dec 16, 2020 4:02 pm[/url]":2th8n00c]Pozdrav svima,

Nov sam na ovom forumu, a kako smo supruga i ja zainteresovani za kupovinu stana u naselju Zemunske kapije, voleo bih da čujem zaista prave argumente od stanara koji žive u naselju koje su realne prednosti i mane. Unapred da navedem, pročitao sam svih 169 strana foruma i preko 4000 postova, pa me maliciozni i tendenciozni stavovi uopšte ne zanimaju. Verujem, a i shvatio sam čitajući da postojei ljudi koji mogu da iznesu objektivno i realno viđenje funkcionisanja naselja, stanova koji se dobijaju za taj novac, a da ne dobijam odgovore tipa loša je lokacija za uloženi novac, gds je loš itd...Znam gde živim i svestan sam funkcionisanja i državnih firmi, a bogme i privatnih investitora. Takođe, nije mi opcija ni West, ni Savada jer za to zaista nemamo novca.
Ako ima neko ko bi u privatnoj prepisci podelio svoja iskustva, unapred se zahvaljujem.
Ostalima želim puno zdravlja pre svega, a pored toga i da reše sve svoje probleme koje im stvara život u naselju!

Svako dobro!

Ja sam se odlučio za ovu lokaciju iz nekoliko razloga:
- odlučio sam da mi je dosta stanovanja u prastaroj zgradi od 50-60 godina
- želim da podignem kvalitet stanovanja (čeka me novo opremljeno kupatilo, podovi, nova sobna i ulazna vrata, nove instalacije, lepa staklena terasa od 5m2, centralno grejanje sa plaćanjem po utrošku itd) - svi koji stanuju u stanovima kojima nedostaje nešto od nevedenog znaju o čemu je reč
- volim Zemun i tu oduvek živim - ne vidim se na Karaburmi, u Bataji, na Voždovcu, Vidikovcu i sl. Svakako su i oni lepi i dobri za ljude koji tamo borave, grad nam je zaista velik i raznolik pa svaki kraj ima svoje čari, prednosti i mane
- svakako presudna stvar je bila pravna i svaka druga podrška iz GDS i iz banke sa kojoj to sve radim - ne razmišljam o papirima, katastru, upisu, dozvolama, beležnicima, ugovorima, preimenovanju parcele iz voćnjaka u stambenu itd - nagledao sam se raznih hvaljenih "lokacija" za koje ne postoji ni jedan validan zakonski papir koji kaže da to zaista može biti moje
- blizu sam jednih i drugih roditelja i oni su blizu meni
- osmeh na licu dečaka koji čeka svoju novu sobu - neprocenjivo

Želim Vam dobro zdravlje i da se lepo udomite, ja sam ovako odabrao. :gobb:

Svaka cast, potpisujem svaku rec, osim detalja da se doseljavam sa Fontane na Novom Beogradu. Dodao bih i mir kao faktor.
Lepo je primeceno da su poslednjih par stranica pune tendencioznog izrazavanja, koje zapravo nikome nece pomoci. U tu svrhu, zelim samo da naglasim, ko nije ziveo u zgradama poput moje na Fontani, gde su cevi za grejanje van zidova, tj gole su i izbacene u svakoj prostoriji, taj nema ideju o tome kakva buka moze da bude. Dalje, ko nije ziveo sa tim profilom stanara, takodje ne zna koje nepovratne bezdane ljudska psiha ume da dostigne. Uvek moze bitno gore, a nikad nije rano za mir. Tako da, te price o kvalitetu stare gradnje mozemo da obidjemo, ima tu prednosti, ali treba ipak biti realan.
Suprugu i mene je samo lokacija dovodila u u pocetku u sumnju, Fontana vas razmazi u tom smislu, ali kad smo realno pogledali, ljudi zive u to delu Zemuna inace, nista im ne fali, mogu samo da budu mirniji od nas koji smo na vrlo prometnoj ulici. Tako da, samo napred, ja licno jedva cekam da predjem u ZK.
 
Meni je stvarno sad jako neprijatno zbog PerezaPereza i PaulLanders-a sto im ne prijaju moji ''maliciozni'' i ''tendenciozni'' komentari. Od sveg srca im zelim da im pukne cev na vertikali za vodu u H objektu, ali ne cim se usele nego malo kasnije kad nameste kuhinju i usele se, kao sto je meni pukla u G. Od sveg srca im zelim da im udje voda u garazu na -1 i na -2, kao nama sto je usla u G. Od sveg srca im zelim da im urade kanalice ya odvod vode kao kod nas u G, da ne mogu da spavaju nocu od buke. Od sveg srca im zelim da im u H i F komsije budu istog mentaliteta kao njih dvojica i da nijedan od ovih problema ne rese barem sledecih 10 godina. Nadam se da ce doci i tad na ovaj isti forum da potraze nemaliciozne i netendenciozne komentare pune podrske koji im prijaju. Ni mene ne zanimaju komentari osoba koji navodno drze u rukama 100 hiljada evra i cekaju da im na forumu aminiju kupovinu nekretnine, dok oni zmure i pricaju sami sebi dobro nam je, bice nam super.
 
Zemunac To Be":2d0v4242 je napisao(la):
Od sveg srca im zelim da im pukne cev na vertikali za vodu u H objektu, ali ne cim se usele nego malo kasnije kad nameste kuhinju i usele se, kao sto je meni pukla u G. Od sveg srca im zelim da im udje voda u garazu na -1 i na -2, kao nama sto je usla u G...

"Vuk mi pojeo sve ovce, ali to je ok jer je i komsiji crkla krava."

Pratim grupu stanara G na viberu, kako bih saznao kakvi sve problemi nastaju (sve sto ste naveli se jeste desilo, jesu problemi i svaka cast stanarima koji su reagovali na te situacije). Koliko god koristim vasu grupu kao platformu za "psihicko spremanje" sta i nas u H moze zadesiti, zaista mi je zao sto su stanari G morali proci kroz te neke situacije koje znam da oduzimaju i vreme i zivce.

S tim receno, samo zelim da naznacim da ne bih pozeleo nikada nikome da prodje kroz iste muke kao sto sam ja prosao (vezano za bilo kakvu situaciju, kupovinu itd) samo da bih dokazao nekakvu poentu i ovo je jako neprikladno i, mogu reci, bezobrazno.

Ovo bi bilo isto kao da i mi iz H kazemo stanarima F (pod uslovom da je njima primopredaja posle nas) "mi smo imali problema A, B i C i bas bi voleli da i vi imate iste te probleme".

Meni je licno drago kada neko navede i pozitivne strane nekog naselja. Svako naselje ima svoje pozitivne i negativne strane (neka vise pozitivnih nego negativnih, neka obrnuto). Ne kazem da treba pricati sve samo pozitivno, naravno da su negativni komentari OK i pomazu buducim stanarima (npr meni) da se psihicki pripremimo na potencijalne situacije i jos bolje ako je opisano kako se doslo do resenja na iste probleme.

Tl/dr
Komentari = super
Kleveta = nepotrebna

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=804495#p804495:1feamq9m je napisao(la):
Zemunac To Be » Pet Dec 18, 2020 2:04 pm[/url]":1feamq9m]Meni je stvarno sad jako neprijatno zbog PerezaPereza i PaulLanders-a sto im ne prijaju moji ''maliciozni'' i ''tendenciozni'' komentari. Od sveg srca im zelim da im pukne cev na vertikali za vodu u H objektu, ali ne cim se usele nego malo kasnije kad nameste kuhinju i usele se, kao sto je meni pukla u G. Od sveg srca im zelim da im udje voda u garazu na -1 i na -2, kao nama sto je usla u G. Od sveg srca im zelim da im urade kanalice ya odvod vode kao kod nas u G, da ne mogu da spavaju nocu od buke. Od sveg srca im zelim da im u H i F komsije budu istog mentaliteta kao njih dvojica i da nijedan od ovih problema ne rese barem sledecih 10 godina. Nadam se da ce doci i tad na ovaj isti forum da potraze nemaliciozne i netendenciozne komentare pune podrske koji im prijaju. Ni mene ne zanimaju komentari osoba koji navodno drze u rukama 100 hiljada evra i cekaju da im na forumu aminiju kupovinu nekretnine, dok oni zmure i pricaju sami sebi dobro nam je, bice nam super.

Bio sudar,covek poginuo-zabranite automobile

Tebi sto je pukla cev je nesrecan slucaj,zao mi je sto se tebi to desilo ali to se desava u zemun kapijama,beogradu na vodi,parizu,minhenu londonu itd
Prosto se tako desi
Kada kisa pada ona mora negde da ode,mogao si da gledas pri kupovini stana da li pored tvog prozora zida prolazi oluk ili sta vec,jer onaj koji kupi stan pored lifta on ce cuti lift

Odem ja sutra kupim stan na prizemlju,ulogujem se na beobuild forum i napisem:ta i ta zgrada je sranje ljudi mi gledaju u terasu

Kada kupis novo to ne znaci da je to nesto extra,pogotovo ne danas i pogotovo ne u gradjevini

To sto se tebi desilo je splet nesrecnih okolnosti
 
Zapravo najveći problem kapija je što se svašta dokotrljalo ovde (pri tome odmah da naglasim NISAM rođeni beograđanin a moj stav se apsolutno odnosi na sve! Koordinate rođenja više ne određuju nivo kulture, bilo je nekad ali izgleda umrlo....). Ove tehničke stvari koliko god bilo teško da prihvatiš da kupuješ novo pa ono ima nedostatke, se daju nekako i nekada rešiti, ali šta ćemo sa mentalnim sklopom???

Npr, ja sam mislio svi kupujemo novo, mazićemo ga i pazićemo ga i zvati ga Đole, svi smo sličnih godina sa sličnim stremljenjima i uslovima ali ispade da nije tako. Na žalost zadržalo se ono nasleđe iz starih zgrada, ili odakle se već došlo – pazim (valjda) isključivo do mog stana ali ne daj bože da povedem računa o haustoru ili okolini zgrade. I tako, posle samo godinu dana od puštanja G zgrade u upotrebu imamo užasne ulaze koji su oštećeni i isprljani isključivo i samo od stanara i njihovih angažovanih majstora (SLINA NA ZIDU, mislim šta reći...). Puno vlasnika drži pse i jbg neće da mu da da se uneredi u stanu ali zato bacaj gnojivo po betonu i travi okolo...i neću da se izvinjavam ovima što sakupljaju iza svojih životinja jer isti dozvoljavaju da njihove kolege puštaju svoje životinje da prave nered svuda okolo... U parku između G i H nije dozvoljeno šetanje kučića, prvenstveno zbog sistema kap po kap koji će verovatno oštetiti, al jbg, nema to ko da sankcioniše, te tako imamo situaciju da plaćamo održavanje 3-4000 mesečno i živimo u prljavštini i to ne građevinskoj već onoj koja će nam izgleda ostati ovde i kad jednog dana kapije ne budu gradilište. O odlaganju smeća pored kontejnera a ne u kontejner, jer će gospođa pokvariti manikir ili joj je gadno da otvori poklopac, neću ni da govorim.

Tehnički nedostaci:
- krivi zidovi
- loša unutrašnja zvučna izolacija u 80% stanova, spoljašnja zvučna izolacija je OK
- odvod za aspirator promer 100mm, standard na aspiratorima je 120, pa mora da se redukuje, što znači gubite na efektivnosti
- odvod od kade problematičan – obavezno pogledati da se ne sakuplja voda ispod kade
- svi fini završni radovi loše izvedeni
- parket je premekan, tako da ništa oštro ne stavljati na njega

Pozitivne strane:
- dobra toplotna izolacija
- dobra unutrašnja vrata
- dobra spoljašnja vrata
- utičnica ima i previše


Prednosti zasto kupiti stan:
- volim Zemun, volim NBG, volim reku, volim ravnicu,, vezan sam za gradski prevoz u smeru ka Zelenjaku (stiže se za 20 min od momenta zaključavam vrata od stana)
- povraćaj PDV-a

Nedostaci:
- za uloženi novac ne tako sjajan proizvod
- naselje će se formirati tek za par godina
- ne znate koga ćete dobiti za komšije (ovo važi za sve novogradnje i nije vezano isključivo za kapije, prosto sa starom gradnjom možete koliko toliko da snimite situaciju i da vidite kakvo okruženje ”kupujete ”)

Pa vagajte,

Sve najbolje!!
 
Pozdrav svima,
Obraćam vam se kao buduci komsija. Tek sam krenuo sa iscitavanjem postova, tako da oprostite ako je ova tema vec spomenuta...
Trenutno smo u pregovorima za dvosoban stan u potkrovlju (jer su jedini dostupni) u objektu H. Jedini razlog zbog koga se premišljamo jeste jako velika visina plafona (najvisa tacka je oko 4,5 m). Ima li neko da podeli informacije vezano za troškove grejanja u zimskim mesecima, kao i za temperaturu u letnjim mesecima, kakva je termo i hidroizolacija..ili neke druge prednosti/mane samog potkrovlja.
Unapred hvala na bilo kakvim informacijama
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=804495#p804495:2i3h3ow8 je napisao(la):
Zemunac To Be » Pet Dec 18, 2020 3:04 pm[/url]":2i3h3ow8]Meni je stvarno sad jako neprijatno zbog PerezaPereza i PaulLanders-a sto im ne prijaju moji ''maliciozni'' i ''tendenciozni'' komentari. Od sveg srca im zelim da im pukne cev na vertikali za vodu u H objektu, ali ne cim se usele nego malo kasnije kad nameste kuhinju i usele se, kao sto je meni pukla u G. Od sveg srca im zelim da im udje voda u garazu na -1 i na -2, kao nama sto je usla u G. Od sveg srca im zelim da im urade kanalice ya odvod vode kao kod nas u G, da ne mogu da spavaju nocu od buke. Od sveg srca im zelim da im u H i F komsije budu istog mentaliteta kao njih dvojica i da nijedan od ovih problema ne rese barem sledecih 10 godina. Nadam se da ce doci i tad na ovaj isti forum da potraze nemaliciozne i netendenciozne komentare pune podrske koji im prijaju. Ni mene ne zanimaju komentari osoba koji navodno drze u rukama 100 hiljada evra i cekaju da im na forumu aminiju kupovinu nekretnine, dok oni zmure i pricaju sami sebi dobro nam je, bice nam super.

Postovani komsija,

Nije u redu da zelite zlo drugima za nesto sto se vama desilo, a niko od pomenutih nije vama zeleo slicno. To sto se vama desilo je stvarno veliki problem, i mozemo samo da zamislimo kako ste se osecali nakon toga. Ali za jednu stvar se slazem, da treba da se obistini, a to je da moje buduce komsije budu istog mentaliteta kao i PerezaPereza i PaulLanders-a, jer znam da ce takvi ljudi da rese probleme, a ne da sav bes izlivaju na forumu. Ljudi koji zele da zive ovde a ne da mrze naselje u kom su "kupili" stan.

zedator i MajstorBob su najbolje objasnili i dobre i lose strane ZK

Pozdrav svim buducim komsijama, i izvinjavam se na tendencioznoj prepisci koju sam imao sa zemuncem :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=804566#p804566:1mlgmuou je napisao(la):
MajstorBob » Pet Dec 18, 2020 4:35 pm[/url]":1mlgmuou]Zapravo najveći problem kapija je što se svašta dokotrljalo ovde (pri tome odmah da naglasim NISAM rođeni beograđanin a moj stav se apsolutno odnosi na sve! Koordinate rođenja više ne određuju nivo kulture, bilo je nekad ali izgleda umrlo....). Ove tehničke stvari koliko god bilo teško da prihvatiš da kupuješ novo pa ono ima nedostatke, se daju nekako i nekada rešiti, ali šta ćemo sa mentalnim sklopom???

Npr, ja sam mislio svi kupujemo novo, mazićemo ga i pazićemo ga i zvati ga Đole, svi smo sličnih godina sa sličnim stremljenjima i uslovima ali ispade da nije tako. Na žalost zadržalo se ono nasleđe iz starih zgrada, ili odakle se već došlo – pazim (valjda) isključivo do mog stana ali ne daj bože da povedem računa o haustoru ili okolini zgrade. I tako, posle samo godinu dana od puštanja G zgrade u upotrebu imamo užasne ulaze koji su oštećeni i isprljani isključivo i samo od stanara i njihovih angažovanih majstora (SLINA NA ZIDU, mislim šta reći...). Puno vlasnika drži pse i jbg neće da mu da da se uneredi u stanu ali zato bacaj gnojivo po betonu i travi okolo...i neću da se izvinjavam ovima što sakupljaju iza svojih životinja jer isti dozvoljavaju da njihove kolege puštaju svoje životinje da prave nered svuda okolo... U parku između G i H nije dozvoljeno šetanje kučića, prvenstveno zbog sistema kap po kap koji će verovatno oštetiti, al jbg, nema to ko da sankcioniše, te tako imamo situaciju da plaćamo održavanje 3-4000 mesečno i živimo u prljavštini i to ne građevinskoj već onoj koja će nam izgleda ostati ovde i kad jednog dana kapije ne budu gradilište. O odlaganju smeća pored kontejnera a ne u kontejner, jer će gospođa pokvariti manikir ili joj je gadno da otvori poklopac, neću ni da govorim.

Tehnički nedostaci:
- krivi zidovi
- loša unutrašnja zvučna izolacija u 80% stanova, spoljašnja zvučna izolacija je OK
- odvod za aspirator promer 100mm, standard na aspiratorima je 120, pa mora da se redukuje, što znači gubite na efektivnosti
- odvod od kade problematičan – obavezno pogledati da se ne sakuplja voda ispod kade
- svi fini završni radovi loše izvedeni
- parket je premekan, tako da ništa oštro ne stavljati na njega

Pozitivne strane:
- dobra toplotna izolacija
- dobra unutrašnja vrata
- dobra spoljašnja vrata
- utičnica ima i previše


Prednosti zasto kupiti stan:
- volim Zemun, volim NBG, volim reku, volim ravnicu,, vezan sam za gradski prevoz u smeru ka Zelenjaku (stiže se za 20 min od momenta zaključavam vrata od stana)
- povraćaj PDV-a

Nedostaci:
- za uloženi novac ne tako sjajan proizvod
- naselje će se formirati tek za par godina
- ne znate koga ćete dobiti za komšije (ovo važi za sve novogradnje i nije vezano isključivo za kapije, prosto sa starom gradnjom možete koliko toliko da snimite situaciju i da vidite kakvo okruženje ”kupujete ”)

Pa vagajte,

Sve najbolje!!

Apsolutno se slazem i jeste obeshrabrujuc podatak da ljudi ne umeju da cuvaju, ali licno sam uverenja da ljudsko bice jedino ultimativno reaguje na kaznu i penal i kad isti izostaju dzabe sve. Tako da, sta nam se zalomi od komsiluka, to je.
Nego, malo konkrenije pitanje, pomenuli ste mekocu parketa. U sustini ne drzim tepihe u stanu, ali svaka nogica od stola/stolice/police/garniture ima one zasrirne nalepnice. E sad, ostri predmeti u tom smislu kao nogari, ili?
 
IMG_20201226_185626.jpg

IMG_20201226_185715.jpg

IMG_20201226_185729.jpg

IMG_20201226_185740.jpg
 
Dragi svi, poslednji info je da se od desetog januara krece u e sad...da li davanje kljuceva za H ili samo ulazenje u stanove, nisam shvatio poruku, ali od desetog ce se stvari pokrenuti.
Inace, pitanje za komsije iz ostalih zgrada: sta tacno placamo u odrzavanju kad ovaj trgic sa klupama ispred kafica vec izgleda prljavije od kartonskog naselja?
 
Za zgrade C, D, E je konacno istekao ugovor o odrzavanju i izbacen je IPM. Izabrana je nova firma. Ostali jos godinu dana plqcanja IPM-u da "odrzava" ostatak naselja. Dobro ste primetili "cistocu" i 2 godine pljacke

Bilo bi dobro da komsije iz H uspostave kontakt sa ostalim komsijama i da se zajedno resavaju stvari.

Sto pre se organizuje saradnja, to bolje.

Imate dosta info na FB stranici i sajtu naselja.


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Pa ko je sad nadležan za održavanje tog centralnog "trga"?

Inače, izgleda da majstori koji rade na objektu H baš nisu marili da bacaju smeće u kontejnere.
 
Nazalost, stara firma IPM, koja ostaje za G, H, F.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
A kada G, H i F konačno dobiju priliku da otkače IPM, da li oni i dalje ostaju za te okolne prostore poput trga?
 
Ni pod tackom razno.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Vrh