Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Interesuje me nesto,kako upravnik,skupstina stanara ili bill ko misli da nekoga ko zastakljuje terasu u svom stanu spreci u tome,interesuju me resenja u praksi,da li je neko nekad cuo da je to uspelo
 
Lepo. Postoji zakon o stanovanju i odrzavanju zgrada. Postoji clan tog istog zakona koji kaze da bilo kakvo izvodjenje radova na zajednickim delovima zgrade (a fasada zgrade spada u zajednicki deo) mora dobiti saglasnost odnosno mora se doneti odluka na skupstini.
Isto tako, postoji Zakon o planiranju i izgradnji u kome postoji clan koji kaze da opstina mora (ne, moze, nego mora) izdati resenje za adaptaciju u koju spadaju i terase.
Izvođenje radova na adaptaciji vrši se na osnovu rešenja kojim se odobrava izvođenje tih radova, koje izdaje organ nadležan za izdavanje građevinske dozvole. Postupak izdavanja rešenja, kao i dokumentacija koju je potrebno priložiti, definisani su članom 145. Zakona o planiranju i izgradnji i članom 28. Pravilnika o postupku sprovođenja objedinjene procedure elektronskim putem.
Podvlacim jos jednom, niko nikom ne brani niti moze zabraniti zatvaranje terase, ali jasno je propisan nacin kako se to radi. I ne samo po pitanju terasa, vec i po pitanju klima i drugih stvari. Zato postoji zakon, zato postoji upravnik, odnosno profesionalni upravnik koji ima svoje nadleznosti po zakonu.
To sto nas mentalitet govori o nama je druga prica. Godine javasluka, nepostojanje sistema i to sto drzava ne primenjuje ili nije primenjivala ili selektivno primenjuje propise...jbg
I te recenice "ko ce da mi zabrani" su odraz naseg drustva. Da onaj ko treba radi svoj posao, pa te cepne po zakonu i po dzepu svaki put kad uradis nesto protivzakonito znas kako bi se zamislio.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
I ja isto nisam nikad cuo da je nekome uspelo da spreci nesto tako,pa u Srbiji se zidaju visespratnice bez jednog jedinog papira,jel se i oni boje da ce ih ,,cepnuti po dzepu" i sada ce neka inspekcija da rusi zastakljenu terasu,pretpostavljam da treba taj da ih prvo pusti u stan,pisite nista od toga.
Pustite mentalitet,i pricate kao da su bile godine javasluka i da se zakon nije primenjivao,u fazonu sad se primenjuje #lol u elektronskom obliku i druga propaganda
 
Pa bas od toga treba i krenuti. Od svog dvorista.
Nekako me bas nervira, sta god da se lose desi kod nas, opravdanje je uvek, pa sta eno i tamo je, eno onaj isto. Zasto ne bismo rekli ok, necu da budem kao onaj tamo, bicu bolji. Nego je uvek lakse reci i svoju bahatost i bezobrazluk pravdati necijom bahatoscu. Pocnimo od sebe samih, jer mi cemo ovde ziveti a ne onaj tamo. #ideali ;) #misliteotome

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Podrska za lanmija, apsolutno se slazem.
Sta je bilo na kraju sa komsijom vlasnikom 2 stana koji je zazidao prolaz do istih sa sve hidrantom?
 
lanmibg":lq0theod je napisao(la):
Pa bas od toga treba i krenuti. Od svog dvorista.
Nekako me bas nervira, sta god da se lose desi kod nas, opravdanje je uvek, pa sta eno i tamo je, eno onaj isto. Zasto ne bismo rekli ok, necu da budem kao onaj tamo, bicu bolji. Nego je uvek lakse reci i svoju bahatost i bezobrazluk pravdati necijom bahatoscu. Pocnimo od sebe samih, jer mi cemo ovde ziveti a ne onaj tamo. #ideali ;) #misliteotome

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Svaka je na mestu! Nikad mi nisu bili jasni ljudi koji za izgovor koriste čuvenu: "Pa i drugi tako rade" Jer onda ja ispadam blesav što se čekam da ispoštujem proceduru za tendu na terasi 6og sprata. Pa pitam GDS da arhitekta predlozi resenja, pa da podnesem zahtev zajednici, pa dozvole. I onda preko leta bum okitili zgradu klimama kao jelku. Mi kad smo klimu ugradjivali majstori nas ubedjivali 15minuta da stavimo iznad terase ili pored na fasadi. Na kraju su je ipak stavili tamo gde je i predlozeno. Viri malo preko 5cm ka vratima terase ali ni malo nismo primetili.

U ovoj situaciji najnezgodnije je trenutno upravnici sumadijske 21 koja je postupila sasvim ispravno, i ne zlom namerom, ali ne razmisljanjem komsija dovedena u ovakvu situaciju. I stvarno nista licno prema komsijama koje su zastaklile terasu u ovoj situaciji nema jednostavno postoje procedure koje se moraju ispostovati ako mislimo da budemo uredjeno drustvo.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
lanmibg ja te još ne podržavam jer i dalje nećeš da se predstaviš. Znači nije lepo kritikovati druge da se kriju iza pseudonima, a ti nisi ništa bolji. Nije ti svaka na mestu kao što neko reče! Mogu ovde da te podržavaju svi iz tvoje zgrade i da ti znaju ime i prezime, da te znaju lično, ali ipak nije lepo da se ne zna ko stoji iza tih reči. Stvar je principa, stani iza onoga što napišeš, inače nećeš dobiti poštovanje, bar moje.
Ostalo se uglavnom slažem, ali očekujem da vašim delovanjem (upravnika) pokažete da će takvo bahato postupanje biti sankcionisano, da javno ovde na forumu ili viber grupi priložite skeniranu prijavu nadležnim inspekcijskim službama i šta ste uradili u skladu sa vašim ovlašćenjima, pa da se odmah u startu spreči dalje bahato ponašanje komšija.
Isto me zanima šta je bilo sa pregrađivanjem hodnika i spajanjem 2 stana? Pokažite svima skeniranu prijavu. Da sve bude transparentno.
Da li je neko javno zvanično opomenuo ili poslao prijavu za komšije zbog ruženja fasade postavljanjem klima?
Znači lanmibg ja sam na tvojoj strani, samo očekujem potpis. Sledi moj primer :)
Pozdrav,
Mihajlo Pastor
 
Kako ne znate komsiju, pa jedan je Lanmi iz Beograda :)
Sad šalu na stranu, pominjana je viber grupa kao neki zvanični kanal komunikacije. Iskreno ta grupa je postala društvena mreža nezadovoljnih kupaca, i mnogo ljudi je napustilo jer nemaju vremena da čitaju velike prepiske na dnevnom nivou, koje su često besmislene. Evo npr. sada kada se pojavio problem sa zastakljivanjem terase, pokrenula se diskusija da li je lepo urađeno ili nije. Čak je i jedan od upravnika rekao da razmišlja da zastakli i kako je ovo ok rešenje. Onda neki drugi porede to sa tujama i cvećem koje su ljudi stavili što opet nema nikakve veze, kome smeta cveće na terasi? Pa valjda cveće i tuje ulepšavaju zgrade a ne obrnuto.
Tako da, ako su se ljudi prihvatili da upravljaju moraju da rade u skladu sa zakonom, i treba svoje drugačije mišljenje da zadrže za sebe. U svakom slučaju, mislim da nisu računali da će osim borbe sa direkcijom i firmom za održavanje imati i borbu sa bahatim komšijama. Neće im biti lako ali za to su se borili. I na kraju komšija Milan je jedan od retkih koji je dosledan i zagovara da se poštuje zakon i spreči nagrđivanje naselja. Za njega sve pohvale.
 
KlauKalash":2if9h9tz je napisao(la):
Zasto ocekujete da cete imati probleme sa komsijama?
Ne ocekujem, znam, a vec i imam. Recimo, majstori nocas busili, cukali, rusili do 3h. Kazu, gazdarica se sutra useljava i posao mora da se zavrsi. Nisu hteli da mi daju gazdariccin broj, valjda da je ne budim, jer njen san je mnogo vazniji od mog. Kao sto rekoh, nije problem gds, problem su bahate - samozive komsije, koji misle da su sami na svetu i da svet postoji zbog njih
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678694#p678694:1zf8d7kp je napisao(la):
Mihajlons » Sub Nov 09, 2019 9:17 pm[/url]":1zf8d7kp]lanmibg ja te još ne podržavam jer i dalje nećeš da se predstaviš. Znači nije lepo kritikovati druge da se kriju iza pseudonima, a ti nisi ništa bolji. Nije ti svaka na mestu kao što neko reče! Mogu ovde da te podržavaju svi iz tvoje zgrade i da ti znaju ime i prezime, da te znaju lično, ali ipak nije lepo da se ne zna ko stoji iza tih reči. Stvar je principa, stani iza onoga što napišeš, inače nećeš dobiti poštovanje, bar moje.
Ostalo se uglavnom slažem, ali očekujem da vašim delovanjem (upravnika) pokažete da će takvo bahato postupanje biti sankcionisano, da javno ovde na forumu ili viber grupi priložite skeniranu prijavu nadležnim inspekcijskim službama i šta ste uradili u skladu sa vašim ovlašćenjima, pa da se odmah u startu spreči dalje bahato ponašanje komšija.
Isto me zanima šta je bilo sa pregrađivanjem hodnika i spajanjem 2 stana? Pokažite svima skeniranu prijavu. Da sve bude transparentno.
Da li je neko javno zvanično opomenuo ili poslao prijavu za komšije zbog ruženja fasade postavljanjem klima?
Znači lanmibg ja sam na tvojoj strani, samo očekujem potpis. Sledi moj primer :)
Pozdrav,
Mihajlo Pastor

Svi junaci nikom ponikoše i u crnu zemlju pogledaše... :o
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679161#p679161:7xob74x8 je napisao(la):
Fisico » Pon Nov 11, 2019 7:15 pm[/url]":7xob74x8]
KlauKalash":7xob74x8 je napisao(la):
Zasto ocekujete da cete imati probleme sa komsijama?
Ne ocekujem, znam, a vec i imam. Recimo, majstori nocas busili, cukali, rusili do 3h. Kazu, gazdarica se sutra useljava i posao mora da se zavrsi. Nisu hteli da mi daju gazdariccin broj, valjda da je ne budim, jer njen san je mnogo vazniji od mog. Kao sto rekoh, nije problem gds, problem su bahate - samozive komsije, koji misle da su sami na svetu i da svet postoji zbog njih


Pa da li je moguce da u 3 sata ujutru ljudi buse po stanovima?!?! Treba pozvati komunalce u tom slucaju, ja se stvarno necu libiti da to ucinim, pa me mogu nazivati zadrtim dedom ili kako god hoce.
 
Realno, jos se ljudi ne poznaju ali da prave gluposti i da su bahati, jesu. Na viber grupama na sva usta gledaju i komentarisu druge a kad su se uselili od naselja napravise smetliste. Mrzi ih da deset metara dalje hodaju da bace smece vec ostavljaju pored punih kontejnera. Vetar sve raznese i sad isti ti ljudi krive IPM sto ne ociste. O parkingu sam vec X puta dao svoje misljenje kod vec useljenih zgrada gde su stavili stubice. Evo dokaz onoga sto sam tvrdio. U G parteru ima mesta za parking ispred zgrade ali ne i ljudima da moraju da puste malo vise korak do ulaza. Dva automobila se tako veceras parkirala na stazu predvidjenu za pesake. Ma ko ce da pesaci desetak metata da ulaza kad moze i ovako. Ti isti ce sada na nekim grupama da komentarisu kako su te iste ploce pukle i da je gds kriv sto ih nije dobro postavio. A to sto je na njima bio auto nema veze. A o tome da je svaki put ulaz sirom otvoren o tome se posebno da komentarisati. I posle kad nestane iz ulaza crevo od hidranta opet je neko drugi kriv. Ogradjena terasa je ovde najmanji problem. Ne vidim razliku izmedju toga da neko zagradi terasu i onoga ko rusi zidove u stanu. I jedno i drugo je taj neko platio. Problem su ljudi koji nemaju isnovmu kulturu ponasanja u stambenoj zajednici. Da ne bacaju smece kroz prozor, da ne ostavljaju smece ispred svojih vrata ( i to se eto desilo ), da ne bacaju pikavce gde stignu, da ne parkiraju tamo gde za to nije predvidjeno, da ne prave buku kad za to nije vreme... ima toga za nabrajanja koliko ti volja, ali ne..ajde da po starom obicaju “ lopov pokazuje u lopova i vice drzite lopova”.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680272#p680272:1jbgwzus je napisao(la):
jocastevanovic » Čet Nov 14, 2019 10:40 pm[/url]":1jbgwzus]Pitanje za komsije koje su se uselile u G
Da li se dobije bojler za kuhinju?


Ne.
 
KlauKalash":2gs3sie1 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679161#p679161 je napisao(la):
Fisico » Pon Nov 11, 2019 7:15 pm[/url]":2gs3sie1]
KlauKalash":2gs3sie1 je napisao(la):
Zasto ocekujete da cete imati probleme sa komsijama?
Ne ocekujem, znam, a vec i imam. Recimo, majstori nocas busili, cukali, rusili do 3h. Kazu, gazdarica se sutra useljava i posao mora da se zavrsi. Nisu hteli da mi daju gazdariccin broj, valjda da je ne budim, jer njen san je mnogo vazniji od mog. Kao sto rekoh, nije problem gds, problem su bahate - samozive komsije, koji misle da su sami na svetu i da svet postoji zbog njih


Pa da li je moguce da u 3 sata ujutru ljudi buse po stanovima?!?! Treba pozvati komunalce u tom slucaju, ja se stvarno necu libiti da to ucinim, pa me mogu nazivati zadrtim dedom ili kako god hoce.
Ne da je moguce, nego za 6 dana koliko smo se mi preselili, busili su tri puta nocu. Nocas sam ustajao da vidim ko busi pa da prijavim komunalcima, jer mi dopizdelo. Zatekao sam gazdaricu stana koja mi kaze:" eto nismo ni pogledali na sat, pa nismo znali". Bilo oko 1h.
Otprilike svake druge noci ne spavam, jer neki bahati srbenda misli da je jedini covek na ovom svetu. A ja sve fino, da se ne zameramo jedni drugima, da se slazemo.

Ovo sto prica Sceka, je apsolutno istina. Jos nesto: neko je vrsio nuzdu pored stepenica na ulazu u garazu u samoj zgradi. Ceo hodnik gde su stepenice smrdi uzasno.
Jos jednom, nije gds problem, vec komsije
 
Sve ste u pravu. Ono sto je najveci problem je sto komunalci retko dolaze po prijavi, i ostavljeni ste sami sebi. Zvao sam ih vezano za buku tokom noci i nisu dosli, samo ponavljaju da ce doci ali da su u guzvi itd. Mislim da je to njima preveliko cimanje jer kada dodju pitanje da li ce i naci odakle buka dolaz. Zgrada G je veoma nezgodna jer ulazi imaju po 90+ stanova i velika je gustina pa ce cesto buka dolaziti iz susednih ulaza i tesko cete odrediti gde se nalazi bahati komsija.
Takodje odlaganje smeca je veliki problem, jer ljudi nemaju osnovnu kulturu. Evo neko je ostavio kadu i ostali sut od renoviranja kupatila na gomili pored kontejnera. Kada se kante prepune baca se pored a sledeci kontejner je na 20m dalje ali ljude mrzi da prosetaju. Svo to djubre koje je ostavljeno vetar raznosi, unosi nama u garazu itd. Ako se ljudi sami ne potrude i ne ponasaju civilizovano, nece nam pomoci i da imamo tri firme za odrzavanje.
 
Je l zna neko nesto o useljavanju ljudi u G3 i G4? Kada je u plan? Nije mi jasno zasto se sada ceka sa useljavanjem, ako su ispunjeni svi proceduralni uslovi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam iz G2, pitali smo Jovana pre neki dan i rekao je da Set-izvodjač predaje G3 i G4 GDS-u oko 20.11. a onda je na njima
 
cecazk":27ka3sz8 je napisao(la):
Ja sam iz G2, pitali smo Jovana pre neki dan i rekao je da Set-izvodjač predaje G3 i G4 GDS-u oko 20.11. a onda je na njima

Hvala na informaciji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zna li neko kada ce krenuti sa useljavanjem u G3 i G4?
Da li su poceli da pustaju ljude da ulaze u stanove i uzimaju mere za kuhinje?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681781#p681781:2jj8q4re je napisao(la):
KlauKalash » Sre Nov 20, 2019 3:14 pm[/url]":2jj8q4re]Zna li neko kada ce krenuti sa useljavanjem u G3 i G4?
Da li su poceli da pustaju ljude da ulaze u stanove i uzimaju mere za kuhinje?
Meni su prošle subote rekli da može samo da se zakaže poseta.
 
Zasto je zamr'o forum? Niko ziv da se javne na sekund da isprica kako je u novom stanu, zadovoljni, nezadovoljni, problem neki... ili ste svi presli na vajber grupe po lamelama? Dajte malo utiska nama koji jos uvek zeljno iscekujemo te "cuvene" kljuceve....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681837#p681837:wzv5hdrc je napisao(la):
hinicka » Sre Nov 20, 2019 7:10 pm[/url]":wzv5hdrc]Zasto je zamr'o forum? Niko ziv da se javne na sekund da isprica kako je u novom stanu, zadovoljni, nezadovoljni, problem neki... ili ste svi presli na vajber grupe po lamelama? Dajte malo utiska nama koji jos uvek zeljno iscekujemo te "cuvene" kljuceve....
Presli su na grupe,kao sti cete I vi,sada je malo haoticno posto su useljenja u toku(nema upravnika,liftovi rade/ne rade,buka itd..)to ce se sve srediti uskoro .Nema se prava slika jos uvek,sto se mene tice za sad je odlicno.
 
Vrh