Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Slazemo se. Mnogo toga nije pravicno ali eto, tako je. Jos jedna nelogicnost recimo...uz infostan se dobija i racun uz koji se placa iznosenje smeca iz garaze?! Potpuno nelogicno s obzirom da gradska cistoca ne iznosi smece iz graze niti u bilo kom smislu vrsi ciscenje vec se ciscenje placa kroz racun za odrzavanje gds-u :)
Tako da eto...jos jedna nelogicnost.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pitanje posto nisam proverio,samo razmisljam pa mozda neko zna.
Da li je investitor duzan da obezbedi parking mesta napolju onoliko koliko ima stanova?
Recimo proda se 1700 stanova on je prodao 1700 parking mesta u garazi I pokrio se,on onda nije duzan nikom da obezbedi napolju mesto svaki stan je pokriven parking mestom,vec je duzan da pri kupovini stana ponudi parkin mesto kupcu stana
Po mom misljenju to jedan stan-jedno parking mesto je je obaveza za zgrade koje nemaju garaze,pa da bi izbegli parkiranje po ulicam,ali ako vec ima garazu zasto bi gradio I parkin napolju,kostalo bi mnogo vise
 
Komsija. nesazk je vec objasnjavao.
Na pocetku gradnje pre dobijanja gradjevinske dozvole, izdati su lokacijski uslovi za C, D, E, G, H, F.
Gradjevinska dozvola je izdata pojedinacno tj jedna za C, D, E i 3 gradjevinske dozvole zaa G, H, F.

Izvod iz lokacijskih uslova>


Паркирање:
- Паркирање решити на парцели: изградњом гараже, на отвореном паркингу у оквиру парцеле као и на паркинг местима уз интерну саобраћајницу а све према нормативима:
o становање: 1,1 ПМ/ стамбену јединицу,
o трговину: 1 ПМ/66 m2 БРГП,
o пословање: 1 ПМ/80 m2 БРГП,

Na pocetku gds nije izvrsio parcelizaciju, vec je ovo jedna parcela. Da bi prisvojio i uknjizio parking mesta, stanari su morali da daju odricanje od parcele, jer smo kupovinom stana postali suvlasnici parcele. To je problem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660526#p660526:3p3afrfj je napisao(la):
lanmibg » Ned Sep 15, 2019 7:57 pm[/url]":3p3afrfj]Slazemo se. Mnogo toga nije pravicno ali eto, tako je. Jos jedna nelogicnost recimo...uz infostan se dobija i racun uz koji se placa iznosenje smeca iz garaze?! Potpuno nelogicno s obzirom da gradska cistoca ne iznosi smece iz graze niti u bilo kom smislu vrsi ciscenje vec se ciscenje placa kroz racun za odrzavanje gds-u :)
Tako da eto...jos jedna nelogicnost.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Tako je. Skroz je besmisleno, ali to zaista nema veze sa GDS, niti GDS odlučuje o tome. Takva je odluka, propis, šta već... Do JKP-a je
i do grada. Moj otac 30+ godina plaća iznošenje smeća za garažu, tako da nije to novost koja je uvedena u ZK.
 
lol":ayeq1l9d je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660526#p660526 je napisao(la):
lanmibg » Ned Sep 15, 2019 7:57 pm[/url]":ayeq1l9d]Slazemo se. Mnogo toga nije pravicno ali eto, tako je. Jos jedna nelogicnost recimo...uz infostan se dobija i racun uz koji se placa iznosenje smeca iz garaze?! Potpuno nelogicno s obzirom da gradska cistoca ne iznosi smece iz graze niti u bilo kom smislu vrsi ciscenje vec se ciscenje placa kroz racun za odrzavanje gds-u :)
Tako da eto...jos jedna nelogicnost.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Tako je. Skroz je besmisleno, ali to zaista nema veze sa GDS, niti GDS odlučuje o tome. Takva je odluka, propis, šta već... Do JKP-a je
i do grada. Moj otac 30+ godina plaća iznošenje smeća za garažu, tako da nije to novost koja je uvedena u ZK.
Naravno nisam ovde mislio na GDS nego eto cisto jos jedna glupost sa propisima. Jeste to mala cifra ali pomnozite broj stanova ne samo u ZK vec generalno...zakonski regulisana pljacka.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660537#p660537:33wvds8a je napisao(la):
lanmibg » Ned Sep 15, 2019 8:51 pm[/url]":33wvds8a]Komsija. nesazk je vec objasnjavao.
Na pocetku gradnje pre dobijanja gradjevinske dozvole, izdati su lokacijski uslovi za C, D, E, G, H, F.
Gradjevinska dozvola je izdata pojedinacno tj jedna za C, D, E i 3 gradjevinske dozvole zaa G, H, F.

Izvod iz lokacijskih uslova>


Паркирање:
- Паркирање решити на парцели: изградњом гараже, на отвореном паркингу у оквиру парцеле као и на паркинг местима уз интерну саобраћајницу а све према нормативима:
o становање: 1,1 ПМ/ стамбену јединицу,
o трговину: 1 ПМ/66 m2 БРГП,
o пословање: 1 ПМ/80 m2 БРГП,

Na pocetku gds nije izvrsio parcelizaciju, vec je ovo jedna parcela. Da bi prisvojio i uknjizio parking mesta, stanari su morali da daju odricanje od parcele, jer smo kupovinom stana postali suvlasnici parcele. To je problem.
Pa onda dolazo do onoga sto sam ranije pisao,ako nije izvrsio parcelizaciju jos gore je po nas,onda on ima pravo(raspolaganja)na svu zemlju oko zgrade?
 
Ne moze da raspolaze zemljistem jer je morao da trazi od nas odricanje od dela parcele. Mi kupovinom stana postajemo suvlasnici parcele.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660542#p660542:26x6u80t je napisao(la):
lanmibg » Ned Sep 15, 2019 8:58 pm[/url]":26x6u80t]
lol":26x6u80t je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660526#p660526 je napisao(la):
lanmibg » Ned Sep 15, 2019 7:57 pm[/url]":26x6u80t]Slazemo se. Mnogo toga nije pravicno ali eto, tako je. Jos jedna nelogicnost recimo...uz infostan se dobija i racun uz koji se placa iznosenje smeca iz garaze?! Potpuno nelogicno s obzirom da gradska cistoca ne iznosi smece iz graze niti u bilo kom smislu vrsi ciscenje vec se ciscenje placa kroz racun za odrzavanje gds-u :)
Tako da eto...jos jedna nelogicnost.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Tako je. Skroz je besmisleno, ali to zaista nema veze sa GDS, niti GDS odlučuje o tome. Takva je odluka, propis, šta već... Do JKP-a je
i do grada. Moj otac 30+ godina plaća iznošenje smeća za garažu, tako da nije to novost koja je uvedena u ZK.
Naravno nisam ovde mislio na GDS nego eto cisto jos jedna glupost sa propisima. Jeste to mala cifra ali pomnozite broj stanova ne samo u ZK vec generalno...zakonski regulisana pljacka.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Ma kakvi. Mnogo šta je u ovoj državi zakonom regulisana pljačka, ali iznošenje smeća stvarno mislim da nije. To je simbolična cifra. Ti kamioni koštaju jako puno, jedna guma je par stotina eur, pa održavanje... Uvek imate 3 radnika za koje treba pokriti plate i doprinose. Sigurno da posluju u dobitku, inače bi se ugasili, ali to niko i ne želi. Na šta bi grad onda ličio, ne daj bože? Nego, zašto ovo pišem :) Zato što ću smeće plaćati 50 din, a "održavanje" parking mesta 16x više. Da bi se jednom mesečno odradilo "suvo čišćenje". 2000 eur mesečno za celu garažu, 24.000 eur godišnje, za 12 "suvih" čišćenja. Nije mi sad ugovor pri ruci, ali čini mi se da ništa više ne spada u tu cenu. Eto, to mi je više pljačka :) Ali dobro, ako se stvarno bude čistilo i bude uredno, nema problema, mada sam sigurna da cena može biti i niža. Videćemo...
 
Tacno.
7.1eur plus pdv je mesecno po garaznom mestu.
Za citavo naselje kad bude gotovo:
1121 garazno mesto x 7.1 mesecno = 7.959eur x 12 meseci = 95.509 eur plus pdv = 114.610eur godisnje

I dodate za ostalo odrzavanje godisnje za celo naselje dolazis do cifre od 600k eur godisnje. Pa vidite koliko je to novca :)

A samo c, d, e trenutno placaju 10.084eur mesecno ili 121.011 eur godisnje
A stanje na terenu...hmm

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660558#p660558:2z3or2pv je napisao(la):
lanmibg » Ned Sep 15, 2019 9:37 pm[/url]":2z3or2pv]Tacno.
7.1eur plus pdv je mesecno po garaznom mestu.
Za citavo naselje kad bude gotovo:
1121 garazno mesto x 7.1 mesecno = 7.959eur x 12 meseci = 95.509 eur plus pdv = 114.610eur godisnje

I dodate za ostalo odrzavanje godisnje za celo naselje dolazis do cifre od 600k eur godisnje. Pa vidite koliko je to novca :)

A samo c, d, e trenutno placaju 10.084eur mesecno ili 121.011 eur godisnje
A stanje na terenu...hmm

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Na tome ćemo zajedno raditi, da se nešto bitno promeni, ali samo NA BOLJE ;) Što nas je više, to smo jači ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660558#p660558:2mqpjgrc je napisao(la):
lanmibg » Ned Sep 15, 2019 9:37 pm[/url]":2mqpjgrc]Tacno.
7.1eur plus pdv je mesecno po garaznom mestu.
Za citavo naselje kad bude gotovo:
1121 garazno mesto x 7.1 mesecno = 7.959eur x 12 meseci = 95.509 eur plus pdv = 114.610eur godisnje

I dodate za ostalo odrzavanje godisnje za celo naselje dolazis do cifre od 600k eur godisnje. Pa vidite koliko je to novca :)

A samo c, d, e trenutno placaju 10.084eur mesecno ili 121.011 eur godisnje
A stanje na terenu...hmm

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Za ove pare, čistićemo sami! Dajte predlog da otvorimo firmu. Biće nam čisto, možemo sami sebi dati otkaz u svakom trenutku i još zarađujemo! Sva zarada u investicioni fond. :grand:
 
Komsije, da li znate da li planom detaljne regulacije, ili urbanistickim planom predvidjena gradnja zgrada u neposrednom okruzenju ZK? Pitam, jer mi stan u G gleda na jug, prema Teleoptiku i skoli, a plasim se da ne naprave neku zgradurinu i zaklone pogled. Sa drugih strana je naselje bezbedno, nema se gde graditi, ali me ova strana brine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660575#p660575:25izjum1 je napisao(la):
Duško » Ned Sep 15, 2019 10:21 pm[/url]":25izjum1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660558#p660558:25izjum1 je napisao(la):
lanmibg » Ned Sep 15, 2019 9:37 pm[/url]":25izjum1]Tacno.
7.1eur plus pdv je mesecno po garaznom mestu.
Za citavo naselje kad bude gotovo:
1121 garazno mesto x 7.1 mesecno = 7.959eur x 12 meseci = 95.509 eur plus pdv = 114.610eur godisnje

I dodate za ostalo odrzavanje godisnje za celo naselje dolazis do cifre od 600k eur godisnje. Pa vidite koliko je to novca :)

A samo c, d, e trenutno placaju 10.084eur mesecno ili 121.011 eur godisnje
A stanje na terenu...hmm

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Za ove pare, čistićemo sami! Dajte predlog da otvorimo firmu. Biće nam čisto, možemo sami sebi dati otkaz u svakom trenutku i još zarađujemo! Sva zarada u investicioni fond. :grand:
Mislim da nije primereno saliti na ovaj nacin "da cistimo sami..." jer ocigledno neki to shvataju ozbiljno.
Vise puta sam ponavljao ovde sta je moj predlog resenja a to cu i predloziti cim se uselim u G.
"Mozda je jos bolje da se uzme neki profesionalni ali stvarno profi upravnik... iz ovih novih naselja lepo odrzavanih pa ko god. Firme koje njih odrzavaju da se ispitaju ko su i kakve su a onda ta firma kao pravno lice (nas zastupnik - PU) tuzi i ganja IPM/GDS za NEodrazavanje naselja... raskinu ugovor i oni prezumu i to odrzavanje. Racunam ako su ozbiljne firme bolje znaju kako to ide i valjda imaju neko iskustvo/a mi imamo dokaze (slike, zapise koji bi im pomogle oko raskida ugovora sa GDSom.).
Samo predlog. Znacemo barem da smo ih mi izabrali :)
a i full-time ce se baviti time dok bilo ko od nas cisto sumnjam da ima toliko vremena zivaca. Valjda imaju i neke svoje advokate a i racunam borice se da uzmu odrzavanje a slazemo se da nije mala cifra u pitanju...win-win kombinacija? :)"
Sa tim predlogim na skupstinu stanara. Sto neko tece trebalo bi firme koje se ovim bave da se otimaju za ovakav posao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660668#p660668:2dz8tnpx je napisao(la):
KlauKalash » Pon Sep 16, 2019 10:15 am[/url]":2dz8tnpx]Komsije, da li znate da li planom detaljne regulacije, ili urbanistickim planom predvidjena gradnja zgrada u neposrednom okruzenju ZK? Pitam, jer mi stan u G gleda na jug, prema Teleoptiku i skoli, a plasim se da ne naprave neku zgradurinu i zaklone pogled. Sa drugih strana je naselje bezbedno, nema se gde graditi, ali me ova strana brine.
Ovo i mene "brine" :) Gledala sam skoro PDR, i ako sam dobro gledala, za sada ništa nije planirano na mestu Teleoptika. Samo na onim njivama ka Galenici. Nema šta, onog trenutka kad neko Partizanu ponudi lepu cifru za tu parcelu, ode nam pogled dođavola. Mislim da je to realnost, i sa tim sam se pomirila kada sam birala stan. Pitanje je samo koliko godina ćemo uživati. Čitala sam i da je Partizan još krajem 2017. / početkom 2018. planirao da (do)gradi internat sa par desetina soba, učionicom, kantinom i šta sve još, ali evo već je kraj 2019. i nisu ni mrdnuli. Tako da mi je to vrlo sumnjivo, jer nema smisla ulagati samo u nešto što ćeš uskoro prodati. A lokacija i površina Teleoptika se "rodila" za još jedno naselje kao što je ZK. Daj bože da ostane tako kako jeste, ali iskreno ne verujem da je to realno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660706#p660706:2oi98zti je napisao(la):
IvanIvan » Pon Sep 16, 2019 12:08 pm[/url]":2oi98zti]Pa I otimaju se,samo sto IPM ima "dobra ledja"pa im dzaba...
Ja tebe ne razumem :) sta znaci sad to?
Da li si da se menja odrzavanje ili nisi?
Kritikujes ljude koji se trude da ih zamene a sad kazes dzaba...
ili se boris za ispravnu stvar i da stvari budu kakve treba da budu u naselju ili te nije briga. Ne razumem dzaba i cemu takav stav i obeshrabljivanje ljudi koji samo citaju forum a ne ukljucuju se... Sumnjiiiiiiv si Ivane Ivane kao odluke sudija na ovom mundobasketu :)
 
Komšije, jel neko od vas iz G dobio konkretan info kada će useljenje? Neka zvanična / nezvanična komunikacija od GDS, osim da očekuju da će biti početkom oktobra?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660722#p660722:2405ze3f je napisao(la):
zemunac5 » Pon Sep 16, 2019 11:45 am[/url]":2405ze3f]Komšije, jel neko od vas iz G dobio konkretan info kada će useljenje? Neka zvanična / nezvanična komunikacija od GDS, osim da očekuju da će biti početkom oktobra?

Ne znam da li je neko na spisku za 30. septembar, ako nije, onda od 1. oktobra (G1). Ovo je nezvanicna informacija, ali mislim da je najmanje 10tak dana vec poznato kada ce "stici" upotrebna dozvola. Zvanicno se iz GDS-a ogrđuju od ove informacije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660715#p660715:30tvx71s je napisao(la):
lol » Pon Sep 16, 2019 12:32 pm[/url]":30tvx71s]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660668#p660668:30tvx71s je napisao(la):
KlauKalash » Pon Sep 16, 2019 10:15 am[/url]":30tvx71s]Komsije, da li znate da li planom detaljne regulacije, ili urbanistickim planom predvidjena gradnja zgrada u neposrednom okruzenju ZK? Pitam, jer mi stan u G gleda na jug, prema Teleoptiku i skoli, a plasim se da ne naprave neku zgradurinu i zaklone pogled. Sa drugih strana je naselje bezbedno, nema se gde graditi, ali me ova strana brine.
Ovo i mene "brine" :) Gledala sam skoro PDR, i ako sam dobro gledala, za sada ništa nije planirano na mestu Teleoptika. Samo na onim njivama ka Galenici. Nema šta, onog trenutka kad neko Partizanu ponudi lepu cifru za tu parcelu, ode nam pogled dođavola. Mislim da je to realnost, i sa tim sam se pomirila kada sam birala stan. Pitanje je samo koliko godina ćemo uživati. Čitala sam i da je Partizan još krajem 2017. / početkom 2018. planirao da (do)gradi internat sa par desetina soba, učionicom, kantinom i šta sve još, ali evo već je kraj 2019. i nisu ni mrdnuli. Tako da mi je to vrlo sumnjivo, jer nema smisla ulagati samo u nešto što ćeš uskoro prodati. A lokacija i površina Teleoptika se "rodila" za još jedno naselje kao što je ZK. Daj bože da ostane tako kako jeste, ali iskreno ne verujem da je to realno.

Te njive ka Galenici realno nisu imale sanse da ostanu. Ja sam se nadao da ce Teleoptik ostati Partizanova "baza", iako sam zvezdas :D Inace, meni je to najlepsi pogled u nasem naselju, iako se oni koji gledaju na Dunav (ako uopste ima takvih) nece sloziti. Kao sto kazete, ostaje nam da se nadamo da ce pogled sto duze da potraje i da navijamo da Partizan krene u gradnju internata i ostalih pratecih sadrzaja.
 
Da li je neko primetio da su kontejneri na ulazu u G. ali bukvalno na ulazu (ulaz u parter/parking prostor svih lamela G).
Dakle to su jedini ulazi u sve lameme i pored nas koji ce morati svaki dan da prolaze pored njih da bi usli u svoj ulaz stan,bice dobrodoslica i za sve nase goste.Takodje mislim da ce kont. biti i na ulazu u park sa gornje strane. Pricam o strani ka CDE/ severna strana do ulice.
Ne znam da li je toliki problem da se sklone sa ulaza i stave na sredinu parkinga ili do ulice tako da se nikom ne "osecaju" ispod prozora.
Problem je taj sto bi zauzeli 2 parking mesta (ili 4)... jos uvek nasih mesta na krovu garaze G :)
Ili jednostavno podzemni i to je to...
 
Slazem se da lokacija za kontejnere nije bas najsrecnje odredjena. I sa juzne strane G se nalaze kontejneri tik uz zgradu. Srecom, sa te strane je zgrada uzdignuta zbog nivoa zemljista, pa se nadam da se nece osecati. Podzemni kontejneri bi bili najbolje resenje, ali do toga nazalost nece doci. Meni najvise bodu oci oni na ulazu u park sa gornje strane.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660719#p660719:1d1uqngt je napisao(la):
Chole » Pon Sep 16, 2019 12:43 pm[/url]":1d1uqngt]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660706#p660706:1d1uqngt je napisao(la):
IvanIvan » Pon Sep 16, 2019 12:08 pm[/url]":1d1uqngt]Pa I otimaju se,samo sto IPM ima "dobra ledja"pa im dzaba...
Ja tebe ne razumem :) sta znaci sad to?
Da li si da se menja odrzavanje ili nisi?
Kritikujes ljude koji se trude da ih zamene a sad kazes dzaba...
ili se boris za ispravnu stvar i da stvari budu kakve treba da budu u naselju ili te nije briga. Ne razumem dzaba i cemu takav stav i obeshrabljivanje ljudi koji samo citaju forum a ne ukljucuju se... Sumnjiiiiiiv si Ivane Ivane kao odluke sudija na ovom mundobasketu :)
Naravno da sam za smenu.IPM-a,nego kazem da imaju ledja od GDS I da drugi ponudjaci nemaju sansu da regularno dobiju posao
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660715#p660715:jio0cqs4 je napisao(la):
lol » Pon Sep 16, 2019 12:32 pm[/url]":jio0cqs4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660668#p660668:jio0cqs4 je napisao(la):
KlauKalash » Pon Sep 16, 2019 10:15 am[/url]":jio0cqs4]Komsije, da li znate da li planom detaljne regulacije, ili urbanistickim planom predvidjena gradnja zgrada u neposrednom okruzenju ZK? Pitam, jer mi stan u G gleda na jug, prema Teleoptiku i skoli, a plasim se da ne naprave neku zgradurinu i zaklone pogled. Sa drugih strana je naselje bezbedno, nema se gde graditi, ali me ova strana brine.
Ovo i mene "brine" :) Gledala sam skoro PDR, i ako sam dobro gledala, za sada ništa nije planirano na mestu Teleoptika. Samo na onim njivama ka Galenici. Nema šta, onog trenutka kad neko Partizanu ponudi lepu cifru za tu parcelu, ode nam pogled dođavola. Mislim da je to realnost, i sa tim sam se pomirila kada sam birala stan. Pitanje je samo koliko godina ćemo uživati. Čitala sam i da je Partizan još krajem 2017. / početkom 2018. planirao da (do)gradi internat sa par desetina soba, učionicom, kantinom i šta sve još, ali evo već je kraj 2019. i nisu ni mrdnuli. Tako da mi je to vrlo sumnjivo, jer nema smisla ulagati samo u nešto što ćeš uskoro prodati. A lokacija i površina Teleoptika se "rodila" za još jedno naselje kao što je ZK. Daj bože da ostane tako kako jeste, ali iskreno ne verujem da je to realno.
Ja sam isto uzeu juznu stranu zbog pogleda,ne verujem da ce tu nesto graditi,rentiraju oni to nekim ekipama kad dodju(liverpul itd) Partizanu je neophodan zemunelo,procitao sam odavno da je u zemunelo ulozeno 10 000 000e I jos treba da grade
 
Inace koga zanima od kupaca,mi sta smo kupili to nam je,kako je na juznoj strani preko leta( za ostala godisnja doba zna se da bolje strane nema)
Odlazio sam u stan kada je najjce sunce I super je,sunce je visoko I ne smeta,a osvetljava stan I unutra uopste nije vrucina,jedino na terasi ne moze da se sedi u to vreme (ujutru I kasno posle podne je extra )osim u uvucenom delu,
 
Partizan da proda zlatnu koku teleoptik? Nema sanse, to moze samo da se razvija. Ogroman novac je ulozen u tu bazu. Sa druge strane je skola, to se isto nece rusiti jer ce zbog ZK biti dece, tako da ne vidim da ce se nesto menjati skorije

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Vrh