Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Na sve, drugacije ce se ponasati, ako dobiju pismo od advokata nakon ignorisanja.Koliko moze da nas kosta advokat po coveku?Zanemarljivo,ali ce znati kad god nas ignorise neko da ce biti tuzen,ukoliko nastavi da nas ignorise I ne ispuni obaveze koje placamo.
Naravno neka ozbiljna advokatska kancelarija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660304#p660304:mucprlbv je napisao(la):
IvanIvan » Sub Sep 14, 2019 11:59 pm[/url]":mucprlbv]Redom: trazi se objasnjenje od GDS-a,ako to ne uspe,uzme se advokat ,bez napada pokrali nas ,nelegalno,pljacka itd, ako za to nemamo dokaze ima misljenje advokata,ali nemamo 100%.da je tako

Bilo bi lepo kad bi to tako funkcionisalo kao sto kazes. GDS ne razgovara ni sa kim, ko god je bio na razgovoru sa GDS-om pravili su ga blesavim, a na kraju sve osporavali u smislu da im niko nista ne moze. Pogledaj kako su lepo smislili i ovo sa stambenim zajednicama. Svaka je pravno lice za sebe. Sta god se dogovori ovih osam to nece vaziti ako ne pristane deveta. I tako ce ti razgovori ici u nedogled. Nisu oni slucajno izdvojili jednu stambenu zajednicu, ona ce da im drzi protivtezu da sve odbijaju.

A sto se tice advokata, oni to i zele. Ako si se nekada sudio za nesto znas da to traje decenijama. Da su oni u Dr Ivan Ribar isli samo na tuzbu ne bi dobili povrat novca za stanove ni za 20 godina, ali kad su izasli na ulicu dobili su odmah. Pravda jeste bila na njihovoj strani, ali oni uvek igraju na vreme i razvlacenje. Hajde da vidimo sta ce GDS na sve ovo da kaze u narednih par dana, ali knjizenje parkinga ce se resiti u oktobru najkasnije. Ovo je sad spic izborne godine i nema propustanja prilike.
 
Nešo, jel ti iskreno misliš da mi imamo bilo kakve veze sa GDS-om? Ali iskreno. Pa mi jedini nismo potpisali taj ugovor za odrzavanje na kojinste se vi ostali naivno zalepili i sada hocete da ga raskidate, iako je kod nas bilo 7 neprodatih stanova koje je GDS drzao. Samo dva coveka u zgradi su ga potpisala. Nas su IPM i GDS mesecima vijali i molili da ga potpisemo. To sto mi razmisljamo malo vise svojom glavom, ne znaci da smo na bilo cijoj strani. Koliko ne dozvoljavamo da nam pamet soli GDS i IPM, toliko to ne dozvoljavamo ni od ostalih. U svakom trenutku cemo uraditi sta je najbolje za naselje. Sa IPMom komuniciramo jer nam je tako bilo najefikasnije da resimo probleme u zgradi kojo se nosu resavali kada se sve svodilo na prepirke. Imamo jasnu tabeli sa problemima koju popunjavamo, koju Rakulj prari i u svakom trenutku znamo sta se radi, kada ce da bude gotovo i ko je odgovoran. To je iskljucivo plod nase price sa njima i nista vise. Sa GDSom osim formalnosti za stan niti smo pticali niti imamo nameru. Nadam se da je malo jasnije sada i da verujete, ne znam sta drugo da kazem.
 
IvanIvan, ja razumem Vas, ali takodje razumem i lanmi i ostale koji burno reaguju. Nakon 9 meseci borbe nema pomaka i ljudima je muka.
Ne verujem da cu se toliko nervirati i kad se uselim, jer sam nazalost iskusio pravnu porodicnu borbu sa drzavom, gde su se donosile presude mimo zakona i nelogicne samo zato sto im se moze jer oni su vlast.
Izabrao sam da zivim ovde i svestan sam sta se radi. Zato i apsolutno verujem da su parcele upisane mimo zakona. A da li cu se boriti protiv ovoga, pa naravno.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
I još jedna stvar. Ja sam hteo da lepo sednemo na piću, ne da donosimo memorandum o Kneževini ZK nego malo da spustimo loptu, da objasnimo nasu poziciju, nas stav i tako to. Postoje stvari koje nagađate koje nisu tačne i ne prihvatate bilo koje objašnjenje. Mislim da ne treba ovde na forumu o tome da pričamo.
 
Da ne bude zabune ,posto ljudi koji citaju sticu utisak da su na svim parkin mestima stubici,verovatno sam neko preskocio ,ali od 106 slobodno je 47(ne racunam g objekat tamo za sad nema stubica)
 
Buduće komšije iz G zgrade, da li je neko primetio sitne pukotine na zidovima u stanu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660402#p660402:3ud0ddit je napisao(la):
tebra1982 » Ned Sep 15, 2019 12:30 pm[/url]":3ud0ddit]I još jedna stvar. Ja sam hteo da lepo sednemo na piću, ne da donosimo memorandum o Kneževini ZK nego malo da spustimo loptu, da objasnimo nasu poziciju, nas stav i tako to. Postoje stvari koje nagađate koje nisu tačne i ne prihvatate bilo koje objašnjenje. Mislim da ne treba ovde na forumu o tome da pričamo.

Sto se tice konkretno IPM-a meni to uopste nije stavka broj 1, moze cak uopste da ne bude stavka. Tu se moze videti da li se sta moze i kako moze. Neka se pregovara, razgovara, nebitno. Ali upravnik ne sme da bude PR menadzer GDS-a. Prvo pismo je bilo "Sto se tice parking mesta na krovu garaze... (pa sve sa tri tacke)" Upravnik ima pravnu sluzbu, radi godinama sa stambenim zajednicama i poznaje zakone sta ko moze i kako moze.

Sto se tice parking mesta i desavanja oko njih, tu kao inetresna strana imam pravo da znam svaku stavku po kom osnovu je sta i kako uradjeno.
Na osnovu cega su stubici, a ne da relativizuje clan 70 pa onda naprasno uknjizenje koje jeste nezakonito.
O svemu moze da se razgovara, o parking mestima nema sta da se razgovara jer oni ocigledno to zele da uzmu po svaku cenu. Ali su duzni da mi kazu tacno po kom osnovu.

Ti znas da je ovde vise od pola iz GDS-a na foumu, neki su verovatno i kupci stanova. Pa vidis li da sluze samo da manipulisu i zezaju se. Neka GDS svima zvanicno dostavi na mail sve u vezi parking mesta i da se ta prica sada zavrsi. Ako ostaju pri uknjizenju, ide se na medije i to je to. Ovo je vise prevrsilo svaku meru. Sve ima svoje granice trpeljivosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660430#p660430:2i0lvvqz je napisao(la):
superman » Ned Sep 15, 2019 1:47 pm[/url]":2i0lvvqz]Buduće komšije iz G zgrade, da li je neko primetio sitne pukotine na zidovima u stanu?
Jesam ja, ali u ćoškovima. Po sred zida nisam nigde.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659988#p659988:2dy6be1n je napisao(la):
IvanIvan » Sub Sep 14, 2019 1:15 am[/url]":2dy6be1n]Ako nece onda idite do IPM-a I isto tako trazite obilazak I ukazite im na propuste
Prvo, budući sam stanar u G, ali posle više od 126 stranica foruma... " U je*******ote, od ovoga može da se rikne".
Ovo me podseti na onu staru našu "...neki ćete da idete i da se borite, a neki ćemo da uživamo i da se hvalimo....
Daleko smo mi od bilo čega, jer se svi prave pametni, da znaju najbolje, a još gore je što je i dalje prisutna ona stara politička floskula "Ćuti, ima i gore od ovoga".
E, NEMA. PROBLEMI SE REŠAVAJU SADA, ODMAH I UJEDINJENJEM.
U pravu su svi oni koji na ovom forumu kažu "Plaćam održavnje, plaćam ovo, ono.... toliko i toliko sam para dao i hoću da znam gde su i za šta su se potrošile, ili šta je urađeno za moje (šitaj naše - pare, pare stanara naselja ZK) pare, a pogotovo ako nije sve lepo očišćeno, oprano, doterano..."
PAMET U GLAVU, JER MI (NAŠA DECA) ĆE SUTRA TU ŽIVETI... ZBOG NJIH SE VREDI I TREBA BORITI...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660251#p660251:2z4ehpr5 je napisao(la):
lol » Sub Sep 14, 2019 9:50 pm[/url]":2z4ehpr5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660234#p660234:2z4ehpr5 je napisao(la):
nesazk » Sub Sep 14, 2019 9:20 pm[/url]":2z4ehpr5]Ako se stan prodaje bez garaznog mesta ja po Ugovoru nisam duzan da kupim garazno mesto.
Parcela je nedeljiva celina za sve koji su kupili stan, i svi su suvlasnici, nezavisno od toga da li su kupili mesto u garazi, nisu ga kupili, ili su kupili 10 komada sa namerom da izdaju.
Mesta u garazi su posebni delovi objekta poput stana i ona nemaju nikakve veze sa slobodnom povrsinama na kojima se nalazi parking.

Iskreno pojma nemam sta ste zapravo hteli da kazete, ali ne vidim zasto bi se bilo ko od kupaca odrekao bilo cega sto mu po ugovoru pripada.
Tako je, niste dužni. No, tu je i kultura življenja. Nisam ni ja bila u obavezi, pa sam uzela. Onoliko koliko ste Vi vlasnik tog parking mesta, i ja sam. Svi su. Ali složićete se da nema dovoljno "besplatnih" parking mesta za sve koji su suvlasnici istih? Zašto bih se ja odrekla mog dela na parking mesto u bilo čiju korist? Vašu ili GDS, meni je svejedno, mesta nema pa nema. Ko god da ga uzurpira, moji gosti neće imati gde da parkiraju. Dakle, ne odričem se mog dela parking mesta, i nikada neću. Ali neću ni trovati protiv GDS da bi se besplatno parkirali oni koji misle da su pametniji od komšija koji su kupili garažno mesto. Kreditni sam kupac, pa sam ipak izdvojila tih 7.500 eur. A mogla je rata kredita da mi bude manja ili da mi ostane u džepu, kao Vama.
Lol za veći deo navedenog si u pravu, samo si malo pobrkala lončiće. Naime, ti si kupila garažno mesto, to plaćaš, ali takođe i ti i tvoji gosti imaju pravo da koriste spoljni parking, parking između zgrada. E, tu je problem, pošto je GDS nezakonito uknjižio parking mesta iznad garaža.
Drugo, pošto si toliko moralno ispravna, da li si se možda zapitala zašto zajedničku struju za prostor garaže i ostale troškove, treba da plaćaju i svi oni koji nisu kupili garažno mesto?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660392#p660392:iiswukz9 je napisao(la):
tebra1982 » Ned Sep 15, 2019 12:17 pm[/url]":iiswukz9]Pa mi jedini nismo potpisali taj ugovor za odrzavanje na kojinste se vi ostali naivno zalepili i sada hocete da ga raskidate, iako je kod nas bilo 7 neprodatih stanova koje je GDS drzao. Samo dva coveka u zgradi su ga potpisala. Nas su IPM i GDS mesecima vijali i molili da ga potpisemo.

Kako to mislis niste potpisali ugovor o odrzavanju? Ugovor o odrzavanju je potpisivan kod notara kada i ugovor o kupoprodaji i to je bio uslov. Ili si hteo da kazes da niste potpisali ugovor o profesionalnom upravljanju kada je biran PU na prvoj skupstini jer to su dva razlicita ugovora.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660454#p660454:13ge9cfg je napisao(la):
lanmibg » Ned Sep 15, 2019 3:12 pm[/url]":13ge9cfg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660392#p660392:13ge9cfg je napisao(la):
tebra1982 » Ned Sep 15, 2019 12:17 pm[/url]":13ge9cfg]Pa mi jedini nismo potpisali taj ugovor za odrzavanje na kojinste se vi ostali naivno zalepili i sada hocete da ga raskidate, iako je kod nas bilo 7 neprodatih stanova koje je GDS drzao. Samo dva coveka u zgradi su ga potpisala. Nas su IPM i GDS mesecima vijali i molili da ga potpisemo.

Kako to mislis niste potpisali ugovor o odrzavanju? Ugovor o odrzavanju je potpisivan kod notara kada i ugovor o kupoprodaji i to je bio uslov. Ili si hteo da kazes da niste potpisali ugovor o profesionalnom upravljanju kada je biran PU na prvoj skupstini jer to su dva razlicita ugovora.

Da, taj sam mislio.
 
Taj ugovor o poveravanju poslova profesionalnog upravljanja je najmanji problem. Jedini zakonski uslov za njegovo raskidanje koji je definisan zakonom je otkazni rok profesionalnom upravniku koji ne moze biti duzi od tri meseca, no u nasim ugovorima je mesec dana. Nikakav drugi uslov za raskid ugovora ne moze da postoji inace nije u skladu sa zakonom.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660435#p660435:3g74kj5n je napisao(la):
lol » Ned Sep 15, 2019 1:56 pm[/url]":3g74kj5n]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660430#p660430:3g74kj5n je napisao(la):
superman » Ned Sep 15, 2019 1:47 pm[/url]":3g74kj5n]Buduće komšije iz G zgrade, da li je neko primetio sitne pukotine na zidovima u stanu?
Jesam ja, ali u ćoškovima. Po sred zida nisam nigde.
Ja nisam u G1
 
Pa šta je onda najveći problem? Nesa kaze IPM nije stavka jedan upravnik je jer zastupa GDS, ti kazes nije ugovor sa upravnikom najveci problem moze da se raskine. Koji nam je problem br 1?
 
Podzemna garaza koja je mimo projekta isplivala na povrsinu i parking prostor sa parcele je nestao.
 
Znači narodski rečeno, stubići? I ako se sada bavite rešavanjem problema sa parkingom, jel ima razloga sto mi nismo ukljuceni u to? Mislim, ne postoji normalna osoba koja je protiv toga da taj parking bude dostupan svima.
 
Sad vise nisu samo stubici, sad je odleprsao deo parcele definisan u okviru slobodnih i zelenih povrsina i pojavio se objekat.

A to sto se bavim parkingom, to moze svako. Svakome je licno nestao deo imovine. Podelio sam to sa drugima pa neka svako vidi sta ce.
Bio sam na jednom skupu stanara gde se pricalo o problemima ali jos ne znam ni koliko ljudi je u tome, koliko ljudi prati (oni iz G tesko a takodje su interesna strana).
Nece skoditi ni da se ukljucite ako zelite.
Bilo bi dobro da se neki skupovi cesce organizuju i da bar postoje neka saopstenja sta se radi.
 
Tebra moze svako svime da se bavi. Ja pitam za ove predstavnike. Rekli ste da ima 16 ljudi. Sa njima ocigledno ne moze da se stupi u kontakt, jel oni sede u nekoj planini i vecaju mesto ili sta? Ja ne znam jel mogu da budem jasniji. Jel njih video neko uopate sa ovog foruma?
 
Nisam ja nista rekao niti znam ko su. Mozda bih se vizuelno setio kad ih sretnem, ali jos nikog nisam upoznao.
Receno je da ce se formirati udruzenje, valjda cemo svi biti obavesteni.
Ja sam ovo samoinicijativno pokrenuo jer ne zelim da se izgubi vreme i da se sve zaboravi.
Kad bude udruzenje sve cu raditi u dogovoru sa njima.

Ja nisam ni znao da samo 144 garazna mesta placa infostan, uredno platih i prosli i ovaj racun, prosli papreno, ili koji vec bese.
Ne znam ni da postoje ljudi koji nemaju ugovor o odrzavanju, znaci i to verovatno placam skuplje od nekih.
Ne znam ni ja mnogo toga. Ocigledno kakvo god udruzenje da se formira mora biti transparentnije da bi se drugi ukljucili.

A da apsolutno svaki kupac treba da zna sta se desilo sa parkingom - treba. A verujem da dobar deo to ne prati. I samo zato sam objavio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660445#p660445:1n31asg5 je napisao(la):
Kralj Ibi » Ned Sep 15, 2019 2:40 pm[/url]":1n31asg5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660251#p660251:1n31asg5 je napisao(la):
lol » Sub Sep 14, 2019 9:50 pm[/url]":1n31asg5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660234#p660234:1n31asg5 je napisao(la):
nesazk » Sub Sep 14, 2019 9:20 pm[/url]":1n31asg5]Ako se stan prodaje bez garaznog mesta ja po Ugovoru nisam duzan da kupim garazno mesto.
Parcela je nedeljiva celina za sve koji su kupili stan, i svi su suvlasnici, nezavisno od toga da li su kupili mesto u garazi, nisu ga kupili, ili su kupili 10 komada sa namerom da izdaju.
Mesta u garazi su posebni delovi objekta poput stana i ona nemaju nikakve veze sa slobodnom povrsinama na kojima se nalazi parking.

Iskreno pojma nemam sta ste zapravo hteli da kazete, ali ne vidim zasto bi se bilo ko od kupaca odrekao bilo cega sto mu po ugovoru pripada.
Tako je, niste dužni. No, tu je i kultura življenja. Nisam ni ja bila u obavezi, pa sam uzela. Onoliko koliko ste Vi vlasnik tog parking mesta, i ja sam. Svi su. Ali složićete se da nema dovoljno "besplatnih" parking mesta za sve koji su suvlasnici istih? Zašto bih se ja odrekla mog dela na parking mesto u bilo čiju korist? Vašu ili GDS, meni je svejedno, mesta nema pa nema. Ko god da ga uzurpira, moji gosti neće imati gde da parkiraju. Dakle, ne odričem se mog dela parking mesta, i nikada neću. Ali neću ni trovati protiv GDS da bi se besplatno parkirali oni koji misle da su pametniji od komšija koji su kupili garažno mesto. Kreditni sam kupac, pa sam ipak izdvojila tih 7.500 eur. A mogla je rata kredita da mi bude manja ili da mi ostane u džepu, kao Vama.
Lol za veći deo navedenog si u pravu, samo si malo pobrkala lončiće. Naime, ti si kupila garažno mesto, to plaćaš, ali takođe i ti i tvoji gosti imaju pravo da koriste spoljni parking, parking između zgrada. E, tu je problem, pošto je GDS nezakonito uknjižio parking mesta iznad garaža.
Drugo, pošto si toliko moralno ispravna, da li si se možda zapitala zašto zajedničku struju za prostor garaže i ostale troškove, treba da plaćaju i svi oni koji nisu kupili garažno mesto?
Kralju, mislim da si ipak ti pobrkao lončiće. Gde sam ja tačno napisala da se odričem bilo čega? Baš naprotiv! Jasno sam napisala da na tim parking mestima ŽELIM da se parkiraju moji gosti i gosti mojih komšija.

Drugo, ja, moralno ispravna, molim te da mi objasniš odakle ti to da svi stanari plaćaju "struju za prostor garaže i ostale troškove"? To je takva nebuloza da nemam reči. Svi troškovi vezani za garažu se dele na vlasnike parking mesta u garaži. Odvojena su brojila za nadzemni i podzemni deo. Vlasnici parking mesta pored održavanja koje plaćaju po kvadraturi stana, imaju i održavanje garažnog mesta, 7 ili 8 eur. Plaćaju dodatno i iznošenje smeća, iako ga plaćaju i za stan. Struja koja je potrošena u garaži deli se na broj prodatih parking mesta. Tako da ne plaćaš ti ništa u garaži, bez brige.

I spusti malo loptu, ne volim ovakvu komunikaciju.
 
@lol
Komsija mozda nije dobro razumeo ili se nije dobro izrazio.
Problem sa zajednickom elektricnom energijom je taj sto taj racun stize samo za prodata garazna mesta, kojih je sad po infostanu 144. Za 96 mesta niko ne placa a trebao bi da u placanju srazmerno ucestvuje GDS (za mesta koja nisu prodata) a ne da se prave ludi. Kako su preko zime placali racune za infostan za neprodate stanove tako su u obavezi da placaju i za garazu. Primer za to je sto su se isto napravili ludi pa su ljudima za januar/februar stigli astronomski racuni jer se angazovana snaga podelila samo na useljene stanove jer je GDS "zaboravio" da treba da plati. Oni stanari koji su ulozili reklamaciju tad, umanjeni su racuni a dosta ljudi to nije znalo.

I dalje odbijaju da dostave spisak svih potrosaca koji se nalaze u garazi koji vuku zajednicku struju jer je cak i umanjeni racun prilicno veliki.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Shvatila sam gde je problem, samo ne volim da neko ko ne barata ni informacijama ni činjenicama uleće klizeći na nepoznat teren. Na stranu ne baš kulturna komunikacija...

Što se tiče računa, ne verujem da je GDS plaćao ceo infostan za neprodate stanove. Nema smisla da se na stanove koji se realno ne koriste deli utrošena voda, iznošenje smeća, zajednička el. energija i ostale stavke koje su na infostanu. Biće da su plaćali samo njihov udeo za angažovanu snagu, jer jedino to ima smisla. I izvini sad što se ne mogu složiti sa tobom, ali smatram da ne treba da plaćaju ni struju u garaži ako je ne koriste. Znam da ste pisali da se koriste i neprodata parking mesta, ali onda jedino ima smisla zahtevati od GDS da se zabrani ulaz tih vozila i da se oduzmu tokeni, pošto ih verovatno izvođači i nadzor koriste, naravno u saradnji sa GDS, jer im jedino oni mogu dati informaciju koja mesta nisu prodata, umesto da zahtevate da GDS plaća struju za sva neprodata mesta. Jer, budi realan, ako i koriste neka mesta, ne koriste sva.

Za ispravljanje računa si potpuno u pravu, i hvala ti što si skrenuo pažnju nama koji ćemo se tek useliti. Puno znači da znamo na šta sve treba da obratimo pažnju.

Za takve stvari ih treba izvrtati naglavačke, i uvek ću biti za to. Ali za izvrtanje reči, činjenica i informacija, za to nisam :)
 
Vrh