Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Koliko sam razumeo ta mesta se ne prodaju, ne mogu da se kupe,nego samo iznajme,parking mesta van zgrade ne mogu da budu u prometu,
 
Oni su ih u katastru upisali kao posebne delove objekta i mogu da ih prodaju. Upisali su ih kao da su u garazi.
Proveri u katastru.
To si mogao da shvatis i na osnovu pisamca koja salje IPM, poceo je da koristi izraz "u podzemnom nivou garaze" (aludirajuci da postoji i nadzemni, uvezbavaju kupce novonastalom stanju)
Ovo i jeste problem o kome pricam. Sad si i sam rekao da parking ne moze da se proda. Kako objasnjavas katastarski list za jedno od parking mesta?

 
Hmm da ovde nije rec o garaznom mestu a sa su samo napisali PM -parking mesto. Znam da taj stan ima garazno mesto hmm

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nisam razumeo,jer ovo se sigurno odnosi na obelezeno mesto van garaze?Da nije u unutrasnjosti zgrade?
 
lanmibg":1f8mkjye je napisao(la):
Hmm da ovde nije rec o garaznom mestu a sa su samo napisali PM -parking mesto. Znam da taj stan ima garazno mesto hmm

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Ovo je garazno mesto 100% samo sto je oznacenj kao PM cak se i ne pominje da je parking mesto

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
I meni tako deluje. Parking jos nisu uspeli da rese, to treba da ih upisu kao zabelezbu, ne kao svojinu da ih upisu ali definitivno je nesazk u pravu da su stanari morali da daju odricanje od parcele.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ima clanak gde se navodi da ,ako se izgradi stambeni kompleks,a pre toga se ne uradi preparcelizacija,nakon ozakonjenja objekta zemljiste ispod same zgrade ide na raspolaganje stanarima,a ispred I oko zgrada vlasniku zemljista do k se ne resi situacija!Moze da dovlaci reklame I sta hoce ,rupa u zakonu
 
Mi nemamo veze sa ozakonjenjem, kupio si stan sa regularnim lokacijskim uslovima na definisanoj parceli.
Ozakonjenje je vezano za nelegalno gradjene objekte.
Ne postoje nikakve rupe, ovo je neko iz katastra ucinio GDS-u nezakonito.

Ne pokusavaj da izvuces neke nelogicne recenice iz clana 70. ZPI, sve vezano za zadrzavanje parking mesta u ime investitora je u slucaju da investitor ima pravo na zemljistu. GDS ga nema od pocetka prodaje stanova, odnosno mi smo kupovinom stanova postali suvlasnici.
Zato privatnici ili pre prodaje izdvoje delove parcela sa parking mestima i ti onda nisi suvlasnik tog dela, ili prilikom sklapanja ugovora traze da se odreknes tog dela na kome se nalaze parking mesta, i to moraju da urade apsolutno sa svakim kupcem. GDS je to zaboravio da uradi, pa je sad sredio u katastru da mu to nezakonito uknjize da ipak zadrzi.

Nema nikakvih rupa, GDS zakonski ne moze da ima vlasnistvo nad parking mestima, moze samo pomocu kriminalnih radnji, poput ove sa katastrom.
 
A ko je kupio zemljiste ,ako Gds nije nikad imao pravo na zemljistu?Kako smo mi kupili stanove od njih kad nisu imali pravo na zemljiste?I kako su zidali na njemu kad nisu imali pravo na zmljiste?
 
Zar nije isla prica da je zemljiste dato GDS-u da zida stanove? A i ono, drzava daje drzavi..toliko vidjeno puta. Bukvalno rade sta hoce

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Zemljiste jeste njihovo, ali si ti kupovinom stana stavio hipoteku na parcelu. I tako redom svaki kupac pojedinacno. Kad zavrse prodaju citava parcela bice nase nedeljivo suvlasnistvo.
Vlasnistvo nad delovima parcele koji su pod parking mestima GDS je morao da resi pre pocetka prodaje ili da od svakog od nas prilikom kupovine trazi da se odreknemo prava nad delom zemljista gde je parking. Pa gledao si stanove i kod privatnika pa znas o cemu ti pricam. Oni se prilikom kupovine obavezno odreknu svega sto treba investitoru u njegovo ime. Mi se nismo odrekli nicega.
 
Treba sve proveriti.Od same njihove kupovine sta je radjeno,jasno je da ne mogu da prodaju parking mesta na otvorenom I to je jedino sigurno,a oko raspolaganja zemljistem treba ispitati.
Svasta se desava za zemljistem ,komplikovane stvari su oko njega uvek bile. Ja bih voleo da je sve slobodno za parkiranje,ali ne bih smeo da kazem kao vi da je neko uz pomoc kriminala dosao do necega
 
Ili je mogao da ne resi preparcelizaciju I ostavi sve otvoreno I on je vlasnik dok se ne resi...
Kao kad legalizujete kucu dok se ne resi legalizacija ne sme niko da vas rusi,a legalizacija ce se resiti bog zna kad
 
Nesazk ovo što si napisao je sjajno, ja sam lično mislio da je tu GDS "nadmudrio" kupce i da nećemo imati načina da rešimo parking, jer sam video da su uknjižili ta mesta kako su uknjižili. Ali ovo baca novo svetlo na problem, i koliko god se oni štitili međusobno (gds, katastar, i ostale institucije...) ovde definitivno ima materijala za tužbu, i neko će zbog toga morati da strada ako ne u GDS-u, onda u katastru.
Da li misliš da postoji način da se obezbedi privremena mera koja će onemogućiti prodaju ovih parking mesta, ili još bolje omogućiti da se koriste dok se to pravno ne sredi?


Ivane, ne funkcionišu stvari tako kako si ti zamislio, onog momenta kada je prodat prvi stan taj kupac je postao vlasnik idealnog dela parcele na kojoj se stan nalazi i bez njegove saglasnosti se ne može promeniti ništa. Neće niko od nas dobiti svojih 2 kvadrata zemlje, nego smo svi suvlasnici, kako na parceli, tako i na zajedničkim delovima zgrade.
 
GDS verovatno sada moze da ih proda.
Posle toga ce da usledi ponistenje uknjizenja i GDS ce nekog obestetiti.
To je posle vec ogromno politicko pitanje. Kada bi to uradili i posle se vidi cela namestaljka da li je vredna tih parking mesta?
To je samo njihova procena, kao i ova da ih nezakonito uknjize.
Sve brljotine oko dozvola i uknjizenja uradili su katastar i Ministarstvo, ovde je jos GDS zvanicno "cist". Ali da li ce Zorana dopustiti da to prodje tako?

U ovoj drzavi se nista ne zna.

Ja samo znam da je ovo sto su uradili kupcima katastrofa.
Da nam nezakonito uzimaju imovinu i da podmecu upravnika svojim glasovima sa tolikim vremenom unapred i tolikim ovlascenjima, pitanje da li je i to zakonito.
Ne znam sta im je to trebalo, znam da je veliki novac u pitanju i da namecu svoja resenja, ali od IPM-a stvarno nema goreg. Toliko radi protiv nas, a u nase ime da to nije normalno. A sve sam mislio da ce vremenom ipak da shvate da moraju da rade za nas. Pitam se da li je IPM uopste zvanicno poslao sve reklamacije ili sluzi za kupovinu vremena dok ne prodju garancije.

Ja znam da su ljudi razliciti, da je organizacija nekog posla zaista potrebna i jesam za nesto ovog tipa jednog upravnika i sl. Ali ovog bezobrazluka i otvorenog rada protiv stanara ne mogu da se nacudim. A kod nas su mogli da zaradjuju brdo para i da bude super i nama i njima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658319#p658319:68hiygu5 je napisao(la):
nesazk » Ned Sep 08, 2019 6:58 pm[/url]":68hiygu5]GDS verovatno sada moze da ih proda.
Posle toga ce da usledi ponistenje uknjizenja i GDS ce nekog obestetiti.
To je posle vec ogromno politicko pitanje. Kada bi to uradili i posle se vidi cela namestaljka da li je vredna tih parking mesta?
To je samo njihova procena, kao i ova da ih nezakonito uknjize. Nazalost takva je drzava da pojma nemas ko ce sutra na ciju stranu stati. Da li ce ih Zorana sutra zbog sebe podrzati ili ne? Videcemo.

Tehnički, možda i može da ih proda... ali ako se ovome da odgovarajući publicitet... pa niko neće hteti da ih kupi.
Možda bi bilo dobro poslati dopise svim notarima u Zemunu, ne verujem da će hteti da overe ugovore bez napomene vezano za tu situaciju.
 
Ja sam zato i rekao sve sto sam rekao.
Da svaki kupac ode kod svog advokata i da se konsultuje oko svega.
Neka svako sve proveri za sebe.
Samo da ne misle da ce se situacija resiti sama od sebe i da se ne uradi nista.

Pa cak i scenario konsultacija sa opozicijom. Ako neko nekog zna. Nema boljeg momenta. Kod pravnika nekog, situacija takva i takva, hocete li nam pomoci i sl. Ima ona zalosna narodna: neprijatelj mog neprijatelja moj je prijatelj.

Jadna li si drzavo cime nas prisiljavas da se bavimo.
 
Jel postoji inicijativa da napravimo neko udruzenje svih stanara, pa da delujemo svi zajedno pravno preko udruzenja? Nisam dovoljno strucan, ali znam da se mozemo organizovati na vise nacina?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Udruzenje je u planu i radi se na tome. Uskoro ce biti vise informacija

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658326#p658326:1t1wvu1t je napisao(la):
Fisico » Ned Sep 08, 2019 7:19 pm[/url]":1t1wvu1t]Jel postoji inicijativa da napravimo neko udruzenje svih stanara, pa da delujemo svi zajedno pravno preko udruzenja? Nisam dovoljno strucan, ali znam da se mozemo organizovati na vise nacina?

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Realno, to već postoji, stambena zajednica je definisana zakonom. Nema mnogo smisla duplirati... ali ima smisla da više stambenih zajednica nastupa zajedno u određenim slučajevima.
 
Kakvo je trenutno stanje, da li su stambene zajednice osnovane na nivou ulaza, lamele ili nekako drugačije? Da li ima bar jedan ulaz gde je više od 50% stanova prodato pa da može da se traži promena upravnika? Da li to uopšte može pravolinijski ili mora da se sudi, nateže...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658337#p658337:3w4ii4rh je napisao(la):
klisko » Ned Sep 08, 2019 8:00 pm[/url]":3w4ii4rh]Kakvo je trenutno stanje, da li su stambene zajednice osnovane na nivou ulaza, lamele ili nekako drugačije? Da li ima bar jedan ulaz gde je više od 50% stanova prodato pa da može da se traži promena upravnika? Da li to uopšte može pravolinijski ili mora da se sudi, nateže...

Ne mogu da se setim kojom prilikom, ali neko iz GDS-a je tvrdio da neće oni nas da opstruiraju prilikom izbora upravnika i da će podržati bilo koju odluku koju donese većina kupaca.
 
Stambene zajednice su registrovane. Ovih dana se sazivaju skupstine za smenu prof upravnika

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658348#p658348:1se3h7rl je napisao(la):
lanmibg » Ned Sep 08, 2019 8:41 pm[/url]":1se3h7rl]Stambene zajednice su registrovane. Ovih dana se sazivaju skupstine za smenu prof upravnika

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Dajte odmah nekog dobrog da ga uzmemo i za G!
 
Vrh