Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Svi koji prodaju ce sakriti mane ili ce precutati lose stvari,a reklamirati dobre da bi prodali to sto prodaju.Koliko se vas koji se zalite na parking mesta raspitivalo o njima?Koliko ce biti slobodnih itd?Ja nisam I nemam sta da se zalim,takodje sam potpisao igovor I ako nije bilo navedeno dosta stvari(tehnickih podataka,ne doreceno je sta ,ako probiju rok itd)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657709#p657709:1ilogl1b je napisao(la):
IvanIvan » Pet Sep 06, 2019 10:47 pm[/url]":1ilogl1b]Koliko se vas koji se zalite na parking mesta raspitivalo o njima?Koliko ce biti slobodnih itd?

Komsija, hajde da jednom razjasnimo to oko parking mesta.
Parking mesta pripadaju stanarima kao suvlasnicima parcele na kojoj se nalaze stanovi koje su kupili.
Sve lepo pise u lokacijskim uslovima, cak je tacno navedena povrsina parking mesta u lokacijskim uslovima, sve oko uslova gradnje, da su garaze iskljucivo podzemne i sl.
To sto je Katastar Zemun uradio ovo sto je uradio, odnosno uknjizio ih kao parking mesta u okviru garaze je protivzakonito.
Od jednog poslanika Skupstine Srbije sam cak dobio odgovor da je i protivustavno.

Ja sam se zalio, evo moje zalbe, saznao sam da mi nikad nece ni odgovoriti, ali cemo naci put da to resimo u nasu korist.

Nije dobro sa tvoje strane da branis GDS za nezakonitu kradju u kojoj ucestvuje drzava koja pri tom sve zna i pravi se luda. Tipa "sto niste pitali" i sl. Nema tu sta da se pita, po papirima su parking mesta nasa.

Ovo je izborna godina, boricemo se kako god mozemo, a ovo je katastrofalna greska drzave sto nam je uradila - priklonila se GDS-u u kradji.
Verujem da ima jos stanara gde svako na svoj nacin pokusava da spreci ovu kradju, mogao bi i ti nesto da pokusas u vezi toga.
Cak i da se ne razumes dovoljno u materiju kao kupac, prema Zakonu o zastiti potrosaca cak se i precutkivanje bitnih stvari od strane prodavca smatra grubim prekrsajem i krsenjem zakona.

Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Ja razumem i jedne i druge...ali da neko misli da ce u zemlji srbiji nesto da bude perfektno i da tu nece biti neke muljaze i nekog pranja para..to ne kapiram. Mi kao da ne zivimo u istoj zemlji. Ne znam dal sam ikad cuo da je kod nas uradjeno nesto bas kako treba, od 95 pa na ovamo. I onda neko kaze "da sam znao da je ovako, ne bih ni kupovao stan". Prijatelju moj, tako nije jedino ako se preselis u neku urrdjenu zemlju. Odes kod privatnog investitora, a on 20 puta gori i njemu tek ne mozes nista.
Jedna od najfensijih zgrada na nbg sa pocetnom cenom od 2500 (i to pre par godina) bila premazana onim smrdljivim premazom. O tome se nije pricali jer to zidao privatnik. Pa su kupci razbijali zidove i sredjivali ponovo.

Da se razumemo, ne branim GDS, drzavi ne verujem nista..ali mi umesto da shvatimo potencijal naselja, da se udruzimo svi, da oduzmemo naselje od GDSa i da ga uredimo onako kako treba da bude..mi se napadamo.

Cim se uselim u G zgradu, imate moju podrsku za sve sto treba. Strajk, strajk.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
djura":2gv8k7a5 je napisao(la):
Jel se zna koja zgrada tone i u kojoj pucaju zidovi i šta GDS kaže na to?
Sleze se tlo na zgradi C, tacnije u pitanju je lamela C1

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Sceka":3o6s5m97 je napisao(la):
Na svaki bezobrazluk gds-a i famozne firme za odrzavanje se reaguje jos gore. U samu ruku smo isti kad se sve uzme u obzir. Niko nece kritikovati onog sto je bacio pikavac u ulazu ili pusio u liftu, vec ce biti kriv onaj sto to nije pocistio. Za ono sto placamo to zaista treba ds bude kao apoteka. Ali to ne znaci da treba da uriniramo po ulazu jer smo platili da neko to ocisti. Na zalost, izgled samog naselja govori o ljudima koji u njemu zive a ne o onima koji su ga gradili.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Izvini, ali kako treba da reagujemo?
Treba li da im aplaudiramo sto nam uzimaju novac a ne rade nista? I da im kazemo bravo, uzmite nam jos?!

Slazem se da ima i nemara komsija. Ali ako imas prepune korpe za otpad ispred lamela koje se ne prazne redovno, pa naravno da ce poceti da ispada i da se siri naseljem.

Naselje je puno blata i prasine. Za 8 meseci saobracajnice su oprane jednom. Ja razumem da je gradiliste okolo, ali ako ti kamioni i masine izlaze blatnjavih tockova onda neko treba da sredi prljavstinu. Mi placamo i odrzavanje saobracajnica a oni prljaju. Zna se kako se stiti od prasine i da se vodom polivaju povrsine kako bi se koliko toliko sprecila prasina. Podignu se zastori ali niko o tome ne misli. Obrisi prasinu uvece u stanu, ujutru se sve beli.

Zelenilo se posusilo jer niti se odrzava niti se zaliva.

Ako GDS -IPM mesecno po racunima za odrzavanje pokupe od stanara oko 9.000 evra pa znate li kako naselje treba da izgleda za tu cifru?! A na godisnjem nivou da ne pricamo. 120.000evra uzmu od nas stanara. Svi vi i ja smo prihvatili cenu ali za ovo sto dobijamo, odrzavanje je 0.

Plus jos jedan primer gde su se pokvarila ulazna vrata na lameli. IPM je duzan da izvrsi popravku jer ista spada u odrzavanje. Upravnik obavesten poslao majstore, vrata popravljena. Posle par dana ponovo kvar pa ponovo i ponovo. Da bismo poslednjim pozivom dobili obavestenje da se to vise ne popravlja ma njihov racun vec iz investicionog odrzavanja iz fonda zgrade. Da bismo pregledom vrata ustanovili da su majstori koji su ih popravljali ostetili vrata, busili neke naknadne rupe. Vrata su u garanciji ali sdgaranciju nece prihvatiti jer su ostecena nestrucnim popravljanjem. Prijava podneta upravniku i Ipm-u da se nadoknadi steta, niko se vise ne javlja niti odgovara po prijavi.

Treba li svezih fotografija odrzavanja? No problem

Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 8

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Da li je iko pokušao da pokrene tužbu protiv IPM-a i održavanja? Ništa se neće rešiti postovima na forumu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nije bas jednostavno. Prilicno dobro su se obezbedili. Reklamacije na racune odbijaju.
No postoji mogucnost obaranja. Sve je to u pripremi. Prikuplja se materijal, i dogovara sa advokatima. Predstavnici lamela uveliko rade na tome.

No mora se ukljuciti i G zgrada jer su kupci stanova i tu uslovljeni da prihvate IPM kao sto ce im biti nametnut i profesionalni upravnik koga ce na konstitutivnoj skupstini stambene zajednice koju ce sazvati gds kao vlasnik vecine stanova i svojim glasovima ga izabrati.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657814#p657814:11i1pskr je napisao(la):
lanmibg » Sub Sep 07, 2019 1:44 pm[/url]":11i1pskr]
djura":11i1pskr je napisao(la):
Jel se zna koja zgrada tone i u kojoj pucaju zidovi i šta GDS kaže na to?
Sleze se tlo na zgradi C, tacnije u pitanju je lamela C1

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Mi smo kupili stan u C zgradi, uskoro ćemo se i useliti, a o ovom problemu saznajemo preko foruma i sajta stanara. U našem stanu nema vidljivih pukotina, ali to ne znači da je zgrada sigurna. Stopiraćemo isplatu kredita i razgovarati sa advokatom. Zato je dobro da ljudi pišu o problemima, dobro je da se udružimo, pa kad rešimo sve uživaćemo u naselju.
 
Sleganje tla je normalan proces nakon izgradnje. No ovde se ove pukotine po stanovima prilicno sire i koliko sam cuo od strucnih ljudi zabrinjavajuce je sto dolazi do pucanja zidova koso.
Trebalo bi da su komsije prijavile gds-u, koliko znam poslali su majstora koji je stavio mrezicu za vezivanje i zamazao pukotine tvrdeci da je sve u redu. No za sad su pukotine dosle do drugog sprata. Da li ce se siriti ka visim spratovima ostaje da se vidi. Gds bi trebalo da pozove neko strucno lice da se vidi da li ima odstupanja od dozvoljene granice sleganja koja iznosi 50mm.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Gradjevinski fakultet je jedini koji može da da stručno mišljenje, ali to sve može da se odugovlači, mogu čak i da ne urade u potpunosti ono što je preporučeno. Mislim da je nadzor u tim slučajevima problematičan. Hvala svima na informacijama, nadamo se najboljem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657823#p657823:1k6prlzd je napisao(la):
lanmibg » Sub Sep 07, 2019 1:20 pm[/url]":1k6prlzd]Nije bas jednostavno. Prilicno dobro su se obezbedili. Reklamacije na racune odbijaju.
No postoji mogucnost obaranja. Sve je to u pripremi. Prikuplja se materijal, i dogovara sa advokatima. Predstavnici lamela uveliko rade na tome.

No mora se ukljuciti i G zgrada jer su kupci stanova i tu uslovljeni da prihvate IPM kao sto ce im biti nametnut i profesionalni upravnik koga ce na konstitutivnoj skupstini stambene zajednice koju ce sazvati gds kao vlasnik vecine stanova i svojim glasovima ga izabrati.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Šta bi bilo ukoliko bi ste prestali da plaćate račune, a i svi mi koji se budemo useljavali dok se to ne razreši?
 
Pokusaj da dogovoris to.
Ako se ide na to, moraju svi a ne samo deo.
Za neplacena dva tri racuna, pravnica gds-a zove i preti tuzbom, izvrsizeljima bla bla.

Prate ljudi iz gds-a i forum, sami su to rekli no ne obaziru se ni na sta ako ne vide svoj interes.

Zamisli kad ti izvodjac radova Bankovic upropasti zgrade u Ivana Ribara (smrdljive zgrade) a ti ih izaberes da ti rade zgradu F i propadnu. Sad radovi stoje no koliko sam cuo trebalo bi da Set Sabac preuzme radove na F.

Inace, bice nekih akcija konkretnih u naselju uskoro, videcemo odziv. Sve se polako sprema.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ljudi su fiktivno tu da uzmu pare dok se ne izgradi naselje,nemaju nameru da sredjuju,to je ocigledno neko im je namestio posao,da li jos su jos negde bili angazovani pre zk da odrzavaju?
 
IvanIvan":3e2fxtjw je napisao(la):
IPM bi nas tuzio...
IPM nema u teoriji nista sa nama, osim sto je upravnik iz IPM-a koji ima potpisan ugovor sa stambenim zajednicama o profesionalnom upravljanju. Mi imamo ugovor o odrzavanju sa GDS-om koji smo morali da potpisemo prilikom potpisivanja kupoprodajnog ugovora za stan.

A u praksi, sve povzano i uvezano. Odrzavanje placas gds-u koji od toga placa IPM. Upravnik iz IPM-a. Mislite li da ce profesionalni upravnik da zahteva nesto od GDS-a i da radi u interesu stanara?! Sukob interesa? Nece on protiv GDS-a koji ih placa i protiv IPM-a svoje firme.

Zato ce da lete uskoro, jedni po jedni.

Pola miliona evra je na godisnjem nivou za odrzavanje kad budu gotove sve zgrade u naselju pa vidite koje su tu pare u pitanju.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pogledajte samo reklame od strane GDS-a stedljivim zgradama, fotonapomske ploce odnosno solarni paneli na krovovima. Napajaju samo stepeniste.

Zajednicka struja u garazi za C, D, E stigao racun na 140.000 dinara. Rasveta u garazi radi na senzore. 7 dana su tvrdili da je racun u redu. 7 dana profesionalni upravnik odbija da uputi reklamaciju Infostanu i EPS-u pa nakon pritiska stanara ne salje reklamaciju vec pitanje da mu pojasne racun. Ponovo pritisak stanara a je poslao reklamaciju. I naravno struja nije dobro ocitana pa ce biti ispravka u narednim racunima.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ali to pokusavam da kazem, ako se prestane sa placanjem onda ce im biti ugrozen interes, pa neka tuze. Tako ce sve brze na sud. U najgorem slucaju stanari ce morati da isplate racune, a ovako ih svakako placaju, zar ne?
 
Da li je odbijao da posalje reklamaciju (rekao da nece)ili je sporo to uradio?Mozda je stvarno prvo trebalo da se trazi pojasnjenje racuna.Ne branim ga nego da se zna zapravo sta je
 
Slazem se ja sa tobom. Ali jednostavno nema nacina da 300 ljudi prestane da placa. Ljudi cute i trpe. Nista ih ne interesuje.
U principu mi smo se organizovali i postoke po dva predstavnika svake lamele koji pokusavaju da urade nesto u interesu svih stanara. No svi misle da nakon toga vise nista ne zavisi od njih. Svi su u principu protiv ovakvog stanja ali ako moze da se ne mesaju i vode se time da ce drugi uraditi nesto za njih.
Ljudi su u Srbiji navikli da cuteni da ih neko gazi i vode se mislju, cuti, nemoj se zamerati, nije dobro al moglo je biti gore. Dok god imamo takav stav necemo promeniti nista na bolje i izboriti se za ono sto smo platili.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
IvanIvan":3fd2nz69 je napisao(la):
Da li je odbijao da posalje reklamaciju (rekao da nece)ili je sporo to uradio?Mozda je stvarno prvo trebalo da se trazi pojasnjenje racuna.Ne branim ga nego da se zna zapravo sta je
Trazili su stanari pojasnjenje racuna. Veliki broj stanara je trazio pojasnjenje od infostana. Svi su dobili odgovor da su racuni u redu, sta je obracunato i da ukoliko smatramo da postoji problem, mora profesionalni upravnik da posalje zvanicnu reklamaciju na obrascu koji su nam dostavili, nakon cega ce se izjasniti.

Nakon toga, kontaktiran je upravnik, objasnjeno mu je sta je u pitanju, sa zahtevom da ulozi reklamaciju.
Prvo je pokusao da nam kaze kako je racun u redu i da smatra da je racun ispravan. On nema sta da smatra, pretpostavlja. U zakonu stoji sta su mu nadleznosti i danje duzan da reaguje po prijavi stanara. Nakon preganjanja poslao je reklamaciju i ispostavilo se da smo u pravu. Cak i da nismo bili u pravu, na nas zahtev da uputi reklamaciju duzan je to da ucini.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Zato sam I pitao da li je odbijao jer to ne sme,ovo je drugo "teran "je da to uradi
 
Licno poznajem troje ljudi koji su uzeli stanove u kapijama I prezadovoljni su,zato sam I ja uzeo.Da sam citao forum verovatno bih I ja debelo razmislio,ne zelim da me shvtite pogresno posto je par negativnih komentara bilo na moj racun (da branim gds)ne branim ih ja sam iz g kupac,kada ste pokrenuli peticiju za antene dosao sam I potpisao.Samo je moje misljenje da je ovo sa odrzavanjem trenutno I da ih nece biti uskoro oni su prolazni,a nama ostaje lepo uredjeno (ocisceno,sa uredjenim zelenilom )mesto na dobrom mestu za ziviot
 
To trenutno traje 8 meseci bez da ima ikakvog pomaka.
Prvo su trazili dva tri meseca da se uhodaju u posao?!
Onda kad nije profunkcionisalo vadili su se da nemajunoptimalne vremenske uslove.
Pa valjda su vremenski uslovi isti u celom Beogradu i ostalim naseljima?!
Te ne mogu da ociste svetlarnike jer su alpinisti u guzvi. Ali se nisu setili da umanje racune. To je samo par primera. A lista za odrzavanje sadrzi preko 140 stavki.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Vrh