Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Deluje da ovi stavljaju dosta vecu od predvidjene (dva sprata nize), pa mozda ne moze da stane. Ili ljudi nece da im zauzme terasu...
 
Da li ima nekog ko je u procesu kupovine stana u izgrađenim objektima?
U mom slučaju GDS neće da zaključi ugovor (predugovor je istekao, dao sam kaparu i podneo zahtev za kredit - znači ispunio sam sve svoje obaveze) uz usmenu tvrdnju da se čeka uknjižba u katastar.
 
Ja sam odustao upravo zbog nejasne situacije. Kupac nema nikakav uticaj na uknjižbu, a može da izgubi kaparu. Usmeno kažu da će da produže rokove, a na forumu čitam da traže da se plati učešće da bi produžili rok, što meni liči na ucenu. Ne znam kako notari smeju da overe ugovor u kome je jedna strana očito u nepovoljnom položaju (kupac može da izgubi kaparu zbog nemara ili namerne opstrukcije prodavca). Ne kažem da bi to GDS zloupotrebila, ali ugovor treba da bude jasan i ne sme da dovodi jednu stranu u nepovoljan položaj.

Koji rokovi su u ugovoru? Koliko dana od predugovora do ugovora, koliko do plaćanja i od kada teče rok za plaćanje? Ako rok za isplatu celog stana (zajedno sa kreditom) teče od datuma glavnog ugovora, bolje ti je da ne zaključuješ glavni ugovor sada. Kredit verovatno nećeš dobiti dok ne završe uknjižbu, a ako je ne završe u roku iz tvog ugovora, može da ode kapara. Ja sam hteo da mi u predugovor stave da su rokovi vezani za uknjižbu, ali to nisu hteli. Proveri sa bankom da li možeš da završiš kredit za stan u zgradi koja ima upotrebnu dozvolu, a nije uknjižena.

Probaj da dobiješ napismeno da su oni ti koji ne žele da potpišu ugovor sada, da ne bi sutra došao neki novi šef u GDS koji smatra da je dobra ideja pokupiti kapare ljudima.

U svakom slučaju i mene interesuju iskustva drugih po ovom pitanju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=620070#p620070:1doru135 je napisao(la):
klisko » Pet Maj 03, 2019 11:35 am[/url]":1doru135]Šta se desilo, da li su vam produžili rok? Ako jesu, za koliko?
I dalje ništa od uknjižbe iako katastar kao radi.

Prvenstveno sam podneo zahtev za produženje roka isplate sa potvrdom iz banke, ali sam odbio da im isplatim ostatak učešća iako su me u GDS-u ubeđivali da to uradim i da bez toga ne mogu da mi produže rok.

Par nedelja nakon toga sam podneo zahtev za raskid ugovora i evo čekam odgovor već mesec dana. Nažalost je došlo do nekih poslovnih promena u lošem trenutku i izgubio sam kreditnu sposobnost tako da nisam mogao da nastavim sa kupovinom, ali vidim da od povratka kapare verovatno neće biti ništa.

Proveri sa bankom da li možeš da završiš kredit za stan u zgradi koja ima upotrebnu dozvolu, a nije uknjižena.

Komercijalna banka finansira projekat i njihov odgovor je takođe bio da ne daju kredit dok se ne završi uknjižba, ako nekog zanima :)
 
Nemoj to da dozvolis. Kapara ne postoji ako nije potpisan ugovor. Kapara je sredstvo za obezbedjenje izvrsenja ugovora. Znaci prvo mora da se potpise ugovor pa da se uplate sredstva. Suprotno to je avans i u slucaju raskida predugovora moraju da vrate. Potrazi advokata ako ti budu pravili problem i posalji u medije posto je drzava u pitanju.
 
@binary, žao mi da je čujem ovo. Nisam pravnik, ali si ti kao kupac doveden u takav položaj delom zato što oni nisu završili uknjižbu, evo već 5 meseci nakon što su dobili upotrebnu dozvolu. Rokovi važe i za njih, oni nisu stvorili preduslove da se ugovor/predugovor ispuni, tako da bi i po tom osnovu trebao da imaš mogućnost da tražiš povrat kapare. U ugovoru verovatno uknjižba nije navedena kao eksplicitan uslov, ali opet bi advokat to možda nekako mogao da iskoristi.
Konsultuj se sa advokatom, pravni savet košta par hiljada dinara, a radi se o par hiljada evra.
Hvala za info u svakom slučaju. Srećno.
 
Da li ovo znači da je uknjižba za C,D,E gotova ili treba neka pravosnažnost, trt-mrt, ovo, ono? Ako treba još nešto, kako proveriti i to? Hvala.
5a25ee8eae47db12f2e429598b6eaaa7.jpg
 
Da li je neko u skorije vreme dobio Resenje o upisu u hipoteku od katastra Zemun? Elem, s obzirom da se okoncao strajk, interesuje me koliko vremena zaposleni katastra obradjuju predmetno resenje za hipoteku?
 
Ja pronađoh negde da može da traje od 5 do 30 dana. Vi ste u G kupili? Da li to znači da je stepen izgrađenosti preko 80%? Nama nisu znali da kažu koji je stepen bio pre mesec dana.
 
Drage komsije,

Da li mi moze neko reci ko je u Intesi uzeo kredit, koja je dalja procedura kad se overi zalozna izjava kod notara?

Pozdrav,

Katarina
 
Kaca1906":1zuvv4al je napisao(la):
Drage komsije,

Da li mi moze neko reci ko je u Intesi uzeo kredit, koja je dalja procedura kad se overi zalozna izjava kod notara?

Pozdrav,

Katarina

Notar prosledjuje zaloznu izjavu u katastar, oni posle salju nazad po jedan primerak resenja vama, banci, arhivi i investitoru (ako ne gresim)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625237#p625237:2m75qif4 je napisao(la):
klisko » Pon Maj 27, 2019 1:00 am[/url]":2m75qif4]Ja pronađoh negde da može da traje od 5 do 30 dana. Vi ste u G kupili? Da li to znači da je stepen izgrađenosti preko 80%? Nama nisu znali da kažu koji je stepen bio pre mesec dana.

Pa ja kad sam potpisala ugovor u martu, bila je 65% izgradjenosti po bankarskom procenitelju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625332#p625332:2jwjc8ix je napisao(la):
Kaca1906 » Pon Maj 27, 2019 1:53 pm[/url]":2jwjc8ix]Drage komsije,

Da li mi moze neko reci ko je u Intesi uzeo kredit, koja je dalja procedura kad se overi zalozna izjava kod notara?

Pozdrav,

Katarina

Meni su na email dostavili potvrdu pod kojim rednim brojem i u koje vreme su podneli moju overenu zaloznu kod katastra. To mi je trazila bankarka u Intesa casi. Sada cekam resenje o hipoteci od katastra. Pa onda placam taksu katastru. I NKOS. Pa da banka prebaci moj kredit GDS-u.
 
Znači Intesa će da isplati kredit iako izgrađenost nije preko 80%? Koliko procenata vam je nkosk?
Još uvek se troumim, uzeti neizgrađeni G, gotov CDE ili odustati od cele priče
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625468#p625468:7ukrd2gq je napisao(la):
klisko » Pon Maj 27, 2019 9:36 pm[/url]":7ukrd2gq]Znači Intesa će da isplati kredit iako izgrađenost nije preko 80%? Koliko procenata vam je nkosk?
Još uvek se troumim, uzeti neizgrađeni G, gotov CDE ili odustati od cele priče

Ja sam već platio 4 rate Intesi za stan u objektu G, ako treba mogu da proverim i kolika je izgrađenost bila kada je bio procenitelj, ali od tada je prošlo više od pola godine pa vi vidite :)
 
Hvala, dovoljna mi je informacija da Intesa već daje za G, imam sa njima razgovor u petak pa ću da vidim ostale detalje.

Da li je neko dobio izvod iz lista nepokretnosti u poslednjih par dana za CDE, da li su CDE uknjiženi sada? Znam da je bilo zatišje pošto je dobijena upotrebna dozvola, a nije bilo uknjiženo. Nije mogla hipoteka da se upiše, banke nisu htele da puštaju kredite (ako sam dobro razumeo)... Da li je krenulo?
 
To i ne dobijamo mi, vec GDS salje svim bankama CD sa listom nepokretnosti za sve stanove. Banka kod koje mi mislimo da uzmemo kredit jos uvek nije dobila.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625507#p625507:2wi7j5ox je napisao(la):
klisko » Uto Maj 28, 2019 8:40 am[/url]":2wi7j5ox]Hvala, dovoljna mi je informacija da Intesa već daje za G, imam sa njima razgovor u petak pa ću da vidim ostale detalje.

Da li je neko dobio izvod iz lista nepokretnosti u poslednjih par dana za CDE, da li su CDE uknjiženi sada? Znam da je bilo zatišje pošto je dobijena upotrebna dozvola, a nije bilo uknjiženo. Nije mogla hipoteka da se upiše, banke nisu htele da puštaju kredite (ako sam dobro razumeo)... Da li je krenulo?
Krenulo je. Mozete prvu potvrdu za kredit dobiti preko e-saltera katastra. 950 din kosta. Stize na kucnu adresu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625860#p625860:uogq7ty9 je napisao(la):
hinicka » Sre Maj 29, 2019 5:40 pm[/url]":uogq7ty9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625507#p625507:uogq7ty9 je napisao(la):
klisko » Uto Maj 28, 2019 8:40 am[/url]":uogq7ty9]Hvala, dovoljna mi je informacija da Intesa već daje za G, imam sa njima razgovor u petak pa ću da vidim ostale detalje.

Da li je neko dobio izvod iz lista nepokretnosti u poslednjih par dana za CDE, da li su CDE uknjiženi sada? Znam da je bilo zatišje pošto je dobijena upotrebna dozvola, a nije bilo uknjiženo. Nije mogla hipoteka da se upiše, banke nisu htele da puštaju kredite (ako sam dobro razumeo)... Da li je krenulo?
Krenulo je. Mozete prvu potvrdu za kredit dobiti preko e-saltera katastra. 950 din kosta. Stize na kucnu adresu.

Da li se ovo odnosi na objekte CDE? Nama su u utorak u GDS-u rekli da još nisu uknjiženi.
 
Jeste za Srbiju i za Beograd :(

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pokusavam da zamislim na kom nivou radi mozak nekome ko pomisli, ne uradi, nego samo pomisli. Daj da nasadim 4 klime na fasadu nove zgrade. Ko j%#%$e komsije i spoljni izgled...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625468#p625468:3qav6jv5 je napisao(la):
klisko » Pon Maj 27, 2019 10:36 pm[/url]":3qav6jv5]Znači Intesa će da isplati kredit iako izgrađenost nije preko 80%? Koliko procenata vam je nkosk?
Još uvek se troumim, uzeti neizgrađeni G, gotov CDE ili odustati od cele priče

NKOS je 675 eura, a ne znam tacno koliki je procenat.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625995#p625995:1u7178je je napisao(la):
Dr.iox » Čet Maj 30, 2019 9:20 am[/url]":1u7178je]Pokusavam da zamislim na kom nivou radi mozak nekome ko pomisli, ne uradi, nego samo pomisli. Daj da nasadim 4 klime na fasadu nove zgrade. Ko j%#%$e komsije i spoljni izgled...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

To je simptom alergije na Zemunsko leto u najavi :bash:
 
Vrh