Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

IvanaP":2u9ai9bv je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599593#p599593 je napisao(la):
Sceka » Sub Feb 02, 2019 1:21 pm[/url]":2u9ai9bv]
Mijaaa":2u9ai9bv je napisao(la):
Na sajtu su sad nove cene stanova. Skuplje za 2%.. Tekstualno nisu ništa objašnjavali samo su promenuli cene.

Na sajtu je za odeđene stanove, pored cene, pisao i popust na iste. Popusta više nema a da li je ovih 2% povišena cena koja je bila ili si mislila na popust? Ako je 2% povišena osnovna cena i ukinut popust od 2,3 ili 4%, cena je mnogo veća od one predhodne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mislim da je 2% na osnovnu cenu. Jos uvek stoji neki popust za dvosobne stanove u C, D i E.
Elem, da li je iko kupio/rezervisao manji stan u G lameli (jednoiposoban ili manji dvosoban), a da ga nisu uslovljavali za garazu?
Hvala

Nema pravila..nas za dvoiposoban nisu uslovljavali. Sami smo trazili i kupili garazno mesto. Po kom principu oni uslovljavaju, mislim da ni oni sami ne znaju :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sceka":3rygjo6m je napisao(la):
IvanaP":3rygjo6m je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599593#p599593 je napisao(la):
Sceka » Sub Feb 02, 2019 1:21 pm[/url]":3rygjo6m]
Mijaaa":3rygjo6m je napisao(la):
Na sajtu su sad nove cene stanova. Skuplje za 2%.. Tekstualno nisu ništa objašnjavali samo su promenuli cene.

Na sajtu je za odeđene stanove, pored cene, pisao i popust na iste. Popusta više nema a da li je ovih 2% povišena cena koja je bila ili si mislila na popust? Ako je 2% povišena osnovna cena i ukinut popust od 2,3 ili 4%, cena je mnogo veća od one predhodne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mislim da je 2% na osnovnu cenu. Jos uvek stoji neki popust za dvosobne stanove u C, D i E.
Elem, da li je iko kupio/rezervisao manji stan u G lameli (jednoiposoban ili manji dvosoban), a da ga nisu uslovljavali za garazu?
Hvala

Nema pravila..nas za dvoiposoban nisu uslovljavali. Sami smo trazili i kupili garazno mesto. Po kom principu oni uslovljavaju, mislim da ni oni sami ne znaju :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Вероватно не условљавају за квадратуру која се најмање продаје

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599675#p599675:18gtwz38 je napisao(la):
Sceka » Sub Feb 02, 2019 7:03 pm[/url]":18gtwz38]
IvanaP":18gtwz38 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599593#p599593 je napisao(la):
Sceka » Sub Feb 02, 2019 1:21 pm[/url]":18gtwz38]
Mijaaa":18gtwz38 je napisao(la):
Na sajtu su sad nove cene stanova. Skuplje za 2%.. Tekstualno nisu ništa objašnjavali samo su promenuli cene.

Na sajtu je za odeđene stanove, pored cene, pisao i popust na iste. Popusta više nema a da li je ovih 2% povišena cena koja je bila ili si mislila na popust? Ako je 2% povišena osnovna cena i ukinut popust od 2,3 ili 4%, cena je mnogo veća od one predhodne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mislim da je 2% na osnovnu cenu. Jos uvek stoji neki popust za dvosobne stanove u C, D i E.
Elem, da li je iko kupio/rezervisao manji stan u G lameli (jednoiposoban ili manji dvosoban), a da ga nisu uslovljavali za garazu?
Hvala

Nema pravila..nas za dvoiposoban nisu uslovljavali. Sami smo trazili i kupili garazno mesto. Po kom principu oni uslovljavaju, mislim da ni oni sami ne znaju :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nisu vas uslovljavali verovatno zato sto ste ih preduhitrili ? Nisu vam ni rekli da ne mora verovatno? :)
 
Da li je neko od Vas uzimao beskamatnu pozajmicu u iznosu do 9,1% vrednosti stana, koja se vraca nakon refundacije pdv? Kako to tacno funkcionise? Kada nam oni uplacuju novac, a kada mi njima to vracamo? Posto u administrativnoj zabrani koju traze da im dostavimo stoji da se skida od plate 50% dok se pozajmica ne isplati?

Hvala unapred na pomoci
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=600468#p600468:6fskthn4 je napisao(la):
Kaca1906 » Sre Feb 06, 2019 2:25 pm[/url]":6fskthn4]Da li je neko od Vas uzimao beskamatnu pozajmicu u iznosu do 9,1% vrednosti stana, koja se vraca nakon refundacije pdv? Kako to tacno funkcionise? Kada nam oni uplacuju novac, a kada mi njima to vracamo? Posto u administrativnoj zabrani koju traze da im dostavimo stoji da se skida od plate 50% dok se pozajmica ne isplati?

Hvala unapred na pomoci

Kaća,
Pozajmica je moguća samo ako imate pravo na povraćaj PDV-a na prvu nekretninu i ne mora da bude svih 9,1%. Iznos zavisi od toga koliko lica ima u domaćinstvu, za prvo lice povraćaj za pdv za 40 kvadrata, i za svako naredno još 15...
Prvo su mi dali poduži spisak dokumenata koje treba da sakupim sa raznih strana, gde deo dokumenata treba da izda sam GDS nakon isplate stana, onda se potpiše ugovor sa GDS o pozajmici, i otvori se namenski račun (tu ima neka sumnjiva solidno velika provizija od par hiljada dinara). I posle toga se smatra da ste taj iznos uplatili kao učešće, odnosno umanjuje se iznos učešća koji treba uplatiti... ako imate pravo na svih 9,1% onda je učešće 10,9%, i to 5% kapara, i posle toga 5,9% učešće.
Meni su baš danas javili da su spremni papiri koje GDS treba da izda nakon što se isplati stan (pusti kredit). Sada treba da idem u poresku sa prethodno pripremljenim papirima i ovim novim od GDS-a da predam za refundaciju, i to valjda traje 2-3 meseca. Uplaćuje se valjda na taj namenski račun i to odmah ide GDS-u. Videćemo samo da li će poreska tražiti da neke dokumente vadim ponovo jer je prošlo preko 6 meseci od kako su izvađeni.
 
Pozdrav buduće komisije. Imam temu koja možda ne pripada ovde. Primetio sam da na uglu zgrade G (sumadijska) stoje mesta za kontejnere ljudima 2m od prozora. Da li postoji neko pravilo koliko moraju biti udaljeni. I da li u planovima za izgradnju se predvidja pozicija postavljanja?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=600509#p600509:icnp10rm je napisao(la):
Kiza81 » Sre Feb 06, 2019 6:45 pm[/url]":icnp10rm]Pozdrav buduće komisije. Imam temu koja možda ne pripada ovde. Primetio sam da na uglu zgrade G (sumadijska) stoje mesta za kontejnere ljudima 2m od prozora. Da li postoji neko pravilo koliko moraju biti udaljeni. I da li u planovima za izgradnju se predvidja pozicija postavljanja?
Ovde možeš da vidiš kako su kontejneri postavljeni kod završenih zgrada. Ne vidim da se neko za sada buni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=600480#p600480:s2w1bppz je napisao(la):
rodoljub.ilic » Sre Feb 06, 2019 3:41 pm[/url]":s2w1bppz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=600468#p600468:s2w1bppz je napisao(la):
Kaca1906 » Sre Feb 06, 2019 2:25 pm[/url]":s2w1bppz]Da li je neko od Vas uzimao beskamatnu pozajmicu u iznosu do 9,1% vrednosti stana, koja se vraca nakon refundacije pdv? Kako to tacno funkcionise? Kada nam oni uplacuju novac, a kada mi njima to vracamo? Posto u administrativnoj zabrani koju traze da im dostavimo stoji da se skida od plate 50% dok se pozajmica ne isplati?

Hvala unapred na pomoci

Kaća,
Pozajmica je moguća samo ako imate pravo na povraćaj PDV-a na prvu nekretninu i ne mora da bude svih 9,1%. Iznos zavisi od toga koliko lica ima u domaćinstvu, za prvo lice povraćaj za pdv za 40 kvadrata, i za svako naredno još 15...
Prvo su mi dali poduži spisak dokumenata koje treba da sakupim sa raznih strana, gde deo dokumenata treba da izda sam GDS nakon isplate stana, onda se potpiše ugovor sa GDS o pozajmici, i otvori se namenski račun (tu ima neka sumnjiva solidno velika provizija od par hiljada dinara). I posle toga se smatra da ste taj iznos uplatili kao učešće, odnosno umanjuje se iznos učešća koji treba uplatiti... ako imate pravo na svih 9,1% onda je učešće 10,9%, i to 5% kapara, i posle toga 5,9% učešće.
Meni su baš danas javili da su spremni papiri koje GDS treba da izda nakon što se isplati stan (pusti kredit). Sada treba da idem u poresku sa prethodno pripremljenim papirima i ovim novim od GDS-a da predam za refundaciju, i to valjda traje 2-3 meseca. Uplaćuje se valjda na taj namenski račun i to odmah ide GDS-u. Videćemo samo da li će poreska tražiti da neke dokumente vadim ponovo jer je prošlo preko 6 meseci od kako su izvađeni.

Mala dopuna samo:
-kada predajete papire poreskoj, racun na koji zelite da vam stignu pare mora biti onaj namenski. Kada pare stignu, javite GDS-u i oni ce prebaciti pare na svoj racun taj dan (imace ovlascenje jer se pre toga potpisuje takav ugovor)
 
Da li može info od stanara koji su se uselili kao im služi optika? Gde im stoji modem, gde je priključak za fiksni telefon, obzirom da nisam video da postoji negde na zidu. Kod optike se fiksni spaja sa modemom, pa ako je modem u kutiji u hodniku, gde i kako fiksni spojiti :)
 
Sceka":aiigg7nx je napisao(la):
Da li može info od stanara koji su se uselili kao im služi optika? Gde im stoji modem, gde je priključak za fiksni telefon, obzirom da nisam video da postoji negde na zidu. Kod optike se fiksni spaja sa modemom, pa ako je modem u kutiji u hodniku, gde i kako fiksni spojiti :)
U dnevnoj i u spavaćoj sobi imaš po dva priključka za mrežu, bilo koji od njih možeš da dodeliš za telefon. Sve se to povezuje u medija boxu u hodniku, meni je modem u njemu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=600835#p600835:2pvnj4m2 je napisao(la):
solmiko » Pet Feb 08, 2019 3:43 pm[/url]":2pvnj4m2]
Sceka":2pvnj4m2 je napisao(la):
Da li može info od stanara koji su se uselili kao im služi optika? Gde im stoji modem, gde je priključak za fiksni telefon, obzirom da nisam video da postoji negde na zidu. Kod optike se fiksni spaja sa modemom, pa ako je modem u kutiji u hodniku, gde i kako fiksni spojiti :)
U dnevnoj i u spavaćoj sobi imaš po dva priključka za mrežu, bilo koji od njih možeš da dodeliš za telefon. Sve se to povezuje u medija boxu u hodniku, meni je modem u njemu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
A cija je to optika? Telekom verovatno? SBB je jos uvek nema ili su razvukli za nas? :)
 
ben10":3pr6osca je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=600835#p600835 je napisao(la):
solmiko » Pet Feb 08, 2019 3:43 pm[/url]":3pr6osca]
Sceka":3pr6osca je napisao(la):
Da li može info od stanara koji su se uselili kao im služi optika? Gde im stoji modem, gde je priključak za fiksni telefon, obzirom da nisam video da postoji negde na zidu. Kod optike se fiksni spaja sa modemom, pa ako je modem u kutiji u hodniku, gde i kako fiksni spojiti :)
U dnevnoj i u spavaćoj sobi imaš po dva priključka za mrežu, bilo koji od njih možeš da dodeliš za telefon. Sve se to povezuje u medija boxu u hodniku, meni je modem u njemu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
A cija je to optika? Telekom verovatno? SBB je jos uvek nema ili su razvukli za nas? :)

Nama su rekli da su do stana instalacije Telekom i SBB. Ovde na forumu sam video da su u sanduce stavili reklame za Orion. E sad, do stana idu dva opticka vlakna, a cija su ne znam :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Optika ide do svakog stana po projektu, i to nema veze sa provajderima. Oni dodju kada ih pozovete i prikljuce stan dole u ormanu na mrezu. I naravno postave svoj opticki ruter itd. Mi imamo SBB, ali koliko znam sva tri provajdera su u opticaju.
 
Sva tri su u opticaju, Orion, MTS i SBB

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
darkot":2noiuppo je napisao(la):
Optika ide do svakog stana po projektu, i to nema veze sa provajderima. Oni dodju kada ih pozovete i prikljuce stan dole u ormanu na mrezu. I naravno postave svoj opticki ruter itd. Mi imamo SBB, ali koliko znam sva tri provajdera su u opticaju.

Itekako ima veze sa provajderom. Po projektu se radi ali da li mislis da optiku razvlaci neko ko nije provajder? Telekom i SBB su radili sa svojim ekipama instalaciju. Veruj da ne mozes na postojecu instalaciju da uvedes optiku koja nije od telekoma, sbb-a ili orion-a koji su radili na intstalaciji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav forumasi,

nova sam na forumu, registrovala sam se jer smo potencijalni kupci u ZK i pratim temu vec dugo pa me interesuje koji je trenutni status sa parking mestima, o cemu se puno raspravljalo u decembru, da li ima nekog pomaka ili se odrzava status quo?

Kada smo se prvi put raspitivali, receno nam je iz prodaje da ce se povrsinska parking mesta najverovatnije iznajmljivati, sto nama i nije zvucalo kao previse strasna opcija, jer smo mislili da ako ikada kupimo dodatni automobil, mozemo rentirati dodatno parking mesto, a garazu bismo svakako kupili (znam za nelegalnost ovakvog postupanja, ali naslusala sam se svega kod drugih investitora, pa mi ovo zvucalo jos i "posteno")... Iskreno, meni je najgore to sto su neki kupili garazu, a neki racunali da ce parkirati na otvorenim zajednickim mestima, pa ce na kraju da zauzmu mesta koja su predvidjena za posetioce naselja, kojih ce ionako biti nedovoljno i za tu namenu, a kamoli za pametne komsije koji su ustedeli na garazi.. To je jedna od stvari koja nas u ovom trenutku drzi ponajdalje od odluke o kupovini... Kao i potencijalno dalje podizanje cene za nove objekte, jer je i ova trenutna cena na ivici prihvatljive za lokaciju i ostalo sto se dobija.. U postojecim objektima nema vise struktura kakve nama odgovaraju, pa cekamo F i H da vidimo sta ce se nuditi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=600862#p600862:2yntr3f0 je napisao(la):
Sceka » Pet Feb 08, 2019 5:46 pm[/url]":2yntr3f0]
Itekako ima veze sa provajderom. Po projektu se radi ali da li mislis da optiku razvlaci neko ko nije provajder? Telekom i SBB su radili sa svojim ekipama instalaciju. Veruj da ne mozes na postojecu instalaciju da uvedes optiku koja nije od telekoma, sbb-a ili orion-a koji su radili na intstalaciji.
Pazi, mene ne zanima da li je neko ucestvovao u instalaciji. Meni je bitno da nasa optika nije vlasnistvo jednog provajdera kako je u starim zgradama, gde svaki provajder vuce zice do svakog stana. I niko drugi nema pravo da koristi tu instalaciju. Ovde svaki stanar moze da bira, oni povezuju stan dole u ormanu i u tome je ogromna razlika.
 
Pozdrav buduce komšije, mene zanima povraćaj PDV. Nadam se da će mi neko dati odgovor oko njegovog vraćanja na razliku projektovane i izvedene površine. Ja sam dobila povracaj PDV za jednosoban stan naveden u glavnom ugovoru za njegovu projektovanu povrsinu još prosle godine. Izvedena povrsina je veća, pa i za taj deo treba da dobijem povraćaj. Nadam se da ima useljenjih sa sličnom situacijeom. Šta je potrebno predati poreskoj upravi za razliku u kvadraturi osim aneksa ugovora iz kojeg se vidi kolika je razlika u kvadraturi, cena za tu razliku i potvrde banke da je placena ta razlika u kvadraturi? Oni vec imaju svu dokumentaciju od proslog puta.
Hvala na odgovorima.
 
Isto tako da je stan bio manji od onog što sam platila, morala bih poreskoj upravi vratiti višak isplacenog PDV-a. Samo da napomenem da se radi o razlici površine vecoj od one koja se toleriše ugovorm. Zato je i rađen aneks.
 
Aneks me kostao pola od cene ugovora. U mom slučaju 13 300.
 
Dragi stanari,
Da li ste dobili prve racune za grejanje-infostan i takodje me zanima da li se naplacuje odrzavanje u iznosu od 0.3eur +PDV po m2?
Imam predrezervaciju za stan u G4 pa kalkulisem?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601655#p601655:1a35cxg0 je napisao(la):
IvanaRM » Uto Feb 12, 2019 9:01 am[/url]":1a35cxg0]Dragi stanari,
Da li ste dobili prve racune za grejanje-infostan i takodje me zanima da li se naplacuje odrzavanje u iznosu od 0.3eur +PDV po m2?
Imam predrezervaciju za stan u G4 pa kalkulisem?

Racun za grejanje-infostan jos nije stigao.
Racun za odrzavanje jeste, to stize do ili svakog 5og u mesecu (tako nesto). U mom slucaju, za stan od skoro 70m2 + parking mesto racun je skoro 4600rsd
 
Ako nekoga zanima, video nadzor naselja ZK nema opciju snimanja videa (tj. postoji ako se uradi rucno, ali i to ne radi), kamere u unutrasnjim prostorijama zgrade ne funkcionisu. Kamere sluze cisto da ljudi u TK centru nadgledaju naselje.
 
Vrh