Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598570#p598570:11jbx965 je napisao(la):
ben10 » Уто Јан 29, 2019 12:21 pm[/url]":11jbx965]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598563#p598563:11jbx965 je napisao(la):
Кошутњак » Uto Jan 29, 2019 11:00 am[/url]":11jbx965]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598561#p598561:11jbx965 je napisao(la):
ben10 » Уто Јан 29, 2019 11:54 am[/url]":11jbx965]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598560#p598560:11jbx965 je napisao(la):
Кошутњак » Uto Jan 29, 2019 10:51 am[/url]":11jbx965]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598558#p598558:11jbx965 je napisao(la):
pera1985 » Уто Јан 29, 2019 11:41 am[/url]":11jbx965]Родитељ кришом посматра децу која се играју да би видео како се понашају када су сами.
Старије дете отвара терасу и поставља лоповске млађем да се овај попне да види шта има доле. (Ово се стварно десило из приче једног пријатеља). Незамисливо је шта деци у тренутку може пасти на памет. Када му кажеш НЕ, он ће баш чекати тренутак да уради баш то што си му забранио.

Ово се може рецимо десити док родитељ оде у толает на два минута. Немогуће је држати децу на оку без престанка.
Зато ми не смета ако је неко заградио терасу чак и ако није "естетски".


Onda zagradite i prozore...

И прозоре, наравно
https://www.kidpro.rs/

Да се разумемо, ја ћу испоштовати све процедуре и законе ако се одлучим на тај корак и нећу ништа радити без одобрења стамбене заједнице.
vas dvoje sto podrzavate ovo ruku pod ruku :) i na kafu.

Чим ти доведеш Београдску хронику да направи прилог у вези преграђивања ходника где су спојена два стана и заграђен ходник. Мало нешто конкретно да видимо
Prvo nisu mene kontaktirali da ih ja dovedem. To je uradila jedna komsinica ali izgleda ne do kraja. Izgleda da je i ona odustala... vidi da vasa vecina podrzava to pa ko veli sta se cimam. A drugo nije moja zgrada :) ja jesam lud ali toliko nisam da ja iniciram resavanje problema drugih koji ne vide da je to njihov problem.Trosim vreme i energiju,a i vi nastavljate za zastakljivanjem pregradjivanjem i podrzavanjem tih akcija.
da je u mojoj zgradi ja bih ga srusio za 5 minuta :) svaka empatija ima svoju granicu.
[/quote]


Нисам рекао да подржавам, рекао сам да ми не смета.
 
E to je ta empatija, nisam rekao da podrzavam ali mi ne smeta. Isto sr*nje drugo pakovanje.
Niko ovde nikog ne napada.
Nema tu sta kome da odgovara ili ne. S jedne strane svi hoce da postuju zakon dok im to odgovara a kad im ne odgovara onda hocu da radim kako ja hocu. E pa ne ide. Ili se pridrzavaj zakona i propisa u globalu ili nikako, nemoj da biras.

Lepo neko rece, ako se zbog dece zatvara terasa, zatvorite i prozore, stavite resetke i onda ste mirni. Toliko dece je odraslo, znalo se sta sme a sta ne sme. Roditelj je tu da vaspita dete i da se zna sta sme a sta ne sme. Zbog toga sto vidim ko i kako danas "vaspitava" decu, zato su nam deca i postala takva kakva jesu. Dozvoljeno im je sve.

Hoces da zatvoris terasu, plati projektanta, arhitektu, dobij dozvolu od nadleznog organa, stambene zajednice i mirna backa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598574#p598574:31vmex2j je napisao(la):
lanmibg » Уто Јан 29, 2019 12:35 pm[/url]":31vmex2j]E to je ta empatija, nisam rekao da podrzavam ali mi ne smeta. Isto sr*nje drugo pakovanje.
Niko ovde nikog ne napada.
Nema tu sta kome da odgovara ili ne. S jedne strane svi hoce da postuju zakon dok im to odgovara a kad im ne odgovara onda hocu da radim kako ja hocu. E pa ne ide. Ili se pridrzavaj zakona i propisa u globalu ili nikako, nemoj da biras.

Lepo neko rece, ako se zbog dece zatvara terasa, zatvorite i prozore, stavite resetke i onda ste mirni. Toliko dece je odraslo, znalo se sta sme a sta ne sme. Roditelj je tu da vaspita dete i da se zna sta sme a sta ne sme. Zbog toga sto vidim ko i kako danas "vaspitava" decu, zato su nam deca i postala takva kakva jesu. Dozvoljeno im je sve.

Hoces da zatvoris terasu, plati projektanta, arhitektu, dobij dozvolu od nadleznog organa, stambene zajednice i mirna backa.

Ако подржавам онда се каже, свака част мајсторе, тако треба и ја ћу тако урадити. Ја то нисам рекао. Рекао сам да ми не смета, има разлике. Такође сам рекао да ја ако буде заграђивао радићу то овако што си ти рекао уз дозвлу стамбене заједнице.
 
Ne mogu da verujem o cemu se diskutuje ovde. Ziveo sam u kuci ranije, prvi put sam kupio stan i jako mi je cudno koliko razlicitih misljenja ima. Bilo mi je nezamislivo da neko okaci klimu gde joj nije mesto a ovde se jos i diskutuje o zastakljivanju terase?! Hteo sam da pokrenem inicijativu da kupimo iste maske za klimu da nam zgrada izgleda lepo kad se iz GDS-a vec nisu setili..bas sam bio naivan :)

Info: Zvali su me majstori da se dogovorimo kad da dodju da promene srafove na staklenoj ogradi. Znaci ne radi se ni o kakvom zastakljivanju terasa tako da ne moramo vise da diskutujemo o tome i dajemo "ideje" komsijama.

Sto se tice okupiranih zajednickih povrsina i klima uredjaja po fasadi, jedva cekam da cujem profesionalnog upravnika sta misli o tome i kakvi koraci se preduzimaju.
 
Vezano sa klime po fasadi, od izvodjaca sam cuo da je to izuzetno nebezbedno, posto je montaza komplikovanija na ovakvoj fasadi zbog debljine kamene vune. To znaci, majstori koji klimu montiraju treba da stave sraf od preko 20cm duzine kako bi isti dosao do klima bloka. Za svaki deo fasade vazi drugacije pravilo u zavisnosti od tipa zida na odredjenom mestu. Ovo jeste veliki problem jer te klime sada 'vise' iznad trotoara gde svi prolaze, pa i deca ce se igrati tu itd.
 
@Duśan u pravu si u potpunosti. Ali si sam svedok da ljudi samo upiru prstom u druge, optuźujući ih za kršenje propisa i ko zna čega, a da ih i oni sami krše. Niko ovde nije podržao zastakljivanje terase i sličnih stvsri ali su se našli razni dušebrižnici da nam drže predavanje. Oni kažu empatija ja kažem lažno molarisanje. Nimalo se ne bih iznenadio kad bih saznao da je jedan od njih koji sve to piše upravo onaj lik koji je uzurpirao deo hodnika i spojio dva stana. E to je poenta ovih kritika. Obićno oni koji krše zakon upiru prst u drugoga da sa sebe skrenu pažnju ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zdravo svima! :) :)
Da li moze jos neko da da informaciju o tome kakvo je grejanje... ne znam da li je uopste stigao i prvi racun za isto, ali ako jeste, da podelite iskustvo. I zanima me, da li ste ze zalili, vi koji ste primetili da je neravan pod ili zid, ne znam ko je bese napisao... Da li ste to na primopredaji uocili ili tek posle nekog vremena? Zanima me da li bi mogla da se ulozi zalba ako vec prodje neko vreme, pa da nekako isprave, jer realno nije jeftin kvadrat da ti na kraju bude neravan pod ili kriv zid. Btw. mi smo tenutno u procesu za jedan stan u G lameli, i sve se nadam da ce ljudi biti razumni i normalni i da ce nam svima biti lepo, da ce nas zaobici bahatost pojedinaca...

Pozdrav!
 
O majko sveta koliko negativnosti i prepucavanja.. niko zagradio terasu nije ne lozite se. Pitali smo svima menjaju te srafove na staklenim terasama verovatno su poceli od c objekta pa ste zato verovatno videli da nekome skidaju staklo. Nema teorije zavere ni golubarnika.
 
Suncica88":62zuoxda je napisao(la):
Zdravo svima! :) :)
Da li moze jos neko da da informaciju o tome kakvo je grejanje... ne znam da li je uopste stigao i prvi racun za isto, ali ako jeste, da podelite iskustvo. I zanima me, da li ste ze zalili, vi koji ste primetili da je neravan pod ili zid, ne znam ko je bese napisao... Da li ste to na primopredaji uocili ili tek posle nekog vremena? Zanima me da li bi mogla da se ulozi zalba ako vec prodje neko vreme, pa da nekako isprave, jer realno nije jeftin kvadrat da ti na kraju bude neravan pod ili kriv zid. Btw. mi smo tenutno u procesu za jedan stan u G lameli, i sve se nadam da ce ljudi biti razumni i normalni i da ce nam svima biti lepo, da ce nas zaobici bahatost pojedinaca...

Pozdrav!

Mi smo se uselili pre nedelju dana i grejanje je za sada odlicno. Cak i u onoj sobi sa dva spoljna zida.

Neravan pod smo uocili prilikom sklapanja namestaja ali sta se tu moze, da ih zovem da lupaju ponovo necu, nije toliko strasno. Nastelovacemo namestaj i kraj :)

Naknadne zalbe prihvataju takodje, koliko se secam imamo 2 godine prava na to.

U vezi staklenih terasa, majstori uvode jos jedan nivo bezbednosti i menjaju neke postojece srafove. Da li su se ljudi zalili ili je neko imao veci problem ne znam, ali fino od njih sto to menjaju svima kad je vec uocen problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Čudno mi je, a u vezi terasa, staklene ograde na terasi bi trebale biti dosta skuplje nego klasične. Shodno tome i stan sa takvom terasom bi trebao biti skuplji.
Ide poseban okov, posebno staklo, posebna montaža....
 
@decahurinova
I mi imamo dva spoljna zida,tj.dnevna soba nam je na cosku zgrade i nije nam toplo,ne prelazi 20 stepeni,radijatori su na sestici svi.U ostalim sobama je oko 23 stepena.Da li su kod vas useljeni stanovi pored,iznad i ispod vas?Kod nas nisu,pa mislimo da i to ima uticaja.Inace,dobili smo info da je takva temperatura ok,jer je to kao regulisano od strane toplane,toliku kolicinu energije nam isporucuju i ni ne moze da bude toplije.Mi smo pre ovoga ziveli na Nbgd-u i tamo nam je bilo super toplo,ovde smo stalno u dzemperima,papucama,debelim pantalonama....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598902#p598902:1tf2qoub je napisao(la):
dadaimama » Sre Jan 30, 2019 2:06 pm[/url]":1tf2qoub]@decahurinova
I mi imamo dva spoljna zida,tj.dnevna soba nam je na cosku zgrade i nije nam toplo,ne prelazi 20 stepeni,radijatori su na sestici svi.U ostalim sobama je oko 23 stepena.Da li su kod vas useljeni stanovi pored,iznad i ispod vas?Kod nas nisu,pa mislimo da i to ima uticaja.Inace,dobili smo info da je takva temperatura ok,jer je to kao regulisano od strane toplane,toliku kolicinu energije nam isporucuju i ni ne moze da bude toplije.Mi smo pre ovoga ziveli na Nbgd-u i tamo nam je bilo super toplo,ovde smo stalno u dzemperima,papucama,debelim pantalonama....
Da li je problem do grejanja, radijatori nisu dovoljno vrući ili je problem što se toplota ne zadržava? Da li je stan na severnoj strani? Jer ako jeste, a uz to je na ćošku a pritom su stanovi oko njega prazni, onda je to jedini problem. kada se zgrada useli i zagreje sa svih strana, veroatno će biti bolje.
 
Radijatori su topli,provereni pre useljenja,bilo je curenja koje su popravili.Dnevna soba je orijentisana sever-zapad.Pretpostavljamo i mi da ce biti bolje kad se usele svi,tj. nadamo se :D
 
Na staklenim terasama pucaju srafovi (drze nosace) pa se isti menjaju sa novim. Sreca pa niko nije stradao. Proverite svi dobro terase.
 
dadaimama":3d18a7ro je napisao(la):
@decahurinova
I mi imamo dva spoljna zida,tj.dnevna soba nam je na cosku zgrade i nije nam toplo,ne prelazi 20 stepeni,radijatori su na sestici svi.U ostalim sobama je oko 23 stepena.Da li su kod vas useljeni stanovi pored,iznad i ispod vas?Kod nas nisu,pa mislimo da i to ima uticaja.Inace,dobili smo info da je takva temperatura ok,jer je to kao regulisano od strane toplane,toliku kolicinu energije nam isporucuju i ni ne moze da bude toplije.Mi smo pre ovoga ziveli na Nbgd-u i tamo nam je bilo super toplo,ovde smo stalno u dzemperima,papucama,debelim pantalonama....

Trenutno je useljen samo stan ispod. Iznad i pored - bice ovih dana koliko cujem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598826#p598826:1kmkgyc2 je napisao(la):
peki76 » Sre Jan 30, 2019 9:27 am[/url]":1kmkgyc2]Čudno mi je, a u vezi terasa, staklene ograde na terasi bi trebale biti dosta skuplje nego klasične. Shodno tome i stan sa takvom terasom bi trebao biti skuplji.
Ide poseban okov, posebno staklo, posebna montaža....

Tom logikom svi spratovi moraju da imaju iste cene... ili stanovi koji imaju više spoljnih zidova treba da budu skuplji od onih koji dele zidove sa komšijama.
Nema tu takve logike, imajte na umu da troškovi materijala i izgradnje obično ne prelaze 50% krajnje cene, imaju oni tu dovoljno prostora da ugrade šta god požele.
 
Tvojom logikom mogli su da ugrade nekome đakuzi a nekom tuš kabine.
Zidovi moraju biti na zgradi ali staklene terase od armiranog , posebno kaljenog stakla, sa nosačima koji ne rđaju i okovom namenjenim baš za to se svuda u svetu posebno doplaćuju.
Iz priloženog se vidi da su fušerisali, čim menjaju i upitan je kvalitet svega ostalog.
Kod mene u kraju se zna koja je cena sa klasičnom terasom, koja sa kovanim gvožđem a koja sa staklom.

Tako da je vrlo jasno šta sam hteo reći.
Ako su vam izašli u susret , to je lepo sa njihove strane.
 
Meni su rekli da ce poskupeti od 1.februara, ali vidim nisu jos promenili cenu na sajtu.
Zna li neko koliko je poskupljenje?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599086#p599086:2aajfnwg je napisao(la):
Mijaaa » Чет Јан 31, 2019 1:44 pm[/url]":2aajfnwg]Od sutra poskupljuju stanivi.

Изгледа да им продаја иде добро, чим поскупљују.
 
Na sajtu su sad nove cene stanova. Skuplje za 2%.. Tekstualno nisu ništa objašnjavali samo su promenuli cene.
 
Mijaaa":btrls7py je napisao(la):
Na sajtu su sad nove cene stanova. Skuplje za 2%.. Tekstualno nisu ništa objašnjavali samo su promenuli cene.

Na sajtu je za odeđene stanove, pored cene, pisao i popust na iste. Popusta više nema a da li je ovih 2% povišena cena koja je bila ili si mislila na popust? Ako je 2% povišena osnovna cena i ukinut popust od 2,3 ili 4%, cena je mnogo veća od one predhodne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599593#p599593:25o6gknc je napisao(la):
Sceka » Sub Feb 02, 2019 1:21 pm[/url]":25o6gknc]
Mijaaa":25o6gknc je napisao(la):
Na sajtu su sad nove cene stanova. Skuplje za 2%.. Tekstualno nisu ništa objašnjavali samo su promenuli cene.

Na sajtu je za odeđene stanove, pored cene, pisao i popust na iste. Popusta više nema a da li je ovih 2% povišena cena koja je bila ili si mislila na popust? Ako je 2% povišena osnovna cena i ukinut popust od 2,3 ili 4%, cena je mnogo veća od one predhodne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mislim da je 2% na osnovnu cenu. Jos uvek stoji neki popust za dvosobne stanove u C, D i E.
Elem, da li je iko kupio/rezervisao manji stan u G lameli (jednoiposoban ili manji dvosoban), a da ga nisu uslovljavali za garazu?
Hvala
 
Znaci dve zadnje lamele u G zgradi ce prodavati po najnovijim objavljenim cenama bez popusta? Da li to neko zna?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599652#p599652:3u196ojh je napisao(la):
IvanaP » Sub Feb 02, 2019 4:53 pm[/url]":3u196ojh]
Mislim da je 2% na osnovnu cenu. Jos uvek stoji neki popust za dvosobne stanove u C, D i E.
Elem, da li je iko kupio/rezervisao manji stan u G lameli (jednoiposoban ili manji dvosoban), a da ga nisu uslovljavali za garazu?
Hvala

Ja sam uzela dvosoban. Nisu me uslovljavali garazom, mada su rekli da za ostale strukture stanova garaza jeste uslov.
 
Vrh