Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Ako moze pomoc sa terena da bih rastumacio upotrebnu dozvolu koju smo dobili za parterno uredjenje, ako neko obilazi cesce naselje.

Dozvola ROP-MSGI-14854-IUPH-8/2018 obuhvata uredjenje prostora oko zgrada CDE koje je zavrseno i dobilo dozvolu za upotrebu. U njoj se pominje tacno 60 parking mesta. To nisu numerisana parking mesta izmedju zgrada CD i DE, ona su predmet druge gradjevinske dozvole i njihovu sudbinu cemo saznati kada dobijemo tu drugu upotrebnu dozvolu koju cekamo. Ta sudbina menja koncept zivota citavog naselja.

Ova slobodna treba da budu ona koja vidimo okolo ovih objekata. Koliko sam gledao slike naselja slobodnih cemo imati saka jada, a ja ne mogu da pronadjem ni ova iz upotrebne dozvole. Ja sam na snimku pokusao da ih prebrojim. Ispred zgrade C sa zapadne strane imamo 13+16 sto je 29 i koliko sam mogao da vidim sa juzne strane C je 3, D je 8 i E je 4. To je ukupno 44. Koliko sam video sa svih strana su trotoari i druga mesta ne vidim. Da li imamo upotrebljivih 60 mesta kao sto pise u upotrebnoj dozvoli? Gde je jos 16 upotrebnih parking mesta koje ja ne vidim?
 
Jesi li brojao sve ovo žuto? Ovaj krajnje desni niz ima tačno 16 parking mesta (bez onih za invalide).
 
Naravno da nisam one kod F, mislio sam da su kasnija faza. Pa ako je i to ubrojano naselje ce da ima 7% slobodnih parking mesta max, ako se i toliko nakupi. A parkiranje nije planirano nigde po obodnim ulicama sem poduznog parkiranja na jugu.
Znaci bice ili Alkatraz sa placanjem ulaza u naselje sto se nece desiti jer to ne rade ni u najskupljim delovima Beograda ili divlje parkiranje kao u Indiji. Bas lepo.
 
Drage komsije,
Obzirom da nam se priblizava dan useljenja, zamolio bih vas za pomoc oko dve stvari:
1. Kako u praksi izgleda primopredaja stan? ( udjem u stan sa nadleznima iz GDS-a i/ili izvodjaca, ako je sve ok potpisem nesto, ako nije...).
2. Koje su obaveze nakon preuzimanja stana?( uknjizenje, 5 prijava EPS-u, vodovodu...)
Hvala
 
Ranije je bilo tako pa sam ja danas otišao, ali nisam pitao da li može drugim danima. Savetujem da pozoveš izložbeni salon i da pitaš. I savetujem da odeš ranije pošto nema struje pa je oko 16h već malo mračno. Lampa svakako dobro dođe za kupatilo.
IgorMa":32c167xy je napisao(la):
Kad sve moze da se vidi stan,samo subotom od 14 do 16?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
U kojoj zgradi nema struje? Bio sam danas i samo nam covek rekao da podignemo svih 10 osiguraca, sve radi osim sto u sobama nema sijalica samo vise prazna grla.
 
Par stvari onako na brzinu koje sam kod sebe video pa da obratite pažnju.
1. Otvor oko odžaka je ispucao, rečeno mi je da su to videli i da će biti ispravljeno.
2. Dupla utičnica u dnevnoj sobi (desna na slici) se potpuno pokriva klizećim vratima kada se otvore, tako da ne služi ničemu. Po meni nedopustivo, moraju da štemaju i izmeštaju gornju razvodnu kutiju pa da štemaju, spuštaju novi kanal za utičnicu.
3. Neko je ranije već diskutovao, kuhinjska vrata ne mogu skroz da se otvore. Trenutno vire 7.5cm, graničnik u teoriji može da se pomeri 2.5cm, znači 5cm mi je uži ulaz u kuhinju. S tim da će ipak biti dovoljno prostora da se ubaci frižider i sl.
4. Obrada glet mase oko nekih utičnica i iza radijatora nije najbolja. Funkcionalno ništa ne remeti samo je ružnjikavo. Konkretno to ću sam da izravnam šmirglom, bolje nego da mi majstori bauljaju po kući.
5. Lajsne od parketa su postavljene dobro ali silikon koji treba da popuni eventualne neravnine nije svuda dobro nanešen. Takođe sitnica i prosta intervencija ko želi i zna time da se igra.
6. Već je diskutovano, i kod mene zid iznad ulaznih vrata nije idealno ravan. Ide ravno, ravno, pa malo zakrivi. Pomenuću im to ali neću insistirati da ispravljaju ako su vrata dobro postavljena.
To je to, ako se setim još nečega pišem.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Evo slike
25d64fa5a2d961e87efd5bdba44720b1.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ah, nisam se toga setio da probam a nisu mi rekli. U ulazu je bilo svetla ali ono radi preko solarnih panela, ali ekrančići lifta su svetleli. Ja sam E2
darkot":1ai6jqys je napisao(la):
U kojoj zgradi nema struje? Bio sam danas i samo nam covek rekao da podignemo svih 10 osiguraca, sve radi osim sto u sobama nema sijalica samo vise prazna grla.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ovde moram da tražim kraću kvaku ili one okrugle... Ako ne nađem radiće bonsek.
925559508d9a3f08d094cb247ac69fd1.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ovo sam i ja primetio, to bas jeste propust u projektovanju.

Moze da udje masina ali mislim sa je promer 67-68cm, ako se dobro secam, odavno je bilo.

Jedna preporuka svima kojo hoce da pogledaju stan. Nemojte da idete u salon, niti na glavnu kapiju, nego lepo udjite na donju kapiju u Sumadijskoj ulici, uhvatite prvog majstora, zamolite da pozove kljucara, ako treba platite sok/pivo, ili nista, i otkljucace vam stan.

Svaki put kada sam isao po PS-u, nisu mi dali da udjem, a ovako sam usao 3-4 puta. :)
solmiko":3tm02ncz je napisao(la):
Ovde moram da tražim kraću kvaku ili one okrugle... Ako ne nađem radiće bonsek.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Sva vrata zahtevaju granicnike dole, ne razumem zasto bi se menjala kvaka.
 
darkot":36ohcovn je napisao(la):
Sva vrata zahtevaju granicnike dole, ne razumem zasto bi se menjala kvaka.
Da kvaka ne udara u radijator mogla bi se otvoriti do kraja, i mogao bi se ugraditi graničnik na zid a ne onaj podni što smeta

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nisam obratio paznju ali posto je susac potpuno iza vrata pretpostavljam da je isto i kod nas.
 
Jos nesto, u malom toaletu je stavljena baterija samo sa hladnom vodom, kada dodje bojler morace da se menja.
 
Komšije,

Obratite pažnju i na spojeve keramike u kupatilu i toaletu. Kod nas nedostaje silikon sa jedne strane kade. Takođe obratite pažnju na poziciju kvake na balkonskim vratima da li je u skladu sa projektom. Kod nas su po projektu desna vrata i tako smo organizovali raspored nameštaja, a dobili smo leva.

Iz GDS smo dobili info da će sve biti sređeno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=587539#p587539:fz5j9bab je napisao(la):
djole87 » Пон Дец 10, 2018 11:35 am[/url]":fz5j9bab]Komšije,

Obratite pažnju i na spojeve keramike u kupatilu i toaletu. Kod nas nedostaje silikon sa jedne strane kade. Takođe obratite pažnju na poziciju kvake na balkonskim vratima da li je u skladu sa projektom. Kod nas su po projektu desna vrata i tako smo organizovali raspored nameštaja, a dobili smo leva.

Iz GDS smo dobili info da će sve biti sređeno.

Код нас су лева врата на балкону и мислим да и треба да буду лева. У пројекту уопште не пише да ли су лева или десна. Како гледате из пројекта да ли су лева врата или десна?
 
Na mom planu je (C) na svim osnovama upisana orijentacija vrata, u mom slucaju se otvaraju leva.

Ali mi je interesnanto pitanje, da li se moze lako promeniti orijentacija vrata da se npr. otvaraju desna, a ne leva ako neko ima iskustva? Koliki je ovo posao realno i da li je moguce posle napraviti ovu izmenu?
 
На порталу за е-регистрацију пише да је издата дозвола ROP-MSGI-14855-CBI-5/2018 за прикључење на комуналну и другу инфраструктуру.
 
Brzibrz":1mz2jraf je napisao(la):
Na mom planu je (C) na svim osnovama upisana orijentacija vrata, u mom slucaju se otvaraju leva.

Ali mi je interesnanto pitanje, da li se moze lako promeniti orijentacija vrata da se npr. otvaraju desna, a ne leva ako neko ima iskustva? Koliki je ovo posao realno i da li je moguce posle napraviti ovu izmenu?
Nisam neki stručnjak ali sam prilično siguran da ne može. Moraju se menjati okovi zbog otvaranja na kant i mehanizma zabravljivanja vrata. Jedino mislim da štok ne bi morao da se menja.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Trebalo bi da se otvaraju oba krila, ako se dobro secam. Samo je pitanje koje je prvo tj. ono sa kvakom, trebalo bi da je ono koje je dalje od radijatora :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=587559#p587559:1ab374b2 je napisao(la):
Кошутњак » Pon Dec 10, 2018 11:37 am[/url]":1ab374b2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=587539#p587539:1ab374b2 je napisao(la):
djole87 » Пон Дец 10, 2018 11:35 am[/url]":1ab374b2]Komšije,

Obratite pažnju i na spojeve keramike u kupatilu i toaletu. Kod nas nedostaje silikon sa jedne strane kade. Takođe obratite pažnju na poziciju kvake na balkonskim vratima da li je u skladu sa projektom. Kod nas su po projektu desna vrata i tako smo organizovali raspored nameštaja, a dobili smo leva.

Iz GDS smo dobili info da će sve biti sređeno.

Код нас су лева врата на балкону и мислим да и треба да буду лева. У пројекту уопште не пише да ли су лева или десна. Како гледате из пројекта да ли су лева врата или десна?
file.php

file.php

Ovako to izgleda kod nas ma projektu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=587661#p587661:3073mhge je napisao(la):
djole87 » Pon Dec 10, 2018 8:04 pm[/url]":3073mhge]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=587559#p587559:3073mhge je napisao(la):
Кошутњак » Pon Dec 10, 2018 11:37 am[/url]":3073mhge]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=587539#p587539:3073mhge je napisao(la):
djole87 » Пон Дец 10, 2018 11:35 am[/url]":3073mhge]Komšije,

Obratite pažnju i na spojeve keramike u kupatilu i toaletu. Kod nas nedostaje silikon sa jedne strane kade. Takođe obratite pažnju na poziciju kvake na balkonskim vratima da li je u skladu sa projektom. Kod nas su po projektu desna vrata i tako smo organizovali raspored nameštaja, a dobili smo leva.

Iz GDS smo dobili info da će sve biti sređeno.

Код нас су лева врата на балкону и мислим да и треба да буду лева. У пројекту уопште не пише да ли су лева или десна. Како гледате из пројекта да ли су лева врата или десна?
file.php

file.php

Ovako to izgleda kod nas ma projektu
file.php

Cetvrtina kruga na crtezu na ulazu u tri pozicije: terasa, spavaca soba, kupatilo, oznacavaju putanju otvaranja vrata
 
Vrh