Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Krecenje stepenista = 500 evra
Popravka lifta = puno vise

U prethodnom stanu, koji je takodje bio novogradnja ovako se radilo: prvih nekoliko meseci lift je bio skroz iskljucen, a nakon toga nekoliko meseci je bio oblozen kartonima i stiroporom. Posle 6 mecesi se vecina ljudi uselilo i skinuli su zastitu sa liftai ocuvali su i stepeniste i lift prilicno
 
Totalno je kretenski da lift bude ugasen. Dovoljno je da se oblozi kartonima i eventualno smanji maksimalni dozvoljeni teret da se ne bi preopterecivao.
 
Lift moze da se oblozi drvenom zastitom ali tesko da ce to nekome da padne na pamet. Tako je trebalo da bude uradjeno prilikom ugradnje kako se lift ne bi ostetio.
 
Slazem se.. Nadam se da će biti u funkciji i da će brzo proraditi s obzirom da sam u 6-om mescu trudnoće i da smo na 6-om spratu :shock:
 
Ako je do toga sam ću kupiti stirodur i obložiti ga. Ja sam na petom spratu, ali nebitno koji sprat zamislite da bilo ko od nas nosi sve stvari na ruke pored funkcionalnog lifta. Jedino se plašim da će praviti problem oko opterećivanja i realno akanja lifta tokom selidbe, i da zbog toga ne priznaju garanciju.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Liftovi su realno mali. U njima se ne mogu nositi garniture i slicne stvari. Mogu se nositi samo stvari koje realno nosi jedan covek svakako. Svaki ulaz bi trebao da se dogovori, oblepimo unutrasnjost stiroporom, i gledamo da podovi budu posebno zasticeni i gotovo. Ukoliko bilo koja dimenzija onoga sto se unosi prelazi 100cm, ne moze u lift i gotovo.
 
Potpuna je glupost da budemo bez lifta. Zastiticemo ga i cao.
Mada, sve i da ga ne koristimo u tom periodu, msm da bi argument proizvodjaca na eventualne primedbe bio bas: "lift je koriscen za selidbe, ne vazi garancija" (imajuci u vidu zastitu potrosaca u nas).
 
solmiko":2e0ij431 je napisao(la):
Ako je do toga sam ću kupiti stirodur i obložiti ga. Ja sam na petom spratu, ali nebitno koji sprat zamislite da bilo ko od nas nosi sve stvari na ruke pored funkcionalnog lifta. Jedino se plašim da će praviti problem oko opterećivanja i realno akanja lifta tokom selidbe, i da zbog toga ne priznaju garanciju.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Slazem se za oblaganje, bitno je samo da se ne preteruje sa stvarima u liftu. Bolje 6xgore dole lagano nego jednom pa da se zezne lift.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
medved1":1qik4vla je napisao(la):
Ovo smo mi stavili (tako nesto- nije bio obican stiropor):

https://uradi-sam.rs/stiropori/stirodur ... 75m2-.html

i sacuvalo je lift.
Da, na to sam mislio, nije ni sto dukata, kičma je skuplja.
Recimo veš mašina, realno nije previše kabasta, neko bi morao biti baš kr**** da njome ošteti lift. Ali svaka je 60+ kg, neko treba da je popne do potkrovlja...
Da sačekamo useljenje, valjda ćemo se svi dogovoriti oko lifta, koliko mi se čini bar na ovom forumu smo svi normalni.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pozdrav komsije.
Interesuje me da li se neko konsultovao sa nekim arhitektom/dizajnerom oko namestanja stana?
U mom slucaju radi se o stanu od 39.89m2 - jednoiposobni.
Iduci vikend planiram da uzimam mere za kuhinju i zvao sam firmu Drvo prof. Cuo sam da su ok a i jedini su na sajmu namestaja izlozili uzorke kuhinja, bar da sam ja video.
Ako neko ima nekog jos da mi preporuci, bio bih mu zahvalan.
 
Fenix":1fmtgelw je napisao(la):
Pozdrav komsije.
Interesuje me da li se neko konsultovao sa nekim arhitektom/dizajnerom oko namestanja stana?
U mom slucaju radi se o stanu od 39.89m2 - jednoiposobni.
Iduci vikend planiram da uzimam mere za kuhinju i zvao sam firmu Drvo prof. Cuo sam da su ok a i jedini su na sajmu namestaja izlozili uzorke kuhinja, bar da sam ja video.
Ako neko ima nekog jos da mi preporuci, bio bih mu zahvalan.
Ja na žalost ne, sam ću sebi sve raditi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585961#p585961:1ad7t7rp je napisao(la):
medved1 » Uto Dec 04, 2018 7:46 am[/url]":1ad7t7rp]Krecenje stepenista = 500 evra
Popravka lifta = puno vise

U prethodnom stanu, koji je takodje bio novogradnja ovako se radilo: prvih nekoliko meseci lift je bio skroz iskljucen, a nakon toga nekoliko meseci je bio oblozen kartonima i stiroporom. Posle 6 mecesi se vecina ljudi uselilo i skinuli su zastitu sa liftai ocuvali su i stepeniste i lift prilicno

Sve zavisi od sloge stanara. U moj trenutnoj zgradi je za ovih 15 godina samo jednom krečen hodnik i stepenište. A vredni ljudi kućnog saveta uvek brže bolje gase lift kad se neko seli, tako da je stepenište konstantno ulupano.

U zgradi u koju se nadam da ću se preseliti, ograda stepeništa će biti staklena. Tu će cena popravke biti malkice veća.

Koliko sam upoznad specifični teretni liftovi postoje u par zgrada u par blokova u NBG i nigde drugde (govoreći o stambenim objektima).
 
Da li neko mozda ima infomaciju o nastresnicama na sestom spratu? Da li ce moci da se napravi nesto iznad terase?
Pozdrav!
 
anja1":3de80w50 je napisao(la):
Da li neko mozda ima infomaciju o nastresnicama na sestom spratu? Da li ce moci da se napravi nesto iznad terase?
Pozdrav!
I mene interesuje. Voleo bih da se svi dogovore da budu iste. Mozda pitati GDS za preporuku od strane arhitekte...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586161#p586161:2narjjca je napisao(la):
Dr.iox » Uto Dec 04, 2018 8:05 pm[/url]":2narjjca]
anja1":2narjjca je napisao(la):
Da li neko mozda ima infomaciju o nastresnicama na sestom spratu? Da li ce moci da se napravi nesto iznad terase?
Pozdrav!
I mene interesuje. Voleo bih da se svi dogovore da budu iste. Mozda pitati GDS za preporuku od strane arhitekte...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Ja sam ih vec pitala. Rekli su mi da ni na jednoj sednici nisu razgovarali o tome. Ali da ce mi javiti ako nesto saznaju. Verujem da ce morati da se donese neka odluka po tom pitanju
 
Sto se liftova tice, praksa je da se u svakoj novoj zgradi koja se useljava, lift iskljucuje prvih par nedelja. To da li ce hodnik biti ostecen ili ne, to je na nama, i na ljudima koji ce nositi stvari... a verujte mi na rec da ljudi koji nose stvari ne vode racuna ni o cemu, jer su tu za jednu crvenu za ceo dan nosenja (uz duzno postovanje svima)... ako lift kojim slucajem i puste u rad, obavezno ga treba obloziti stirodurom i strogo voditi racuna o nosivosti i tezini tereta... Treba da se useli oko 50 stanova po ulazu... pa napravite kalkulaciju koliko je to stvari za transport i nosenje...
 
Salyhoo":1d07lzio je napisao(la):
Sto se liftova tice, praksa je da se u svakoj novoj zgradi koja se useljava, lift iskljucuje prvih par nedelja. To da li ce hodnik biti ostecen ili ne, to je na nama, i na ljudima koji ce nositi stvari... a verujte mi na rec da ljudi koji nose stvari ne vode racuna ni o cemu, jer su tu za jednu crvenu za ceo dan nosenja (uz duzno postovanje svima)... ako lift kojim slucajem i puste u rad, obavezno ga treba obloziti stirodurom i strogo voditi racuna o nosivosti i tezini tereta... Treba da se useli oko 50 stanova po ulazu... pa napravite kalkulaciju koliko je to stvari za transport i nosenje...
Ми ћемо свакако водити рачуна о лифту. Али гаранцију можемо изгубити чак и ако све прође без и једне огреботине јер је лифт коришћен за усељење. Тада немамо право на рекламације чак и ако ке квар последица на пример лоше уградње или лоше опреме. Пошто је немогуће направити договор да нико не користи лифт за усељење, остаје да га чувамо што боље можемо и свесно идемо на ризик да изгубимо гаранцију.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Zanimljiva definicija garancije ukoliko lift nema nikakvo ostecenje. Znaci ako se vozim ja sa jos dvojicom, svi po 90kg garancija nam vazi, a ako se budemo vozili nas dvojica od po 90kg i masina za ves od 70kg garancija se gubi.

Ja bih voleo da se lift sacuva i sto se mene tice moze i da ne radi. Ovo su novi liftovi, tezinski limitirani i stvarno mi nisu jasne ovakve formulacije garancije ako lift nije fizicki ostecen. Hoce li investitor da produzi garanciju ako lift ne bude radio par meseci ili garancija vazi od dana njegovog preuzimanja od izvodjaca? Jel to znaci da cemo izbegavati koriscenje lifta dok mu tece garantni rok?
 
Ovo oko garancije za lift ako se koristi za useljenje prvi put cujem, malo je cudno da priznam. Ko to dokazuje, kako i zasto uostalom - valjda lift kad preopteretis on ne ide nigde jer je preopterecen?

Na nekoj deklaraciji/garanciji za lift onda mora da pise "lift za prevoz putnika i stvari osim za aktivnosti i u vreme useljenja". To je kao kad na zimske cipele stave "samo za suvo vreme" ne cudi me, ali svi znamo zbog cega je tu.

Mislim da lift treba da bude u funkciji, zasticen dobro, sa jasno stavljenom oznakom da se ne unosi vise od npr 300kg jer ce se blokirati, zastititi ako je moguce i delove ulaza koji su kriticni i to je ok.

...

Na sestom sam i iskreno nisam siguran sta da kazem na temu nadstresnica. Meni se sesti i svideo jer je terasa otvorena, potencijalno bih stavio tendu/pergolu, ali sam hteo da vidim prvo kako ce funkcionisati terasa, visoko je i vrlo je izlozena.

Ovde vec dolazimo do toga da ce nas biti plasim se previse da se dogovorimo oko toga, mozda pre oko npr. dva modela (fiksna i pomicna varijanta) ili boja makar pojma nemam.

Mislim da se moramo pomiriti s tim da zgrada za koju godinu nece biti ista i previse je varijanti i razlicitih ljudi da bi se svi dogovorili oko svega iako sam ja svakako za, a kako bismo ocuvali neku "estetsku harmoniju"...
 
Meni je takodje potpuno nelogicno iskljuciti lift u toku selidbe.
Pa cemu sluzi lift ako ne sluzi transportu ljudi i stvari koje ljudi inace nose.
Po toj logici zabraniti i roditeljima sa malom decom da ne ulaze kolicima, mogu tockici da ostete ili isprljaju lift... hit :)
Lift je valjda tu da sluzi svojoj svrsi.
Ja sam na prvom spratu a i pored toga naravno da cu pri useljenju da ga koristim. Bas da vidim junaka koji ce da ga iskljuci :)


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Дефиницију гаранције ћемо имати када формирамо стамбену заједницу и добијемо од ГДС сву документацију. До тада имамо информацију из ГДС да гаранција не важи ако се лифт користи за усељење која може бити тачна а и не мора. Логично је да гаранција важи ако се не прекорачује максимална носивост али ме не би изненадило ни нека ситна слова у условима гаранције као што је веш машина, угаона гарнитура или клавир на пример.
Ако лифт престане да ради а нема никакво видљиво оштећење произвођач ће покушати на све начине да свали кривицу на непрописну употребу.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Лифт треба да користимо и за усељење, да га чувамо и да се надамо да нећемо изгубити гаранцију.
Иначе у Степи су некима лифт пустили тек после пар месеци.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Upravo sam dobio na mail dopis od GDS da ce se primopredaja stanova za objekte C, D i E izvrsiti najkasnije do 31.12.
O tacnim terminima cemo biti naknadno obavesteni, uz poziv da im se dostavi azuriran telefon ili mail ukoliko je menjano.

U skladu sa odlukom Skupstine GDS, nije planirano aneksiranje ugovora sa kupcima stanova kod kojih je razlika u povrsinama izmedju projektovane i izvedene povrsine do 0.20 m2. Ukoliko je razlika veca, radice se aneksiranje kako bi se izvrsila doplata ili vracanje dela uplacenih sredstava u zavisnosti od izvedene povrsine. Doplata ce se vrsiti pre primopredaje stana.
 
Sa srecom komsije nam svima bilo do 30.12.2018 je primopredaja i meni stize mail.Po,drav
 
Vrh