Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Ljopa":2w443f61 je napisao(la):
Bio danas sa majstorom da merim kuhinju, lik sto nam otkljucavao rekao da je cuo od majstora nekog da je useljenje tek u Martu. Znaci to je iz trece, cetvrte ruke informacija, pa vi vidite sta cete sa time da radite.
На све треба бити спреман. Да ли је завршено чишћење зграде?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Кошутњак":2zsn7cw3 je napisao(la):
Ljopa":2zsn7cw3 je napisao(la):
Bio danas sa majstorom da merim kuhinju, lik sto nam otkljucavao rekao da je cuo od majstora nekog da je useljenje tek u Martu. Znaci to je iz trece, cetvrte ruke informacija, pa vi vidite sta cete sa time da radite.
На све треба бити спреман. Да ли је завршено чишћење зграде?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
Ja nešto mislim da su to gluvi telefoni, neko rekao da je u ugovoru mart, počelo da se prepričava, i onda kao majstori znaju da će u martu...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
solmiko":160gxc6s je napisao(la):
Кошутњак":160gxc6s je napisao(la):
Ljopa":160gxc6s je napisao(la):
Bio danas sa majstorom da merim kuhinju, lik sto nam otkljucavao rekao da je cuo od majstora nekog da je useljenje tek u Martu. Znaci to je iz trece, cetvrte ruke informacija, pa vi vidite sta cete sa time da radite.
На све треба бити спреман. Да ли је завршено чишћење зграде?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
Ja nešto mislim da su to gluvi telefoni, neko rekao da je u ugovoru mart, počelo da se prepričava, i onda kao majstori znaju da će u martu...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Надам се да си у праву. Ја сам прво помислио да постоји неки проблем са грејањем и топланом

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Svakako su vec probili rok koji su obecali. Sad se samo ceka mart. Poslednje radove su samo zbrzali da ne bi radili po snegu i imace izgovor kako se ceka lepse vreme kako bi zaostalo zavrsili (a bice i toga) i na kraju se nece ni zavrsiti. Pre svega mislim na radove u hodnicima, parkingu, dvoristu...
 
Кошутњак":3ft4qx2k je napisao(la):
solmiko":3ft4qx2k je napisao(la):
Кошутњак":3ft4qx2k je napisao(la):
Ljopa":3ft4qx2k je napisao(la):
Bio danas sa majstorom da merim kuhinju, lik sto nam otkljucavao rekao da je cuo od majstora nekog da je useljenje tek u Martu. Znaci to je iz trece, cetvrte ruke informacija, pa vi vidite sta cete sa time da radite.
На све треба бити спреман. Да ли је завршено чишћење зграде?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
Ja nešto mislim da su to gluvi telefoni, neko rekao da je u ugovoru mart, počelo da se prepričava, i onda kao majstori znaju da će u martu...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Надам се да си у праву. Ја сам прво помислио да постоји неки проблем са грејањем и топланом

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Valjda ne bi prošli tehnički prijem da je problem sa grejanjem (pod uslovom da su ga prošli).

Ljopa, bio si danas, jesu topli radijatori?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Bio sam danas, unutra je bilo hladno, radiatore nisam pipao moram da priznam. Stanovicu su bili ciscenji jos prosle subote, tako da su sada u, nazovi, cistom stanju i zakljucani.
 
Prvi obilazak i odmah na ulazu vidim da cu morati da se zalim pri predaji kljuceva... :shock:
Premerim kod komsije preko puta - kod njega sve ok, dok komsija pored mene imace istu glavobolju.

Sto se tice ostatka stana, dosta korektno ali mislim da su malo zurili sa postavljanjem uticnica. Jer vecina njih nije postavljeno kako treba.
Da li neko zna cemu sluzi kutija u ostavi? Pitah juce majstora koji je otkljucao stan ali ni on ne zna.

Sto se tice radijatora - vidim da su odvrnuti do kraja ali hladni su bili. Takodje, majstor mi rece da se struja ukljucuje samo po potrebi (za sad).
 
blagojevic":346r7zni je napisao(la):
Prvi obilazak i odmah na ulazu vidim da cu morati da se zalim pri predaji kljuceva... :shock:
Premerim kod komsije preko puta - kod njega sve ok, dok komsija pored mene imace istu glavobolju.

Sto se tice ostatka stana, dosta korektno ali mislim da su malo zurili sa postavljanjem uticnica. Jer vecina njih nije postavljeno kako treba.
Da li neko zna cemu sluzi kutija u ostavi? Pitah juce majstora koji je otkljucao stan ali ni on ne zna.

Sto se tice radijatora - vidim da su odvrnuti do kraja ali hladni su bili. Takodje, majstor mi rece da se struja ukljucuje samo po potrebi (za sad).
Šta si merio, šta nije odgovarajuće?

Imaš li sliku te kutije u ostavi?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585510#p585510:2ovfiun1 je napisao(la):
solmiko » Ned Dec 02, 2018 1:52 pm[/url]":2ovfiun1]
blagojevic":2ovfiun1 je napisao(la):
Prvi obilazak i odmah na ulazu vidim da cu morati da se zalim pri predaji kljuceva... :shock:
Premerim kod komsije preko puta - kod njega sve ok, dok komsija pored mene imace istu glavobolju.

Sto se tice ostatka stana, dosta korektno ali mislim da su malo zurili sa postavljanjem uticnica. Jer vecina njih nije postavljeno kako treba.
Da li neko zna cemu sluzi kutija u ostavi? Pitah juce majstora koji je otkljucao stan ali ni on ne zna.

Sto se tice radijatora - vidim da su odvrnuti do kraja ali hladni su bili. Takodje, majstor mi rece da se struja ukljucuje samo po potrebi (za sad).
Šta si merio, šta nije odgovarajuće?

Imaš li sliku te kutije u ostavi?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Duzina prostora 1 i 2 a takodje 3 i 4 nisu iste. Vrata su dobro stavljena, zatvaraju se fino, nema lufta, ali sam ulaz nije dobro uradjen. Ispalo je krivo.
Sto se tice kutije u ostavi, nemam sliku ali podseca na prilozenu ispod.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585514#p585514:19ils872 je napisao(la):
blagojevic » Ned Dec 02, 2018 2:07 pm[/url]":19ils872]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585510#p585510:19ils872 je napisao(la):
solmiko » Ned Dec 02, 2018 1:52 pm[/url]":19ils872]
blagojevic":19ils872 je napisao(la):
Prvi obilazak i odmah na ulazu vidim da cu morati da se zalim pri predaji kljuceva... :shock:
Premerim kod komsije preko puta - kod njega sve ok, dok komsija pored mene imace istu glavobolju.

Sto se tice ostatka stana, dosta korektno ali mislim da su malo zurili sa postavljanjem uticnica. Jer vecina njih nije postavljeno kako treba.
Da li neko zna cemu sluzi kutija u ostavi? Pitah juce majstora koji je otkljucao stan ali ni on ne zna.

Sto se tice radijatora - vidim da su odvrnuti do kraja ali hladni su bili. Takodje, majstor mi rece da se struja ukljucuje samo po potrebi (za sad).
Šta si merio, šta nije odgovarajuće?

Imaš li sliku te kutije u ostavi?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Duzina prostora 1 i 2 a takodje 3 i 4 nisu iste. Vrata su dobro stavljena, zatvaraju se fino, nema lufta, ali sam ulaz nije dobro uradjen. Ispalo je krivo.
Sto se tice kutije u ostavi, nemam sliku ali podseca na prilozenu ispod. Kaze majstor da svi stanovi imaju to u ostavama samo kod nekog je izbacena malo vise negde manje. :?
file.php

file.php
 
To u ostavi je kontrola centralnog grejanja.

Postavicu sliku kasnije.

Pozdrav,

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
blagojevic":2pknw0j9 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585514#p585514 je napisao(la):
blagojevic » Ned Dec 02, 2018 2:07 pm[/url]":2pknw0j9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585510#p585510 je napisao(la):
solmiko » Ned Dec 02, 2018 1:52 pm[/url]":2pknw0j9]
blagojevic":2pknw0j9 je napisao(la):
Prvi obilazak i odmah na ulazu vidim da cu morati da se zalim pri predaji kljuceva... :shock:
Premerim kod komsije preko puta - kod njega sve ok, dok komsija pored mene imace istu glavobolju.

Sto se tice ostatka stana, dosta korektno ali mislim da su malo zurili sa postavljanjem uticnica. Jer vecina njih nije postavljeno kako treba.
Da li neko zna cemu sluzi kutija u ostavi? Pitah juce majstora koji je otkljucao stan ali ni on ne zna.

Sto se tice radijatora - vidim da su odvrnuti do kraja ali hladni su bili. Takodje, majstor mi rece da se struja ukljucuje samo po potrebi (za sad).
Šta si merio, šta nije odgovarajuće?

Imaš li sliku te kutije u ostavi?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Duzina prostora 1 i 2 a takodje 3 i 4 nisu iste. Vrata su dobro stavljena, zatvaraju se fino, nema lufta, ali sam ulaz nije dobro uradjen. Ispalo je krivo.
Sto se tice kutije u ostavi, nemam sliku ali podseca na prilozenu ispod. Kaze majstor da svi stanovi imaju to u ostavama samo kod nekog je izbacena malo vise negde manje. :?

Primetio sam to za vrata, mislio sam da je zbog ugla slikanja. U svakom slučaju jeste ružno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
djpanta7":1x2qzetj je napisao(la):
Evo i slike iz ostave


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Kod mene je ta kutija od grejanja čim se uđe levo od ulaznih vrata, i ugrađena je u zid.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
solmiko":1t00kcp3 je napisao(la):
djpanta7":1t00kcp3 je napisao(la):
Evo i slike iz ostave


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Kod mene je ta kutija od grejanja čim se uđe levo od ulaznih vrata, i ugrađena je u zid.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
A da li tvoj stan ima ostavu?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Овако то изгледа у нашем стану који нема оставу

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Кошутњак":394rbsui je napisao(la):
Овако то изгледа у нашем стану који нема оставу

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
Da, tako izgleda i kod mene a imam ostavu. Izgleda da je stvar u poziciji ulaznih vrata. Ako sam dobro zaključio sa slike, blagojevic kad uđe u stan sa leve strane ima 10 cm do zida, ja imam 30tak iako je na šemi koju imam upisano 10. Kao sa prozorom u spavaćoj sobi, primetili ste da su pojedini van linije ostalih. Zavisi valjda od spratnosti.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585524#p585524:ec1xo885 je napisao(la):
djpanta7 » Ned Dec 02, 2018 2:26 pm[/url]":ec1xo885]Evo i slike iz ostave
36d852bda487ccf76163b1847101f7ec.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Da, kod nas u stanu kutija je na suportonom zidu ali to je to. Hvala!
 
Dobijena je upotrebna dozvola za parterno uredjenje. Sada cekamo za zgrade.
ROP-MSGI-14854-IUPH-8/2018
(na google u pretragu ukucati CEOP, otici na "objave" sajta APR, u polju "registar" odabrati jedinu opciju koja se nudi, u broju predmeta iskopirati broj koji sam naveo, ici na "pretrazi". Klikom na ikonicu "pogledaj detalje dokumenta" ima opcija za preuzimanje. Ko zeli da vidi ostale dozvole sa pocetne strane objava ide na "napredne pretrage" i kao broj parcele navede 10362).
 
Evo svezih informacija... :)
Prosle nedelje su sve tri zgrade iskljucene sa industrijske struje, i u toku ove nedelje ce biti prikljucene na javnu mrezu. Nakon struje, pustaju i grejanje. Ako je sve ok, to je to, nema sta dalje.
Bio sam u subotu u stanu, radijatori su hladni. Bio sam i u garazi. Sto se majstora i radova tice, ostale su samo neke sitnice da se zavrse. Sto se ciscenja tice, ciscenje je odavno zavrseno, ali je potrebno ponovo ocistiti ulaz, hodnike i stepenista, jer su majstori i posetioci (svi mi stanari koji smo bili u obilasku) uneli sve i svasta u zgrade, obzirom da je bilo kilavo vreme... Svakako mislim da je moguce da udjemo do kraja 2018. godine
 
Pozdrav buduće komšije,

Da li je neko uzeo mere kuhinje u dvosobnom stanu u potkrovlju?
 
blagojevic":1toib5r0 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583958#p583958 je napisao(la):
pinarella » Pon Nov 26, 2018 12:26 am[/url]":1toib5r0]Cao svima,
Vec 2x sam bio u zk i svaki put me nesto odvrati od kupovine.
Poslednje sam saznao da uz stanove nema podrumskog prostora...to mi je bas cudno tj imam stvari koje moraju u podrum, npr gume od auta, izbegao bi hotel za gume kao resenje.
Gde drzati bicikle? Ima li u garazi deo free for all za bicikle?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Malo skrecemo sa teme ali ne znam zasto zbog hotela za gume odustajati od stana i lokacije ako vam odgovara. Svako ima svoje razloge za i protiv ali evo iz licnog iskustva; ja vec 3 godine cuvam letnje/zimske kod vulkanizera i nikakvih problema nije bilo.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584140#p584140 je napisao(la):
PetarDr » Pon Nov 26, 2018 8:11 pm[/url]":1toib5r0]Komsije,

Kakva su vasa iskustva sa povratom pdv-a? Koliko traje procedura?
Ispostavilo se da moramo da izmirimo tu obavezu prema GDSu pre useljenja u stan.

Hvala na informacijama!

Da, to je i mene malo iznenadilo jer se ne secam da su mi to spomenuli prilikom dogovaranja o uslovima kupovine. Tacnije, malo sam i razocaran jer ne verujm da cu uspeti dobiti resenje i novac od poreske do kraja godine; sto znaci ako i bude useljena u ZK - necu biti u pocetnoj prozivci.

Sto se tice koliko traje procedura, od nekoliko poznanika dobio sam informaciju da je njima resenje stiglo u narednih 3-4 nedelje od datuma predaje zahteva (i one silne papirologije).



Sto se tice liftova, kako ce biti odredjeno ko dobija kljuceve? Do kada ce liftovi zvanicno biti van upotrebe? Da li se neko raspitivao o ovim temama za lamelu E3 ?

Hvala!


Pozdrav
Што се тиче лифта мени је речено да ће кључеве лифта предати чим буде усељено најмање два стана и ти који су уселили напишу захтев ГДС. Код њих ће бити кључеви до формирања стамбене заједнице и они су дужни да зову сервис у случају да се нешто деси са лифтом. Иначе гаранција за лифт не важи ако се лифт користи за усељење. Уколико се договоримо да се лифт не користи за усељење сигурно ће се наћи неко ко мисли да је паметнији од осталих и оде наша гаранција. Можда је онда боље да сви користимо лифт за усељење али наравно да будемо пажљиви.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
A useljenje bez lifta znači potpuno demolirano stepenište...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Vrh