Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Koji termin useljenja su vam obecavali iz GDS-a kada ste potpisivali ugovor? Ja sam ugovor potpisao u aprilu i tada su tvrdili da će useljenje biti sigurno pre Nove Godine.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578118#p578118:1iatpd49 je napisao(la):
Кошутњак » Sre Okt 31, 2018 6:09 pm[/url]":1iatpd49]
miskobg":1iatpd49 je napisao(la):
Kratko pitanje... povracaj pdv-a ide posle primopredaje, je l' da?
Ја сам уговор за стан потписао у новембру, кредит завршио у априлу а повраћај ПДВ добио у јулу.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Alokin":2wirscok je napisao(la):
Koji termin useljenja su vam obecavali iz GDS-a kada ste potpisivali ugovor? Ja sam ugovor potpisao u aprilu i tada su tvrdili da će useljenje biti sigurno pre Nove Godine.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578118#p578118 je napisao(la):
Кошутњак » Sre Okt 31, 2018 6:09 pm[/url]":2wirscok]
miskobg":2wirscok je napisao(la):
Kratko pitanje... povracaj pdv-a ide posle primopredaje, je l' da?
Ја сам уговор за стан потписао у новембру, кредит завршио у априлу а повраћај ПДВ добио у јулу.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
У новембру 2017 су обећавали усељење у октобру 2018.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
U oktobru bice u novembru
u novembru bice u decembru... :laugh:
 
@ Dr.iox @Кошутњак:
ali citam nesto po netu da od dokumenata za poresku treba i zapisnik sa primopredaje stana?! Nisu vam to trazili? Sta ste onda dostavljali od dokumenata? Meni je kredit realizovan pre neki dan....

@Alokin - potpisao ugovor u julu, obecavali do nove godine...
 
GDS vam dostavlja spisak dokumentacije potrebne za poresku. Samo se drzite njega u slovo i necete pogresiti. Ne treba zapisnik o primopredaji poslednje sto treba su racuni nakon isplacenog stana.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Imam pitanje ako je neko uzimao stan iz kredita, koliko vremenski je trebalo od podnosenja zahteva za kredit do realizacije kredita?
Zna li neko da li ce se otvarati neka prodavnica u blizini, jer koliko vidim i nema neka blizu, s obzirom na to da ako sam dobro razumeo u objektima C, D i E nece biti lokala, dok ce u objektu G biti par lokala u desnom delu objekta a da su lokali predvidjeni u objektima A i B?
 
Nama je trebalo ravno 4 meseca za kredit. U E zgradi ce biti lokali i Maxi ili stop shop je u jednom od njih, mislim da ga vec spremaju. Jos jedan Maxi je planiran kasnije u A zgradi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Lokali nisu predviđeni u objektu G, za sad ih ima samo u prizemlju zapadne strane objekta E, a koliko sam video neke crteže biće i istočna strana objekta F. To je prizemlje zgrada oko centralnog parka sa fontanom.

Što se tiče kredita, to može i mnogo brže, ako su svi papiri uredni i imate dobrog službenika u banci, sve (uključujući i NKOSK) može da se završi za manje od 2 meseca.
 
I kod mene dva meseca. S tim sto sam ja razvukao na 3.5 (kad sam vec imao onih 120 dana fore).
Mislim da ide brze posto je gds u pitanju (pogotovo sa ovim stepenom izgradnje)... tipa, oni su vec poslali neka od potrebnih dokumenata u centrale banaka da ubrzaju proces.
 
Ja bolje da ne pise cekanje mog kredita :D
Zahtev podnet u januaru, realizacija u julu.

Razlog - jos jedna banka je posedovala hipoteku na stan sto su vesti sluzbenici otkrili (ono sto nisu otkrili u prvih 5.5 meseci je da isto pise na prvoj strani ugovora :) ).

Posto se rok za isplatu stana produzava dok se ceka kredit, realno mi je sve islo u prilog tako da se nisam ni najmanje bunio.
 
Islo je projektno finansiranje preko komercijalne zato je ceo kompkeks pod njihovom hipotekom. Nama je bilo lakse jer smo u Komercijalnoj uzeli kredit.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ovo su lokali koji su za sada planirani (od izdatih dozvola za C,D,E,F,G).
6 lokala u E i 5 lokala u F.
Prema PDR-u A i B imaju minimum 20% poslovnog prostora.

Lokali u E:
"стамбено-пословног објекта „Е“, спратности По+П+6+Пк, који се састоји од: локала бр.1, површине 48,13м², локала бр.2, површине 48,27м², локала бр.3, површине 98,24м², локала бр.4, површине 48,27м², локала бр.5, површине 98,24м², локала бр.6, површине 72,77м²"

Lokali u F:
"који се састоји од Ламелe Ф1, у нивоу приземља: локал бр.1, површине 138,06м², локал бр.2, површине 102,62м², локал бр.3, површине 87,21м²"
"Ламеле Ф2, се састоји од, у нивоу приземља: локал бр.4, површине 66,84м², локал бр.5, површине 83,87м"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578216#p578216:2lde1mu0 je napisao(la):
Kanta » Čet Nov 01, 2018 12:13 am[/url]":2lde1mu0]Ovo su lokali koji su za sada planirani (od izdatih dozvola za C,D,E,F,G).
6 lokala u E i 5 lokala u F.
Prema planu PDR A i B imaju minimum 20% poslovnog prostora.

Lokali u E:
"стамбено-пословног објекта „Е“, спратности По+П+6+Пк, који се састоји од: локала бр.1, површине 48,13м², локала бр.2, површине 48,27м², локала бр.3, површине 98,24м², локала бр.4, површине 48,27м², локала бр.5, површине 98,24м², локала бр.6, површине 72,77м²"

Lokali u F:
"који се састоји од Ламелe Ф1, у нивоу приземља: локал бр.1, површине 138,06м², локал бр.2, површине 102,62м², локал бр.3, површине 87,21м²"
"Ламеле Ф2, се састоји од, у нивоу приземља: локал бр.4, површине 66,84м², локал бр.5, површине 83,87м"


Onako napamet... maxy, dm/lily, hleb i kifle, dva kafića, hemijsko čišćenje, piljara, apoteka, komerijalna banka, teretana... :))
 
Bilo bi to lepo Rodoljube, al' tesko ce prodjemo bez mozzarta/meridiana....
 
Da li ce moci zbog blizine skole? Valjda postoji onaj minimum od 200m.
Ne znam da li su nabrojanim objektima dovoljne kvadrature lokala koji se grade, ili ce neko da spoji vise njih.
 
Mislim da jos uvek nije odredjena namena likala, vec su to samo predvidjanja.
Najveci broj lokala gradice se u ai b fazi, samo ne znam koje kvadrature i koliko.
 
Maxi/stop shop 100% u E za ostalo ne znam

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578274#p578274:qr58ks5w je napisao(la):
Kanta » Čet Nov 01, 2018 10:58 am[/url]":qr58ks5w]Da li ce moci zbog blizine skole? Valjda postoji onaj minimum od 200m.

Naselje ima tri škole, sa različitih strana, mislim da imamo sreće i da neće moći da bude ni jedna kladonica.
Propis kaže 200m najkraćom pešačkom rutom, mislim da to isključuje čitavo naselje, osim možda nekog lokala u objektu A uz Cara Dušana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578309#p578309:3e2utfis je napisao(la):
Dr.iox » Čet Nov 01, 2018 3:34 pm[/url]":3e2utfis]Maxi/stop shop 100% u E za ostalo ne znam
Ovo je super vest, bas sam razmisljao sta ce da se otvori u E posto ce proci prilicno vremena dok se ne izgradi F, a kamoli A i B, a mi treba tamo da zivimo. Bar da imamo samoposlugu za osnovne stvari, ostalo mi je nebitno.
Pomislio sam da ce u ovim lokalima biti samo neki kafici posto su okrenuti ka parku, eventualno neki frizer ili manja pekara, nisam ocekivao mali Maxi. Verovatno ce oni veliki da cekaju objekte A i B da bi bili uz samu Ulicu Cara Dusana, a ne skriveni u naselju.
 
У прилогу је наша идеја за кухињу, можда се још некоме свиди па да не мора да црта :). Димензије кухиње према пројекту су 176x282. Углавном нисмо много одступили од распореда који је у пројекту јер је мокри чвор ту где јесте. Прозор и отвор за аспиратор су ту где јесу. Размишљали смо да кухињу уредимо тако да иде у слово П али нам је то деловало компликовано непрактично и скупље.
 
Jedno mišljenje, dobronamerno.
Ovakvim rasporedom elemenata se smanjuje dnevna svetlost, pogotovo viseći deo pored prozora. Deluje da je mnogo dva reda visećih elemenata, prave utisak prenatrpanosti. . Kad bi se frižider prebacio levo, zamenio mesto sa radnom pločom, dobili bi veću radnu ploču pored šporeta. Ovako ima više iscepkanih radnih delova(ploča). Bilo bi lepše i funkcionalnije da jedan deo, donji, ima tri pliće fioke i jednu duboku.
Umesto donjih visećih elemenata, sa leve strane, staviti upola niže iz jednog dela sa vratancima koja se otvaraju na gore (brušeno staklo ili obično).
Sad naravno, ko je koliko u finansijskoj mogućnosti.
Mislim da bi bilo više svetla, manje elemenata, da bi se dobilo na prostranosti, i biko bi funkcionalnije.
Sve najbolje.
 
Кошутњак":qdq85rl7 je napisao(la):
У прилогу је наша идеја за кухињу, можда се још некоме свиди па да не мора да црта :). Димензије кухиње према пројекту су 176x282. Углавном нисмо много одступили од распореда који је у пројекту јер је мокри чвор ту где јесте. Прозор и отвор за аспиратор су ту где јесу. Размишљали смо да кухињу уредимо тако да иде у слово П али нам је то деловало компликовано непрактично и скупље.
Hahahah, ja ne mogu da verujem. Identicno ali identicno onome sto cemo mi uraditi :)

Naravno da mi se svidja :)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578500#p578500:3dchz0vu je napisao(la):
peki76 » Пет Нов 02, 2018 10:45 am[/url]":3dchz0vu]Jedno mišljenje, dobronamerno.
Ovakvim rasporedom elemenata se smanjuje dnevna svetlost, pogotovo viseći deo pored prozora. Deluje da je mnogo dva reda visećih elemenata, prave utisak prenatrpanosti. . Kad bi se frižider prebacio levo, zamenio mesto sa radnom pločom, dobili bi veću radnu ploču pored šporeta. Ovako ima više iscepkanih radnih delova(ploča). Bilo bi lepše i funkcionalnije da jedan deo, donji, ima tri pliće fioke i jednu duboku.
Umesto donjih visećih elemenata, sa leve strane, staviti upola niže iz jednog dela sa vratancima koja se otvaraju na gore (brušeno staklo ili obično).
Sad naravno, ko je koliko u finansijskoj mogućnosti.
Mislim da bi bilo više svetla, manje elemenata, da bi se dobilo na prostranosti, i biko bi funkcionalnije.
Sve najbolje.

Поред судопере мора да иде судомашина због одвода. Шпорет мора поред прозора јер је ту и отвор за аспиратор, тако да нема ту много избора за фриждер. За фриждер није препоручљиво да иде одма тик уз шпорет. Два реда висећих полица дају доста више места за одлагање и лагеровање. Фронтови ће бити бели и у високм сјају тако да се не бојим за светлост. У провој варијатни смо ставили више фиока али смо онда сконтали да су нам две довољне. Фиоке још додатно смањују унутрашњи простор у оквиру комоде. Углавном основни критерујум нам је био што више простора за одлагање ствари.
 
Vrh