Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=554519#p554519:2z6fdl26 je napisao(la):
Kanta » Sre Jul 25, 2018 7:30 pm[/url]":2z6fdl26]
Ovi stanovi ce biti super u objektu H gde ce imati fenomenalan pogled. Pretpostavljam da ce projekat zgrade H biti identican kao za G, samo rotacija zgrade drugacija.
H ima drugačije prizemlje, srednji deo u prizemlju uopšte ne postoji, tako da je plato unutar zgrade otvoren i sa severne strane.
 
Pa mnogima je bitan argumena za ZK bilo to što stanovi poseduju prirodnu ventilaciju u kuhinji i kupatilu. I mene je vuklo ali sam se odlučio za drugde bez toga. Gubitak toga i svetlarnika, kao i veliki broj stanova po spratu objekat G izjednačava sa random novogradnjama po gradu.
 
Da, osim te prirodne ventilacije nama se svidelo sto ima 4 stana po spratu, sto u zgradi G nije slucaj. Takodje, dobili smo dobru cenu na pocetku prodaje, kao i mogucnost da biramo stan koji smo hteli jer je manje vise sve bilo slobodno. Lokacija nam je vise odgovarala od drugog aktuelnog projekta u Zemunu, zbog blizine skole koja nam se svidela, kao i najave da ce vratiti skolu koja je pored samog naselja. Tako da, svako se vodi nekim svojim prioritetima :)
 
@unedfined
Slazem se oko provetravanja, meni je to bio jedan od glavnih faktora jer u zgradi u kojoj zivim bas imam problem ventilacije u kupatilu. Cuo sam da west65 ima ogromne probleme sa kanalizacijom, puno se oseca, valjda sto su ispod Bezanijskog brda.
I ovo sto kaze @darkot, nije mi jasan ovaj studentski koncept gradnje sa puno stanova. Koliko ce tu biti trcanja, jurnjave, sutiranja lopte dok se dodje sa kraja na kraj. Bas se previse ide na iskoriscenost kvadrata za stanove. Kao da ne mogu da se prave posebni ulazi kao u CDE, sa max 4-6 stanova po spratu, bez uskih staza za trcanje. Ima velikih lamela u Stepi poput ZK, VK, pa su pravili posebne ulaze za odredjeni broj stanova. Meni je ona slika iz VK koju je neko postavio iz hodnika jeziva.
 
Hm, iskren da budem, uopšte mi nisu jasne primedbe koje se odnose na broj stanova po spratu, posebno što je lift na sredini, a ne na kraju. Uz odgovarajuću zvučnu izolaciju i kvalitetna ulazna vrata (a i jedno i drugo je kako treba u ZK), eventualno "trčanje", buka, itd... ostaju na hodniku i neće se čuti u stanovima. Ne kažem da nisam video par jezivih zgrada u životu (ova zgrada je užasan primer https://www.google.com/maps/@44.8130223 ... 312!8i6656) ali to je posledica neke grozne nadogradnje.
 
Tu postoji mnogo vise od buke iz hodnika. Na primer, u mojoj staroj zgradi ima 26 stanova u ulazu, sto je jel'te relativno malo. Od toga je bilo recimo petoro komsija koji zapale cigaretu cim izadju iz svog stana, sto je dovoljno da je smrad u hodniku bio nepodnosljiv. Takodje postoje kuvarice koje prave sarmu i vetre stanove preko hodnika, iako svi imaju prozore. Dalje, u ulazu koji ima 90 stanova, ce biti skoro nemoguce dogovoriti se oko bitnih stvari tj. imati vecinu za bilo kakav dogovor. To je tako jer zivimo u Srbiji, nazalost.
Osim ovoga, veci soliteri na NBG imaju 3 ili 4 lifta u ulazu, sto je mislim standard za toliko stanova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=554798#p554798:mtgw7bvk je napisao(la):
darkot » Čet Jul 26, 2018 5:13 pm[/url]":mtgw7bvk]Takodje postoje kuvarice koje prave sarmu i vetre stanove preko hodnika, iako svi imaju prozore.

Komsija, tvoju neshvacenost glavnog srpskog ljubavnog zova cu ti oprostiti :lol:
Sto se liftova tice, to se projektno stavlja prema broju stanova i kvadrata tih stanova, ocekivanog broja stanara. Svuda ce staviti koliko je potrebno. Bitno je da rade.

Rodoljube,
u pravu si sto se tice izolacije, nadam se da cemo dobiti i ta Bosal vrata od 500+ evra, opet sa nekom malo boljom izolacijom, videcemo.
Ne kazem da to mora nuzno da bude lose, ali opet, vise ljudi, vise cudi. Mozes ti da zivis i sa cetvoro na spratu i da ti bude lose, moze sa 15 da bude fenomenalno. Mada sam gledao ove slike za G, ipak postoji svetlarnik sa prozorima, pa ce provetravanje biti izvodljivo. Postoje zgrade koje to nemaju, kod mene 5 stanova na spratu a nema svetlarnika u hodniku. Zimi je odvratno jer ljudi ne otvaraju prozore, pa kad otvore ulazna vrata, uzas. Leti ulazna vrata ne zatvaramo pa se kako tako vetri.

Naravno, mnogo zavisi i od strukture kupaca sta ce biti. Ukoliko je u nekoj zgradi neko kupio stan radi rentiranja, i to verovatno dnevnog sto nam je neka jadna buducnost, tu moze da bude haos kod takvog hodnika i prometa. Ne izdaju se ti stanovi na dan samo strancima, oni su jako popularni klincima za nocne zurke i sl. jer im je jeftinije da se izivljavaju u tudjem stanu za 30-50 evra nego da idu kod nekog. Racunam da je nase naselje generalno za zivot u smislu stanovanja, cena stanova je po meni jaka da bi se u onom delu grada rentiranje isplatilo.
 
Kao sto je u dokumentaciji za H zgradu navedeno, pored Bosal vrata je i Block lock doors moguc dobavljac, a po ovome su njihova ulazna vrata ipak u zgradama? Mozda ne sva, ali vrlo verovatno...:

https://ig.me/1GXQvPWawOlOeY4
 
U dokumentaciji za CDE nije pomenuta ova firma, iskljucivo BOSAL i sledeci opis:
Сигурносна метална врата са прагом, финално обрађена универом са фолијом.
Плот врата је 68мм дебљине, унутар чега се налази челична плоча дебљине 1мм и решетке од челичних кутијастих профила између чега је испуна од тврдопресованог стиропора.
Врата морају бити атестирана на трећи степен противпровалности.
Звучна изолација од 30 -34 db
Nasao sam da su ova vrata ugradjivali u Dr Ivan Ribar naselje i da kostaju 350 evra, mozda su ovde ista, mozda ne.
Dobro je da im nijedna nisu ispod 40dB.

U opisu ugovora:
Ulazna vrata u stanove su vrhunska protivprovalna vrata, visine 215cm, sa celicnim stokovima i konstrukcijom plota od celicnih kutijastih profila. Spoljna obloga je celicni lim, oblozen univerom sa folijom, a unutrasnja obloga univer sa folijom.

Pitanje: Kako tumaciti kada vam u ugovoru stoji "vrhunska"? :lol:
 
Bosalu sam ja poslao upit u vezi vrata jos pocetkom maja. Evo njihovog odgovora.

Poštovani,

U lamelama D i E ugrađujemo naša atestirana Classic vrata, opremljena sigurnosnom Mottura 52.571 kasa bravom.
Više detalja imate i na našem sajtu, direktan link je Bosal.rs/classic http://www.bosal.rs/rs/classic-sigurnosna-vrata/
Za sve dodatne informacije smo uvek na raspolaganju.
 
Ja stalno za tehnicki opis koji sam nasao stavljam CDE racunajuci da je oprema identicna, medjutim ono gore sto sam naveo da je iskljucivo bosal naveden, specifikacija zapravo jeste za objekte D i E. Da li je moguce da ce C da ima neke razlike u opremi?

http://www.gds.rs/dok/vjn-01-17-03-deo-3.pdf
(ovaj dokument je za D i E, trazena specifikacija za vrata se poklapa upravo sa ovim vratima)

Hvala!
 
Evo jos jedne prepiske sa njima.

Poštovani,

Mi smo proizveli vrata za Zemunske Kapije (D i E lamele) i sama ugradnja već teče, i nastaviće se tokom juna.
... itd

Ostalo u tekstu je nebitno... zato sam naveo itd..

Ja bi iskreno voleo da je sve isto u svim zgradama i C i D iE. Sudeci po ovoj slici, majstori koji nose vrata su ispred objekata CD i E.
Moze da se desi da u objektu C budu vrata drugog proizvodjaca. Ali opet koliko sam gledao na njihovom sajtu, nisu ona nesto losaija od Bosalovih, mozda cak i bolja...
 
Moguce da ce da prosaraju da tako kazem, malo ova malo ona pa kako kome zapadne.
Najavaznije da su vrata 'vrhunska', ostalo me ne zanima :lol:
 
Evo da se pohvalim, ja danas potpisah ugovor za dvoiposoban u potkrovlju u lameli G2. Cena po kvadratu je 1434 + pdv. Moja računica je da su u odnosu na potkrovlja u CDE digli cenu oko 4%.
 
Cestitam komsija,

da, cena jeste visa za oko 4%.
Ali cena zavisi od stana do stana, ukoliko je stan na cosku, dvostran, pa mu jos pogled puca na prazan teren, onda zasluzuje da bude i znatno skuplji.
Sve najbolje, dobijas od mene prve utiske cim uzmem kljuceve. :dil:
 
Hvala, ovaj stan je dvostrano orijentisan, istok zapad, spavaće sobe gledaju na unutrašnjost potkovice, a velika terasa 5x1,3 gleda na zapad, pogled puca iznad škole, a desno se vidi i Dunav.
 
I od mene cestitke :)
Koliko je taj stan kvadrata, i da li ima dve terase? Secam se da je po sredini G zgrade negde bilo dva takva stana jedan do drugog, sad ne znam kako je u potkrovlju.
 
Ima dve terase, dnevna soba ima terasu 5x1,3, a manja spavaća (dečija) ima malu terasicu 1,9x1,2. To su poslednji stanovi na kraju oba hodnika, dva po spratu. Trebalo bi da su identični kao oni ispod, ali je možda deklarisana površina malo manja jer je (samo) u spavaćoj nešto niži kosi krov i tu su prozori krovni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553016#p553016:3cec0lva je napisao(la):
darkot » Pet Jul 20, 2018 2:03 pm[/url]":3cec0lva]Dosle zgrade na 75% :)

I vratile se na 70% :shock:
 
Da, video sam. Obecani zavrsetak je za dva meseca, zivi bili pa videli :)
 
Sad su se vratile na 75%, sad bas upravo gledam.
Izgleda da doradjuju sajt...menjaju nesto zbog G zgrade.
 
Kod mene i dalje 70, obrisan browser cache isto je i u incognito mode-u.
 
Postavili parket, pa povecali na 75%, pa se mozda deformisao, pa skinuli, pa vratili na 70%. :D

Malo da se nasalimo. Mozda su oni prema svojoj proceni povecali, pa neki procenitelji utvrdili da nije bas tako, pa su ipak vratili.
Kao sto je neko ovde vec dovodio procenitelja koji mu je dao manju zavrsenost.
 
Vrh