Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Slazem se da nije dobro, ali stoji u predugovornom obavestenju tako da svi kupci to prihvataju svojim potpisom.
 
Da sad evo procitah, hmm nije dobro. Zato su , i dalje tvrdim, GDS vuk u jagnjecoj kozi....
 
Antene mobilnih operatera su nuzno zlo.
One ce biti na objektu C, ali to ne znaci da je njima primarni plan pokrivanje naselja. Mozda ce biti usmereni ka Galenici.

Zivim u zgradi gde je VIP nakacio antene na neku kucu 30m od igralista i visespratnica u nivou treceg sprata. Krenuo ja da skupljam potpise da se bunimo i odem kod komsije koji radi u VIP-u i ima dva sina, zivi na trecem spratu. Kaze on meni, ma nista to nije, ja sam bas montirao tu antenu...

I sta onda da se bunim. Bolje ovako koliko toliko kontrolisano, nego da neki privatnik pored naselja montira nesto jos gore. Pa samo kad vidim sta Maxi i privatne kuce rade po bg-u, ovo mu dodje najmanje zlo.
 
Nazalost jeste nuzno zlo. Eto meni je promaklo u predugovornom obavestenju, nisam bas bio detaljan.
Ljudi samo ne shvataju da benzinska pumpa je 10 puta manje zlo od zracecih antena...
Ali idemo dalje...
 
To su stvari na koje se generalno ne moze uticati, opet kazem, bolje na neki nacin kontrolisano kod nas, nego nekontrolisano pored nas.

Nista ti ne znaci da li si to prevideo ili ne. Moze da bude antena na objektima A i B, moze na tom placu da bude pumpa i Maxi sa bibliotekom, i opet antene u nivou treceg sprata.

Zato kazem, generalno je bitno da sve urade po projektu, sam projekat je dobar, da nam ne stave loseg proizvodjaca parketa, to se najteze menja.

Ja bih licno najvise voleo da dobiju gradjevinsku dozvolu za deo do Cara Dusana da vidimo sta ce da grade. Sve ostalo je za sada ok. Nemamo zackoljice u ugovoru, nemamo 3% na kvadraturu da ne vracaju pare, nemamo odricanje od nasih zajednickih prostorija, planovi se za sada postuju.
 
A gds kaci antenu na zgradu a pare od antene ce uzimati ko da nece mozda gds jer to treba da pripane buducoj stambenoj zajednici lopine
 
Jel to znaci da stanari zgrade na kojoj ce biti antena nece placati redovno odrzavanje 0,42e po kvadratu? Koliko sam shvatio antena donosi finansijsku blagodet zgradi, pa eto taman da se i ustedi malo ;)

A o lekarskim racunima cemo naknadno....

Ajde GDS samo jedno gradiliste da bude po volji i zelji kupaca!!! Evo ako vam je mrsko da istrazite po ovim forumima, poslacu vam ja cek listu, uglavnom svi imamo iste zelje! I nece nista da vas kosta, mozda vam cak i ustedimo neki dinar ;)
 
Kompletna telekomunikaciona oprema za naselje koja ukljucuje antene, video nadzor i sl. a koja ce se nalaziti u objektu C po ugovoru pripada Stambenoj zajednici na istoj katastarskoj parceli.
Znaci sve ce to biti vlasnistvo kompletnog naselja, ne objekta C.

Sto se tice odrzavanja naselja, ono je po ugovoru do 31.12.2020. znaci do ocekivanog zavrsetka kompleksa nakon cega zajednica samostalno odlucuje o daljem odrzavanju. Znaci da mnogi to nece placati duze od pola godine, mi u CDE maksimalno 2,25 godina.

Pogledao sam ugovor - parkinzi, interne saobracajnice, fontana, sistemi za zalivanje i ostalo su definisani kao zajednicki delovi Stambene zajednice na istoj katastarskoj parceli, pa se, prema ugovoru onda ne mogu izdavati/prodavati od strane GDS-a, ali je stambena zajednica duzna da ih odrzava.
 
Evo dela o zajednickim delovima. Prema ovome onda parking mesta ostaju slobodna kao zajednicko vlasnistvo naselja, jedino sto cemo zajedno do kraja 2020. placati njihovo odrzavanje.
 
Ja sam uvek za za neko dobro odrzavanje, ako cemo vec da placamo da to bude korektno i sa njihove strane takodje u tom garantnom roku . Nije mala cena svakako. Za posle se takodje nadam da ce se narod sloziti oko odrzavanja. Vidim stanari A bloka i Belvila imaju problemcica sa City facilitijem koji im odrzava,uvek neki problem...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551096#p551096:2chzcfgw je napisao(la):
Kanta » Čet Jul 12, 2018 1:12 pm[/url]":2chzcfgw]
Sto se tice odrzavanja naselja, ono je po ugovoru do 31.12.2020. znaci do ocekivanog zavrsetka kompleksa nakon cega zajednica samostalno odlucuje o daljem odrzavanju. Znaci da mnogi to nece placati duze od pola godine, mi u CDE maksimalno 2,25 godina.
zajednica duzna da ih odrzava.
Ovo me najvise brine iskreno, ako ljudi ne budu hteli da placaju tj. racunaju da ce placati samo u gore naznacenom periodu a posle nista. Ne znam kako ce se ovo resavati ali je dobro odrzavanje veoma bitno za kvalitet zivota u naselju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551123#p551123:p2mrihjo je napisao(la):
darkot » Čet Jul 12, 2018 1:59 pm[/url]":p2mrihjo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551096#p551096:p2mrihjo je napisao(la):
Kanta » Čet Jul 12, 2018 1:12 pm[/url]":p2mrihjo]
Sto se tice odrzavanja naselja, ono je po ugovoru do 31.12.2020. znaci do ocekivanog zavrsetka kompleksa nakon cega zajednica samostalno odlucuje o daljem odrzavanju. Znaci da mnogi to nece placati duze od pola godine, mi u CDE maksimalno 2,25 godina.
zajednica duzna da ih odrzava.
Ovo me najvise brine iskreno, ako ljudi ne budu hteli da placaju tj. racunaju da ce placati samo u gore naznacenom periodu a posle nista. Ne znam kako ce se ovo resavati ali je dobro odrzavanje veoma bitno za kvalitet zivota u naselju.

I mene ovo brine :?
Ali iskreno se nadam da ce se pronaci neki mehanizam kako bi svi stanari ispostovali odrzavanje, a koliko vidim komsije ovde sa sajta svi smo saglasni :D
Valjda nam je svima u interesu da nam naselje bude lepo i bezbedno
 
Ja mislim da cemo se dogovoriti jer vecina ide u novogradnju najvecim delom i zbog odrzavanja zgrada, ja definitivno.

Primera radi, u staroj gradnji odrzavanje zgrade sa liftom uz cistacicu iznosi oko 750 dinara sa max popustom od 7%, to je najjeftinije na trzistu, preko Gradskog stambenog. U nasem naselju ce to biti oko 2.500 dinara za isti stan od 50m2.

Drzava uvodi obavezno investiciono odrzavanje koje ce za nas u prvih 10 godina iznositi oko 200 din, a u staroj gradnji 500 dinara, za 50m2.

Mi za taj novac imamo odrzavanje kompletnog naselja sa ciscenjem oluka, snega, lisca, telekomunikacione mreze.
U staroj gradnji za taj novac imamo jednom nedeljno zestoko zamazivanje zgrade prljavim krpama, poneku promenu ventila u podrumu, i kad smo pitali skoro kakav nam je saldo posle 30 godina u infostanu kazu - dug 900.000.

To je neka prosecna slika Beograda, i ja se iskreno nadam da ce prosta vecina naselja bez mnogo razmisljanja prihvatiti neko privatno odrzavanje, ne Gradsko stambeno.

Npr. u Stepi se pojavio neki lik koji zivi u kraju i koji je osnovao firmu za odrzavanje i mnoge zgrade tamo su prilicno zadovoljne istim. Mozda se i kod nas pojavi neki lokalni domar koji ce biti profi ako GDS ne bude voljna da nastavi odrzavanje. Videcemo kakvi ce oni biti i da li su voljni ako je ljubav obostrana, da nastave saradnju sa nama.

U svakom slucaju, smatram da ce u naselju ziveti zdravorazumska prosta vecina sto nam je dovoljno da se naselje odrzava kako treba.
 
I zaboravih, MajstorBob ce imati dozivotni godisnji racun od 1.500 din na koji se obavezao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551243#p551243:3azi5s0n je napisao(la):
Kanta » Čet Jul 12, 2018 8:39 pm[/url]":3azi5s0n]I zaboravih, MajstorBob ce imati dozivotni godisnji racun od 1.500 din na koji se obavezao.

@kanta
Na sta se odnosi ovaj trosak od 1500 godisnje? :)
 
Obecao je da ce biti dozivotni clan biblioteke koju cemo definitivno imati :lol:
 
Citao sam malo ovaj zakon o stanovanju, i tamo se pominje katastarska parcela. Po tome, koliko sam ja razumeo, Zemunske kapije ce biti nesto poput Vozdovih kapija. Mislim u pravnom smislu. Ceo kompleks je na jednoj katastarskoj parceli. Kupovinom stana kupac postaje suvlasnik katastarske parcele na kojoj je objekat.

Da li sam ja ovo dobro protumacio, ima li pravnika?
 
Naterase me iz VK da citam Zakon o stanovanju da vidim sta nas ceka.

Clan 5, kupovinom stana, posebnog dela zgrade stekli smo pravo svojine nad zajednickim delovima zgrade i pravo susvojine na zemljistu na kome je zgrada izgradjena, odnosno katastarskoj parceli. Kao suvlasnici smo duzni da je odrzavamo funkcionalnom.

Za bilo kakve odluke potrebna je vecina glasova prisutnih clanova, znaci ako bude nezainteresovanih, moze i nas nekoliko, koji ce sigurno dolaziti, donositi odluke za Stambenu zajednicu. Ja to ne bih voleo, ali vidim recimo da kod mene sada od 35 vlasnika odluke redovno donosi osmoro, potpuno legitimno.

Za bilo kakve ozbiljne stvari koje ukljucuju raspolaganje zajednickim delovima zgrade, kreditno zaduzivanje, poveravanje upravljanja profesionalnom upravniku potrebna je 2/3 vecina svih, clan 44.

Znaci, 31.12.2020. prostom vecinom prisutnih na skupstini moze se izabrati upravnik stambene zajednice i donositi odluke o odrzavanju. Ukoliko budemo hteli profesionalnog upravnika trebace nam glasovi 2/3 svih.
Ali moramo imati kvorum, ako na prvu sednicu ne dodje 1/2, na narednu moze 1/3.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551425#p551425:34kc3fpl je napisao(la):
Kanta » Pet Jul 13, 2018 12:13 pm[/url]":34kc3fpl]Obecao je da ce biti dozivotni clan biblioteke koju cemo definitivno imati :lol:


E to mi nece biti trosak vec zadovoljstvo :D :sesir:
 
Sutra bi trebala da krene prodaja ulaza 1 i 2 u objektu G, takođe sutra bi trebali svi podaci, osnove, cene... da budu i na sajtu.
Digli cu cene oko 4% za potkrovlje, ne znam za ostale spratove.
 
Pozdrav! Zanima me da li je neko od kupaca uspeo da izmeni neke delove ugovora pre potpisivanja istog?
 
Mislim da oni ne dozvoljavaju promene, sistem je uzmi ili ostavi, kao kod vecine. Ja nisam nista.
 
Vrh