Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Gledamo stan u Zelenoj avenija u lameli 4. Pa bas se pitamo kako ove pljuskove izdrzavaju krovne konstrukcije na izgradjenim lamelama.
Da li znate mozda kojoj osnovnoj školi pripada ovo naselje?
 
Šta mislite o povezanosti stambenog kompleksa i bg voza? Dobro bi bilo da se uvede neka linija gradskog prevoza koja bi povezivala
Zemunske kapije sa bg vozom da se izbegnu guzve i usko grlo na Muharu. A stizalo bi se brze vozom na udaljenije delove grada.
 
Šta mislite o povezanosti stambenog kompleksa i bg voza? Dobro bi bilo da se uvede neka linija gradskog prevoza koja bi povezivala
Zemunske kapije sa bg vozom da se izbegnu guzve i usko grlo na Muharu. A stizalo bi se brze vozom na udaljenije delove grada.
 
Što se tiče povezanosti naselja sa žel. stanicom zemun (koja je inače na prilično nelogičnoj lokaciji) je direktno sa 612, tako da postoji već direktna linija, ali je interval polaska nešto oko sat vremena, 45 min.

Druge opcije su 73 do batajnice :) i na drugu stranu ka novom beogradu. Takodje i neka varijanta spajanja sa autobusom 45 je opcija ili dole u zemunu. Milsim da varijanti ima, ali je pitanje isplativosti naravno u skladu sa tim šta je krajnja destinacija i period dana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=545554#p545554:e7n13mfy je napisao(la):
sts » Ned Jun 17, 2018 4:41 pm[/url]":e7n13mfy]Šta mislite o povezanosti stambenog kompleksa i bg voza? Dobro bi bilo da se uvede neka linija gradskog prevoza koja bi povezivala
Zemunske kapije sa bg vozom da se izbegnu guzve i usko grlo na Muharu. A stizalo bi se brze vozom na udaljenije delove grada.

Postoji linija 45 koja staje kod ŽS Zemun i prolazi kroz Ugrinovačku, navodno ide na 7-8 minuta, a to je oko 500-600m od naselja
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=545740#p545740:12oq1ngj je napisao(la):
Brzibrz » Pon Jun 18, 2018 1:43 pm[/url]":12oq1ngj]Što se tiče povezanosti naselja sa žel. stanicom zemun (koja je inače na prilično nelogičnoj lokaciji) je direktno sa 612, tako da postoji već direktna linija, ali je interval polaska nešto oko sat vremena, 45 min.

Ovaj 612 je blago rečeno čudna linija :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=545511#p545511:3okad73e je napisao(la):
d.i.v » Ned Jun 17, 2018 3:17 pm[/url]":3okad73e]Gledamo stan u Zelenoj avenija u lameli 4. Pa bas se pitamo kako ove pljuskove izdrzavaju krovne konstrukcije na izgradjenim lamelama.

Ja se malo zezam oko prokisnjavanja, krovna konstrukcija u Zemunskim kapijama je armirano betonska ploca, tako da su nasa potkrovlja ko bunkeri. A lim ako odleti, stavicemo drugi.

Sto se tice prevoza, valjda nam blizu prolazi metro linija 2 :?

Salu na stranu, kako cemo ziveti u ravnici, a ne volim da mastam o nekim nerealnim stvarima, po meni su bicikli na busplus karticu najbolje i najrealnije resenje za nbgd i zemun da se predju neke relacije do bitnih tacaka (npr. Bg voza). 612 ide na vreme, ali dok dodjes do stanice, dok se odvezes, dok udjes u voz, ti ces i sa 706 preko centra doci za slicno vreme.

Voleo bih da to zazivi da se ne vozamo svi autom. Da uzmes bicikl na jednom mestu i ostavis na drugom.
 
Bilo bi dobro da u naselju postoji neko sigurno mesto za odlaganje bicikla...
 
Meni je samo zao sto nismo dobili ostave, pa makar i doplacivali za iste.
 
U objektu G u kom ja planiram da kupim stan dva ulaza (srednja dva, oni u L) imaju zajedničke ostave na svakom spratu i prostoriju za čistačicu, a u druga dva ulaza imaju samo za čistačicu. Ali... to je 7 kvadrata na 12 stanova :(
 
Kod nas do lifta ima nesto sto se zove - tehnicka prostorija. Sta ce cistacici prostorija na svakom spratu?
Tu bi mogli bicikli ako se komsije dogovore posto u planu vidim da tu nema nista bitno, struja i kalometri su u hodniku. Ili mozda u buducnosti jos jedan lift.
Mislim da ce nama biti lift ok velicine i da nosenje bicikle u stan nece biti problem.

Mada se kod nas oko "zajednickog" tesko dogovoriti. Mozda bolje da ostane prazno da neko ne bi rekao - kad moze tvoj bicikl, moze i moja kaca za kupus.
 
Moje misljenje , da takve stvari ne traba raditi!! Ako je tehnicaka prostorija, ne treba gurati sve i svasta. Budimo bre ljudi jednom...
Neka ostane za prvobitnu namenu. Ja se bas iskrneo nadam da se takvih stvari nece desavati, jer sam za to da tako i ostane i zalagacu se za to. A ne svako da radi kako mu se prohte.. Svako ima terasu, pa nek drzi bicikle...
 
Fora je sto ta prostorija i nema neku namenu.
Bice prazna i neki komsija ce sigurno da je osacuje za licne potrebe, uvek ima takvih.

Slazem se da se svako drzi samo svojih kvadrata ako nema potpunog kompromisa. Ja cak te "dodatne prostore" ne volim u zgradama jer narod drzi sve i svasta. Podrum nikad u zivotu koristio nisam i volim sto ih nemamo. To je u svakoj zgradi iskljucivo leglo zaraze.
 
Prostorija za čistačicu o kojoj sam pričao je prostorija dimenzija 1x1,5 koja ima onaj podni lavabo sa rešetkom koji ljudi obično zovu trokadero, nije to za bicikl :)
 
Ovo nase onda nije za cistacicu, vece je, mada ne preveliko. Taman za par burica. :lol:
Tu ustvari nista drugo i nije moglo da bude pa su napravili tehnicku prostoriju. Ja se samo nadam da to niko nece uzurpirati samovoljno. Neka ostane prazno i cisto.
 
Taman da se ostave zimske gume u prostoriji za cistacicu :lol:
Salu na stranu toliki prostor evenutalno moze da sluzi kao zajednica ostava za opremu za sredjivanje hodnika. Za sve ostalo bi trebao duplo veci prostor po stanu.
 
Да ли су то кренули да раде фасаду на бочним странама?
 
Na gradilistu bez nekih vecih vidnih promena sto se tice CDE. Mislim da se uveliko kopaju temelji za objekat F i da ce on sledeci da se gradi. Mozda i H planiraju jer su price da se sve zavrsi do kraja 2020. ako se dobro secam reci ministarke.
A i B uopste nisu deo plana u okviru postojece gradjevinske dozvole pa cemo videti sta cemo tu na kraju uopste dobiti.
 
Zar ih ne obavezuje neki zakon da imaju određeni procenat poslovnog prostora koji nije mali? Kako sad stvari stoje, o ispunjenosti tog uslova bez objekata A i B nema govora... jer u CDEGiH samo E ima poslovni prostor u prizemlju.
 
Prema lokacijskim uslovima za datu parcelu definisano je minimalno 80% stambenog i maksimalno 20% komercijalnog prostora. Ne postoji minimalna granica komercijalnog prostora.
Pogledaj lokacijske uslove ROP-MSGI-2688-LOC-1/2017.

Parcela je ogranicena saobracajnicom U1, a ne Cara Dusana.

Naravno, i parcele za A i B su vlasnistvo GDS-a, ali ce mozda da budu 100% komercijalni, pa su ih zato odvojili da bi mogli da ispune uslove, mozda bi presli 20% da su ih ukljucili u ove objekte.

A prema PDR-u Cara Dusana je valjda komercijalnog tipa. Meni odgovara da A i B budu potpuno komercijalni prostor. E sad, da li cemo dobiti ovo sa makete ili mozda neku crkvu brvnaru sa pumpom, to niko nece znati. :lol:
 
Buduce komsije dobar dan,

Da li neko ima iskustva za uzimanjem kredita od Erste banke za stan u Zemunskim kapijama?
Koliko vidim oni nemaju ugovor sa Nacionalnom Korporacijom, znaci kod njih nema troska NKOSK pri izradi stambenog kredita ali traze da zgrada bude gotova na 80%. S'obzirom da su krenuli da rade fasadu, verujem da nece biti problem realizacija kredita u sledecih 120 dana kako GDS trazi.

Da ne bi bilo spama na temu kredita, mozda je private message bolja ideja.

Hvala unapred!
 
Za uzimanje kredita kod bilo koje banke sada vise nema prepreka. Prema sajtu Zemunske kapije zavrsenost objekata je 70%, za 120 dana mi se vec spremamo za useljenje :vops:

Verujem da se zavrsetkom fasade ispunjava 80%, pitaj u GDS-u.

Koga zanima plan detaljne regulacije za buducu rekonstrukciju i prosirenje Cara Dusana, kao i nekih ulica u delu Pregrevica, Sluzbeni list Grada Beograda broj 52 od 23.6.2014.
 
Pozdrav buduce komsije! :)

Raspitivao sam se samo u Erste, da, nemaju premiju NKOSK, ali im je nesto visa marza...sracunaj se lepo! Meni je zaposlena u toj banci rekla da ne bi trebalo da bude problema sa tih 80% izgradjenosti.

Inace, od dva prodavca iz GDS sam cuo da ce za objekat G garaze biti obavezne i za manje (1.0 i 1.5) stanove!! :shock:
Da li jos neko ima ovu informaciju?
 
Vrh