Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Meni su najavili da će prodaja stanova u zgradi G početi u maju (i to na samom početku meseca), cena malo viša u odnosu na prve tri zgrade, broj jednoiposobnih stanova u G zgradi otprilike isti kao u C, D i E zajedno...
 
Ako nekome treba info za povrat PDV-a za kupce prvog stana,mi smo ga dobili za mesec dana(pocetkom februara predali,pocetkom marta dobili resenje,uplata novca par dana posle donetog resenja).Pretpostavljamo da ide malo brze jer je GDS u pitanju,inace traje duze,bar smo tako culi,nas prijatelj je kupio nekretninu na nbgd od privatnog investitora i cekao skoro 3 meseca.
 
Ja prođoh danas, pre svega da pogledam G objekat koji me zanima.
Levi deo baš lepo napreduje, vrh je iznad zemlje, što nije malo jer su ovde za razliku od prve tri zgrade dve podzemne etaže sa garažama.
Što se tiče prve tri zgrade, srednja najbolje napreduje, i krov je pokriven limom, spoljne još nisu.



Pogledajte prilog 1

Pogledajte prilog 2
 
Na ovoj slici se vidi koliko je bilo drveca na mestu zgrade G, a i okolo. Steta sto ce vecinu poseci, tako je kako je.
 
Jel zna neko da li je u objektima koji su useljivi ove godine (C, D, E valjda) ostalo dvosobnih ili trosobnih stanova koji nisu u prizemlju ili potkrovlju?
 
Pravu informaciju ima jedino GDS pa najbolje da ih pozovete ili svratite do show room-a :)
 
Radi se priprema podloga za podove u zajednickim prostorijama ili u celoj zgradi?

Mislim da od ovoga i zavisi najvise datum useljenja s obzirom da se podloga poprilicno dugo susi.
 
Tesko je reci koliko ima jos posla, treba da se uradi i vodovod, kanalizacija. Koliko sam primetio iza skole prema Bantaskoj su poceli da kopaju za toplovod.
Sudeci po ovoj fotki, sklonjena je dizalica sa zgrade D :)

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532740#p532740:mg5815nc je napisao(la):
darkot » Sre Apr 18, 2018 10:04 am[/url]":mg5815nc]Unutrasnjost jednog stana je juce bila prikazana u Beogradskoj hronici, prilog o velicini prozora i vrata.

Koga zanima moze pogledati ovde:
https://youtu.be/3HMIMJGML3Q?t=2341

Primetio sam da u ovom stanu nemaju prozori ka svetlarniku.
 
Dobro primeceno, ovo je trosoban na cosku zgrade koji ne gleda na svetlarnik.
Ima samo jedan ovakav na spratu po zgradi.
 
Da li neko ima info kakva je situacija sa parking mestima van garaze?
 
Parking mesta u naselju ce biti slobodna zona, barem je tako najavljeno.
 
Ja sam dobio informaciju od GDS da ce se i ona naplacivati, ali mesta izmedju zgrada. Nesto kao sto sad ima Belvil.
 
Oseća se neki neprijatan miris iz stana,u kupatilu,a u delu prostora predviđenom za smestaj kade neka vlaga....zna li neko o cemu se radi...
 
To je valjda normalno za GDS zgrade :laugh:

Salu na stranu, nadam se da nece biti problema kao sa drugim projektima GDS.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=533224#p533224:bw15k9k1 je napisao(la):
Milosdr » Pet Apr 20, 2018 5:17 pm[/url]":bw15k9k1]Oseća se neki neprijatan miris iz stana,u kupatilu,a u delu prostora predviđenom za smestaj kade neka vlaga....zna li neko o cemu se radi...
Da li ste kupac ovde, ako jeste kako ste usli u stan? Hvala :)
 
Jesam kupac,nema na cemu....mozda je u pitanju nesto sasvim uovicajeno u fazi izrade,pa trazim nekoga sa slicnim iskustvom.....
 
Pa i ja se nadam,kako tvrde,biće to extra kvalitet sa odgovarajucom cenom...
 
Pa mora da se oseca, jos uvek je sveze sve, verovatno nije ni suvo u potpunosti. Beton se sam po sebi oseca neko vreme, materijali koji su korisceni. I kada okrecite sobu pa se oseca neko vreme farba i krec, zar ne. Mozda i ustajao vazduh. Mislim daje sve to normalno... u ovoj fazi.
 
Ljud,i bez brige.

Ja sam pogledao iz Glavne u Zemunu par puta kako napreduje zgrada i to je to. Necu ni da se zamlacujem da li sad smrdi ili mirise i kako stoje plocice :)

Postoji primopredaja stana gde se sve pregleda, njusi i sta god jos zelite da radite i potpisuje ili ne potpisuje primopredaja stana. U ovoj fazi briga oko napretka i potencijalnih problema je samo nepotrebno trosenje zivaca.
 
Bolje iz daljine nego kao hajduk pa da mi neko zove obezbedjenje ili, ne daj Boze, nesto padne na glavu :lol:

Komsija, em trolujes (zasto se oseca miris vlage kod vlaznog betona), em me zezas za naziv ulice, a nismo se jos ni uselili :D
 
Na kraju ćemo da se svi nadjemo i pijemo piće i da se zezamo...
 
Vrh