Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Jedno pitanje. Ako postoje ti protivpožarni sistemi, da li je onda dozvoljeno zatvoriti svoje garažno mesto na neki način? Makar i rolo vratima ili nešto slično.
 
Pozdrav komsija,
Kenedy ako se ne varam ima manje od 200 stanova, recepciju i 24h obezbedjenje po svakom ulazu. Cena samog odrzavanja je upola manja. Pored toga oni jos uvek nisu imali samostalni izbor usluge odrzavanja, tako da ce posle dve godine (verovatno je i kod njih taj rok) imati i nizu cenu. ZK trenutno imaju oko 1300 stanova i grubom racunicom sa cenom od 1.5e po m2 to bi bilo godisnje preko 1.2miliona evra sto je ogroman iznos za periodično šišanje trave, brisanje gelendera, hodnika i 20-ak sneznih dana, čak i da se u svaki od 20 ulaza uvede 24h obezbedjenje oko cega smo pretpostavljam saglasni da nema potrebe.

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
Situacija sa tim iznosima je i u ND (novi dorćol), BW, pa čak i u kompleksima manjim od ovoga, naravno u objektima bez bazena i sa portirima.
Slažem se da 1.5e deluje mnogo za veće komplekse poput ovog, ali u nekom od prethodnih postova ste rekli da je 3000din po stanu mnogo. Deo priklupljenog novca je potrebno
čuvati i za investiciona ulaganja, jer zgrada neće uvek biti novo i pitanje od čega će se krpiti krovovi, menjati liftovi i slično.

U krajnjoj liniji ako verujete da troškovi odrzavanja ostavljaju veliku marzu, imate sjajnu poslovnu priliku :)
 
Situacija sa tim iznosima je i u ND (novi dorćol), BW, pa čak i u kompleksima manjim od ovoga, naravno u objektima bez bazena i sa portirima.
Slažem se da 1.5e deluje mnogo za veće komplekse poput ovog, ali u nekom od prethodnih postova ste rekli da je 3000din po stanu mnogo. Deo priklupljenog novca je potrebno
čuvati i za investiciona ulaganja, jer zgrada neće uvek biti novo i pitanje od čega će se krpiti krovovi, menjati liftovi i slično.

U krajnjoj liniji ako verujete da troškovi odrzavanja ostavljaju veliku marzu, imate sjajnu poslovnu priliku :)
Moje pitanje je bilo gde je tekuce odrzavanje 1.5e po m2, dakle bez investicionog odrzavanja, portira u svakom ulazu i slicnih troskova. Ja nisam rekao da je 3k rsd puno ali 1.5e po m2 jeste. Primera radi za stan od 70m2 to je 105eur mesecno sto je u nivou svih ostalih mesecnih troskova za takav stan zajedno (struje, infostana, telefona, interneta i kablovske).

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
 
Opet dolazimo do onog sta je skupo, a sta jeftino...relativno je. Cenom tekuceg odrzavanja je obukvaceno odrzavanje kompetnog kompleksa, a kvalitet usluge zavisi od cene takodje.
Nove zgrade ne rade po sistemu starih "200+200din" nego se odrzavanje placa po trzisnoj ceni, kao i sto se kvm kupuje po trzisnoj ceni.
 
Nije dozvoljeno.
Kao sto nije dozvoljeno zastakljivanje terase, kacenje klime na fasadu ili parkiranje u kolovoznoj traci. Znaci da je dozvoljeno jer to kad neko uradi nikom nista. Pogledajte na ovom oglasu kako je u G zgradi zatvoren boks od 2 mesta rolo vratima. Vidi se na nekoj od slika (nije zatvoreno oglaseno mesto nego pored)
Garazno mesto
 
Kao sto nije dozvoljeno zastakljivanje terase, kacenje klime na fasadu ili parkiranje u kolovoznoj traci. Znaci da je dozvoljeno jer to kad neko uradi nikom nista. Pogledajte na ovom oglasu kako je u G zgradi zatvoren boks od 2 mesta rolo vratima. Vidi se na nekoj od slika (nije zatvoreno oglaseno mesto nego pored)
Garazno mesto
Jako cesta pojava danas, ljudi kupe 2-3 parking mesta pa zatvore, moj komsija u jednoj od zgrada gde imam stan je meni smanjio parking mesto za nekih 10ak cm zbog toga sto ovaj majstor nije mogao lepo da uklopi pvc profil, tako da je izmedju dva stuba meni smanjena efektivna povrsina. Naravno nije hteo da skine pa je bio primoran da to uradi.
 
I opet se slazem ali ipak izuzeci postoje. Imas dva garazna mestaoivicena zidovima, dakle samo ulaz je slobodan. Situacija je npr. takva da je revovno odrzavanje lose, video nadzor totalno neupotrebljiv, a obezbedjenje samo na papiru. Dakle, moze da udje i vrslja ko hoce, a o eventualnoj steti da ne govorim. Pritom sve placas. Ako nikoga ne ugrozavas stavis lepo vrata i mirna Backa.
 
I opet se slazem ali ipak izuzeci postoje. Imas dva garazna mestaoivicena zidovima, dakle samo ulaz je slobodan. Situacija je npr. takva da je revovno odrzavanje lose, video nadzor totalno neupotrebljiv, a obezbedjenje samo na papiru. Dakle, moze da udje i vrslja ko hoce, a o eventualnoj steti da ne govorim. Pritom sve placas. Ako nikoga ne ugrozavas stavis lepo vrata i mirna Backa.
Apsolutno se slazem, sve dok se ne ugrozava tudja imovina, PP sistemi, i koriste adekvatna vrata/oprema nikakav problem. I ja bih u tom slucaju zatvorio vratima.
 
IMG_20221210_135443.jpg
IMG_20221210_135450.jpg
 
Drage komsije,kakva je situacija sa objektom A,da li se zna kada ce biti gotova zgrada i kada ce krenuti prodaja.
 
treebalo bi da bude gotovo do kraja maja (mislim da se tada ocekuje i useljenje). odredjeni stanovi prodati… sta i koliko ostalo, ne zna se 😎
 
Kao što napisah pre koji mesec, to je apsolutni maximum s obzirom da kompleksi koji su u Cara Dušana i bliže su gradu idu izmedju 2200-2300 bez PDV. Fantaziranje o 2800 i slično nije popilo vodu. I ovo je previše za predvorje Lakat krivine.
 
Moze biti, a ne mora da znaci...slicna prica je bila nakon svake nove faze gradnje u ZK. Naravno i navedena cena ne odgovara kvalitetu ali trziste je trziste...pogotovo sto ce biti preprodaje stanova nedugo nakon zavrsetka prodaje.
 
Ja imam jedno pitanje vezano za ove ljude sto su stavili rolo vrata na garazno mesto. Jel oni kradu zajednicku struju za motor za ta rolo vrata ili kako? Ne verujem da su mehanicka vrata, ko ce to podizati i spustati rucno non stop. Mislim znam da ti motori ne trose mnogo ali opet nije ok ako je ta prica
 
Ne znam da li su rolo vrata i po zakonu. Jer imala je neka zackoljica oko vanrednih situacija (pozara i tt...)
 
@kojot841
Jedino je zajednicka dostupna. Sto se potrosnje tice ona je zanemarljiva jer je snaga motora u proseku 50-60W po jednom satu rada.
Zvanicno trose zajednicku struju ali koliko svaki pojedinac doslovno "baci" el. energije u svom stanu, nema razloga da pravi probem sto je tamo neko koristi zajednicku struju za vrata.

@BataDz

Nije po zakonu ali prolazi. Bude gundjanja stanara po Viber grupama ali nista vise od toga. Mnogo veci problem po meni su klime po fasadama koje su btw zabranjene nego stavljanje rolo vrata na licno parking mesto.
 
Као што написах пре који месец, то је апсолутни максимум с обзиром да комплекси који су у Цара Душана и ближе су граду иду између 2200-2300 без ПДВ. Фантазирање о 2800 и слично није попило воду. И ово је превише за предворје Лакат кривине.
Ја sam platio pre 5 godina 1750 sa PDV-om i to je bila apsolutno najveca cena u Zemunu u to vreme,sad je kvadrat 2900 (zvanična cena ljudi koji prometuju stanove),ali sam znao da je lokacija top ,prevoz odličan ,a cena ce ici jos gore u budućnosti jer ce se zemunski kej produziti do Pupinovog mosta i stanica metroa ce biti u Filipa Višnjića to su u projektu ucrtane stvari.Ipak je ovo ozbiljan stambeni kompleks sa ozbiljnim planom za razliku od sumnjivih zgrada izmedju kuca koje sada nicu na svakom koraku.
 
Znači 2.530 EUR sa PDV-om je cena poslednje faze (sa potencijalnim povratom PDV-a ko ima pravo na to), ali ljudi za to vreme prometuju stanove iz prethodnih faza za 2.900 EUR/kv? 🤣
 
Uglavnom namestene i sa garaznim mestom. To je ono sto se na kraju proda, a sve ostalo se i dalje prometuje :)
 
Prica se da je A zgrada rasprodata. I onda ima logike da se prethodne faze prodaju za 2700+..

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Kada je u pitanju prodaja nema tu ispod zita. Ako su odlucili da javno ne oglase pocetak prodaje znaci da vec imaju kupce i to je potpuno normalno. Bilo je mnogo zainteresovanih i medju onima koji vec zive u Kapijama, mnogi imaju poznanstva i kontakte, placaju keshom i to je to. Ta poslednja faza nema mnogo stanova i pretpostavljao sam da ce sve otici i pre nego sto se proda sto rece kolega iznad.
 
Vrh