Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

I obavezno decu da naucite da uvek biraju sistem gde neko mora da ispasta.
Naucite ih logici i ispravnom misljenju.
jer ako izaberu da neko ispasta a imaju stan od 200.000 evra ustedece picu mesecno.
 
A sra bi se desilo da smo potpisali ugovor sa gds gde je bila opcija u ugovoru da raspodela ide po stanu kako zakon kaze?

Gds je prekrsio zakon time sto se skupstine nisu izjasnile 2/3 vecinom za raspodelu po m2. Nametanje? Yup. Nametanje ugovora? Yup. Nametanje njihovog pruzaoca usluge? Yup.

Gds je prekrsio zakon nametanjem drugog ugovora, mozes da kupis stan i potpises ugovor ali moras da potpises ugovor o odrzavanju koji je imao toliko manjkavosti da je to strasno za 30% vecu cenu nego koju sad placamo.

Prosle godine smo isli na mukotrpan proces tendera, proces trajao 5 meseci. Sve svima javno dostupno i transparentno. Nova firma se pokazala kao dobar izbor uz sve moguce probleme sa gds-om koji i dalje traju a izabrana firma time onemogucena da radi neke od poslova u punom kapacitetu.

A ove stvari ucite sta je pravednije, evo krenimo da ucimo komsije da izvrse promenu obracuna komunalnih usluga (voda, zajednicka struja) da ne placaju potrosnju po povrsini stana vec po clanu domacinstva). Hocemo li?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
A ti stvarno verujes da je GDS razmisljao o ugovoru kako ce da ga naplacuje?
Svi ga tako od starta naplacuju, tako ga citav svet placa. Nismo mi tu smislili nista novo. On ga je samo uzeo od nekog kao tipski ugovor. Sigurno nije imao za cilj da zastiti stanare u 35m2 i oduzme po dve pice mesecno u njihovom slucaju od vlasnika stana od 100m2. Stvarno mislis da su oni o tome bar jedan sekund mislili i da nisu samo iskopirali tipski ugovor koji se vrti po citavoj Srbiji?
Ti mislis da su oni napravili ugovor stetan po ljude koji su kupili puno kvadrata i lokale?

Pa mi smo odlucili da se kladionica, maxi, kafici, onaj sto je zazidao hodnik, salon lepote, skolica i slicni izjednace sa komsijom u stanu od 35m2. Kako se usudjujemo da kazemo nesto protiv GDS-a u tom smislu?

Ti i ja se nikada necemo sloziti oko tekuceg odrzavanja. Ja sam stava da je i ugovor sa GDS-om bio dominantno investicioni po radovima koji su se izvodili, ti tvrdis suprotno. Sada su radovi valjda identicni po sadrzaju, samo se sve stavke postuju. Najskuplje stavke su diskutabilne za tekuce odrzavanje u smislu da li se mogu smestiti u tu kategoriju. Po meni je ugovor u obracunskoj raspodeli po m2 zato bio imperativ. Ti bar znas koliko sam pokusavao da promenim prosle godine da se ne usvoji nacin po stanu. Bio sam sokiran da si ti na to pristao, i onda sam samo ucutao i ja pristao. Ali sam rekao samo taj put ako je bas dotle doslo da se zavrsi prica sa IPM-om. Nikada nijednog momenta nisam smatrao da je ovakav tip odrzavanja za naplatu po stanu i zato taj stav i drzim.

Pricamo o recenici zakona, a znamo da je ispravno zakonski sta god da odaberemo.

Sam si svestan da neke stvari ne mogu da se podvedu pod pojmom tekuce odrzavanje i da neko ko ne bi pristao na ugovor (mislim na stambenu zajednicu) ne bi placao ono sto radimo na parceli (jer ga nijedan zakon ne bi naterao da mu naplatimo zalivanje pod tekucim odrzavanjem) zasto se to toliko forsira? Cinjenica je da je nase odrzavanje mesovito, zbog fizickog obezbedjenja i zalivanja verovatno dominantno investiciono, ne znam racunicu, zasto se uopste forsira naplata po stanu kad moze i ovako i onako?
Jel realno da neki maxi sa 100 istovara kamiona dnevno plati 14 evra mesecno? Da toliko plati kafic kome smo besplatno ustupili zemljiste na koriscenje? Da komsiju u 35m2 zbog njih i onih koje sam vec nabrojao proglasimo kolateralnom stetom?

Mi imamo visok nivo odrzavanja, daleko iznad proseka. To utice na cenu kvadrata. Zbog takvog ulaganja nasi stanovi imaju ovakvu vrednost i kirije izdavanja, samo zbog ovakvog odrzavanja. Ali ako smo cenu podigli za 100e po m2 i komsija sa 100m2 zaradio 10000 evra, a komsija u 35m2 3500 evra da li je u redu da ulazu jednako?

Ja nikad u zivotu pomislio nisam da ce nesto ovog tipa da se placa po stanu, mene na to podseca samo ciscenje zgrade iz infostana i nista drugo. Nerealno je razmisljati da kada ovako nesto ulazemo u vrednost stanova da razmisljamo o ravnolovci po stanu bez vrednosti.

Pravedno je da svakoulaze prema vrednosti (kvadratu) i sto budemo slozniji da vise ulazemo, vise cemo i dobiti na ceni. Koliko su samo pljuvali Stepu kao naselje, onaj njihov im super odrzava i njihovi stanovi se prodaju po visoj ceni nego ostali u kraju. Samo zato sto Stepa i dan danas izgleda uredjeno i cisto. naravno godinama placaju po m2, tu se nikada nista nije polemisalo...

Ako znas da je po zakonu i jedno i drugo i da je po m2 pravednije jer svako plati svoj deo, zasto se uopste ubijamo u nadmetanju da li cemo stavku ubaciti ili izbaciti iz definicije "tekuceg odrzavanja"? Jel bi stvarno bili ispravniji ako nesto radimo jedini na planeti? Kao oni pravnici koji se ubiju kopajuci neke rupe po zakonu, pa onda malo prodje, pa ih posle visi sud zezne i tako u krug.

Zasto mi pricas o tenderu i svemu? Jesam li jednu rec rekao protiv kvaliteta usluge?
Govorimo sve vreme o jednom deliocu. Da li ce se ukupna suma podeliti na broj stanova ili broj kvadrata. Ne rusi se nikakav koncept, diskutujemo iskljucivo o nacinu naplate. Govorimo o promeni koja se radi u manje od minuta.


Da li je pravedno placanje vode po m2? Mene pitas a znas da placam maximum verovatno u naselju.
Nije imao ko da radi. Znas da upravnici nisu bili tu svojom zeljom, svaka svima cast na trudu. Jos da im trazim da idu i popisuju stanare?
Zato profesionalnog upravnika placamo 400 dinara mesecno pa ce valjda uraditi taj posao. Njegova tezina funkcije je ipak jaca.
 
Ne ide nikud pisanje.
Sto se tice stavke oko vode i to mogu da objasnim, ne treba upravnik da popisuje ali skupstina mora doneti odluku.

No, da ne pisemo vise, ubismo a nigde ne vodi, mozemo bilo koji dan da sednemo i pricamo na ove teme pa se javi, znas me.

Ja mogu uvek da dodjem na druge skupstine i prodiskutujemo ali se obicno drugacije tumaci i ispada da forsiram/o nekog ili nesto.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Koliko vidim sustina ovde je da se krupne stavke izuzmu iz tekuceg odrzavanja i da onda svaka SZ moze da odluci da li ce to da placa ili nece. Drugim recima haos. Nece moci ove noci..

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Citam ovde komentare i ne verujem.Kukate svi,a kupujete...
Ja sam hteo sa devojkom da kupim stan u zgradi A ,ali kad vidim ko su mi komsije,tesko da cu se usuditi na to...Bio sam u naselju pre 2 meseca i meni izgleda sasvim pristojno...ja ne znam zaista cemu toliko kukanje...
 
Neko sa strane":10z27tv3 je napisao(la):
Citam ovde komentare i ne verujem.Kukate svi,a kupujete...
Ja sam hteo sa devojkom da kupim stan u zgradi A ,ali kad vidim ko su mi komsije,tesko da cu se usuditi na to...Bio sam u naselju pre 2 meseca i meni izgleda sasvim pristojno...ja ne znam zaista cemu toliko kukanje...
Kolika je cena kvadrata u zgradi A?

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Slabo Zemunci slabo fotkate vaše naselje, kao da ga krijete od tuđih pogleda pogotovo lepa dvorišta i fotogenične terase.

zemunske-kapije-01.jpg

zemunske-kapije-02.jpg

zemunske-kapije-03.jpg

zemunske-kapije-04.jpg

zemunske-kapije-05.jpg

zemunske-kapije-06.jpg
 
Zdravo svima!

Interesujem se za A zgradu, pa me zanima da li se zna nešto o samoj zgradi i o prodaji - kad će biti puštena u prodaju, da li neko zna kako će se kretati cene (priča se nešto oko 2000 eur, ali me interesuje ima li neko precizniju informaciju), kakva će biti struktira stanova (verovatno će biti svega kao u prethodnim zgradama), koliko će koštati garažno mesto i da li će biti uslov za kupovinu...
I inače ako neko zna nešto specifično, ili da je novo/drugačije nego kod prethodnih zgrada - npr. na onoj slici na gradilištu se vidi da će poslednji sprat imati drugačije terase nego što su na drugim zgradama. Ne znam ni od kada će biti moguće da se ode u GDS da se porazgovara o A zgradi (mislim pre puštanja u prodaju), možda neko zna?

Srdačan pozdrav!
 
Izvini što nisam od neke pomoći oko stvari koje si pitao, ali ti toplo preporučujem da uzmeš garažno mesto čak i ako ne bude uslov. Dvadesetak evra veći kredit je ništa naspram muka koje ćeš imati svaki put kad pokušaš da nađeš parking bilo gde u naselju.
 
Imaj u vidu da se gds sad bavi spekulanstvom, garaza u G ima bar 30% praznih mesta, kad se pozove gds kazu da su sva prodata, sto je laz. Cekaju da se zavrsi poreska koja ce tek da napravi.pakao u naselju, pa ce garazna mesta skociti 3-4 puta

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Hvala na savetima za garažno mesto. I mislili smo da uzmemo ako budemo uzimali stan, samo ne znamo koliko će porasti cena... Nadam se da će se javiti još neko sa komenetarima za A zgradu.

Pozdrav!
 
Dunav":3fvrz2jg je napisao(la):
Hvala na savetima za garažno mesto. I mislili smo da uzmemo ako budemo uzimali stan, samo ne znamo koliko će porasti cena... Nadam se da će se javiti još neko sa komenetarima za A zgradu.

Pozdrav!
Mi smo u naselju culi da ce cena biti 2200 + PDV. I to je sve sto smo culi

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Ja sam čuo 2100 sa PDV-om, opet više kao trač nego kao nešto pouzdano. To je za Kapije preskupo, po mom mišljenju.
 
Pozdrav komsije,

Jel neko rusio sank a da ima one cevi iz grejanja da izlaze u sank. Zelim da pomerim sank za malo da bih imao kuhinjske elemente i sa te strane pa me zanima jel imao neko ikakav problem sa rusenjem i da li je neko rusio :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885257#p885257:2r08y3tn je napisao(la):
mikelo90 » Čet Sep 30, 2021 8:59 pm[/url]":2r08y3tn]Ja sam čuo 2100 sa PDV-om, opet više kao trač nego kao nešto pouzdano. To je za Kapije preskupo, po mom mišljenju.

Bice skuplje od toga sigurno. Pa F zgrada je prodavana skoro po toj ceni i prodata je za tren oka.
 
Tesko da ce biti ispod 2200 bez PDV-a.
Kad se setim pocetka prodaje 2017-te, cena je bila (sa popustom): 1293 €/m2 – 1438 €/m2 + PDV. I vecina na forumu je ocenila kako je preskupo za tu lokaciju :)
 
Sve u svemu, što se cene tiče izgleda da niko nema pouzdanu informaciju. Nema veze, saznaćemo :)

A zna li neko šta je bilo sa planom da se izgradi vrtić na onom parčetu zemlje iza F zgrade ?

Pozdrav svima!
 
To nikad nije ni bio plan, samo priča koju su prodavali potencijalnim kupcima.
 
Iskreno neko moje misljenje je da ce biti oko 2100 € kvadrat u objektu A.Po meni opravdava cenu,jer je naselje zatvorenog tipa,a sa druge strane cene su svuda po Zemunu oko2200.
 
Cena će biti kako za koga. Za naivce koji koji će da dignu kredit i narednih 40 godina grickaju nokte zbog euribora za stan na kraju zemuna verovatno će biti bar 3.000 e što je ekstra povoljno za demit zgradu, sa PVC stolarijom i gvozdenom ogradom na terasi. Sa druge strane za SNS kamarilu iz javnih preduzeća cena će biti dosta manja, oko 1.300 e cirka. Pitajte vašeg prepoštenog izvršitelja koliko se kreću cene za zaslužne građane.
 
Posto je danas bila proba grejanja da li je negde nesto trebalo da pokrenem osim ventila na radijatoru za podesavanje temperature? Nije se culo pokretanje vode u radijatoru. Hvala unapred
 
Šta fali gvozdenoj ogradi na terasi?

Da nije staklena možda više "prihvatljivija"?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886776#p886776:3swo1mos je napisao(la):
Bulbulderac17 » Uto Okt 05, 2021 9:11 pm[/url]":3swo1mos]Šta fali gvozdenoj ogradi na terasi?

Da nije staklena možda više "prihvatljivija"?


Ovo je i mene zbunilo.
 
Vrh