Šta je novo?

Stadion/ trzni centar - FK „Voždovac“

kako bi bilo da se to na krovu megamarketa prepravi u halu sportova sa zatvorenim krovom? Mislim da bi trošak bio približan, sada su široke krovne konstucije pojeftinile, a dobili bi halu sportova umesto stadiona. A stadion za fudbal izvući negde dalje ka periferiji prema Kumodražu da stoji na zemlji i ima barem jedan pomoćni teren.

Pa bi imali megadiskont, sportsku halu "u kraju" i malo dalje ka periferiji gde i priliči - moderan mali stadion.
 
cgmiki":2lsasn13 je napisao(la):
Само да када заврше тржни центар стадион не доживи судбину Обилића и тих грандиозних планова неких људи.
Тешко да ће Вождовац бити првак. Друга је ситуација...
Nick Slaughter":2lsasn13 je napisao(la):
Projekat lepo izgleda, zaista sadržajno i maštovito.
Važno da napokon neki megamarket nije dizajniran kao kutija cipela.
Ali zar nisu mogli neku drugu boju da izaberu, nego svi odreda rade sivo, sivo, sivo, sivo... Kao da Beograd nije pun sivila :notok:
Mogli su da projektuju fasadu u bojama npr. drveta i kamena?
Da se kao materijali koriste Trespa, kamen, Alubond/Alpolic sa teksturom kore drveta...
Слажем се. Ово изгледа светски, али га стварно претераше са сивилом.
 
Стварно има глупих коментара. Не капирам шта је поента ове теме, уместо да се размењују мишљења у вези објекта, начина градње, поређења са сличним објектима...овде се пришу глупости типа ''ма важи урадиће се никад...лопта ће да прелети комшији у двориште...рендер је лош јер је коришћено ко зна које окружење...фк Вождовац је 12 лига шта ђе њима...'' Занемарују се чињенице да су одавно почели припремни радови и да се ради скоро дан и ноћ, да постоје рокови који су у блиској будућности, а не тамо неке 2017.године, као и то да је стадион врло малих капацитета тј. мали је део целог комплекса и у другом је плану у односу на 80ак хиљада квадрата пословног простора, тј у другом је плану инвеститору... Много је ту чињеница и тренутно све иде по плану, значи није није неко слово на папиру него реална ствар.
Тако да мислим да док не дај боже нешто не закаже било би лепше да се бавимо анализом и компарацијом самог објекта који као објекат тог типа на месту на коме се налази не исцрпна тема.
 
Svaka ti cast za ovaj komentar!! I ja sam istu stvar napisao u ostalim temama ali sem ljutnje nikakav drugi odgovor nisam dobio....
 
Ово ће се стварно изградити врло брзо. Милион мајстора је тренутно на терену.
 
SlobodniZidar":xa9mkzhj je napisao(la):
Стварно има глупих коментара. Не капирам шта је поента ове теме, уместо да се размењују мишљења у вези објекта, начина градње, поређења са сличним објектима...овде се пришу глупости типа ''ма важи урадиће се никад...лопта ће да прелети комшији у двориште...рендер је лош јер је коришћено ко зна које окружење...фк Вождовац је 12 лига шта ђе њима...'' Занемарују се чињенице да су одавно почели припремни радови и да се ради скоро дан и ноћ, да постоје рокови који су у блиској будућности, а не тамо неке 2017.године, као и то да је стадион врло малих капацитета тј. мали је део целог комплекса и у другом је плану у односу на 80ак хиљада квадрата пословног простора, тј у другом је плану инвеститору... Много је ту чињеница и тренутно све иде по плану, значи није није неко слово на папиру него реална ствар.
Тако да мислим да док не дај боже нешто не закаже било би лепше да се бавимо анализом и компарацијом самог објекта који као објекат тог типа на месту на коме се налази не исцрпна тема.
Evo i ja cu podrzati tvoj komentar, jer sam zbog svakakvih glupih, pesimisticnih i katastroficno-kataklizmickih komentara i predvidjanja, smanjio posjetu forumima, i ne samo Beobuildovom forumu. Takve komentare daju oni koji najmanje rade i najmanje znanja i strucnosti imaju.
SlobodniZidar, :kk:

:gobb::gobb:
 
Posto zivim u blizini i svaki dan tuda prolazim mogu da potvrdim da sve vrvi od radnika.
Jedina mana je po meni sto ne ciste za sobom. Cela Zaplanjska ulica je jedno vreme bila u tolikom blatu da je ono bilo strasno... Prevozili su zemlju u kamionima iz kojih je non stop curelo...
 
Ako može neka slika ovog čuda kako napreduje, to bi bilo fantastično.
 
Jerkovic":2syzp7tp je napisao(la):
Posto zivim u blizini i svaki dan tuda prolazim mogu da potvrdim da sve vrvi od radnika.
Jedina mana je po meni sto ne ciste za sobom. Cela Zaplanjska ulica je jedno vreme bila u tolikom blatu da je ono bilo strasno... Prevozili su zemlju u kamionima iz kojih je non stop curelo...
У Москви, да би се уопште могли почети грађевински радови потребно је обезбедити на градилишту праону за камионе, нема шансе да неко развози блато са градилишта.
 
@orion
Isti taj način sa pranjem kamiona je primenio AirportCity prilikom iskopavanja velike rupe ispred kompleksa (tamo gde stoji avion). Čak su više puta dnevno prali i samu ulicu ispred kapije kojom su izlazili kamioni.
 
nenad78":2r9uhin6 je napisao(la):
@orion
Isti taj način sa pranjem kamiona je primenio AirportCity prilikom iskopavanja velike rupe ispred kompleksa (tamo gde stoji avion). Čak su više puta dnevno prali i samu ulicu ispred kapije kojom su izlazili kamioni.
Наравно нисам ја хтео да кажем да сви расипају блато по улицама, али довољно је да мањи проценат то ради и имаћемо прљаве улице, због тога сматрам да је то нешто што не би смело само да се препусти лепом васпитању и да би требало инстиуционално да се среди. Иначе мислим да је то озбиљан проблем, нпр. на новосадском аутопуту сам виђао трагове бетона који је вероватно цурио из неког миксера...
 
:shok:

207025_168614353192972_100001332256403_347605_2957527_n.jpg
 
Ау, ала сам ја погрешно разумео....мислио сам да ћше тржни центар да укопају а стадион на нивоу терена....кад оно, буквално стадион на крову.
 
И ја сам скапирао да ће бити мало изнад нивоа улице кад оно бар 2 нивоа изнад, одлично напредује.
 
И ако ће бити бар виши још за 10ак метара (кад се уради и кров) мислим да се неће моћи видети са ауто пута јер је ауто пут у рупи, можда кад се иде из правца ласте јер је тај део виши, баш ћу обратим пажњу кад будем пролазио...
 
Pitam jer ne poznajem taj kraj, a juce negde kod Dusanovca sa autoputa videh neku betonsku strukturu nalik ovoj pa mi pade na pamet "Boze, je l' moguce da se ono cudo odavde vidi?"..... Hvala na razjasnjenju :)
 
Vrh