Šta je novo?

Stadion/ trzni centar - FK „Voždovac“

Ja nikako da napisem koju rec o TC-u,pa evo sad cu ujedno da odgovorim i na tvoje pitanje.
Osim prvog dana,kad je bilo otvaranje,i kad je bila nevidjena guzva,ovde sad uopste nema guzve.Dolaze ljudi koji zive po okolini,i verujem da vecini znaci sto tu postoji Roda (Merkator) jer se svima smucilo da ceo zivot novac ostavljaju u Maxiju i mini-maxiju,koji su deraci sa cenama.Nije ni Roda nista posebno,ali ovako barem postoji sloboda izbora i kakva takva konkurencija,a verujem da bi vecina ljudi ostavila novac tamo jer im se maxi smucio.Takodje,vrlo bitna stvar je da u TC-u radi jedna mala posta,tako da i to znaci,sobzirom da jedina koja je u blizini je u samom centru Jerkovica (Mestroviceva),i to je jedna od najgorih posti u gradu,uvek se ceka,cak i kad nema velike guzve.Pre neki dan su mi bili neki prijatelji i kad sam ih pitao gde su se parkirali (jer im nisam video auto tu negde ispred kuce) kazu u TC-u,hladovina je (bilo vruce tih dana).A ima i obrnutih situacija,neka zenska koja je krenula u TC se parkirala kolima ispred kuce,pa kad su je ukucani opominjali da se ovde parkiraju samo oni koji tu i zive,i da joj je parking ispred nosa,ona kaze da je dzaba sve to,jer ona ne zna da koristi te garaze,ne ume da se uparkira unutra.
Tako da je svako nasao neku korist,ne verujem da ljudi nesto kupuju po tim radnjama,mozda u toj nekoj pekari,a cuo sam i da postoji neka radnja sa gotovom hranu,nemam pojma sta je to,dal KFC ili nesto drugo.
Garaze su uglavnom prazne,nisam video vise od 20 auta,doduse bas slabo i ulazim unutra.Velika zamerka je sto na glavnom ulazu ne postoji osvetljenje nocu,tih par desetina metara koliko treba da se udje/izadje iz TC-a je bas mracno uvece.Veliki problem je bio na pocetku rada TC-a,sa onim klimama/rashladnim sistemima,ljudi,to je tako tandrkalo da ja vama ne mogu da objasnim,toliko se culo da to nije normalno,i oni su ladno tako to pustili da radi.Neko se onda setio i pozvao komunalnu,evo vec par nedelja sve je u najboljem redu,a kad sam prosao pored tih sistema skoro da se uopste nisu culi,znaci mogli su sami to da srede ali ih je mrzelo,dok neko nije prijavio.Mislim da nema razlike u vikendima i radnim danima,nista nema mnogo vise ljudi vikendima.
Ja koliko vidim ovde se zapocela rasprava o TC-u,ostade stadion u skroz drugom planu,mada je dosta vec receno o njemu.
 
Hvala za izvestaj, zivi kako je i ocekivano sa stanovista trenutne ekonomske nemoci, moglo bi se zakljuciti po tvom izvestaju.
Roda, posta i parking su za sada najomiljeniji sadrzaji :)
Nadam se da ce se barem fudbal vise gledati, ako to nekome nesto znaci.
 
и храна. доста људи навраћа да једе. КФЦ, Мек, Карбик пиа и Ејжа фуд, а биће и Кеопс. иначе, има баш мало места за седење, често се деси да буду сва попуњена
 
Ima ljudi unutra, nije da nema. Sad da li se kupuje jos negde osim u Rodi i C&A nemam pojma.
Neko je spominjao Caribic sladoled. E pa uzasan je, ni ne lici na sladoled.
 
I ja sam danas bio prvi put u stadionu i bilo je jezivo prazno, mislim da sam prvi put video u našem gradu da McDonalds ima prazan hod i to sve oko sedam uveče...
 
ТЦ Стадион из ваздуха

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NVJEOZ5PMn8[/youtube]
 
хахах на све начине покушаваш да будеш малициозан
 
Погрешно сам копирао линк видеа па је уместо њега линк био од странице на којој је видео постављен. Стварно не знам нити ме занима у каквој си сад заблуди.
 
stvarno. Jel su pocele da se igraju utakmice ?

Inace danas je otvoren Jysk u stadionu.
 
Nema još utakmica. Koliko videh, u poslednjem kolu PLS-a je Voždovac dočekao Napredak na Carevoj ćupriji. Sad imaju nekoliko meseci fore da završe sve radove na stadionu i lepo sezonu od početka igraju kod kuće :)
 
Тако је. То му дође од прилике средина августа или пар дана раније неки ревијални меч.
 
pa po svemu sudeci do tada ce se i zavrsiti svi radovi. Vidim da se i na krovu sa strane food korta postavlja stakleni krov. Koliko sam shvatio tu ce biti jos neki restorani ili klubovi.

Taman ce se do tada i ostali lokali otvoriti pa ce tc biti kompletiran. Inace na prednjoj fasadi su na dva mesta napravili metalne konstrukcije za neonske reklame.
 
hellycam

air-camera-drone.jpg
 
Gizmo ima ozbiljniju opremu sa ziroskopskom glavom daljinskim video komandama itd. Plus ima 8 elisa a ovaj sa snimka 4 i naravno manju stabilnost. Svakako dobar snimak za pohvalu ;)
 
Gdje ima da se kupi ova igracka mnogo mi se svidja koliko li kosta
 
@Директоре питај Гизма на ПП, а имаш и његов сајт http://www.helivideo.rs . Гизмо (Драган) се иначе професионално бави са овим.
@Игоре знам да је овај Хеликам на слици дечија играчка према Гизмовом хеликоптерчићћћу, али и он ипак има 8 елиса.

Постоји и овакав хеликоптерчићћћ, а ово је већ прави шпијунски. Производ је једне Израелске фирме, а ко би други :D


Имаш Директоре овде неке хеликоптерчићћће:
Remote Control Multi-Rotor Flying Machine and Camera Gimbals: http://gorgeouswithattitude.blogspot.co ... lying.html
http://www.helipal.com/udi-u13a-mini-sp ... black.html
http://www.dogonews.com/2009/5/16/freez ... microdrone
http://www.thetechnologyblog.net/archiv ... ng/gadgets
http://www.google.rs/search?q=helicopte ... B480%3B474
 
Ovo je sjajna stvar.
Saobraćajna policija bi mogla da ih koristi po gradu za bezbedno praćenje ovih manijaka na motorciklima.
 
Jos kad bi u upravi saobracajne policije znali da njima upravljaju gde bi nam bio kraj
 
Da napišem isto što i na Skajskrejperu...

Evo reportaže koju sam stavio na naš forum - http://www.blueunionbelgrade.com/forum/ ... 55#p119555 , a molio bih da se ne otvaraju stare priče i iznose stavovi koji su svima poznati... I pozitivni i negativni. Nekima je dovoljno sto ovo zdanje izgleda milijardu puta bolje u odnosu na predjasnje stanje i dobrim delom je kvalitetno uradjeno, a u odnosu na veliki broj nasih stadiona ovo je spejsšatl, dok neki ne mogu da predju preko toga sto su dobre pare ulupane u izgradnju, a da su se napravile ogromne greske i ono dobro što poseduje ovaj stadion zbog toga gledaju ništavnim... razumem i jedne i druge, a svoje misljenje sam napisao u izveštaju...

Ako imate neko novo zapažanje, ili pitanje na koje bih možda mogao da odgovorim vi pišite...

Booze Brothers":3b0ossz2 je napisao(la):
Stadion "Bojan Majić" - FK Voždovac

Danas smo posetili trening bratskog FK Voždovac i ujedno videli novi stadion koji je svakako nesvakidašnje zdanje! Za neupućene, stadion je napravljen na krovu tržnog centra i takvih zdanja u svetu ima samo još par. Osećao sam se kao japanski turista i škljocao sam sve vreme. Kad sam ušao u ovaj "SPTC" odmah mi je bila u glavi replika iz filma "Ko to tamo peva" kada Miško kaže - "Pa ovo nije bilo tu!" :)

Veoma je "zanimljiv" način na koji se dolazi do samog stadiona jer se ide u krug kroz četvrtasti ograđeni tunel i onda odjednom "ispadaš" na fudbl fild, a dok se penješ ka gore možeš da uđeš u tržni centar koji nudi brojne sadržaje. Tu će trebati brojni redari da se angažuju kada se budu igrali utakmice. Iako sam objekat obilazio nekoliko puta dok se gradio, danas sam prvi put bio na samim tribinama stadiona čiji se poslednji red, kako sam čuo, nalazi na 42 m visine i odakle se pruža prelepi vidikovac na naš beli grad! Mogu samo da zamislim kakva će biti atmosfera na estadiu kada se "nakrka" 5 hiljada ljudi jer je stadion dosta akustičan. Pogotovo će spektakl biti kada se bude igralo u večernjem terminu. Trenutno je odrađeno otprilike 90 posto radova.

Ima i dosta "falinki" naravno i to bas velikih, verovatno pre svega kao posledica menjanja i dopuna projekta u hodu, kao što su već "prežvakana priča" o brojnim stubovima koji zakljanjaju pogled na teren, krov od cirade koji mislim da neće dugo trajati jer su na toj visini vetrovi sigurno jaki, pa mali razmak izmedju aut linije i plastičnog zida što može da predstavlja opasnost za igrače, zatim u nekim podtribinskim prostorijama su grede preniske pa ih češete glavom ako ste nešto iznad prosečne visine, onda svečana loža čiji su krajevi morali biti uradjeni ukoso jer ovako bar 200-300 gledalaca ne vidi pola terena, ili to sto su sve tribine različite, ali sve u svemu jedno sasvim "pristojno" i ponavljam, nesvakidašnje fudbalsko zdanje!

Iako sam veliki tradicionalista i pamtim i razmišljam o starom Voždovom stadionu na čijoj sam tekmi prvi put bio 1996. godine, iako je bio raspao i imao npr. onaj kokošinjac od istoka, ipak je imao svoju čar i neku romantiku na koju smo navikli, ali da sam u koži navijača Voždovca ne bih spavao od iščekivanja prvog meča novog prvenstva! Stadion će na otvaranju prvenstva sigurno imati dobru posetu, a nadam se da će je i zadržati kasnije kada prodje početna euforija. FK Voždovac, osnovan 1912. godine, svakako će biti prepoznatljiv u fudbalskom svetu po svom "Zmajevom gnezdu"! Takođe bih pomenuo i veoma prijatnu predstavnicu marketinga kluba koja je odgovarala na naša pitanja i učinila obilazak stadiona još lepšim. Evo slika pa uživajte...

Kada li će i naš Omladinac da se sredi...? NAŠ MILI I JEDINI OMLADINAC... SAČUVAJMO OMLADINSKI STADION!

gfaq.jpg


nupu.jpg


d0c6.jpg


3nd0.jpg


wf6l.jpg


ta41.jpg


wenz.jpg


yngk.jpg


2u7d.jpg


peh6.jpg


jh0h.jpg


2amq.jpg


xbqt.jpg


pbrw.jpg


2uw6.jpg


ygix.jpg


x6wi.jpg


gmio.jpg


snr1.jpg


03w5.jpg


gqbm.jpg


zxsz.jpg


3v26.jpg


9uqm.jpg


vam5.jpg


8pxg.jpg


orb7.jpg


52zs.jpg


6wyd.jpg


7ial.jpg


Pogled na teren sa pozicije koja je odmah iza stuba -

86qu.jpg


Pogled na teren između famoznih stubova -

696g.jpg


fhnf.jpg


Evo te cirade kojom je obložen krov...

rw6e.jpg


evo širine prostora između tog, na srecu plastičnog zida i aut linije -

dnxk.jpg


rq5d.jpg


Ovo je sever i buduće mesto okupljanja domaćih Invalida. Tu je i restoran...

pdo9.jpg


Dogradili su još ovih nosača... ovaj iz obezbedjenja kaže da je to za mreže koje će sprečavati da odlete lopte, ali čemu ovakva noseća konstrukcija za zaštitne mreže... to verovatno dodaju još svetiljki... trenutno je ukupno njih 120, brojao sam! :)

v1v5.jpg


96nf.jpg


zhsn.jpg


WC... Greda je ovde dosta niska, kao i na još par ulaza...

vck3.jpg


Control room -

75q8.jpg


Izadjosmo sa stadiona i krenusmo nazad ka dole... Izadjosmo sa stadiona i krenusmo nazad ka dole... Inače, ako sam dobro zapampio, ima 6 ovih "tunela" koji od prizemlja vode na stadion na krovu...

cf73.jpg


pa da vidimo šta nudi tržni centar... nešto lično ne mirišem ovakva mesta, nisam nešto proučavao sadržaj, ali mi se na prvi pogled svidelo to sto su prostrani hodnici...

q66y.jpg


mkt4.jpg


kui4.jpg


6qgk.jpg


lbxm.jpg


Nadam se da će i ovde nečim obložiti fasadu da ne ostane ovako "golo"...

7i1.jpg


Pogled na buduću gostujuću tribinu spolja...

e12u.jpg
 
86qu.jpg


Ovo je kao skeč iz Monti Pajtona.
Konstrukcija krova je, biću veoma blag, neinteligentna.

Ako su već hteli da štede i da prave stubove umesto konzole, mogli su da stave čelične "pendel" stubove koji bi bili mnogo manjeg preseka. I ovo je suviše velik presek za beton. Ubacivanjem podužne rešetkaste grede (podvlake) mogli su na primer da izbace svaki drugi stub. A stubove su moglu da pomere skroz nazad i da naprave konzolnu nastrešnicu. Neki kompromis bi bio da se napravi viseća konstrukcija što se inače najčešće i radi. Koja glupost, pa ja nemam reci....
 
Ma stadion i teren u celoj prici su totalno nebitni. Sluze samo kao pokrice da se uzmu pare na trznom centru.
 
Vrh