Šta je novo?

Stadion/ trzni centar - FK „Voždovac“

Hahahaha :D

Inače, vidi se da pojačavaju marketinšku kampanju pred otvaranje. Verujem da ćemo na svakih 15ak dana do dana otvaranja dobijati nove informacije o ovom projektu.
 
Čisto sumnjam da utakmica 2-3 lige može da bude utakmica visokog rizika... Tu može da se nadje stotinak "huligančića"
 
FK Voždovac se bori za ulazak u Sperligu, trenutno su treći na tabeli, zaostaju samo bod za Čukaričkim. Prva dva kluba idu u Superligu, tako da nije isključeno da će "na krovu" naredne sezone zaigrati Zvezda, Partizan, Rad, Novi Pazar, Voša...

Mada, ja zaista ne očekujem neke ozbiljnije probleme.
 
Хејтери заборављате главни проблем, а то је забрана продаје алкохола 3сата пре и после утакмице у кругу од ја мислим 1км :o ...а субота је и свако нормалан воли да попије коју после напорне радне недеље. :cry:
 
Nabrojani brendovi vec uveliko postoje na nasem trzistu...mene zivo zanima :?: koji NOVI brendovi ce se pojaviti u ovom shopping mall-u da bi se razlikovao od ostalih!
 
Čekaj, bre, BelgradeLove, pa fazon je da te tako podgrevaju do otvaranja. Najekskluzivnije se ostavlja za kraj :)
 
једина утакмица високог ризика која може да се игра на стадиону је Вождовац-Рад, јер је то једини Вождовчев прави ривал. све остало су стандардне утакмице
 
Ето баш сам био на тој утакмици.Тај мањи сукоб је буквално организовала полиција. Стадион Чика Дача је њива са рупом која се назива стадионом а око те њиве је ограда.Поента је да између дела њиве унутар те ограде нема никаквих баријера између трибина и простора иза њих а полиције унутра уопште није било па је ово било и више него очекивано.Поготово кад се у обзир узме историја сусрета ова два клува и њихових навијача. После тога полиција је макљала и на улазима на стадион...

Углавном,овакве сцене су одавно постале реткост на нашим стадионима и запамтите једно - Инциденти нису могући ако их полиција не жели.

У случају Вождовца овакви сукоби ни физички неће бити могући с обзиром на ограничен простор а баш бих волео да видим ту полицију која би се овако спрдала са безбедношћу на приватном поседу што и јесте овај тржни центар.
 
samo sam naveo primer, slazem se da je ekstreman i da je retkost ali se desava.

stvarno me zanima kako ce ovakav projekat da zazivi u srbiji i da li ce npr menarzment trznog centra na subotnju utakmicu gledati kao na priliku da se dodatno zaradi ili ce navuci resetke na ulaz. da li ce se npr derbi utakmice igrati u nekom vecernjem terminu nakon zatvaranja radnji ili ce sve to funkcionisati kao jedna velika celina, u svakom smislu... i fss i mup moraju da daju neku svoju procenu i stvarno jedva cekam da vidim kako ce to sve da funkcionise na vozdovcu jer ce pre ili kasnije biti jos slicnih ali vecih projekata. zato prizeljkujem da sve ovo savrseno funkcionise ali strepim...
 
razgradjevinar":w5ebjpao je napisao(la):
samo sam naveo primer, slazem se da je ekstreman i da je retkost ali se desava.

stvarno me zanima kako ce ovakav projekat da zazivi u srbiji i da li ce npr menarzment trznog centra na subotnju utakmicu gledati kao na priliku da se dodatno zaradi ili ce navuci resetke na ulaz. da li ce se npr derbi utakmice igrati u nekom vecernjem terminu nakon zatvaranja radnji ili ce sve to funkcionisati kao jedna velika celina, u svakom smislu... i fss i mup moraju da daju neku svoju procenu i stvarno jedva cekam da vidim kako ce to sve da funkcionise na vozdovcu jer ce pre ili kasnije biti jos slicnih ali vecih projekata. zato prizeljkujem da sve ovo savrseno funkcionise ali strepim...

Pa da zivimo u normalnom drustvu, KLUB kao neprofitna organizacija bi bio VLASNIK ili bar suvlasnik mola i to ne bi bio problem. Ali ocigledno trebalo je pomoci direktoru i gomili umrezenih politicara-reketasa da se omaste i sad ce oni da vode kolo. I bice kako je njima u interesu a klub i fudbal su tu vise maska, ne budimo naivni.
 
Ето опет булазниш. У сваком нормалном друштву скоро сваки нормални клуб гледа да се отараси стадиона са грбаче услед великих трошкова одржавања па се они дају у власништво или града или приватног инвеститора који ће им изградити нови стадион. А још си у истој реченици ставио "непрофитна организација" и "власништво над молом". :shock:

Никад ми неће бити јасно ово насумично паметовање о стварима о којима не знате апсолутно ништа.Онај други трол на форуму иде около и проглашаве читаве делове града рекреационом зоном и кад га људи питају о чему ти то он се још и наљути што нема контрааргумената на ту његову ноторну глупост. Ту сте негде...

Њему сам препоручио Гугл да сазна неке основне ствари а теби препоручујем Skysrapercity - stadiums and arenas па да видиш како функционише то нормално друштво којег су ти пуна уста у сфери изградње спортске инфраструктуре.
 
Delija":sgzc0wyi je napisao(la):
Ето опет булазниш. У сваком нормалном друштву скоро сваки нормални клуб гледа да се отараси стадиона са грбаче услед великих трошкова одржавања па се они дају у власништво или града или приватног инвеститора који ће им изградити нови стадион. А још си у истој реченици ставио "непрофитна организација" и "власништво над молом". :shock:

Никад ми неће бити јасно ово насумично паметовање о стварима о којима не знате апсолутно ништа.Онај други трол на форуму иде около и проглашаве читаве делове града рекреационом зоном и кад га људи питају о чему ти то он се још и наљути што нема контрааргумената на ту његову ноторну глупост. Ту сте негде...

Њему сам препоручио Гугл да сазна неке основне ствари а теби препоручујем Skysrapercity - stadiums and arenas па да видиш како функционише то нормално друштво којег су ти пуна уста у сфери изградње спортске инфраструктуре.

O Isuse! Znaci ne isplati se klubu a isplati se privatniku kome, gle cuda, padaju pare sa neba da izgradi novi stadion?! I izgleda ti je normalno da taj "privatnik" bude bivsi direktorcic jednog trecerazrednog kluba. Bravo, nema sta. Burazeru, napisi knjigu iz "Delijske ekonomije" kad si toliko pametan, bila bi bestseler.

Stadioni kao veliki i skupi objekti koji jos imaju i karakter JAVNOG DOBRA (ekonomija 101, mada ne verujem da si ti neki takav kurs ikada odslusao po glupostima koje pises i stvarima koje su "common sense" a kojima se ti iscudjujes) se zaista cesto grade uz pomoc javnih para i onda ostaju pod kontrolom drzave/grada/opstine/regiona i kao takvim im je sudjeno da budu pod upravom strogo ustanovljenih, DA, NEPROFITNIH fondacija/ustanova. Jedino kod nas to sluzi za direktnu muzu od strane politicara-reketasa i/ili kompanjona iz uprave kluba.

Cinjenica je da u svetu postoje neki klubovi koji su toliko profitabilni, imaju jak brend, ili su "trofejna" imovina da mogu da funkcionisu po profitnom sistemu i budu u privatnom vlasnistvu. To naravno ima veze i kakav je drustveni sistem i kako je klub nastao, tako da to cesto nalazimo u anglosaksonskim zemljama. Ali cak i u jednoj Engleskoj i Americi posto su stadioni, kao sto sam rekao, javno dobro (privlace posetioce, doprinose renomeu i privlacnosti grada) oni se grade uz pomoc javnih sredstava ali su tu sistemi kontrole ko sta sme i sta je cije ZESCI. I sve oko svojine nad stadionom JESTE neprofitno, mada sam klub moze da bude u privatnom vlasnistvu i "for-profit", pa ti se cudi koliko hoces.

A u drugim zemljama sa malo drugacijim socijalnim normama a i istorijom nastanka sportskih klubova cesto su i klubovi koji su jako bogati i slavni, JAVNE NEPROFITNE USTANOVE. Evo ti citat o Real Madridu sa wikipedije.

"Along with FC Barcelona, Athletic Bilbao, and Osasuna, Real Madrid is organised as a registered association. This means that Real Madrid is owned by its supporters who elect the clubs president. The club president cannot invest his own money into the club[105] it can only spend what it earns, this is mainly derived through merchandise sales, television rights and ticket sales. Unlike a limited company, it is not possible to purchase shares in the club, but only membership.[106] The members of Real Madrid, called socios, form an assembly of delegates which is the highest governing body of the club.[107] As of 2010 the club has 60,000 socios.[108] At the end of the 2009–10 season, the club board of directors of the club stated that Real Madrid had a net debt of €244.6 million, 82.1 million lower than the previous fiscal year. Real madrid announced that it had a net debt of €170 million after the 2010-11 season.[109]"

I DA, klub ima U VLASNISTVU STADION, a ustanovljen je kao NEPROFITNA ORGANIZACIJA, jer cilj nije profit nego sportski uspeh. S obzirom na nasu istoriju i drustvene norme, sportska drustva kao slicne neprofitne organizacije u partnerstvu sa gradskim/opstinskim strukturama koje bi mogle da pomognu oko izgradnje arena/stadiona u OPSTEM interesu mi se cine kao najbolji model i za nas. I sta ti sad tu nije jasno / any questions?
 
Прочитао сам ти само прву реченицу овог поста и видео сам да и даље не схваташ ништа него паметујеш и срљаш дубље у своје фикс идеје

У последњих 10 година у Европи и свету приватне фирме су уложиле на десетине милијарди евра у нове мултифункционалне стадионе. За ЕП 2016 у Француској од две милијарде евра које ће се инвестирати у стадионе приватни сектор ће дати 1.8 милијарди а држава само 200 милиона.У Пољској је за ЕП 2012 тај однос од прилике био пола-пола.

То су ти чињенице а твоји закључци ме не занимају. Овде је приватни инвеститор претворио ругло у модеран стадион,са неколико мана,али опет је у питању свемирски брод за наше услове а теби и то смета.До недавно,клуб из треће лиге је добио нов стадион у земљи са најјаднијом фудбалском инфраструктуром а ти би да клуб добије и власништво над тржним центром? По ком основу?? Ко би онда изградио све то и поклонио клубу?? Држава??Приватник??? Шта ће клубу тржни центар??? Овде није проблем у концепту,концепт је савршен,проблем је само у теби и твојим закључцима који никог,па ни мене ни мало не дотичу.
 
Delija":1k1qrpif je napisao(la):
Прочитао сам ти само прву реченицу овог поста и видео сам да и даље не схваташ ништа него паметујеш и срљаш дубље у своје фикс идеје

У последњих 10 година у Европи и свету приватне фирме су уложиле на десетине милијарди евра у нове мултифункционалне стадионе. За ЕП 2016 у Француској од две милијарде евра које ће се инвестирати у стадионе приватни сектор ће дати 1.8 милијарди а држава само 200 милиона.У Пољској је за ЕП 2012 тај однос од прилике био пола-пола.

То су ти чињенице а твоји закључци ме не занимају. Овде је приватни инвеститор претворио ругло у модеран стадион,са неколико мана,али опет је у питању свемирски брод за наше услове а теби и то смета.До недавно,клуб из треће лиге је добио нов стадион у земљи са најјаднијом фудбалском инфраструктуром а ти би да клуб добије и власништво над тржним центром? По ком основу?? Ко би онда изградио све то и поклонио клубу?? Држава??Приватник??? Шта ће клубу тржни центар??? Овде није проблем у концепту,концепт је савршен,проблем је само у теби и твојим закључцима који никог,па ни мене ни мало не дотичу.

I koliko direktora tih evropskih klubova su postali suvlasnici tih stadiona ili molova ispod? Ovo ne da smrdi na konflikt interesa nego do neba.

Inace, savetovao bih ti da jos jednom procitas sta ja ovde zameram ne bi li shvatio, ali nemam vise takvih iluzija. Kako god hoces, totalno mi je svejedno.

PS Ako su dale privatne firme pare sta su dobile za to? Naming rights? I ja sam radio na jednom privatnom NEPROFITNOM univerzitetu u koga privatne kompanije stalno sipaju pare iz raznih razloga. Isto se desava i na drzavnim i opet naravno neprofitnim univerzitetima. Da bi se neka sala ili zgrada nazvala po njima, za to sto za to dobijaju poreske olaksice, itd. I to uopste ne menja prirodu univerziteta koji je i dalje neprofitna organizacija. Prokopaj malo o vlasnistvu nad stadionima pa ce ti MOZDA neke stvari postati jasnije. It's a big world out there, dude, ne deli se sva pamet ovoga sveta o stadionima i sportu na Severu "Marakane".

PPS I evo samo jedan podatak (a ne znam da li mozemo zamisliti kredibilniji izvor od ovoga) 65% evropskih prvoligasa igra na stadionima u vlasnistvu drzave ili grada (nekih 17% na SVOJIM). I vecina klubova su neprofitne organizacije, a to sto privatne firme usipaju lovu, to je kao sto sam rekao sasvim deseta prica.
http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Dow ... WNLOAD.pdf
 
Клуб је добио ганц нов стадион по УЕФА стандардима, што једва Маракана и ЈНА испуњавају и то уз помоћ годишњих крпачина и мољакања државе, а цео комплекс је изграђен по моделима који се примењују у свету.

Какве везе има што је сувласник мола бивши директор клуба?

Да је инвеститор неко други, шта би то клуб могао више да добије него што је већ добио?
 
:D :D :D Vi ljudi ste ili jezivo naivni ili se pravite ludi.

To da direktor kluba postaje suvlasnik mola (po kom osnovu, da nije mozda ulozio par miliona evra?) je isto kao kad bi se Mladjan Dinkic pojavio kao suvlasnik fabrike automobila u Kragujevcu. I da nam onda kaze, "pa sta hocete, otvorili smo radna mesta?" :D :D :D

PS Ne postiram ja linkove gore brez veze, mada razumem da je nekima tesko da citaju nego vole da odvale onako na slepo. Da direktor Reala ili recimo bilo kog nemackog kluba danas uradi tako nesto leteo bi ne danas nego juce. A sad decaci pauza od postiranja ovde, raspitajte se malo i procitajte sta znaci KONFLIKT INTERESA :roll:
 
Ако је доректор клуба најзаслужнији за добијање новог стадиона надам се да му је удео у тржном центру што већи мада ме апсолутно не занима власничка структура над тржним центром ни да ли је и колико дао пара за то,као што ни клубу то није битно јер је клуб за нула уложених динара добио нови стадион уместо градског ругла.

И молим те не упоређуј Реал са ФК Вождовцем,није ово хумористичка тема.
 
Delija":3cefczfd je napisao(la):
Ако је доректор клуба најзаслужнији за добијање новог стадиона надам се да му је удео у тржном центру што већи мада ме апсолутно не занима власничка структура над тржним центром ни да ли је и колико дао пара за то,као што ни клубу то није битно јер је клуб за нула уложених динара добио нови стадион уместо градског ругла.

И молим те не упоређуј Реал са ФК Вождовцем,није ово хумористичка тема.

Ponovo lupas, brale. Za klub bi bilo itakako bolje da je udeo u soping molu TRAJNO NJEGOV a ne doticnog direktora. Koja je tu lova u pitanju i na kakve trofeje bi sa njom mogli da jurisaju? Nijednoj organizaciji, drzavi, drustvu, firmi, muzeju, skoli, prcvarnici nije u interesu da direktor bude u konfliktu interesa i presipa kapital u svoje dzepove. Od Real Madrida do Beka i Elektrodistribucije, od Mrcajevaca preko Beograda do Londona. Postoje transparentni i legitimni nacini da se dobar direktor nagradi, no dobro, ko shvati - shvatice.

PS I gradnja ovog stadiona i ko se tu sve omastio (koliko se secam Dulic isposlovao sve dozvole mimo urbanistickih planova) o klub koji je pripadao celom drustvu ce se verovatno jednog dana voditi istraga. Isto kao o luci Beograd i drugome. Po rezonu "sta hocete - dobili ste stadion" ja mogu da prisvojim bilo koju livadu ili plac, sagradim soliter ili sopong mol, i onda na krovu posadim travu i kazem vlasniku "pa sta hoces, sada imas livadu/plac sa lepsim pogledom". Zakon dzungle.

PPS I gazda Misko je slicno poceo, od direktora koji se iznenada pojavljuje kao vlasnik milionski vrednih placeva, zgrada, itd. :roll:
 
Нисам ти ја брат. И никако не може бити добро да клуб који је свачији и ничији тј друштвени буде власник тржног центра.Поврх свега за то нема ни потребе а ни основа. Клуб је уложио свој простор на ком је функционисао и заузврат добио нови,на много вишем нивоу. Сасвим довољно и прикладно.

Са друге стране јасно је да је ту било мутних радњи као и око сваког већег пројекта у граду али се бар уложило у спорт и кад бих занемарио то могао бих само да честитам свим учесницима на овом пројекту што су заобишли бројне бирократске и системске препреке како би уложили између осталог и у спорт.
 
Delija":wjvrl7dm je napisao(la):
Нисам ти ја брат. И никако не може бити добро да клуб који је свачији и ничији тј друштвени буде власник тржног центра.Поврх свега за то нема ни потребе а ни основа. Клуб је уложио свој простор на ком је функционисао и заузврат добио нови,на много вишем нивоу. Сасвим довољно и прикладно.

Са друге стране јасно је да је ту било мутних радњи као и око сваког већег пројекта у граду али се бар уложило у спорт и кад бих занемарио то могао бих само да честитам свим учесницима на овом пројекту што су заобишли бројне бирократске и системске препреке како би уложили између осталог и у спорт.

Cenis?! :D :D :D

Stvarno, MNOGO bi im bilo da imaju i udeo u vlasnistvu mola :lool: rece Delija i ostade ziv.

PS Moje oslovljavanje tebe je iskopirano tvoje oslovljavanje mene od ranije i drago mi je da je i tebi na kraju zasmetalo :wink:
 
dsc05101.jpg

dsc05104.jpg

dsc05103.jpg

dsc05102.jpg
 
Vrh