Šta je novo?

Srbija ekonomski tigar?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mel":2syor0ou je napisao(la):
rasteraće nas ovaj Tigar po belom svetu.

Tigrovi i služe za zastrašivanje i rasterivanje. :D

Naziv ove teme oslikava stvarnost u Srbiji, iako mu to nikako nije bila namera, već upravo nešto sasvim suprotno. :mrgreen:
 
Postoji niz ilustracija, gde maca gleda u ogledalo i vidi tigra. Setim se toga svaki put kad vidim ovu temu.
 
Žiko,
Nisam zaboravio na to, nego nisam to napomenuo. A veoma su bitne stvari i u tome se slažemo. Znam da masa penzionera radi i kad ode u penziju, kao nocni čuvari na crno, recimo. Ne bi oni radili da ne moraju, išli bi na pecanje, recimo ili neki drugi nacin da ubiju vreme.

I ja sam krenuo da radim još u školskim danima, kada god je to moglo, preko omladinske zadruge. Vaspitan sam tako da ako hoces da imaš, mora da se radi.

Na leđima niko nije zaradio, to si ti u pravu. I nije rešenje raditi da bi ziveo i da život prolazi pored tebe. A nećeš zauvek biti zdrav i jak. Ja ću kad budem mogao ili skupim dovoljno hrabrosti i to da promenim. Za sada mi je vaznija moja porodica i vreme koje provodim sa istom. Tu razdvojenost, makar i privremeno, ne znam kako bi podneo. Fizicki, mogu da izdržim jači bol, nego što može 90% ljudi koje znam, ali na neke takve stvari sam slab. I ne mogu da se odvažim da dignem sidro i odem. Iako znam da će tamo gde bi otišao, moj rad biti cenjen, poštovan i adekvatno plaćen, ako ništa drugo. A ako mi je dotle da sačuvam zdravlje, uvek mogu nešto manje i lakše da radim, manje plaćeno, ali da opet imam dovoljno da normalno živim.

Ne mogu ni svi otići, neko i u ovoj zemlji mora da ostane.

A da radiš ceo život, a da za sav taj pošten rad posle radnog veka nemaš ništa, osim neke mizerne penzije za posao koji si radio i da ništa svojoj deci nisi mogao da ostaviš, ni to nije rešenje. A što se desilo mnogim poštenim i radnim ljudima.



Loyola,
Ima i drugih neprijavljenih radnika, a ne samo čuvara. I imaju isti problem. Ja pričam o legalnim radnim mestima.

Ako me je pozdravio Vučić, pozdravi i ti njega kad sledeći put budete pili kafu. Nije ceo narod takav, to nisam ni rekao, ali veliki broj jeste i iza toga stojim. Radio sam sa mnogo ljudi, raznih slojeva i na osnovu toga sam doneo taj zaključak. Lenčugi, kada kažeš da je lenj, on kaže: ,,Nisam". Meni može 100 takvih kao ti da kaže da sam lenj, ja znam šta sam ja i necu se u tome pronaci. Od laži o meni nema šta da se branim, jer me ne pogađa i ne vređa. Da je sistem loš i da se ne poštuje rad - tačno je.

Ali i da ima mnogo lenjih ljudi koji gledaju da što manje rade i da džabalebare, ne rade odgovorno svoj posao - i to je tačno. Neki su lenji po prirodi, a neki su to izabrali kao trenutno najlakši put kroz život. Da bi ti u zivotu bilo bolje, moraš ti da se trudiš budeš bolji. Ako se ne trudiš da budeš bolji, onda nemaš pravo da se žališ kako ti je loše. Zato što pored problema države o kojima pišemo, postoji problem i u tebi, jer neceš da se trudiš da ti bude bolje. U redu je da se žali čovek koji radi od jutra do sutra, a nema. Ili ima malo u odnosu na to koliko radi. I neka se požali ponekad, ako mu je tako lakše. Ali taj čovek sutra ide ponovo da radi i da se još više trudi, bez obzira na sve. Ako nije dovoljno progresivan da ode iz ove zemlje u drugu, gde će se ceniti njegov rad, onda je barem vredan i to treba da se poštuje, a ne poštuje se. Nego se poštuju dupeuvlakači i lenčuge kojima su puna usta toga kako rade, a kako im je loše.

I sledeći put, ako rešiš da odgovaraš na moj post, budi pristojan, kao što sada nisi i dobro pričitaj šta sam napisao, pa tek onda odgovaraj, a nemoj da se služiš metodama spinovanja i izvrtanja mojih reči iz tebi znanog razloga. To već nije u redu.
 
Većina ljudi je racionalno, snime sistem u kojem se nalaze i prilagode se njemu. Ako se traži dupeuvlačenje, "snalaženje" i slično, oni se trude da budu takvi. Ukoliko su kriterijumi stručnost, rad i samopregor, onda moraju da budu takvi. To je odgovor na "čudjenje" zašto su naši ljudi dobri radnici u Nemačkoj i Švajcarskoj, a ovde su drugačiji. Najgore za čoveka je da bude u jednom sistemu a da se ponaša kao da je u drugom. Ako ne možeš da se snadješ, onda bolje promeni sistem, naravno ukoliko možeš i želiš. Malo surovo, ali tako je to u životu.
 
što bi rekli oni neki, ako ti se ne sviđa, nađi gde ti je bolje :)
 
Nensav,
Naši ljudi su u Nemačkoj dobri radnici, jer tamo ne prolazi ono što ovde prolazi. Ili prolazi mnogo manje, nego ovde, bolje da kazem tako, jer nigde nema idealnog. Ali ovo što je kod nas, tome je logika i zdrav razum davno rekao doviđenja.
Ja ne mogu da bude dupeuvlakač i neradnik. Nisam takav čovek i nisam tako vaspitan, jednostavno ne mogu. Ali sam našao svoj način da kako tako popravim situaciju. Kad nemam para, nađem još jedan posao, pa radim. I ne umem da imam problem, a da bar ne pokušam da ga rešim, ma kolikih da je razmera.

Ako hoćeš da dovedeš Srbe u red, kao vlast, samo moraš da promeniš sistem. I da vidiš kako će se osetno smanjiti broj neradnika i ulizica, pa i kako će ova zemlja konačno da postane država, a ne pašaluk kao što je sada. Jer će u toj državi ulizica i neradnik da bude društveni škart, a ne da prolazi dobro, kao što je sada slučaj.

A vlast neće da proba da menja sistem, jer i njoj ovakav odgovara, pošto je i sama takva.
 
Svaka cast drzavi Srbiji. Jedna od najmanje zaduzenih zemalja i trend je da idemo ka nuli dugova.
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1477694

Nema veze da li je Djilas, Mali, Vucic, Djindjic bitno je samo da imamo jako pozitivan trend. Molim Vas da budemo nepristrasni u ovoj temi.


Svakako dobra vest za proslaviti!!! :gobb: :sesir: :pob:
 
Da, bote, imamo izuzetno pozitivan trend... kupovine bogatstva za potrebe partije, novcem od Telekoma (tj. državnim novcem), preko sirovine kojoj se ostavi koje milionče da ima za drogu i kurve.

To je to liderstvo u regionu: Tuđmanizacija ekonomije na dosad najgadniji način.
 
Ne volim da kritikujem vlast ali jedna od ogromnih gresaka ove Vlade je sto nisu privtizovali Telekom. Pokloni ga ako treba ili doplati da ga uzmu ali ga vec jednom privatizuj. To je na zalost nestrucnost Vlade ali dobro nadamo se najboljem i da ce neko vec jednom privatizovati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586245#p586245:2b71l4ym je napisao(la):
vradovic » 05 Dec 2018 07:50 am[/url]":2b71l4ym]Svaka cast drzavi Srbiji. Jedna od najmanje zaduzenih zemalja i trend je da idemo ka nuli dugova.
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1477694

Hvale se na sva zvona time što je država vratila dospela dugovanja i izvršila svoje obaveze, a krije se - koja tačno dugovanja?
Pa ovi su kao iz crtanog filma.
:lool:
 
I onda će da dođe januar kada su decembarska primanja najviša zbog raznih "13. plata" pa će vođa da govori kako imamo povećanja plata.

Ekonomija za široke narodne mase. beeeeeeee
 
Šta reći, autor ove teme obitava u nekom svom svetu, svetlosnim godinama daleko od (surove) realnosti u kojoj živi najveći deo (poštenih, normalnih i pristojnih) građana...
 
Да, али за Телеком је у праву. Уколико нису у стању да ангажују независан (од политички корумпираних персона) и професионалан менаџмент, на жалост боље да га продају по било коју цену, јер овако ускоро нико неће хтети да га узме ни за 1 евро.
 
Ukoliko nisu u stanju da angažuju dobar menadžment to ne znači da Telekom treba da se proda, to znači da oni sami nisu sposobni da upravljaju.
 
Tako je sa svakim državnim preduzećem. Samo treba rasterati poslušnike, ali velike su koke sa zlatnim jajima, a i moraju da pune stranačku kasu.

Na žalost, teško ćemo dobiti neku novu vlast koja će da dobro upravlja takvim preduzećima.

Uvek se setim NIS-a koji je bio gubitaš, a prodajom je postao profitabilno preduzeće.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586358#p586358:2bbmhtv7 je napisao(la):
relja » 05 Dec 2018 04:00 pm[/url]":2bbmhtv7]Ukoliko nisu u stanju da angažuju dobar menadžment to ne znači da Telekom treba da se proda, to znači da oni sami nisu sposobni da upravljaju.

Telekom treba da se proda ne zato sto radi dobro ili lose.
To je potpuno nebitno. Ono sto je bitno jeste da drzava PRESTANE da se bavi biznisom.

Jedino Srbija i Norveska (debili) ima Telekom u svom vlasnistvu. Hocemo li u neoliberalni kapitalizam ili ostajemo u socijalizmu?
Godinama nisu u stanju da prodaju firmu.
 
A deutsche telekom nije u vecinskom drzavnom vlasnistvu?
Ne bih rekao...

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Ma imaju razne razvijene države telekom u državnom vlasništvu - Slovenija je još jedan primer, ali nisu tako korumpirane kao Srbija. Ovaj poslednji slučaj izmuzavanja telekoma za kupovinu prve i o2 je toliko skandalozan, da je valjda sasvim jasno koliko je urgentno da se telekom proda da ne bi sutra opet iz budžeta kupovali partiji medije ili šta im već zatreba

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586466#p586466:msd7kef5 je napisao(la):
laki72 » 06 Dec 2018 12:55 am[/url]":msd7kef5]A deutsche telekom nije u vecinskom drzavnom vlasnistvu?
Ne bih rekao...

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
Naravno da nije.
Owner Free Float (68.1%)[2]
Federal Republic of Germany (31.9%)
https://en.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Telekom

Kakva ti je to logika da Telekom bude vlasnistvo drzave? To samo u glavama ljudi u Srbiji. Zato je tako i kako jeste. Nadam se da ce drzava/vlada konacno pokrenuti privatizaciju.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586469#p586469:msd7kef5 je napisao(la):
Jacques))) » 06 Dec 2018 01:13 am[/url]":msd7kef5]Ma imaju razne razvijene države telekom u državnom vlasništvu - Slovenija je još jedan primer, ali nisu tako korumpirane kao Srbija. Ovaj poslednji slučaj izmuzavanja telekoma za kupovinu prve i o2 je toliko skandalozan, da je valjda sasvim jasno koliko je urgentno da se telekom proda da ne bi sutra opet iz budžeta kupovali partiji medije ili šta im već zatreba

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
I oni su na neki nacin nesposobni kao i ovi nasi.
https://www.mobileworldlive.com/feature ... pulls-out/
Mislim da bi ovo trebalo na nivou federalne EU da se regulise i da ih iskljuce iz mreze Telekoma dok se ne privatizuju. Prakticno da uvedu sankcije. Telekomu Srbije, Slovenackom Telekomu i norvezanima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586457#p586457:30hli6zv je napisao(la):
vradovic » 05 Dec 2018 11:49 pm[/url]":30hli6zv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=586358#p586358:30hli6zv je napisao(la):
relja » 05 Dec 2018 04:00 pm[/url]":30hli6zv]Ukoliko nisu u stanju da angažuju dobar menadžment to ne znači da Telekom treba da se proda, to znači da oni sami nisu sposobni da upravljaju.

Telekom treba da se proda ne zato sto radi dobro ili lose.
To je potpuno nebitno. Ono sto je bitno jeste da drzava PRESTANE da se bavi biznisom.

Jedino Srbija i Norveska (debili) ima Telekom u svom vlasnistvu. Hocemo li u neoliberalni kapitalizam ili ostajemo u socijalizmu?
Godinama nisu u stanju da prodaju firmu.


Sve što je loše u Telekomu su uradili partijski kadrovi poput tebe, sa krajnjom namerom da se krava muzara jedog dana konačno proda i provizije preliju na privatne račune.

Ako se loše vodi firma, onda se menja rukovodstvo.
Ni jedan vlasnik privatne firme ne prodaje firmu zato što mu je trenutni direkor loš, on menja direktora, neće da "menja vlasnika" - sebe i ne lišava se profita zarad jednokratne zarade.

I pošto je firma osnovana "u socijalizmu" i dalje ipak pripada celom društvu a ne tebi lično i tvojoj partiji.


A zagovornici tzv. "neoliberalnog kapitalizma" po pravlu praktikuju i "neoliberalni moral", pa tako osim državnih resursa po potrebi prodaju i ideale, kumove, mentore, prijatelje, saradnike, bivše supruge... na kraju i sopstvenu zemlju kada od nje više nemaju lične koristi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh