Šta je novo?

Srbija ekonomski tigar?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
O da super..evo gde je zavrsio dobar deo nezaposlenih. Naravno i 2016 2017 i 2018 nisu nista bolje..Oni sto rade po par meseci i vode se kao "turisti" nisu obuhvaceni evidencijom.


"Prema procenama nedavno objavljenim u Sekretarijatu OECD, emigracija iz Srbije je poprimila galopirajući rast. Naime, prosečan godišnji broj emigranata iz naše zemlje samo u države članice OECD, u periodu od 2005. do 2014. iznosio je 31.000. U 2014. emigriralo je 57.000 osoba, da bi 2015. taj broj dostigao rekordnih 60.000."
izvor https://www.danas.rs/ekonomija/emigraci ... uci-trend/

A na lupetanje Zoran Martinovica ciju pricu je preneo vradovic.
Od 200000 stanovnika Nisa zaposlenih ima 77000 a nezaposlenih 25000. Sta rade onih ostalih 100000?
 
Mora biti neki penzjoneri neka maloljetna djeca
 
Kada se Kina pojavi i ponudi mito u zamenu za infrastrukturne projekte...
hmmm, sta bas kod nas kineske kompanije tako puno grade, nasi se ubise da bas kinezi nesto rade i fabrike uzimaju, a cena radova i kreditiranje losini nego cak i kad ebrd kreditira... Mislim nije problem ni u kinezima, ni u ebrd, niti kod licemera Amera, ni bilo koga ko mito nudi, vec ko uzima. Ali su sad neke stvari mnogo jasnije, cak i zvanicno potvrdjene.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=10&dd=26&nav_category=78&nav_id=1461474
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=577229#p577229:mbsscckb je napisao(la):
direktor » Sat Oct 27, 2018 11:00 am[/url]":mbsscckb]Mora biti neki penzjoneri neka maloljetna djeca
Pa brojevi kazu da je u Srbiji broj mladjih od 18 i starijih od 65 god ukupno oko 35% stanovnistva.
Znaci od 200000 nislija to mu je 70000. Gde su jos 30000? Bice da ipak ima malo vise onih nezaposlenih pored zvanicno registrovanih 25000. toliko o statistici.
 
Mislim da je svakome odavno jasno da državnoj statistici nije za verovati.
 
Pa kada se ta drzavna statistika javno publikuje, a novinarsko piskaralo vec nije tako nesto komentarisalo, malo igre sa brojevima nije lose :). Naravno Vladivoje nalov i tekst sa B92 moze da izazove euforiju odusevljenja onih sa IQ kanadske guske sto mu je i primarni cilj, a takvih je po statistici oko 26% u Srbiji.:D
 
Ne vređaj životinje, IQ je najbolje komentarisati reda veličine broja cipela. :D
 
Da preteknem "vradovića" :laugh:

Brnabić: Srbija ima energiju da povuče Evropu u budućnost

http://rs.n1info.com/a431716/Sci-Tech/B ... nE5CBydg24

Predsednica Vlade Ana Brnabić otvorila je u Narodnom muzeju u Beogradu konferenciju “Digital, Life, Design“ (DLD) i najavila set poreskih olakšica, koje Vlada sprema za ulaganje u inovacije, kreativnost, istraživanje i razvoj.

Sve što se tiče intelektualne svojine, bilo programiranja ili u drugoj oblasti, potpadaće pod te poreske olakšice, uskoro ćemo ih predstaviti Skupštini i nadam se dobiti podršku parlamenta za to, izjavila je Brnabić novinarima na DLD konferenciji.

Na otvaranju DLD salona, ona je ocenila da Srbija ima priliku da se u oblasti inovacija i kreativnih industrija pozicionira kao zemlja koja ima energiju da povuče region i celu Evropu u budućnost.

Ali za to moramo da nastavimo još mnogo da radimo ovim tempom, kojim smo počeli, rekla je Brnabić.

Imamo ljude za to, imamo fakultete, umetnike i imamo NVO sektor za to, samo je važno da mi kao vlada nastavimo da ih podržavamo, poručila je ona.

Prema njenim rečima, digitalizacija uprave u Srbiji je tek počela, ali se uvodi sve više E-servisa.

Nas građani kritikuju, da ja promovišem digitalizacuiju, a opet im se traži neki papir ili pečat, istina, ali moraju da razumeju da mi tek sad stvaramo osnove, ali uvodimo nove servise, rekla je Brnabić i najavila da će od 1. januara građani imati elektronski uvid u porez na imovinu i elektronski moći da ga plate.

To je način za transparentnu i efikasnu javnu upravu, kao i manje korupcije, jer kad je elektronski, niko više ne može da vam traži 50 ili 100 evra da procesuira vaš predmet, objasnila je premijerka.

Kako je rečeno na otvaranju, DLD je međunarodna platforma koja okuplja uticajne ljude iz celog sveta, koji svojom kreativnošću, radom i istraživanjima kreiraju promene.

Salon DLD prvi put se održava u Beogradu kao deo platforme Serbia creates/Srbija stvara, koja ima za cilj da predstavi Srbiju kao globalno prepoznatljivu zemlju inovacija i kreativnih stvaralaca.

"Kreativnost, inovativnost, inventivnost i genijalnost ključni su za naš razvoj, a na konferencijama kao što je DLD promovišemo srpski talenat i inovacije u zemlji i svetu. Digitalne i kreativne industrije omogućavaju nam da zaobiđemo nasleđene probleme, zastarele infrastrukture i politike i da se globalno takmičimo na svetskom nivou", naglasila je Brnabić.

DLD Salon je deo je nemačke izdavačke kuće Hubert Burda Media, a osnovala ga je Štefi Černi, koja je objasnila šta je presudno uticalo da baš Srbija i Beograd budu domaćini ovogodišnjem Salonu.

Černi je ukazala da Beograd i Srbija imaju energiju iz perioda začetka razvoja interneta u Silikonskoj dolini i predvidela Srbiji, iako je na početku razvoja, sjajnu budućnost tog sektora, navodeći da ima zanačajne kompanije zbog čega je i orghanizovala DLD u Beogradu.
 
Pa nizak vodostaj dunava bree....
Znaci kad bi barel dosao na cijenu iz 2011 dizel bi kostao preko 200 din
Pritom odnos dinar € 2011 i danas nije bio isti kako nam dobro ide
 
Srbija - ekonomski tigar. da li je bas to? (meni lici na ekonomski prdež)
gradjani Srbije - blekavci (šiša nas ko kako stigne a prednjaci drzavni aparat sa porezima, taksama, akcizama..)
 
Koliko god da je skupo gorivo, a preskupo je, kola se niko ne odriče. I u većini slučajeva, sve po 1 u kolima. Pre neki dan sam se u popodnevnom spicu podsetio na ono vreme pre 10 godina, dok nije bilo dva najnovija mosta. Bilo - ne ponovilo se. Niti primecujem da ima manje pušača, jer su skupe cigare. Vučić je pametan čovek, video gde je siguran dobitak i na to ide. Cigare i alkohol su skupi, to i treba da bude, posebna je tema.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578262#p578262:1lfr3mb0 je napisao(la):
Blade » 01 Nov 2018 10:15 am[/url]":1lfr3mb0]Koliko god da je skupo gorivo, a preskupo je, kola se niko ne odriče. I u većini slučajeva, sve po 1 u kolima. Pre neki dan sam se u popodnevnom spicu podsetio na ono vreme pre 10 godina, dok nije bilo dva najnovija mosta. Bilo - ne ponovilo se. Niti primecujem da ima manje pušača, jer su skupe cigare. Vučić je pametan čovek, video gde je siguran dobitak i na to ide. Cigare i alkohol su skupi, to i treba da bude, posebna je tema.
Odokativne procene nisu garancije stvarne potrošnje goriva, kao i cigareta. Jedino što je ispravno su stvarne brojke potrošnje bilo kog proizvoda ili naplaćenog poreza i sl. Npr. u mojoj okolini su maltene svi prestali da puše i sad bi trebalo da zaključim kako se smanjila potrošnja cigareta u Srbiji?
 


Žuto porez, crveno akciza, zeleno obavezna rezerva, crno rafinerijska cena goriva. Ovo na dnu su ukupna zahvatanja goriva.
 
Treba puuuuuuuuuuno para za sendviČe. To ti je ogledalo svega.
 
nemojte da napadate vozače, neko nema alternativo nego mora do posla, vrtića, škole itd vozilom. I ne može stalno da se traži neko da bi se delili troškovi. Da je gradski prevoz malo bolji, da ima metro, da ima bici staza pa hajde nekako da se zamera, ovako ljudi stisnu zube i džepove. I sad kao niko se ne buni, pa bune se, ali pojedinac je nemoćan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578290#p578290:18g8btzw je napisao(la):
dishapaun » Čet Nov 01, 2018 12:16 pm[/url]":18g8btzw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578262#p578262:18g8btzw je napisao(la):
Blade » 01 Nov 2018 10:15 am[/url]":18g8btzw]Koliko god da je skupo gorivo, a preskupo je, kola se niko ne odriče. I u većini slučajeva, sve po 1 u kolima. Pre neki dan sam se u popodnevnom spicu podsetio na ono vreme pre 10 godina, dok nije bilo dva najnovija mosta. Bilo - ne ponovilo se. Niti primecujem da ima manje pušača, jer su skupe cigare. Vučić je pametan čovek, video gde je siguran dobitak i na to ide. Cigare i alkohol su skupi, to i treba da bude, posebna je tema.
Odokativne procene nisu garancije stvarne potrošnje goriva, kao i cigareta. Jedino što je ispravno su stvarne brojke potrošnje bilo kog proizvoda ili naplaćenog poreza i sl. Npr. u mojoj okolini su maltene svi prestali da puše i sad bi trebalo da zaključim kako se smanjila potrošnja cigareta u Srbiji?

U krugu ljudi koje poznajem, niko nije prestao da puši od kad su cigare počele da poskupljuju, niti je iko prestao da vozi auto, jer je gorivo stalno sve skuplje i skuplje. A taj krug nije baš mali. Hajde, necu da pričam za pušače, jer nisam, mrzim cigare više nego pun kamion ustaša. Ali za kola, posto sam vozač mogu. Ljudi (ne svi, ali velika većina) će i da ne jedu, ako treba, da bi vozili auto.
 
Tačno, mnogi voze gladni i stanovi su im u raspadnutom stanju.

Ali, nebitno je njima to, samo da ih ljudi vide kako imaju kola...
 
Zasto placamo porez i na akcizu (podvrsta poreza)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh