Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

U jednoj, Bgd skoli, 3. razred. Najbolje cita jedan Rus koji je tu od septembra 2022.
 
Бездушни здравствени комбинат равнодушан према плачу:



Marinku Rudakovu (68) iz Glušaca kod Bogatića, kako tvrde njegove ćerke, pozlilo je ujutro 10. januara, nakon čega je pao i razbio glavu. Radica i Zorica tvrde da, uprkos brojnim pozivima i molbama, niko iz Službe hitne pomoći Bogatić nije došao jer, navodno, ne voze posle 19 sati.

Marinko je to veče preminuo. Ležao je mrtav, prema tvrdnjama ćerki, čak 14 sati a da niko od nadležnih nije došao da utvrdi smrt, iako je, kako kažu, kasnije u izveštaju navedeno da su izlazili na teren!

 
Нажалост служба хитне помоћи није адекватна на нивоу целе Србије, што је опет последица очајне кадровске политике у здравству, посебно у мањим местима попут Богатића. Ни у Београду та служба није како треба, знам нажалост доста примера.
 
1705525150476.png


Srbija je najgore mesto za zivot u Evropi.
 
Zanimljivo je da je uprkos 2 atomske bombe i Fukušime očekivani životni vek najduži u Japanu 😊
 
Ja sam ušao u 10tu godinu kako sam ostavio cigarete. 🙂

A za srpsku novu sam pravio maleni parti i niko od prisutnih nije bio pušač 😊 to mi se desilo prvi put u životu da mi na bilo kakvom okupljanju od preko 3, 4 ljudi nije trebala piksla...

Drugačije se danas gleda nego pre 20 godina. Sad ako pušiš je normalno da te isteraju na terasu da ispušiš cigareru... Pre 20 godina se eventualno na terasu išlo ako neko ima bebu u istoj prostoriji. Ako ima malu decu, bolelo ih je uvo...

Što ne znači da kontriram Soletu, svakako su cigarete i generalno zagađena životna sredina jedan od faktora zašto se kod nas živi kraće. Sistemski pomaci koji bi vodili ka potpunoj zabrani pušenja jedva da postoje.
 
Sinoć pada kiša i dolazim do stanice. Grupa mladića stoje ispod nastrešnice i puše. Ok stao ispod ali stao najdalje od njih. Prodje 30 sekundi dodje još jedan na 30 cm od mene sa već upaljenom cigarom i krene da izduvava svoj dim i sve ide u mene. I šta sad ja? Moram da ili trpim cigare ili mora da kisnem.
 
Treba uzeti u obzir i psiholoski faktor. Usled decenijskog propadanja svega oko nas, ljudi postaju depresivni.
To takodje doprinosi ranij smrti.
Zdravstvena zastita u Srbiji je najgora u Evropi i osnovni motiv lekara je guljenje pacijenata.

Zivot kao najvrednija stvar koju covek ima kod nas je prezrena kategorija.
Daleko vazniji su fudbal, starlete, politicari...
 
Na neki nacin, vest o zivotnom veku u Srbiji moze da se posmatra pozitivno.
Ona govori o tome da priroda na kraju ipak unisti one koji masovno izgube sposobnost za elementarni moral i principe i okrenu se obozavanju Zla.
 
Svaka čast ako ste uspeli da oformite nepušačke kružoke prijatelja, meni je to kao zakletom nepušaču i strejteru nedosanjan san.
Kad god odem na neku sedeljku, ne samo da se puši, već se i duva...
Kad sam upisao faks pre 17 godina, pušenje na hodnicima je bilo dozvoljeno, kao i u studentskom klubu. Još sam bio na studijama kada je zabranjeno i jedno i drugo, nažalost, klub je ubrzo posle toga propao.
 
Pa ne radi se o tome, nego što su ljudi sve više svesniji da nije u redu da purnjaš ostalima ispred nosa, čak i kad su domaćini, ugl postoji terasa. To treba pozdraviti i još više forsirati. Skoro smo imali neko gimnazijsko okupljanje oko NG, gotovo pola purnja, ugl ženske, a neki vole i da zaviju, lepo su svi uredno izlazili na terasu i svi srećni.

U kafanama i klubovima teško da će se nešto promeniti, pogotovo kad zbog buke pozatvaraju sve, pa si kao u gasnoj komori, 3 dana posle iskašljavam.
 
Juče u lidlu jedan gospodin 50ak godina (mora da su ga to ucili u vojsci sto bi neko rekao sa druge teme) sa svojim golim rukama ispipkao sve hlebove sto stoje u vitrini. Neki čovek videvši ga pota ga: gospodine jel ste sve ispipkali. On se malo tipa osramotio i otišao.
 
Redovna pojava od pre 10, 15, 20 godina 🙂

Pa su onda uveli onaj papir za biranje i hvatanje hleba a sad je valjda svaki taj hleb već upakovan u papirnatu kesu... ili nije... 🙂 retko kad ih kupujem, uglavnom one pakovane...
 
Al to je kao da se kupuje ne znam šta.. pa ja anatomski jastuk kad kupujem manje ga ispipam.. a treba da mi traje minimum 10 godina... 😄 ludilo... 🙂

Joj a ovo lizanje papira... to još od posla imam traume.. ima ljudi (bivših kolega) koju bukvalno, ali bukvalno pljunu na prste pa uhvate papir. 😄
 
Баш лепо функционише овај модерни феудализам која је ова (к)радикалска мафија увела код нас.
1705670597861.png


Чанак:
1705670762332.png
 
Gde mu je zastavica Palestine?

Slušao sam ga na Al Jazeeri skandalozno je i besramno relativizovao u korist Izraela i pitam se koliko novca dobija za to... Puna su mu usta Ukrajine sa pravom, a gde je sada izgubila strast pravednika kad govori o Gazi? Te trebamo paziti. Situacija je komplikovana i nejasna, šta god bih rekao ogrešio bi se o neku stranu... Parafraziram, al to je govorio..

Ovo što Izrael radi je neviđeno zlo od 2. sv rata na ovamo, bezočno, flagrantno kršenje svih pravila međunarodnog prava, bez pardona i potrebe da se pravda bilo kome. Ubistveno po međunarodni poredak je na to ćutati. Jer ćeš sutra ti biti meta...

Ono bre kao onaj film Elizijum. Sve i bez rata onaj geto je zločin... a pored kao džogiraju sa maksimumom prostora između u savršeno uređenom i nepregledno zelenom parku... dok ovi tamo saterani u ćošak jedva dišu već decenijama unazad, gaze po glavama a sad i lobanjama jedni drugima u Gazi...

Gledaš distopijski prikaz i ne veruješ da nije igrani film nego realnost...
 
Poslednja izmena:
Нема је, изгубила се.
Израел убије 30.000 људи за 3 месеца: ја спавам.
Србија убије пар десетина ОВК терориста и крене са ослобађањем Космета и светиња: Бомбардовање.

Западни партнери сваки дан.
 
Vrh