Šta je novo?

Spisak lokacija sa spravama za vežbanje

Jesam. Imaš gore 23.2. odgovor.
Ma nema šanse da se prodre do njih. Da li imaju na lageru ove idiotske sprave ili ih zabole - svejedno.
 
U Bloku 1 teretana.

Nedeljama 8a možda i mesecima) ovaj šljunak stoji rasut po betonu i travi. Jednom sam vežbao posle čišćenja i zaista mnogo lepše izgleda kada je sve na svom mestu.

Plus, što jedna staza i dalje nije popravljena posle nekih radova kada su raskopali ceo potez između staze kroz blok i vežbališta. Naravno, prijavljivano više puta, ali ništa nije preduzeto.

blok1 teretana 1.jpg
blok1 teretana 2.jpg
blok1 teretana 3.jpg
blok1 teretana 4.jpg
blok1 teretana 5.jpg
 
Jeste, piše na tabli. To je ona "debela" serija gde valjaju samo obična vratila i ovaj kompleks merdevina i stanica za propadanje na najvećoj površini.
 
Zamenjene daske na vežbalištu na Bežanijskoj kosi (iznad Studenjaka)
Na žalost, ostatak centra zapušten, kante prelivaju, trava nepokošena, ali mnogo ljudi vežba.
8248a27de93e4100d9a881100086fe52.jpg
4d5715f316264d7f8c7eab3f7a5c622e.jpg
55d6674dcfaaf4e9fd45f27a17b56ba5.jpg
651f7add650f9d2fc902bfe585f3db6f.jpg
983045ebe728d2082263218aeaf26bec.jpg
 
To vajlda cijeli kompleks pripada univerzitetu dok slina neotme ...
 
Park na uglu ulica "Diljska" i "Patrisa Lumumbe" na Karaburmi u kom najčešće vežbam:

WP-20201030-14-21-06-Pro.jpg

WP-20201030-14-21-17-Pro.jpg

WP-20201030-14-22-06-Pro.jpg

WP-20201030-14-21-38-Pro.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=792895#p792895:1axefzjv je napisao(la):
astrodule » Pet Nov 13, 2020 6:14 pm[/url]":1axefzjv]
Zelenilo radilo?
Nisam siguran. Deluje mi kao da je davno urađen stari park (poslednja slika), pa su kasnije dodate zelene sprave.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=792895#p792895:1axefzjv je napisao(la):
astrodule » Pet Nov 13, 2020 6:14 pm[/url]":1axefzjv]
Inače, vidim da nema pristupnih staza, tako da posle kiše gaziš kroz blato da bi došao do sprava?
Da, to je jedan od problema. Danas sam baš prošao, prilično je blatnjavo...


Još jedno upozorenje za potencijalne vežbače. Svako jutro starija žena iz jedne od okolnih zgrada hrani lutalice, pa ako u tom trenutku neko dođe da vežba, verovatno će ga napasti psi (valjda brane hranu ili tako nešto). Desilo mi se više puta. Izvinjava se ona i pokušava da ih obuzda, ali ne vredi...
 
Postavili su sprave na dorcolu u parku uz depo gsp ...kacio sam fotke radova doduše u neku drugu temu...
 
Možda ima i godinu dana kako prijavljujem da fali jedan skleker kod Fontane.

Skleker je ovaj metalni П profil koji fali u dnu slike.

sklekeri.jpg


I napokon dobih odgovor (posle 3. ili 4. prijave)

Обавештавамо Вас да је у поступку набавка склекера, по завршетки законске процедуре биће извршена замена истог.

Šta je sledeće - nabavka šrafova i matica?

Poslaću mejlove raznim inspekcijama jer mi je ovaj odgovor (posle skoro godinu dana) baš onako bezobrazan.
 
Kao što znate, smaram Zelenilo već sigurno godinu dana da zameni jedan skleker u Bloku 1. Na kraju je gradska inspekcija naložila Zelenilu da hitno zameni.

blok 1 teretana sklker 1.jpg
blok 1 teretana sklker 2.jpg
blok 1 teretana sklker 3.jpg
blok 1 teretana sklker 4.jpg


Oni definitivno nemaju rezervni deo, pa su nešto sklepali u svom pogonu. Boju ne bih komentarisao jer liči na osnovnu, ali vide se na betonu i tragovi sive boja koja je definitivno osnovna, pa je možda ovo drugi sloj.

Sačekaću još desetak dana pa ću onda da nastavim sa smaranjem.

Nekad se zaista pitam da li je bolje da popravljaju ovako aljkavo, ili da ne prijavljujem ništa.

Uz skleker stalno prijavljujem da je jedna prilazna staza uništena (bili neki radovi kada su raskopali ceo taj potez), kao i da su kamenčići rasuti po betonu. Mislim da su samo jednom do sada očistili kamenčiće sa betona i iz trave.

blok 1 teretana fali staza.jpg


Inače, ovo je ono vežbalište što su celo skinuli da bi ga ponovo ofarbali. Uveren sam da je to namešten posao nekoj ortačkoj Šapićevoj firmi. To je jedini slučaj da su ofarbali neke sprave koliko pratim (a pratim jer vežbam često napolju po celom NBG)
 
Kad već pominjem nameštene tendere i poslove za ortake, siguran sam da je i ovo takav primer. Naime, u mom Bloku uz Studentsku ulicu stoji jedan teren bez ičega.

https://www.google.rs/maps/@44.8267993, ... 6656?hl=en

Pre par godina su tu stavii par reflektora i sada noću taj teren bez ičega je savršeno osvetljen. Što je najgore, asfalt je onaj najgori, grubi, pa ne možeš ni mali fudbal da igraš. Nikada nikoga nema na tom terenu ni preko dana, i uvek je pun srče. Ali zato sjaji.
 
Odlično vežbalište na 25. maju.

Pretpostavljate već da se zeleno bele sprave uopšte ne koriste.

IMG_0354.JPG
IMG_0355.JPG
IMG_0356.JPG
IMG_0357.JPG


Ovi betonski tegovi su odlični i jeftini. Ne bi bilo loše da ih Zelenilo pravi, ali kapiram da ne smeju, ne toliko što bi ih neko ukrao, već što neko može da se povredi.

Verovatno isto važi i za gume
 
Jel zna neko vezbaliste u blizini Rakovice sa razbojem,vratilom i merdevinama a da nije Kosutnjak
 
Jutjuberi obilaze teretane na otvorenom.

Posle prvog klipa sam i poslao neke lokacije na NBG i njih su posetili.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=psx84hGjqds[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5z1IrIPZq8I[/youtube]

Rečnik je malo primereniji mlađoj populaciji, ali lepo su pokrili ove lokacije i skrenuli pažnju na glupe sprave i mane i prednosti ovih parkova.
 
Vrh