Šta je novo?

Spisak lokacija sa spravama za vežbanje

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654170#p654170:37puum3y je napisao(la):
astrodule » Sre Avg 28, 2019 12:40 pm[/url]":37puum3y]Vidim da niko ne odgovara, pa pitah drugara koji tamo živi i kaže da nije nigde video sprave. Nije Karaburma baš toliko mala, ali ne pamtim da sam video u novinama izveštaj sa izgradnje nekog parka, bilo za decu, bilo za odrasle.

Svakako hvala na odgovoru.

Inače, postoji jedna na uglu Patrisa Lumumbe i Diljske. Malo su starije sprave, ali dosta raznovrsne i može lepo da se radi.

Skoro 3h sam obilazio ulice relativno blizu stana, jedva sam je našao...
 
Mesecima se sređuje park iznad škole Dr.Arčibald Rajs, pa se možda sete da stave sprave za vežbanje, da i na Karaburmi imamo to.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Par slika sa Bežanijske kose. Pored se nalaze i park za decu i za kučiće.

IMG_0088.JPG
IMG_0092.JPG
IMG_0093.JPG
IMG_0100.JPG
IMG_0101.JPG
IMG_0104.JPG


Inače, u Bloku 38 se pravi novi park, pa sam pitao šta će da postave od sprava i dobio sam odgovor koji me je prilično zadovoljio (teretana bez razboja i vratila je potpuno neupotrebljiva)

Поштовани,



У оквиру радова на одржавању дечијег игралишта и зелених површина у Блоку 38 уз Булевар Милутина Миланковића поред препумпне станице ППС1 на Новом Београду планирано је постављање и теретане на отвореном површине 100м2.

На простору теретане на отвореном предвиђена је уградња шест следећих реквизита:

Разбој h=1,20m - 1 ком.

Справа за трбушњаке - 1 ком.

Козлић - 1 ком.

Клупа за истезање - 1 ком.

Вратило 1 висине 2,0 м - 1 ком.

Вратило 2 висине 1,75 м - 1 ком.



Свака сугестија је добродошла поготово ако долази од стране активних корисника.

Потребно је када се буде приступило дизајнирању и изради нових реквизита узети у обзир све препоруке и обавити консултације са стручним лицима (фитнес инструкторима и сл.) како би се направиле справе за комплетан сет вежби за све групе мишића.
 
Ova teretana ko da je u jezeru kako su to betonirani podlogu svaka ima jezero genjalno...
 
Tako je. Ne znaju ni minimalan nagib da odrade.
A u Blokovima na keju imamo teretanu na livadi koja nema napravljen prilaz, pa posle kiše moraš kroz blato da bi došao do sprava. Tako je na još par lokacija - mozga bez
 
Inače, na B. kosi (unutrašnjosti) i nema mnogo teretana na otvorenom.

Imamo ovu multi spravu (plus one hodalice koje najviše koristi penzioneri) blizu groblja (ismeta Mujezinovića)

forum-multi sprava.jpg


Ali ubedljivo najbolje vežbalište sa pravim spravama (samo vratila, razboji i klupe) imamo na terenima iznad Studenjaka.

forum-IMG_0078.jpg
forum-IMG_0077.jpg
forum-IMG_0075.jpg
 
Zašto se ne ukaže zelenilu astro ti mi djeluješ kao pravi kandidat za to ....
Da onu analizu sprava dopunis što si meni pojašnjavati i da im posaljes pisanice pa da vidimo šta će da odgovore ...
 
Upravo se spremam da napišem jedan još detaljniji članak gde bih opisao svaku spravu što postavlja Zelenilo. Prikupljam materijal trenutno. Inače, oni kažu da se treba konsultovati u mejlu koji sam dobio kao odgovor na pitanje

Свака сугестија је добродошла поготово ако долази од стране активних корисника.

Потребно је када се буде приступило дизајнирању и изради нових реквизита узети у обзир све препоруке и обавити консултације са стручним лицима (фитнес инструкторима и сл.) како би се направиле справе за комплетан сет вежби за све групе мишића.



С поштовањем,

E sad, očigledno fali neki nadzor u samoj radionici, jer ti koji prave sprave ih sigurno ne testiraju. Da ih testira neko ko se ikada bavio sportom dobili bismo funkcionalnije fitnes parkove.

Nešto tipa ovoga gde bi svaki deo bio iskorišćen, a ne da imamo nefunkcionalne klupe za trbušnjake i leđnjake.

street-workout-area-outdoor-athletic-gym-vector-19515835.jpg


Ali nije dovoljno da sada neki bravar ili varilac vidi ovu sliku i počne da pravi. Detalji su bitni. Debljina šipki za vratila (treba i tanje i deblje), razmak šipki na razboju (treba da varira), ovaj deo gde se noge zakačinju. Visina raznih horizontalnih šipki, razmak između prečki, širina i visina klupe. Sve ću to pokriti u tom članku, pa ću onda i poslati Zelenilu.
 
@astrodule, a gde si video onu tablu gradske opštine na onom igralištu na Bežanijskoj kosi.
 
Skroz levo kada gledaš sa ulice. Skroz desno je park za pse, onda ide igralište za decu, pa vežbalište i tabla.

Evo, ovde se vidi u levom uglu slike.

igraliste i tabla.jpg
 
Inače, ova tema bi mogla da postane vrlo aktuelna jer je zabranjen rad svim teretanama (u zatvorenom).

Evo Vračarčevih slika sa teme o parkovima. Našli smo i teretanu na otvorenom na Karaburmi

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712991#p712991:3pwyyxzg je napisao(la):
Vračarac » 29 Feb 2020, 13:18[/url]":3pwyyxzg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712964#p712964:3pwyyxzg je napisao(la):
astrodule » Sub Feb 29, 2020 10:47 am[/url]":3pwyyxzg]Ima li neka teretana na otvorenom na Karaburmi? Na temi o teretanama, nismo uspeli da nađemo nijednu.
Ima neka mini teretana izmedju“ Terazija“ i “male marakane“ :) videcu da dodjem do slika
Ima i bas dobra teretana na otvorenom na Adi Huji a to se vodi kao Karaburma, to je ono sto znam da ima a sigurno ima po nekim parkovima al to bi morali lokalci da dojave.

Edit:
Evo i slika

Pogledajte prilog 1
file.php

file.php
 
Nova teretana se gradi između bivšeg Lenjina (sada Srednja turistička) i pijace kod starog Merkatora.

Rok je prilično optimistički.
 

Prilozi

  • IMG_20200318_171051.jpg
    IMG_20200318_171051.jpg
    68,9 KB · Pregleda: 6.376
  • IMG_20200318_171136.jpg
    IMG_20200318_171136.jpg
    102,2 KB · Pregleda: 6.367
Upgradeovao sam sa još jednom poprečnom šipkom divlju teretanu iza moje zgrade u Bloku 3
 

Prilozi

  • blok 3 teretana 2.jpg
    blok 3 teretana 2.jpg
    136,1 KB · Pregleda: 6.367
  • blok 3 teretana.jpg
    blok 3 teretana.jpg
    158,5 KB · Pregleda: 6.376
Valjda svaka ima vratilo (ili merdevine - monkey bar) i razboj. Mada viđao sam neke koje nemaju ništa od toga na NBG

Kao što rekoh, te dve sprave su obavezne da bi te teratana imala funkciju, a sve ostalo je šminka.
 
"Trebalo bi" → za jedno vežbalište sa liste znam da nema vratilo i razboj. Barem jutros nije imalo, osim ako u međuvremenu to nisu montirali.

Slažem se sa tobom da su to kriterijumi funkcionalnog trenirališta, ali ovo nije tema u kojoj se raspravlja o tome! Za diskusiju—da ne kažem filozofiju—o tome šta je adekvatan sadržaj određenih termina, usmerio bih na privatne poruke, ili na drugi podforum.
 
Tako je. Zato sam apelovao da sve što nije u vezi sa time, se usmeri na neke druge kanale komunikacije, jer vrlo lako možemo da se zapetljamo u pitanjima kao što su:

Šta je teretana? → Koje sprave je neophodno da ista poseduje kako bi zaslužila da se tako oslovljava? → Zašto baš te sprave, a ne neke druge? → Šta podrazumevamo pod vežbanjem, tj. kakve pretpostavke o treniranju stoje iza naših kriterijuma za teretanu? → Imaju li svi jednako pravo da se oglase po tom pitanju? Šahista? Maratonac? → Zašto vežbati ako ćemo svi jednog dana umreti? → Šta znači živeti? → Šta znači smrt? → Koja je poenta svega? ... :grand:

Kao što vidiš, apsolutno je neophodno držati se teme i ne zalaziti u slepe i mračne ulice, jer nas egzistencijalni mrak može pojesti. :kafa:

Dakle, Left Coast Crew, ako vas ima, oglasite se. Koja od teretana gore izlistanih je najbolja?
 
Teretana u centru 28. bloka. Inače, taj deo je mnogo lep. Mnogo brdašaca sa četinarima, klupe, stolovi, parkići, tereni.

IMG_0022.JPG


Naravno, sprave u pravom planu niko ne koristi.

Drugar koji je odrastao tu kaže da je sve živnulo pre par godina kada su napravili obnovili terene, dečiji parkić, teretanu... Jedini je problem mnogo automobila unutar samog bloka.
 
Blok 2, preko puta pijace, kod bivšeg Lenjina.
Na žalost, nefunkcionalna vratila, a i lokacija je malo bezveze, na livadi gde nikada ništa nije bilo.
6561d063fff2514de5622569180500ee.jpg
068b41b149e1abd58a3d00f9d4d63dbf.jpg

806a8f6a26613788bb84d2a54d34a618.jpg
 
Пошто сам “преусмерен” на ову тему, јел ико слао неке дописе надлежнима за ову “нову серију” справица за вежбање које праве пошто видим да им је то постао “модел” по којем их раде, а благи су ужас и ако је слао, да ли је неки одговор добијен? Баш је криминално какве су справе заиста, капирам да се боље и више “уграде” у овакве па их зато и такве праве наспрам једноставних и функционалних...
 
Vrh