Šta je novo?

Spisak lokacija sa spravama za vežbanje

Kontaktirali su nas ljudi iz Blokova, da se požale da nadležni žele da im poruše teretanu.
Ispričali smo se i podelili vest, vrlo brzo je to imalo odjeka, jer su vest preneli neki mediji, na kraju dodje i do BBC
Ljudi koji tamo žive, upravo to i pričaju, da su nove sprave neadekvatne za vežbanje, da su stare sprave mnogo bolje dimenzionisane.
Neki kombinuju, veći deo treninga odrade na starim spravama a neke vežbe ne novim.
 
Nisam primetila da je neko postavio otvorenu teretanu u parku na Banovom brdu osim što je pominjana. Fotografije prenosim sa teme o parkovima (od prošle godine). I danas je posećena, sve funkcioniše a u delu za decu dodato je nekoliko novih sprava. Jedino što se promenilo jeste objekat iza:

Pogledajte prilog 2

Pogledajte prilog 1

Uvek se pitam, zbog čega ne postave ljuljašku za odrasle? Meni je to vrlo ugodna relaksacija. Nije da ne mogu na dečiju, naprotiv ali... ne ide da se smenjujem sa decom od 3-4 godine. Zato čekam da se smrkne pa se sita naljuljam. Ljuljajući se donela sam najvažnije životne odluke. :D
Moje najuzbuljivije ljuljanje bilo je davno, u vikendici kod prijatelja. Inače je pravljena za dve osrednje ili tri tanušne osobe. Jednom sam ljuškajući se zamolila nekoga da me malo zaljulja. Čoveče, ne da me ljuljnuo, zamalo da me katapultira u susedno selo. :lol:
 
Nestale sprave u Bloku 1. Pre par nedelja sam vežbao tu i sve je bilo ispravno.
8462638e3a53ec9734f78f2906233ee1.jpg
26ba25871d4ac3522bfd864c3a9a96e4.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
I što je najgore, ostavili su dve najneupotrebljivije sprave u univerzumu.

Poslao sam pitanje Beokomu, pa čekam odgovor. Zaista ne vidim šta bi bio problem da su nalepili obaveštenje ako su ih odneli na servis ili šta već.
 
E ljudi zanima me kako se pokrece priča oko izgradnje fitnes parka? Kome se obracam? Koga zovem? Sta da radim?
 
pitanje ko je postavio teretanu na otvorenom Grad ili opština Novi Beograd i da li je predato na održavanje Zelenilu
 
најновија локација је иза зграде у Мештровићевој 36. слике немам, нисам фоткао
 
подлога јесте од каменчића, а справе су неке нове, зелене боје. справе за скијање и оно млатарање ногама су мало круте, али функционалне
 
Užasna serija i još užasnije sprave iz te serije.

Klupa za trbušnjake potpuno neadekvatna. Ta klupa može da služi samo za istezanje.

Ovo za sedenje što se vrti je užasno opasno vežba, naročito za nezagrejane ljude. Ušinuće u najavi.

Ovo za hodanje u vazduhu je omiljena sprave za penzionere i odlična je jer kolena ne trpe ne malo, a opet se krećeš.

Ono tamo za guranje nogu je baš za one sa slabim nogama i to da guraju samo jednu nogu.

I na kraju dolazimo do čudne sprave za desne strane koja je verovatno za leđa, ali deo za uglavljivanje nogu je na kratkom rastojanju.

Sprave koje se najviše koriste na svakom vežbalištu su šipka za zgibove i razboj za propadanje i one MORAJU svuda da postoje.

Crvena serija ima odlične sprave za leđnjake i trbušnjake
a1f705e295d399bc14ae88ad8b3785a0.jpg
 
astrodule":2kbh0ych je napisao(la):
Nestale sprave u Bloku 1. Pre par nedelja sam vežbao tu i sve je bilo ispravno.


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
Vraćeno. Deluje da su ih ofarbali.

Znam da je ovako kvalitetnije, ali da li je ekonomski isplativo raditi na ovaj način?

Čudno je da su ove sprave obnovili, a znam toliko parkova sa mnogo starijim spravama za vežbanje i klince koje se ne diraju.
f911e3806e3e4b25bc7a4f358ede9492.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Astro posto vidim da najvise poznajes sprave koje su od ponudjenih u bg do sad najbolje pokazale
Drugo pitanje od svih ponudjenih kad bi birao najbolje da sastavis u tri pod grupe 1.mala teretana da tako kazem
2.Velika teretana sve u fulu
3.Sprave po ucestalosti koriscenja omiljene kod korisnika naj zauzetije .
Koliko sam ja ispratio ima bar 7 razlicitih vrsta sa pod opcijajama.
 
Uh, kako ovo ne videh na vreme. Tema o kojoj bih dosta mogao da pričam.

Nije bitna toliko serija, ali najbolje su se pokazale sprave za zgibove, propadanja i one za hodanje u mestu.

Prve dve koriste vežbači, a ove za hodanje uvek zauzmu penzioneri.

Na sledećoj slici u prvom planu su dve takve sprave. Verujte mi da su skoro uvek zauzete od strane naših starijih sugrađana oba pola

Pogledajte prilog 6

Ostale sprave na slici na gumenoj podlozi su čist promašaj. Niko ih ne koristi i sa fitnes strane su potpuno beskorisne.

Klupe za trbušnjake su u 90% čist promašaj jer se oslonac za noge nalazi ispod ose tela, a trebalo bi da bude u osi tela (leđa).

Točkovi (ima i većih, kao brodsko kormilo) ne koristi niko. Nekad deca krenu da ih besomučno vrte, ali im dosadi posle 20-ak sekundi. Teoretski mogu biti korisni, ali praktično vrlo teško.

Na sledećoj slici možemo videti par promašaja

Pogledajte prilog 5

Klupa u prvom planu bi po položaju daske trebalo da bude za leđnjake, ali po položaju šipki neko je zamislio da je to za trbušnjake. Nisam probao, ali garantujem da se ništa pametno ne može raditi na ovom hibridu.

Kosi razboj sa leve strane je očigledno zamišljen za sklekove, ali nagib je prevelik.

Razboj na sred fotke je previsok. U ovoj seriji (zelenoj) razboji su uvek previsoki i često ćete videti kameni blok koji vežbači donesu. Crvena serija (koja se meni najviše sviđa sa praktične strane) ima niske razboje i to nije nikakav problem jer i onako skoro svi rade propadanja sa nogama savijenim u kolenu.

Sa leve strane imamo miks merdevina i vratila. Tu spravu deca često koriste da je pređu kao majmunče i to je odlična vežba kako za decu, tako i za odrasle.

Da bi ta sprava još bolja, trebalo bi da je malo šira i da razmak između gornjih prečaga ne bude isti (da bi se mogli raditi zgibovi sa neutralnih hvatom različitih širina)

Evo kako treba da izgleda klupa za leđnjake, samo što nije prilagođena za niske osobe, a i noge, tj, članak treba da udara u gornju šipku.

Pogledajte prilog 2

Na sledećoj slici vidimo "crvenu" seriju sa razbojem niske visine, ali mnogo praktičnijeg nego visoki (koji je dobar samo za gimnastičare).

Pogledajte prilog 4

Tu vidimo i ovu spravu ispred razboja, koja je u teoriji dobra jer služi za lakša propadanja, ali trebalo bi da bude niža.

I dolazim do najgorih sprava u vaseljeni, a to su ove zeleno bele hibridne sprave za svašta, ali praktično ni za šta.

Pogledajte prilog 3

Beli dečko sa leve strane pokušava da radi jednu vrlo korisnu vežbu za leđa, ali nema gde da zaglavi noge. Prvo ima dve šipke koje mi smetaju da uglavi nogu ispod ove šipke na kojoj mu se nalazi đon patika, a ako i uspe da uglavi noge sa strane, previše je nisko ta šipka.

Gospođa sa desne strane je naopako legla na spravu. Naime, ta klupa je u teoriji proizvođača sa trbušnjake, ali je nemoguće uglaviti noge na za to predviđeno mesto.

Srednji deo sprave služi za zgibove, ali ova rešetka smeta jer je cela sprava pod nagibom.

Evo kako bi trebalo da izgleda sprava za leđnjake

Pogledajte prilog 1

Obratite pažnju na mesto za zaglavljivanje nogu - to je poenta.

Da se osvrnem i na podlogu. Trenutno se najviše postavlja podloga od kamenja. Njena jedina prednost je što nije nikada blatnjava.

Gumirane podloge nisu skupe i vrlo dobro podnose kišu i sneg i nisam video nikakvih problema kod njih.

Čest slučaj je da vežbališe stoji usred neke livade i da je nemoguće mu prići posle kiše jer je blato svuda okolo.

Da se ja pitam, vežbalište bi moralo da ima par vratila različite visine, par razboja oko 1m visine, ergonomske klupe za zgibove i trbušnjake, hodalicu, niske drvene klupe, česmu, klupice okolo, asfaltiran prilaz do najbližeg trotoara, kante za đubre.

Tek posle navedenih sprava se mogu postavljati neke druge sprave (za istezanje nogu, merdevine)

Drvene niske klupe kakvih ima na vežbalištu iznad Studenjaka su odlične. Mislim da daske nisu menjanje bar dvadeset godina i dalje stoje tamo. Tu se mogu raditi i sklekovi i trbušnjaci i leđnjaci.



To vežbalište je primer kako treba da izgleda pravo praktično vežbalište, tj, koje sprave treba da ima.
 
Završeni su radovi na dečijem igralištu za decu od 2 do 12 godina i teretani na otvorenom u naselju Gaj, Barajevo. Radovi su počeli 13 marta, o čemu sam pisao na http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=21&t=546&start=6025#p610938, a dovršeni su ovih dana postavljanjem ljuljaški i klackalica.

Hronološki prikaz toka radova

30. mart
z1UaRoS.jpg


6. april
ZMs8pbJ.jpg


C6lqTdX.jpg


20. april
rTNE2w9.jpg


mnpSyeq.jpg


rI0T8Fo.jpg


23. april
XRSVEDB.jpg


dTilZAf.jpg


27. april
Iop2Kej.jpg


84r8LpM.jpg


6WJJYkE.jpg


4. jul
mXijBlr.jpg


5. jul (pokošena trava i uklonjena mreža za ograđivanje gradilišta)
pQIwQT1.jpg


6. jul
8zFi0b9.jpg


FxgtkVI.jpg


cjRcVT6.jpg


MaJxB7V.jpg


i4KFUug.jpg


IzUIDKP.jpg


hKnTgyh.jpg


9xp6CA7.jpg


IiJBe5X.jpg


2DVtYCw.jpg


nvv8Ztt.jpg


3QpDbwG.jpg


9z5mbOS.jpg


Tabla za dečije igralište (postoji još jedna tabla koja je verovatno predviđena da se na nju zalepe instrukcije za korišćenje teretane, ali još to nisu odradili)

qJ1LYuM.jpg


vTN9v3i.jpg


b9JWF73.jpg
 
A sto su zaljepili ove info table strasno ....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636817#p636817:27l7u6z6 je napisao(la):
astrodule » Sat Jul 06, 2019 5:53 pm[/url]":27l7u6z6]I da li su ljudi i deca navrnuli?

3 meseca - to mu još dodje i brzo za naše uslove.

Jesu, popodne i predveče je puno, u jutarnjim časovima uglavnom nema nikog. Nadam se da će oprema potrajati, s obzirom da slabo ko čita šta piše na toj tabli, pa se na te konjiće pentraju i deca starija od 10 godina iako je predviđeno za onu do 5, na ljuljaške i vrteške ponekad dođu i punoletni Romi, a ako ih neko opomene, oni se bune, kažu nije ovo pravljeno samo za Srbe... Takođe, deca nekad prelaze preko igrališta biciklom, igraju fudbal iako igralište nije predviđeno za to, pa otuda teško da može da opstane neko zelenilo, koje su prvobitno posadili, osim eventualno nekog drveta. A što se tiče roka, vidite po priloženim slikama da je većina radova i završena za nekih mesec i po dana, a onda su prilično čekali da se približi kraj zadatog roka da bi postavili klackalice, ljuljaške, konjiće i skinuli zaštitnu mrežu. Moglo je biti i malo veće, jer ima prostora, ali svakako je ovo korak napred u odnosu na ono što je bilo tu nekad - više od 20 godina je tu bila radnička kućica koja je sazidana kada se pravilo ovo naselje, a potom je zauzeli Romi, dok se nisu setili da ih rasele u neke kontejnere i sruše je, potom je tu bila samo livada i konačno sada igralište zahvaljujući projektu "Da se radi i gradi po tvom".

Ovo je nekad bilo na prostoru igrališta

OWAZj0V.png
 
Pozdrav,

Interesuje me postoji li na Karaburmi neki solidan park sa spravama za vežbanje? Bar da ima stabilno vratilo i razboj, sve ostalo je bonus. Prelistah ovu temu, ali nisam primetio ništa.

Selim se uskoro tamo, pa tražim i novo mesto za vežbanje :D

Hvala unapred
 
Vidim da niko ne odgovara, pa pitah drugara koji tamo živi i kaže da nije nigde video sprave. Nije Karaburma baš toliko mala, ali ne pamtim da sam video u novinama izveštaj sa izgradnje nekog parka, bilo za decu, bilo za odrasle.
 
Dule lepa analiza sprava i njihove (ne)korisnosti
Kod nas u 45 (stavio si sliku) su nažalst ove zelene i ja stvarno ne znam čemu pola onoga služi... plus vidim pre neki dan da su na sparavi za trbušnjake već polomili većinu daskica.
 
"Zelena" ili "debela" serija je zaista najgora, baš sam pre neki dan bio u 37. bloku, gde je ogroman dečiji park i teretana (u crveno ofarbana, ali u pitanju su "debele" sprave), i ono je strašno koliko je neupotrebljiva većina sprava.

Da je bar malo niže, ili da postoje bočne merdevine, pa bi se bar klinci penjali i jačali ruke (monkey bars), ali ne, potpuno beskorisno. Delovi gde treba noge da se zaglave, potpuno neupotrebljivi.
 
Vrh