Šta je novo?

SOUL 64 - Blok 64 - Novi Beograd

Da li sam dobro razumeo, prodajni dan za 2. fazu bez gradjevinske dozvole za 1. fazu ?
 
Krenuli su punom snagom. Danas su uklonili totem:
1700947263928.png
 
Prosao je prvi prodajni dan druge faze .
Koji su utisci ?
 
Da li je neko mozda bio na prvom prodajnom danu soul 64 ???
Bas me interesuju utisci
 
Ovo je što su oni sami postavili. Zašto su slikali uveče ne znam...
1701530507271.png
 
У току је демонтажа конструкције зграде где се налазио Екстра центар. Паркинг се такође већ увелико руши- на свим некадашњим паркинг местима ископани су ровови од неколико десетина метара:
IMG_20231202_233457.jpg
IMG_20231202_233528.jpg
IMG_20231202_233543.jpg
IMG_20231202_233559.jpg
IMG_20231202_233627.jpg
IMG_20231202_233650.jpg
IMG_20231202_233716.jpg
IMG_20231202_233727.jpg
IMG_20231202_233746.jpg
IMG_20231202_233750.jpg
IMG_20231202_233808.jpg
IMG_20231202_233851.jpg
IMG_20231202_233935.jpg
IMG-91e3de6f4902a2ce30d4d14ec0e93bce-V.jpg
 
Ja znam da su nam prijatelji bili prvog prodajnog dana jer im je receno da ce biti povoljnosti i popusta tog dana , medjutim cene su indeticne kao kod prve faze . Gledali su kocku konkretno R303 cena mu je 4160 e/m2 sto je isto kao i kod Q kocke
Nema nikakve povoljnosti niti popusta za prvi prodajni dan kao sto su najavljivali

Oni su mislim odustali zbog te prevare
A i nas je to pokolebalo bas jer ako u startu kazu nesto i ne ispune sta dalje da ocekujemo
 
Meni nije jasno, da li je prva faza rasprodata, pa ljudi kupuju drugu? Ako nije, šta je motiv za kupovinu druge faze sada?
 
Meni nije jasno, da li je prva faza rasprodata, pa ljudi kupuju drugu? Ako nije, šta je motiv za kupovinu druge faze sada?
Moje lično mišljenje je da nije prodana prva faza. Ali lepše marketinški zvuči ako kažeš da prodaješ drugu fayu mada u stvarnosti prodaješ prvu jer onda ni kupac ne misli da je među prvima i da može biti nasamaren ili da će čekati duže na zgradu....
 
Siguran sam da prva faza nije rasprodata, sistem prodaje uglavnom ne funkcioniše tako. Jedan broj stanova je do sada pušten u opticaj (veći deo toga verovatno i prodat), a drugi deo (pretpostavljam) još nije.
Početak prodaje druge faze je sada - iz marketinško-psiholoških razloga, dobili su dozvolu, počeli sa radovima, vidi se da se nešto dešava - pa da se iskoristi trenutak.
To je samo moje mišljenje, nikakve informacije.
 
Što se tiče cena, one uvek zavise od potražnje, tj. od tržišta.
Za ocekivati je da cene na prvom prodajnom danu ne budu više nego kasnije (osim ako se ne desi nešto spec na tržištu kako projekat bude odmicao). Verujem da će i ovde biti tako. Poenta prvog prodajnog dana nije isključivo u ceni (mada ona jeste osnovni parametar), već i u mogućnosti najvećeg izbora stanova.
@Bella je napisala da su njeni prijatelji prevareni jer nije bilo obećanog popusta. Ako je neko od prodavaca stvarno rekao ljudima da očekuju niže cene u odnosu na prvu fazu - onda je baš napravio ozbiljan gaf, jer, ili se ne razume ili je namerno lagao - ne znam za slučaj da je na bilo kom projektu druga faza bila jeftinija od prve.
Ipak bih ostavio i neku verovatnoću da prijatelji možda nisu najbolje razumeli (ili da su čuli ono što su želeli da čuju). Može biti da je prijateljima rečeno da će cene biti povoljnije, mislići povoljnije u odnosu na nastavak prodaje druge faze, što će verovatno i biti.
 
Cene su bile niže od trenutnih cena faze 1 (šta god je preostalo, vidim da su pušteni još neki stanovi), a ne od prvog prodajnog dana faze 1. Tako su meni rekli u prodaji pre prodajnog dana i čini mi se da je tako i bilo (nije dramatična razlika doduše). Ja sam rezervisao stan na prodajnom danu faze 2 zato što sam mogao da izaberem šta sam želeo i vremenski okvir za plaćanje/završetak faze 2 mi više odgovara. Meni se ovakav tip prodaje ne dopada, ali nažalost to je trend koji je napravio BW čini mi se, a tržište je bar do sad takvo da tražnja nadmašuje ponudu, pa kupci nisu u poziciji da mnogo pregovaraju. Vreme će pokazati kako će realnost da izgleda u odnosu na render.
 
Mi smo bili na prvom prodajnom danu za drugu fazu najjeftiniji stan sto su mogli da nam ponude je bio 3830 evra kvadrat i to vam je treci sprat orijentisan prema ulici prva dva sprata su lokali. Znam iz nekih drugih izvora da je prva faza isla za 3200 evra i tu su primili dosta rezervacija doduse neke su otkazane. Na sajtu cenenekretnina.rs za novembar 2023 promet ugovora je ukupno 78 za novogradnju + starogradnju sto je otprilike nekih 90% manje za isti period prosle godine. Cene inace idu od 3830 do 4400 kaze posle ce da rastu, ne znam koliko misle da dignu kasnije i ko je spreman da za porodicni stan izdvoji preko pola miliona evra... Garazno mesto je sad 24k...za stan koji smo gledali vec su postojale 4 rezervacije ali je prodavac i nas kontaktirao jer su ovi ispred odustali ali smo odustali i mi.
 
Mi smo bili na prvom prodajnom danu za drugu fazu najjeftiniji stan sto su mogli da nam ponude je bio 3830 evra kvadrat i to vam je treci sprat orijentisan prema ulici prva dva sprata su lokali. Znam iz nekih drugih izvora da je prva faza isla za 3200 evra i tu su primili dosta rezervacija doduse neke su otkazane. Na sajtu cenenekretnina.rs za novembar 2023 promet ugovora je ukupno 78 za novogradnju + starogradnju sto je otprilike nekih 90% manje za isti period prosle godine. Cene inace idu od 3830 do 4400 kaze posle ce da rastu, ne znam koliko misle da dignu kasnije i ko je spreman da za porodicni stan izdvoji preko pola miliona evra... Garazno mesto je sad 24k...za stan koji smo gledali vec su postojale 4 rezervacije ali je prodavac i nas kontaktirao jer su ovi ispred odustali ali smo odustali i mi.
Mi isto trazimo veci porodicni stan blizu Save, ali ko normalan moze da da preko 4000 kvadrat za kvadrat na toj lokaciji? Sta se dogodilo sa ljudima :D Razumem da postoji odredjeni broj ljudi koji ne pitaju koliko kosta, ili peru pare, ali kako planiraju za tu cenu da prodaju onoliki broj stanova..
 
Rekoh ja da ce cena kvadrata biti manja za godinu, dve dana nego sto je sad. Cene polako padaju svuda u svetu, pa ce i kod nas ali sa zakasnjenjem naravno.
 
Vrh