Šta je novo?

SOUL 64 - Blok 64 - Novi Beograd

Обавештење о поднетом захтеву за одлучивање о потреби процене утицаја на животну средину пројекта изградње стамбено - пословног комплекса - „BDS Properties" д.о.о.

 
Ajde malo da obnovimo temu,da li neko na forumu moze da mi kaze koliko je ovo bolje ili isto od klasicnih resenja u gradnji:
Svi podovi su plivajuceg sistema sa zvucnom izolacijom debljine 3cm koja se postavlja ispod cementne kosuljice,na koju se fiksira parket odn keramika.
Takodje navedeno:U skladu sa posebnim elaboratom akusticne zastite,obezbedjena je zvucna izolovanost medjuspratnih tavanica od Rw >60-62dB
 
Manje više klasika, to je verovatno EPS ili vuna, obično dodatno ide i neki tanak sloj posebne zvučne izolacije (čiji je efekat upitan generalno), bitno je kao i u svemu kako se izvodi..međutim nije tako jednostavna tematika..udarnu buku potpuno eliminisati skoro nije moguće niti zahtevano propisima, a npr. u zavisnosti od konstruktivnog sistema, načina oslanjanja, mogu se i pored dobrih rešenja javiti vibracije (ako je raspon između oslonaca veći od 7m npr. mogu se javiti) i slično..ako je betonska ploča 20ak cm sa dodatnom izolacijom, biće kao što se i očekuje za takvu vrstu objekata, teško je bilo gde očekivati na stanogradnji da nećeš nikada nikoga čuti, ipak to nisu individualni objekti
 
Dovoljno je da nije lepo uradjen spoj izmedju zidova, tj da postojima mali zazor izmedju npr gipsa i poda, vune i poda i eto mesta gde "ulazi" zvuk.
 
Da li neko zna sta se desava sa ovim projektom? Prosle godine sam platila rezervaciju i sada me jure da potpisem predugovor iako jos uvek nemaju gradjevinsku dozvolu. Vec mesecima tvrde da su "na korak" da je dobiju, a nigde nisam nasla dokaz ni da su aplicirali. Pocinjem da razmisljam da se pozdravim sa 3K evra koje sam platila za rezervaciju jer sve ovo pocinje malo da smrdi.
 
Trebalo bi da u ugovoru o rezervaciji stoji da vraćaju tih 3k eur ako ne dobiju građevinsku dozvolu do kraja ove godine, tako da ne morate da se pozdravljate sa svojim novcem, samo sačekate još 3,5 meseca i uzmete nazad.
 
Po mom mišljenju, bliži se kraj godine, dozvolu još nemaju, pa se već javlja strah da je do tada (možda) neće ni dobiti. To povlači mogućnost da mnogi odmah posle NG povuku rezervaciju i uzmu novac nazad, što im po ugovoru o rezervaciji i sleduje.
Zato sada žure sa nagovaranjem ljudi da potpišu predugovor i bez dozvole, kako bi se obezbedili da zadrže kupce.
Ja ću ipak sačekati dozvolu, pa tek onda potpisati predugovor (ako dođe do NG).
Lični osećaj mi je da će oni dobiti dozvolu pre NG, previše su bliski bitnim strukturama da bi sebe doveli u tako lošu poziciju.
A na šta će projekat na kraju da liči i kada će da se završi, to već niko ne zna, kao i za ostale slične novogradnje u BG.
 
Meni kompletna dosadašnja komunikacija (tj. marketing i prodaja) oko ovog projekta deluje kao prilična papazjanija.

Šteta. Prostor je previše veliki i značajan za ovaj deo grada.
Nadam se da ga neće upropastiti, tj. da će preležati očigledne dečije bolesti, staviti projekat na noge kako treba, i napraviti nešto što ovaj deo NBGD zaslužuje. Zbog svih nas koji u njemu živimo.
 
U predugovoru mora takodje da stoji broj i rešenje građevinske dozvole
 
Pretpostavljam da ne mora, čim sada potpisuju predugovore, a nemaju GD. Lokacijske uslove imaju.
 
Dragi forumaši koji imate rezervaciju, da li bi bilo previše da tražim da podelite po kojim cenama ste napravili rezervaciju?

Poslednji put kad sam bio kod njih nudjeno mi je 3850eur/m2, što je onako poprilična suma za projekat koji sve više i više deluje kao Sakura 2 :) Najbitnije je da je meni čika iz prodaje pričao o prihodima Sportvision-a. Ako uzmemo tu logiku onda novca imaju pregršt, i nema razloga da jure ljude da potpisuju predugovore jer u suštini celo finansiranje projekta već imaju.
 
3.5k eur/m2, prvi prodajni dan.
Poenta u jurenju ljudi nije samo u obezbeđivanju novca (ionako to većinski finansira banka), već u obezbeđivanju sigurnog kupca.
 
Zanimljivo. Hoce da obezbede sebi sigurnost, a ne ulivaju istu u bilo kom pogledu.

Svuda u svetu padaju cene nekretnina, krenuce i kod nas polako. Taj kvadrat ce kostati isto ili manje za 2 godine, odnosno dok se projekat ne zavrsi, a sumnjam da ce biti gotov pre 2025.
 
To je već na kupcu da proceni, da li je projekat vredan rizika, da li će cene padati i sl.
Ako većina proceni tako kako vi kažete (što nije nelogično) to je super za kupce, ostaće dosta izgrađenih i slobodnih stanova, pa će ih jednog dana (možda) kupiti za manje novca.
Sećam se da je slična priča bila i za Belvil, svojevremeno.
Ono što je dobro, niko nema obavezu bilo šta da kupi, može da vaga i procenjuje, svako za sebe, do mile volje🙂
 
Da kod nas vaze ista pravila kao i u ostatku sveta, desilo bi se. Ovako je upitno. Evo vidimo ovih dana da domace proizvode, kravicu jogurt i plazma keks placamo vise nego potrosaci u Nemackoj, Austriji itd. Sta dalje reci :) Ovde su cene porasle ko da se zivi u NY, samo sto je to sve vestacki napumpano jer niko ne mora da dokazuje poreklo novca. Samo daj kes i moze sve.
 
Dobra stvar je da u svemu tome imamo izbor - da ostanemo ovde i živimo onako kako se već duže živi, tj. po lokalnim pravilima ili odemo u Austriju, Nemačku, ostatak sveta... i živimo po pravilima za ostatak sveta. Jedino što ne stoji - je da kukamo na zlu sudbinu, a zdravi smo i pravi. Ne mislim na vas, naravno.
Što se tiče konkretnog projekta, to stvarno nikome nije nasušna životna potreba. Čak i oni kojima je baš stalo do novogradnje u kompleksu imaju veliki izbor, samo u bliskoj okolini Soula je nekoliko sličnih izgrađeno, gradi se ili će se uskoro graditi. Ima dovoljno izbora za svakoga. A može i da se čeka 2-3 god, kao što ste naveli, ko odluči da mu je to izbor.
Ono što je izvesno, ovaj projekat je krenuo jako nespretno i još uvek se stvari ne popravljaju. Vrlo je moguće da tržište to prepozna i na neki način kazni invrstotora smanjenim interesovanjem.
 
Ono sto ja mislim da ce ovde da se desi je da ce traziti GD za projekat koji nece ni biti kompletan niti slican ovom, jer verovatno i nemaju gotov projekat, i onda ce juriti da menjaju tu dozvolu 10x. Nema sanse da ovaj projekat izgleda kao na renderu niti blizu toga. Pogotovo ne sad sa ovakvom finansijskom situacijom.
 
Vrlo moguće. Biće sličan, ali vrv bez nekih dodataka i šminke koja ga, u stvari, najviše prodaje. Ono što im ne ide u prilog, ovo sad je prva faza, oko četvrtina celog naselja, čini mi se. Mogu (možda) da prevare deo ljudi koji su rezervisali do sad, ali je to ipak manji deo, a dobiće lošu reklamu i neizvesnu priču za dalje.
Ima i opcija da završe samo prvu fazu, pa stanu i ostalo ne urade u nekom razumnom roku.
Opet, od prvog pominjanja Soula prošlo je skoro godinu dana, nije baš premali period da se uradi normalan PGD.
Mada, sve je to, za sada, na nivou nagađanja, šbbkbb.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Kan
Ne znam za ostale ali ja sam dobio sve potrebne informacije koje su me zanimale(bilo je natezanja,mislim da su prerano i nespremno krenuli sa prodajom),ako ne dobiju GD do nove godine vracaju sve pare i po rezervaciji i po predugovoru,ono sto su pokazali to i grade,bez namere da ih branim,receno je da nemaju nameru da prve tri faze menjaju.Dobio sam tehnicku dokumentaciju i mogu reci da nije Sakura ali je bolje od Welporta i Lastavice i slicnih za klasu i skuplje,naravno.Dali su rok avgust 2025 sa mogucnoscu da kasne 6 meseci,posle toga penali,sto i nije toliko dugacak rok,malo su me tu iznenadili.E sad,kako ce da bude to ne znam ali me neke stvari ipak cine spokojnim,mnogo zaposlenih je rezervisalo stanove i ako misle da prodaju kasnije faze ovu prvu bi trebalo da urade kako treba
 
Vrh