Šta je novo?

Smehoteka

Ovo "nam se desilo" na Maksimiru, nismo ovo "napravili" na Marakani.

Ali evo jedne iz vremena dok je odlazak na utakmicu još uvek bio - gledanje pravog fudbala i dobro zezanje, stadioni bili puni, gledaoci iz svih slojeva društva, svih uzrasta, oba pola:
Bata i Bora na 55. derbiju 1974.

bardovi.jpg


http://politikin-zabavnik.rs/pz/content ... ment-77142
 
Вожд":1afrafy7 je napisao(la):
Борчанац":1afrafy7 je napisao(la):
mekbejn":1afrafy7 je napisao(la):

Наравно да сам смирен, ствари долазе на своје место :vops:

Симпатично је то зачикавање симпатизера два клуба, две струје, са различитим особеностима, вредностима и градом оснивања :)

Разлике су уочљиве одмах...
:D
Другачији стилови, другачији дух... 8)

Добро бре комшилук, баш сте открили топлу воду, па нама у имену стоји префикс - Југословенско -, него како "стубу срБства" ово да се деси..

mrsgjbt.jpg
:laugh:
Поздрав..

Вожде...штета...
Пар пута си ми заблистао, па сам стекао утисак да си паметан :p То јест, наш :pob:
Сада си показао право лице :wink:


Слика је удбашка као и подметнута застава. На њој се не види полиција која је поставила и која је чува.
Али срећом па си питао мене :)

Види изнад титовог лика (док не неђем бољу слику шкиљи)



Спортски поздрав за бордо/плаве војне клубове (копије ЦСКА) основане у Загребу и подржане играчима НДХ :mrgreen:
 
Борчанац":3sj6ppjb je napisao(la):
Вожде...штета...
Пар пута си ми заблистао, па сам стекао утисак да си паметан :p То јест, наш :pob:
Сада си показао право лице :wink:


Слика је удбашка као и подметнута застава. На њој се не види полиција која је поставила и која је чува.
Али срећом па си питао мене :)

Види изнад титовог лика (док не неђем бољу слику шкиљи)



Спортски поздрав за бордо/плаве војне клубове (копије ЦСКА) основане у Загребу и подржане играчима НДХ :mrgreen:


На моју срећу био сам и "наш" и "ваш" (ако се питаш зашто, ето рећићу ,то је било из разлога јер су ми родитељи симпатизери ова два клуба, па због поштовања према обома) односно члан атлетске секције СД и пливачке па фудбалске секције ЈСД и то сам постао искључиво због тога што сам тада једино и искрено желео да се играм тих спортова а не да постанем војник једних или других и да од мене направе финални производ који ће се лепо продати на иностраном тржишту, међутим имао сам прилике да се уверим да су то најобичније фирме, које се од осталих разликују само по томе што практично немају власника који би регуларно улагао и убирао профит, нису ни приватне, ни државне, ни друштвене, већ се воде као удружења грађана, а које преузме одређена групација људи, користи инфраструктуру и ресурсе и убира (у то време) огроман профит, тако да је "навијање" у корист једних или других отприлике и мање логично од навијања за Гемакс или Колинг, која ће више и каквих објеката направити..

Реаговао сам у донекле шаљивом тону на твој ранији пост, јер сам желео да укажем на важност етике.
И не само на погрешност навијачког става, већ и на то да човек гледањем на чињенице кроз призму навијачке острашћености (не мислим притом само на навијање за спортске клубове, него генерално), може себи да дозволи и да изговори лаж, или да учини неправду, што га сложићеш се, чини мање карактерним човеком него што је био, а ако тако настави, па и нечији физички интегритет доведе у питање, спушта се све ниже, до нивоа животиње..

Што се тиче "обожавања" лика и дела тадашњег председника, разуме се да је постојало и то од стране велике већине грађана СФРЈ, што је последица дугогодишњег стварања култа личности. Нема сумње да је тога било и међу субкултурним, односно навијачким групама, не искључујем могућност да је и подстицано од стране убачених елемената, али изнети став да га није било је благо речено - непознавање чињеница . Може се рећи да је и једно и друго, и култ вође (доминантни, најснажнији - алфа мужјак) и навијачка група (чопор) реликт праисторије у савременом свету.
Још један такав реликт, односно анахронизам у данашње време, јесте процењивање квалитета личности на основу припадности роду, племену, народу, географском подручју, а не на основу објективних мерила.

И један и други клуб основани су у месту седишта партије и државе, од стране различитих органа исте организације - КПЈ у циљу промоције и популаризације идеологије комунизма кроз спорт на нивоу целе Југославије, зато су ти клубови као репрезентативни и били на разне начине форсирани, што деградира сам смисао такмичења.
 
Математика на Црногорски начин: 7 + 2 = 11.
А може и овако: рођено 11 беба + 7 дечака + 2 девојчице = 20 новорођенчади :lol:

 
Otišle tri plavuše na pijacu da kupe krastavac. Kaže prva:
Meni dajte duži, a tanji.
Druga kaže:
Meni dajte kraći, a deblji.
A treća će:
Meni dajte bilo kakav, meni treba za salatu.
 
Vrh