Šta je novo?

Smederevski put- rekonstrukcija, proširenje

На страну све мане, визуална трансформација је невероватна. Са друге стране, део ка граду је толико деградирао након постављања топловода из депоније, да је то неописиво.
 
На слици се види да је поред тротоара било места за бициклистичке стазе у оба смера, али кога у овом граду брига за бициклистички саобраћај...
 
Није било места због конфигурације терена. Због тога је тротоар лево постављен уз ограде, а тротоар десно уз коловоз. Са десне стране су колске улазе радили и до 10 метара унутар приватних парцела како би се висинска разлика између леве и десне стране регулисала.
Ивичњак са десне тране није постављен да би зелена површина примала кишницу.
Дрвеће није посађено јер је време садње завршено. Не би се ништа примило.
 
Онда су могли риголе да ставе уз ивичњак. Ово је баш примитивно решење и брзо ће бити пуно блата на друму.
 
Риголе су ти исто што и атмосферска канализација само у површинском смислу. Опет одводе кишницу ка циљу. Понављам, ивичњака нема јер је предвиђено да земљиште дуж трасе упија одређени проценат воде. Ако уградиш риголу, на траси која иде низбрдо кроз насеље, спречаваш да земљиште дуж трасе упија воду и ствараш услове за бујичне воде које ће на крају те риголе направити хаос.
 
Морам да одам признање Београд путу, овако да одраде посао без икаквог пројекта, из ока што се каже. Шта их спречава да наставе даље ка граду? Унутрашње траке су уже од спољашњих.
 
Још једна ствар је интересантна, овде имамо практично магистрални сеоски пут, који се реконструише у профил градске улице. То је и разлог што не постоји кишна канализација, али постоје колски прилази, а можда је то и разлог што се ради ад-хок, односно без пројекта.
 
Radovi bez projekta i dozvole predstavljaju divlju gradnju koja je krivično delo. Nadajmo se da će tužilaštvo reagovati i krivično goniti odgovorna lica (naručioca i izvođača radova). Jedini normalan scenario koji da bi se desio mora pre svega da dođe do promene vlasti.
 
Opština Grocka oko 70% SNS, rekao bih da su stanovnici zadovoljni dinamikom radova.
Тако је, сви су значи 70% задовољни! Не би ја ништа посебно тамо радио, нема потребе, задовољан је народ тренутном ситуацијом! 😑😑😑
 
Tacno, ranije su pred izbore cak nesto obecavali, delili neke letke,planove...u poslednjih par su i to prestali, njihova marva to i ne trazi a ostali cute jer nisu nasli savrsenog princa, hocu reci savrsenu opoziciju!
 
Mozemo milion detalja da pronadjemo da ne valja proširenje zašto nije ovako nego onako. Svako ko koristi često Smederevac će reći hvala gnjurcu da ga širite, već 40+ godina slušamo priče o proširenju ali bukvalno svi gradski političari su obećavali! Lično sam se naslušao obećanja te sa tramvajem te bez tramvaja te ovakav projekat te onakav. Kako god, biće saobraćajno protočnije nego sada što je, to duboko verujem. Poenta je naslušali smo se priča o rešenju i projektima al niko da ga realizuje a vreme je prohujalo. Ja imam tikove od same pomisli da moram proći smederevcem, bukvano dubok udah i krenem… Ja sam mišljenja i pa neka postoji bolji projekat, ali ovi neka ga urade da ja za života prođem tuda a da su 4 trake završene. Posle vi pravite i kandidujte nove projekte, idite na javne raspave, ali do tada život za ljude koji tuda prolaze posle kraja ovih radova biće značajno olakšan.
 
Mozemo milion detalja da pronadjemo da ne valja proširenje zašto nije ovako nego onako. Svako ko koristi često Smederevac će reći hvala gnjurcu da ga širite, već 40+ godina slušamo priče o proširenju ali bukvalno svi gradski političari su obećavali! Lično sam se naslušao obećanja te sa tramvajem te bez tramvaja te ovakav projekat te onakav. Kako god, biće saobraćajno protočnije nego sada što je, to duboko verujem. Poenta je naslušali smo se priča o rešenju i projektima al niko da ga realizuje a vreme je prohujalo. Ja imam tikove od same pomisli da moram proći smederevcem, bukvano dubok udah i krenem… Ja sam mišljenja i pa neka postoji bolji projekat, ali ovi neka ga urade da ja za života prođem tuda a da su 4 trake završene. Posle vi pravite i kandidujte nove projekte, idite na javne raspave, ali do tada život za ljude koji tuda prolaze posle kraja ovih radova biće značajno olakšan.
Има доста тужне истине у овоме што сте написали али ја сам некако сигуран да овај посао неће бити завршен месецима и годинама, а да не говоримо о оној критичнијој и тежој деоници од ММЛ до Калуђерице, то тек неће пипнути. Мислим да исто важи и за Булевар. Можда ураде део од Цветка до Устаничке али и то је упитно. Ја би сада после избора и ЕХПО лудила био срећан кад би бар пресвукли потез од Устаничке до Калуђерице, који се распао али и то не верујем 🙄
 
Možda i lupim ali neznam da li mogu da se vade na privremeni organ zadnjih 8 meseci tipa privremeni budzet grada beograada pa zato da kasne?!
 
Mozemo milion detalja da pronadjemo da ne valja proširenje zašto nije ovako nego onako. Svako ko koristi često Smederevac će reći hvala gnjurcu da ga širite, već 40+ godina slušamo priče o proširenju ali bukvalno svi gradski političari su obećavali! Lično sam se naslušao obećanja te sa tramvajem te bez tramvaja te ovakav projekat te onakav. Kako god, biće saobraćajno protočnije nego sada što je, to duboko verujem. Poenta je naslušali smo se priča o rešenju i projektima al niko da ga realizuje a vreme je prohujalo. Ja imam tikove od same pomisli da moram proći smederevcem, bukvano dubok udah i krenem… Ja sam mišljenja i pa neka postoji bolji projekat, ali ovi neka ga urade da ja za života prođem tuda a da su 4 trake završene. Posle vi pravite i kandidujte nove projekte, idite na javne raspave, ali do tada život za ljude koji tuda prolaze posle kraja ovih radova biće značajno olakšan.
Mislim da je ovakav stav i mišljenje ljudi srž svih problema u drustvu.
Jel treba da opravdavamo divlju gradnju od strane drzave?
Sta ce da rade investitori ako vide da drzava izvodi radove nelegalno?
Zasto bi iko ishodovao građevinsku dozvolu?
 
Zavisi čije mišljenje želite da više uvažite vezano za proširenje Smederevca, dal onih Zvezadaraca iz MMLa, Kaluđerice, Ritopeka... ili možda više svrbi taj problem one sa Đerma ili okoline Cvetkove pijace koji retko koriste taj pravac. Nisam stručan dakle merodavan da procenjujem da li Grad poštuje ili ne poštuje procedure, i da li ovo spada u to započinajnje radova za nešto što se ne sme započeti bez građevinske dozvole. Za takve ocene nelegalnosti radova je nadležan Sud (neki) a ne javnost na forumu koja većinski nema to predznanje koje je potrebno. Ukoliko Grad bilo šta radi bez dozvole možete podneti nadležnom Sudu zahtev da se takvi radovi stopiraju. Takvim putem je, koliko znam, Grad zaustavljen u postavljanju infrastrukture kroz nasip na NBG do okončanja postupka.
 
Што би неко стопирао радове, ево последњи оглас за некретнине каже да је у зони проширења цена по ару нарасла на 15 сома евра.
 
Vrh