Šta je novo?

Slavine, baterije

Ja, isto vodjen kupujmo domace kredom, kupih Rosan Stolz baterije u stanu koji sam renovirao pre par godina. To je zaribalo u roku od mesec dana!
 
Klasicna rosan baterija traje mi godinama.
 
Na zalost, moram da demantujem sopstveni post.
Mesac je porpao na Rosan bateriji, pokusao sam da gaz amenim koristeci sve savetem, ali je sve zapeklo.
Odlucio sam da zamenim bateriju.

Najbolja baterija koja ima da se kupi je neka slovenacka, masivnija i teza od Rosana-a.

Zanima me, da li je moguce da mi ta teza baterija pod svojom tezinom odvali cev u zidu jer to je ona plasticna, zelena cev?
 
Ugradio sam nekoliko Rosan slavina i za sad sluze,pre neki dan sam ugradio i sebi na sudoperu pa cu da vidim da li sam sam sebi uvalio penis.
Na zalost nema Armala,kvalitet a da ne stipaju cene. Imam na kadi njihovu slavinu preko 10 god ,na njoj je originalno crevo za tus i 'slusalica'. Koje su to slavine iz Slovenije?
Bez brige,odvalice se moozda ako se nekako popnes na nju.
 
Ugradio sam nekoliko Rosan slavina i za sad sluze,pre neki dan sam ugradio i sebi na sudoperu pa cu da vidim da li sam sam sebi uvalio penis.
Na zalost nema Armala,kvalitet a da ne stipaju cene. Imam na kadi njihovu slavinu preko 10 god ,na njoj je originalno crevo za tus i 'slusalica'. Koje su to slavine iz Slovenije?
Bez brige,odvalice se moozda ako se nekako popnes na nju.
Zanima me koliko su cvrste te zelene plasticne cevi?




Ne nih menjao Rosan, ali zapekla je toliko da nije moguce zameniti mesac, osim da secem.
 
Nisu kao pocinkovane ali u odnosu na njih imaju prednosti,mnogo se lakse i brze radi,otprne su na zaledjivanje,trajnije su...jedino kad nesto busis u kupatilu prosviras je da ne osetis :)
Za Herc znam da radi armature za grejanje,nisam video njihove slavine. Da su kvalitetne ne sumnjam.
 
Jedina mana herc slavina je ne toliko lep dizajn, bar iz mog ugla
 
Da. Izgledaju jako grubo.
MAsivne su.
Ali ja se nadam da nece zapeci.
 
Jedna od prilicno fascinantnih stvari u smislu da je premasila rok očekivanog trajanja je baterija u mojoj-tuš kabini. Prethodna je procurela na holenderu koji je pukao, a koji se srafi na cevi u zidu i kupio sam drugu kod malo bolje snabdevenog lokalnog ,,Brus-Lija", secam se da je bio visok datum, a bez tusiranja se ne moze i namontirao sam je i pomislio: ,,Dok traje, traje, neka traje godinu dana, zamenicu je." Medjutim, ovo joj je 9-ta godina, ni mešač joj nisam menjao. Ne curi nigde. Jedino gde je procurivala je crevo za tuš. Ovo joj trece :)
 
Jedna od prilicno fascinantnih stvari u smislu da je premasila rok očekivanog trajanja je baterija u mojoj-tuš kabini. Prethodna je procurela na holenderu koji je pukao, a koji se srafi na cevi u zidu i kupio sam drugu kod malo bolje snabdevenog lokalnog ,,Brus-Lija", secam se da je bio visok datum, a bez tusiranja se ne moze i namontirao sam je i pomislio: ,,Dok traje, traje, neka traje godinu dana, zamenicu je." Medjutim, ovo joj je 9-ta godina, ni mešač joj nisam menjao. Ne curi nigde. Jedino gde je procurivala je crevo za tuš. Ovo joj trece :)
Jel u pitanju Herzova baterija?
 
Sada da me ubijes, ne secam se, a na njoj samoj ne pise nista.
 
Imam neobican problem sa novom baterijon Rosan.
Hteo sam da ne moram da menjam cevi koje nisu fleksibilne stavio sam istu bateriju kao pre, ali kvalitet je pao u zadnjih 15 godina.
Od pocetka, kad pustim hladnu vodu, prvih par sekundi izlazi vruca voda.
Ni promena mesaca nije pomogla.
Zasto se ovo desava? Kako je tako nesto uopste moguce? Da li je problem u mesacu ili u bateriji?

Sad vidim da cu morati da ugradjujem Herz bateriju, ali i da menjam dovodne cevi.
 
Vrati to uzmi zamensku, ja sam stavio jednu black s2 sa izvlacnim tusem u kevinom stanu i vec ju je keva olupala tako da sam je bacio i uzeo blanco. Iskreno bas su djubre. Zavrsna obrada je toliko jadna da je pogledom izgulis. Tako mi i treba kad hocu da ustedim.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
Imam neobican problem sa novom baterijon Rosan.
Hteo sam da ne moram da menjam cevi koje nisu fleksibilne stavio sam istu bateriju kao pre, ali kvalitet je pao u zadnjih 15 godina.
Od pocetka, kad pustim hladnu vodu, prvih par sekundi izlazi vruca voda.
Ni promena mesaca nije pomogla.
Zasto se ovo desava? Kako je tako nesto uopste moguce? Da li je problem u mesacu ili u bateriji?

Sad vidim da cu morati da ugradjujem Herz bateriju, ali i da menjam dovodne cevi.
Koji ti je bojler da li je upitanju protocni ili obican
Zna da se desi kod prostornih posto sve cesme nisu predviđene za protocne
 
Mislim da ti je u problemu sigurnosni ventil.

Kuhinjsk bojler nema sigurnosni ventil, to je mali protocni bojler.
Ali, shvatam sta kazes. Milis da veliki bojler koji je kupatilu ispusta vrucu vodu u instalaciju hladne vode?
Nije to, proverio sam.
 
Pa jel protocni ili je mali bojler od 5l razlika je u vrsti slavine
 
mali klasicni kuhinjski bojler, nije protocni velike snage
 
Treba da renoviram stan i gledam koje baterije da uzmem. Najveci problem je to sto su na renderu bronzane i lepo se uklapaju u kupatilo, medjutim, kad sam otisao sa arhitektama da pogledam, skapirao sam da su sve bronzane duplo skuplje od "obicnih"! Nadjoh Rosan kao neku jeftiniju opciju od ovih italijanskih, medjutim vidim da su u zadnje vreme opali sa kvalitetom.

Veliki problem bi bio da se mesac pokvari, jer ce ici ona ruza direktno iz zida, sto znaci da bih zamenio nesto, moram da razvaljujem plocice koje nisu nimalo jeftine...

Ima li neko iskustva sa Italmix? https://www.italmix.com/eng/index.php
 
Kupi Grohe ili HansGrohe!
Kad već sređuješ kupi odmah to što valja.
I ja sam se zaje*******o sa nekim jeftinijim i nekima u boji, pa se vratih na standardno i kvalitetno.
 
Nisu ove jeftinije, slicne su cene samo sto ne znam kakve su. Mada ici cu na proveren kvalitet, kad vec dajem tolike pare, da znam za sta ih dajem.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
Ja sam kupio crne i dobro se zeznuo.
Kod nas tvrda voda pa se vidi svaka kap na tome. A kupovao sam i Kludi baterije i imao sam raznih problema i sa njima.
Ove G i HG su stvarno za mene najprihvatljivije, mada i oni imaju extra skupe, ja sam uzimao jeftinije!😁
 
Za crne sam odmah rekao ne, lepe su samo kad se ugrade, a odrzavanje istih je haos jer voda u Bg ima dosta kamenca ostaju fleke. Ne znam kako bi se videlo na bronzanim ali izgleda necu ni saznati.:ROFLMAO:

Nego, koja je razlika izmedju Grohe i Hansgrohe? Jel to ista firma podeljena po klasama ili su dve razlicite firme?
 
Nekad mi neko reče da su to dva brata pa se razišli, aki ne verujem u tu priču, a mrzi me da gledam na netu!
Levi i desni Twix!😁
 
Vrh