Šta je novo?

Slavine, baterije

Otac i sin 😀
Btw ja sam na preporuku vodoinstalatera kupio Remer ugradne/uzidne tuš baterije (navodno su jeftinije i kvalitetnije od Grohe).
 
Poslednja izmena:
Nekad mi neko reče da su to dva brata pa se razišli, aki ne verujem u tu priču, a mrzi me da gledam na netu!
Levi i desni Twix!😁
Mislim da je to istinita prica, ali svejedno super su baterije, jedino treba odrzavati perlatore. Moja preporuka za kuhinjske slavine su modeli sa tus izlivom, bas prakticna stvar
 
Sad kad je Hansgrohe otvorio fabriku u Valjevu bice valjda jeftinije slavine (ako nista za carinu i prevoz).
 
Vezano za ugradne vodokotlice, da li je bolji izbor Geberit ili Grohe?
 
Nisam cuo za njih al vidim da kosta slicno kao i ova dva.
 
Rekose mi da sa Gebert i Grohe nema greske, tako da cu verovatno na jedan od ta dva.
 
Na kraju sam bio primoran da uzmem Rosan mesac za tus jer zid nije dovoljno debeo za Grohe. I sranje je. Uzeo sam ono sto ide u zid, sa ruzom i desava se da hladna voda po malo kaplje iz ruze, iako je ne koristim u tom trenutku i malo po malo padne hladna kap na glavu... Ne secam se da sam u hotelima i iznajmljenim apartmanima imao taj problem, da voda povremeno kane iz ruze iako se ne koristi.

Druga stvar koja mi se ne svidja je kada se promeni sa tusa na ruzu, treba jedno par sekundi da krene topla voda. Ne znam da li je to tako normalno, ali bojler je odmah pored i mislim da ne bi trebalo da se desava. U svakom slucaju, nisam imao izbora, ali nikada vise ne bih uzeo Rosan. Ne kosta Grohe 3x vise za dzabe...
 
Na kraju sam bio primoran da uzmem Rosan mesac za tus jer zid nije dovoljno debeo za Grohe. I sranje je. Uzeo sam ono sto ide u zid, sa ruzom i desava se da hladna voda po malo kaplje iz ruze, iako je ne koristim u tom trenutku i malo po malo padne hladna kap na glavu... Ne secam se da sam u hotelima i iznajmljenim apartmanima imao taj problem, da voda povremeno kane iz ruze iako se ne koristi.

Druga stvar koja mi se ne svidja je kada se promeni sa tusa na ruzu, treba jedno par sekundi da krene topla voda. Ne znam da li je to tako normalno, ali bojler je odmah pored i mislim da ne bi trebalo da se desava. U svakom slucaju, nisam imao izbora, ali nikada vise ne bih uzeo Rosan. Ne kosta Grohe 3x vise za dzabe...

ovaj drugi problem nije do mesaca. moguce da postoji poseban ventil za bojler i da je pritisak nizi.
i kod mene je tako
 
Moguce, al ovo sto kaplje je sigurno do baterije, tj mesaca.
 
Zna li neko da li slavina predvidjena za sudoperu, moze da se ugradi na lavabo u kupatilo? U kupatilu je veliki bojler koji je s jedne strane povezan na tus bateriju a sa druge na slavinu za lavabo? Kao i da li je neko koristio Zilan baterije sa grejacem za sudoperu i da li ona moze da se montira umesto obicne slavine i veze na postojeci niskomontazni bojler i da se koristi jedno ili drugo zavisno od potrebe. Kao i da li niskomontazni protocni bojler za kuhinju jacine 6kw ili 3,5 kw moze da koristi iste strujne instalacije kao postojeci niskomontazni mali bojler od 1.5kw. Postavila sam pitanje i na drugoj temi, ali mi se ova cini posecenija:) I kakvog su kvaliteta Aquabi slavine. Hvala unapred!
SLAVINE.png
 
Na kraju sam bio primoran da uzmem Rosan mesac za tus jer zid nije dovoljno debeo za Grohe. I sranje je. Uzeo sam ono sto ide u zid, sa ruzom i desava se da hladna voda po malo kaplje iz ruze, iako je ne koristim u tom trenutku i malo po malo padne hladna kap na glavu... Ne secam se da sam u hotelima i iznajmljenim apartmanima imao taj problem, da voda povremeno kane iz ruze iako se ne koristi.

Druga stvar koja mi se ne svidja je kada se promeni sa tusa na ruzu, treba jedno par sekundi da krene topla voda. Ne znam da li je to tako normalno, ali bojler je odmah pored i mislim da ne bi trebalo da se desava. U svakom slucaju, nisam imao izbora, ali nikada vise ne bih uzeo Rosan. Ne kosta Grohe 3x vise za dzabe...
Moram da demantujem sam sebe, nije bio problem do baterije vec su ovi sto su ugradjivali nesto sje*******ali. Zvao sam servis, dosli i popravili za 10min, sad sve radi kako treba.
 
Vrh