Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

Primetio sam nedavno da im je crklo parče one plave svetlosne trake na vrhu stambene kule. Dugo je trajala... nadam se da će brzo da je saniraju
 
taman smo se radovali renoviranju spoljašnosti ove zgrade ispred, a ona sada ima dva različita materijala na krovu
 
Odobreno je povecanje zgrade za 2 sprata, 2x5 metara, kako javljaju sa skys.foruma. Samo da sacekamo zvanicnu vest. Mada me buni sto je receno 34 sprata a po prvobitnom planu je trebalo da bude 31 sprat ako se ne varam. Lepa vest svakako.
 
Kako moze da bude odobreno jos 2 sprata da se izgrade, kada je zgrada maltene gotova konstrukcijski?
 
Lepa je poslovna zgrada. Steta sto su tako nabijene, preblizu je za moj ukus.
 
Okoreli beobilderi već imaju i kišobrane, pa mogu da se šepure i prave reportaže i po kijametu:
20211008_175613.jpg

20211008_175624.jpg
 
Jes koliko spratova je ostalo da se izgradi, ne znam da li ih je Kosava koja je duvala zadnjih 10ak dana usporila za visinske radove?
 
Šteta što nije još 30ak metara viša.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 
Zgodno bi bilo da se navede da je u pitanju montaža.
 
Igore jel imas informaciju jel jezgro doslo do konacne visine objekta, tj kada se planira zavrsetak konstrukcije cele?
 
Ako sam dobro prebrojao, trenutno bi trebalo da je u izgradnji 28. sprat. Dakle, ostalo je jos 3 sprata od kojih su poslednja dva visa od ostalih. Stoga, deluje da jezgro nije doslo do konacne visine.
 
Juce
 

Prilozi

  • MicrosoftTeams-image (5).jpg
    MicrosoftTeams-image (5).jpg
    641,5 KB · Pregleda: 1.902
  • MicrosoftTeams-image (7).jpg
    MicrosoftTeams-image (7).jpg
    551,9 KB · Pregleda: 1.908
Bas izgleda impozantno. Kad bi samo druge dve kule pored bile istog dizajna :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893368#p893368:1kaa870a je napisao(la):
stefanias » Uto Okt 26, 2021 2:30 pm[/url]":1kaa870a]Bas izgleda impozantno. Kad bi samo druge dve kule pored bile istog dizajna :)
I kad bi bila jos jedna kula prekoputa ulice, kao kapija ka centru grada :)
 
Zna li neko da li će se ići na povećanje spratnosti kao sto je pominjano? Inace Kula izgleda odlično!
 
Vrh