Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

20210328_115834.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827527#p827527:4ovnkyra je napisao(la):
slk » Pon Mar 01, 2021 9:44 am[/url]":4ovnkyra] Ovo bas raste
file.php
Evo napretka tacno mesec dana kasnije, samo je nekako zamenilo mesta fotografijama :?
 

Prilozi

  • 3CE3CC43-00CF-43F8-A3F9-B5A33469FB05.jpeg
    3CE3CC43-00CF-43F8-A3F9-B5A33469FB05.jpeg
    337,1 KB · Pregleda: 7.811
ovim tempom mi se čini da će za mesec dana ili malo više da prešišaju postojeću kulu
 
Neverovatno koliko nova kula već gabaritima dominira na starom...
Pogotovo uživo...
Mogu samo zamisliti koliko će taj kontrast da bude jak kad ovo čudo dostigne punu visinu.
 
Polako počinje da dominira centralna kula. Sličan kadar kao Igorov, ali sa veće udaljenosti, s druge strane petlje.
received_157961566191776.jpeg
 
Ово је свакако један од најуспешнијих пројеката у граду, и зато ово не сматрајте критиком, али фасаде на овај фазон ме помало иритирају.

Искрено, лепше ми изгледа овај костур. Кад би га покрили провидним стаклом (разуме се, делимично затамљеним, с адекватном топлотном изолацијом и сл.), изгледао би неупоредиво лепше него део прекопута.
 
Sudeci po renderima, ta kula ce dobiti takvu fasadu o kojoj govoris. Problem je sto verujuci renderima, treca kula ce da ima puskarnice umesto prozora poput prve kule.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=838377#p838377:ziwpywad je napisao(la):
Аполон » 04 Apr 2021 02:36 pm[/url]":ziwpywad]Ово је свакако један од најуспешнијих пројеката у граду, и зато ово не сматрајте критиком, али фасаде на овај фазон ме помало иритирају.

Искрено, лепше ми изгледа овај костур. Кад би га покрили провидним стаклом (разуме се, делимично затамљеним, с адекватном топлотном изолацијом и сл.), изгледао би неупоредиво лепше него део прекопута.
Možda ti je promaklo na Igorovim slikama, ali postavljena je fasada na taj fazon koji pričaš. Doduše, ne mogu da procenim da li se prozori prostiru celom visinom otvorenog dela sprata. Ali da, slažem se da je mnogo lepše kada su otvoreniji, kada ima više stakla nego kao što je na prvoj kuli. Ona mi je lepo, ali mi nekako izgleda više kao neka obična stambena zgrada, nego neki deo većeg projekta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=838395#p838395:2b2ir4wx je napisao(la):
marrecar » Нед Апр 04, 2021 3:01 pm[/url]":2b2ir4wx]
Možda ti je promaklo na Igorovim slikama, ali postavljena je fasada na taj fazon koji pričaš. Doduše, ne mogu da procenim da li se prozori prostiru celom visinom otvorenog dela sprata. Ali da, slažem se da je mnogo lepše kada su otvoreniji, kada ima više stakla nego kao što je na prvoj kuli. Ona mi je lepo, ali mi nekako izgleda više kao neka obična stambena zgrada, nego neki deo većeg projekta.
Е, баш ми је драго! Јесте ми то промакло.

И, слажем се - прва кула јесте лепа, али њена фасада пре одговара стамбеној згради.
 
[/quote]
Е, баш ми је драго! Јесте ми то промакло.

И, слажем се - прва кула јесте лепа, али њена фасада пре одговара стамбеној згради.
[/quote]

Она и јесте стамбена зграда.
 
Znamo da je stambena, nego je kritika to što liči na neku običnu stambenu zgradu koja ne predstavlja nikakav značajan projekat. Ovo je već jedan kompleks, ozbiljnija investicija, pa je to ipak moglo malo impozantnije. Ali dobro, ni ovo nije ništa strašno loše, samo želja.
 
Управо тако.

Хтео дам рећи да таква фасада не одговара пројекту ове врсте, који својим обликом, величином и позицијом јасно одудара обичних стамбених зграда, каквих је на претек.

Ако су већ изабрали да граде нешто што јасно одудара, нека фасада буде на нивоу. Нека допринесе лепоти пројекта, уместо да одузме.
 
f5fec21f4bd9fbd80bebf321007e1587.jpg


Videh sad ovu sliku, u pitanju je Dubai, i podsetilo me na ovaj projekat. Čak mi se i lokacija čini slično.
 
Svaka čast, ovo sam čekao! Počelo je propadanje.
 
Srbin to dobro ugradio, nadzor jos bolje “iskontrolisao”..
 
Dice":37k425mw je napisao(la):
Svaka čast, ovo sam čekao! Počelo je propadanje.
????једва чекате да нешто пропадне,страшно....знак због чега коментаришете

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=839443#p839443:2nflwwgo je napisao(la):
sergio-m » Сре Апр 07, 2021 2:06 pm[/url]":2nflwwgo]joj kakvi smo ciglu bi pokvarili! a i nije sminka za prasice da ne budem vulgarniji...
Овде смо „ми” покварили, тј. поломили, једино део клупе - премда не искљујем да је страдала без примене насиља.

За све остало треба - па и клупе, тј. седала - крив је избор материјала и квалитет радова.
 
Polomljenom dekingu na stepeništu jasno fali jedan poprečni nosač kako ne bi dolazilo do lomljenja.
 
Управо тако. Што је најгоре, ово није изолован пример, јер сличан проблем је уочљив и на другим локацијама на којима је псотављен исти овај декинг.
 
Vrh