Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

Deluje kao jedan od četvorocifrenog broja tračeva koji su kao "pouzdane insajderske informacije" plasirani po internet forumima.
 
:notok:
 

Prilozi

  • 4E295358-CF22-45D5-BB24-2FC1BC0511C6.jpeg
    4E295358-CF22-45D5-BB24-2FC1BC0511C6.jpeg
    85,3 KB · Pregleda: 7.654
Ja ne znam što je ovde sada loše da je kula 130 umesto 150m. Do pre koju godinu smo gradili poslovne i stambene krmače a sada ne valja ni 130m.
 
Да је 150м кукали би на гужву која би била бар мало мања да је кула 130м
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=795761#p795761:3obaxwaw je napisao(la):
Пантела » Pon Nov 23, 2020 12:22 pm[/url]":3obaxwaw]:notok:
file.php

Ova prepiska mi liči na čuvene prodaje na fejsbuku gde svi živi pišu komentare "Cena?" :D Gde nestade komunikacija i obraćanje? Danas čuti "dobar dan" je ravno onome nekada "ljubim ruke" :grand:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=795020#p795020:f9no0p6i je napisao(la):
srdjan » 20 Nov 2020 02:50 pm[/url]":f9no0p6i]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794634#p794634:f9no0p6i je napisao(la):
Archangel » 19 Nov 2020 02:25 am[/url]":f9no0p6i]Za mlađane članove koji nisu na forumu nekih 10ak godina evo kakvi su svi zvanični renderi bili u opticaju i kada (izbunarih). Kažem zvanični jer je bilo i nekih finih koncepata poput Centralne kapije Beograda. Što se tiče ovih trenutnih rendera, blizine ulice kula do kule i visine poslednja dva sprata, takvi su već dve godine sad baš zagledah (videti drugu sliku) :)

Ke6GPM9.jpg
Meni licno estetski najlepsa verzija iz 2015, sa nekom modifikacijom ovog mini trznog centra dole u nekakav poslovni ili ugostiteljski anex. No sta je tu je - moglo je i gore od ove tri kule sto se trenutno grade sa klimama na balkonima.

I meni, samo da su je podelili na dve vitkije. Odabrano rešenje (najnovije) karakterišu stambene kule prihvatljivog gabarita, međutim poslovna kula koja je sada niža iako ne dominira prostorom u toj meri izgleda predebelo u odnosu na susedne dve, uz to još deluje kao da je uglavljena između (infill). Dakle, trebalo bi da je istog elipsastog poprečnog preseka poput stambenih, s tim da je postavljena tako da u osnovi bude okrenuta pod 45 stepeni u odnosu na stambene. Na taj način bi izgledala uže kako iz perspektive BnV (na slici), tako i iz ulice Kneza Miloša dok bi gledano preko stambenih kula delovala kao neka veća poslovna zgrada izgrađena u sklopu drugog projekta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=795761#p795761:9vige001 je napisao(la):
Пантела » 23 Nov 2020 11:22 am[/url]":9vige001]:notok:
file.php

Mislim da je ovo neka stara prica ,a li videcemo.Ja i dalje mislim da ce ona na 150 metara ali videcemo.
 
I da jeste i da nije, neće sigurno da kažu potpunom strancu na fejsbuku pre nego što zvanično saopšte, niste valjda s Marsa pali. A i lepo kaže čovek, da ste pitali lepo i pristojno ko zna, možda bi vam i rekli :)
 
Ја се однекуд сећам цртежа највишег солитера с водоравним зарезима сваких четири-пет спратова, направљеним постепеним повлачењем (с једног краја ка другом) дела спрата у зграду.
То је фасаду чинило динамичнијом и разноликијом од садашње једнообразне.

Могуће је и да сам побркао с нечим другим.
 
Ovo je snimano koliko vidim ovog meseca, zna li se tacnije kada?

Bilo bi super kada bi mogla na 6 meseci ovakva slicna da se postuje :), mada ova mi se cini da je iz aviona, a ne drona.
 
Igor":2kxcqbp8 je napisao(la):
POČINJE IZGRADNJA NOVE POSLOVNE KULE U BEOGRADU
SKYLINE OMNIA


Beograd, 18. novembar 2020. godine – U novembru počinje izgradnja još jednog izuzetnog projekta poslovne arhitekture u Ulici kneza Miloša, pod nazivom Skyline Omnia, koji će se nalaziti u okviru modernog stambeno-poslovnog kompleksa Skyline Belgrade. Investitor projekta, AFI Europe Serbia, ističe da će ova funkcionalna biznis kula, čija je vrednost 73 miliona evra, predstavljati jedan od simbola prestonice.

Skyline Omnia će imati 31 sprat, i sa ukupnom visinom od 132 metra prostiraće se na skoro 40.000 m2. U ovoj poslovnoj kuli neće biti čekanja na liftove, budući da je po projektu predviđeno čak 11 brzih liftova za zaposlene i posetioce. Zakupcima će biti obezbeđena maksimalna fleksibilnost, jer će postojati mogućnost da svaki sprat bude podeljen prema njihovim zahtevima i potrebama. Površine prostora za izdavanje, od 250 m2 do 920 m2 po spratu, omogućavaće da se svaka delatnost organizuje na optimalan način. Ova savremena zgrada predstavljaće primer upotrebe opreme visoke tehnologije, a svojom sofisticiranom telekomunikacionom opremom ispunjavaće LEED Gold standard.

Nedostatak parking mesta u centru Beograda jedan je od važnih problema poslovnog sveta, ali korisnici poslovne kule Skyline Omnia neće morati da brinu o tome, jer će na raspolaganju imati 479 garažnih parking mesta, što je u ovom delu grada izuzetna prednost. Prizemlje je predviđeno za maloprodajne lokale, a svaki peti sprat imaće terasu.

Ovako koncipirana i arhitektonski impresivna zgrada na prestižnoj lokaciji, predstavljaće pravi izbor za kompanije kojima je neophodno prvoklasno, kvalitetno i inspirativno radno okruženje. Ekskluzivni zastupnik za izdavanje ove jedinstvene poslovne kule je CBS International, vodeća konsultantska kuća za nekretnine u Srbiji, koja je deo Cushman & Wakefield grupe.

Pogledajte prilog 1
Ako mene pitate skoro sam skoknuo do Berlina, imam osecaj da bi ovde legao stakleni krov na ovom malom platou oko 3 kule slicno kao na Potsdamer placu. Stvorilo bi zimi mesto gde bi se ljudi okupljali plus desavanja usled kisnih i sneznih dana, a leti hlad od velikih vrucina, ili pak gresim.
Jedan ili 2 drvoreda u krug po platou i par klupica, 2 kafica sa bastom i odlicno mesto za stanare, prolaznike a i biznis persone da ugrabe rucak u dvoristu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ово из авиона/дрона је супер, таман се види да је пројекат тек почео :) Било би одлично да имамо и мало ближе, баш ме занима где се све одступило од макете, чини ми се добрим делом.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=796457#p796457:3su47tyf je napisao(la):
Плусквамперфекат » Sre Nov 25, 2020 3:17 pm[/url]":3su47tyf]Ово из авиона/дрона је супер

Treba puštit drona iz helikoptera, nego ga ovaj prvi ne bi mogo stizat; jedino da helikopter leti u mjesto.
 
tek sad kad je krenula da niče poslovna kula se vidi koliko će zapravo biti blizu stambenim soliterima. po meni je šteta jer mislim da su zgrade lepe
 
Nije mi jasno kako je uopste po propisima dozvoljeno da budu ovako blizu 3 velike zgrade?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798464#p798464:1afgdhcc je napisao(la):
Pegasus » Uto Dec 01, 2020 11:44 am[/url]":1afgdhcc]Nije mi jasno kako je uopste po propisima dozvoljeno da budu ovako blizu 3 velike zgrade?

E sad zamisli da je tako u BNV.
Moralo bi za onu milijardu EUR izgubljenog prihoda od zemljišta...
 
Ja nisam znao da se krenulo i s ovom drugom kulom tako da sam se danas dobrano iznenadio kad sam ugledao novo brdo betona koje džiglja iz zemlje. :D
Ceo kompleks a i kraj oko njega izgledaju prelepo. Prvo kačim fotografije samih kula pa ću posle i ove okolne.

Sky1.jpg

Sky2.jpg

Sky3.jpg

Pogled na ulaz u garažu, ako nekog zanima. Nisam hteo da idem dalje da ne zentam radnike da hoću da drpam nešto iz garaže. :laugh:
Sky4.jpg

Ne znam da li na ovom objektu (sa armaturama) ima nekih promena, to probajte da procenite vi što redovno pratite.
Sky5.jpg

Sky6.jpg

Sky7.jpg

Sky8.jpg

Ovo je nekad (takođe) bio deo garaže/hangara Saveznog SUPa. Čak ni ceo Skyline nije ''pokrio'' ceo kompleks. Pa vi vidite koliko je to bilo...
Sky9.jpg
 
@Bender
Odlična reportaža... plusić!

Što se tiče ovih armatura, čini mi se da je pre nekog vremena diskutovano o tome na temi... radi se o temelju treće zgrade i ona ne može da krene dok ova srednja ne dostigne neku visinu.

Valjda je nešto u vezi sa rasporedom kranova, jer prosto nema mesta da dva krana na istom nivou opslužuju dve zgrade a da se ne čukaju, ili tako nešto... ako sam ja dobro razumeo diskusiju.

Kad srednja zgrada dođe do nekih 6 ili 7 etaža, kreće onda da se radi ova treća...
 
Vrh